Pravidlá výpočtu tkanín pre posteľnú bielizeň

Pre každú osobu sa považuje za prvku blaženosti na teplej prikrývke pre každú osobu. Zvlášť ak je posteľná bielizeň vyrobená z vysoko kvalitného materiálu. Jeden dotyk na telo vás zabudne na všetky problémy a problémy, ísť na cestu cez príjemné sny.

Koľko metrov potrebuje pre štandardné sady?

Pre moderný rytmus života je veľmi dôležité, aby nočný spánok umožňuje osobe relaxovať a relaxovať. Dôležitou úlohou v tejto otázke je vysoko kvalitná posteľná bielizeň. Pomerne často, mnoho hostesov čelí problémom prvého prania. Akonáhle bol nový súbor odložený, tkanina sa zmení na hustú hmotu, dotýka sa, ktorú sa stane nepríjemným.

Aby ste sa vyhli podobným incidentom, hosteska našla najsprávne rozhodnutie a vzal výrobu posteľnej bielizne do ruky. Na prvý pohľad sa zdá, že proces šijacích listov, duvete a páru vankúša nie je ťažké. Áno, a čas opustí trochu. Ale v skutočnosti to ukazuje veľa pracovného času.

Po prvé, je potrebné správne vypočítať site site. Zároveň je potrebné vziať do úvahy zvýšenie tkaniva v dodatočných poznámkach pod čiarou.

Po druhé, je veľmi dôležité, aby bolo správne. V opačnom prípade môžu zostať kúsky nevyužitej hmoty, alebo naopak, tkanina nestačí. Aby sa nepodarilo hľadať v starej zázname Veľkosť prvkov posteľných bielizní vzory, navrhuje sa pozrieť na stôl.

Obliečka

Hárok

1-lôžko (150 cm)

215 * 143

120 * 203

1,5-lôžko (150 cm)

215 * 153

130 * 214

2-lôžko (220 cm)

215 * 175

230 * 138-165

Pokiaľ ide o vankúše, budete musieť robiť nezávislé merania, pretože výber každej osoby je založená na pohodliách. Niekto používa iba obdĺžnikové formy, pre ostatných Najpohodlnejšie sú klasické štvorcové vankúše.

  Na nezávisle vykonávať výpočet tkaniny na posteľnú bielizeň so šírkou 220 centimetrov, európskou veľkosťou a Zistite, koľko tkaniny bude potrebné použiť, musíte vyriešiť jednoduchú úlohu:

  • DUVET CLOSE 220 cm Šírka + 0,6 cm na jednej strane na šeku + 0,6 cm na druhej strane na švu = 221,2 cm Šírka na jednej strane, 221,2 cm x 2 = 442,4 cm plná veľkosti tkaniva s ohľadom na švy;
  • List 240 cm Šírka + 0,6 cm na šeku + 0,6 cm na švu = 241,2 cm Plná veľkosť šírky požadovaného materiálu.
  Prečítajte si viac  Prikrývky ovčej vlny

  Double

  Napriek určitým štandardom pre posteľnú bielizeň sa na trhu vyrábajú rôzne variácie dvojitých súprav. Napríklad rozmery 200×220, 175×215, 180×210 centimetrov. Dĺžka a šírka listu sa teda líši 175×210, 210×230, 220×215 centimetre. Vankúše v závislosti od konfigurácie a tvaru. Ak chcete pochopiť, koľko materiálu je potrebných na šitie dvojitej súpravy, musíte si vziať niektoré dimenzie uvedené nižšie.

  • Pre duvete bude pre jednu stranu potrebná 175 cm, druhá strana zodpovedá veľkosti prvého. Tkaniny lepšie kolaps a nie. Na výrobu švov sa pridá 5 cm. Získa sa celkom 175×2 + 5 = 355 cm tkanina potrebná na šitie duvete.
  • SLEDER ROZDIEVA. Pridá sa k jeho rozmery 210 cm. 5 cm na švy. Celkovo 215 centimetrov.
  • Vankúše pre príklad obdĺžnikového tvaru s rozmermi 50×70 + 5 cm šev. Všeobecné merar je 105 cm. Dva vankúše budú mať 210 centimetrov.
  • Konečný výpočet čerpacej tkaniny bol 7.8 M.

  Polosie

  Pre šitie polobitho posteľnej bielizne vyzerajú najprijateľnejšie rozmery: Cover: A DUVET kryt 150×210 cm a list 150×200 cm. Z počítača sa vypočíta celkové množstvo materiálu.

  • Pre jednu ruku je potrebný kanál 155 cm, kde 150 cm je vzdialenosť požadovaná podľa štandardu, a 5 cm sa pridá do švov. Ten istý obraz vyzerá druhá strana. Všeobecne platí, že na krajčírstvo duvete to urobí 3.1m.
  • List sa vykonáva v rovnakej schéme. Štandardný nárast 150 cm o 5 cm pre šev. Výsledok je 1.55 M.
  • Pre vankúš, musíte poznať veľkosť dostupných vankúšov. Ak si vyberiete možnosť 60×60, získavajú sa nasledujúce výpočty: na jednu stranu vankúšeho 60 cm Pridajte druhú stranu vankúha a vzdialenosť pre švy 5 cm. Výsledok je 1.25 m na vankúš.
  • Celkové množstvo tkaniva šitia semi-l posteľnej bielizne je 5.9 M.
  Prečítajte si viac  Preskúmanie ruskej, európskej a neštandardnej posteľnej bielizne

  Jedinečný

  Veľký rozdiel medzi polo zreteľnou a samostatnou posteľnou bielizňou. Rozmery sú takmer rovnaké, jediná vec, ktorú výrobcovia môžu znížiť šírku vzdialenosť asi 20 cm, ale nie viac ako. Posudzovanie podľa ich schémy, môžete stráviť približný výpočet.

  • Kryt DUVET je tiež 150 cm. 5 cm sa pridáva na švy a vynásobí sa dvoma účtovaním pre druhú stranu. Výsledok 3.1m
  • List 130 cm. Plus 5 cm švy. Výsledok 1.35 M.
  • Vankúše pre výpočet 60×60 je 125 cm tkanina, kde je navrhnutých ďalších 5 cm.
  • Vo všeobecnosti sa ukáže 5.7 M.

  Ako vypočítať materiál pre európske parametre?

  V modernom živote je najprijateľnejšou možnosťou posteľnej bielizne. Môžu byť zakúpené, ale môžete si šiť vlastné ruky výberom špeciálneho materiálu. Pokiaľ ide o veľkosti, existuje niekoľko noriem platných pre Eurocomplet. Najbežnejšia možnosť je 220×240 cm. Pokiaľ ide o vankúš, v závislosti od vankúšov. Môže to byť veľkosti 50×70 alebo 70×70 centimetrov. Ak chcete pochopiť, na čom je potrebné spotrebu tkaniny pre požadovanú veľkosť na naučenie tabuľky.

  Eurocomplekt

  Veľkosť

  2.2 M

  2.4 M

  2.8 M

  Obliečka

  4,85 M

  4,85 M

  4,85 M

  Hárok

  2,45 M

  2,45 M

  2.45 alebo 2.25

  Vankúše s vôňou 50 * 70

  1,1 m / 0,75 m

  1,1 m / 0,75 m

  1,1 m / 0,75 m

  Vankúše 70 * 70

  1,5 m / 1,5 m

  1,5 m / 1,5 m

  1,5 m / 1,5 m

  Zvážte typ tkaniny

  Tým, že rozhodnutie nezávisle šiť sadu posteľnej bielizne, je potrebné najprv vybrať handričku. Najdôležitejšie je, aby bol materiál vybraný na výrobu bezpečný.

  • Sitz. Pre tento materiál sa používa veľa rôznych farieb a výkresov. Z hľadiska kvality je tkanina ľahšia, dotýka sa tela, spôsobuje príjemné pocity. Nevýhodou je jemnosť tkaniva, takže nie je potrebné počítať s dlhými rokmi.
  • Biaz. Materiál je pomerne hustý. Voľba kupujúcich je obrovským množstvom rôznych farieb tohto typu tkaniny. Pri umývaní sa výkres farieb nevymyje a s trvalým prevádzkou sa materiál stáva mäkkým, pričom nestratí pevnosť v textúre.
  • Flanel. Tento typ tkaniny sa používa na šitie detských plienok. Vo všetkých parametroch je flanelová tkanina veľmi ako chladič, takže môže byť použitý pri šijaní posteľnej bielizne.
  • Satén. Tento materiál sa líši len pozitívnymi vlastnosťami. Je to mäkké, ľahké a veľmi trvanlivé. Pomerne často z IT SEW Detské sady pre spanie. Vzhľadom na vysoké charakteristiky sú náklady na satén pomerne vysoké.
  • Posteľná bielizeň. Tkanina sa vyznačuje zvýšenou pevnosťou, označuje typ hypoalergénnych materiálov. Vo farbe rozmanitosti LEN neopravuje konkurenciu na iné druhy hmoty, pretože je veľmi zlé maľovať.
  • Hodvábny. Najznámejší typ tkaniny. Jeho vlastnosti zahŕňajú hladkosť a silu. V palete farieb nie sú žiadne hranice. Hodváb nespôsobí alergickú reakciu a môže slúžiť celkom dlhú dobu.
  Prečítajte si viac  Zakryté AMORE MIO

  Rozloženie a rezanie na šitie s vlastnými rukami

  Pred pokračovaním s hlavnou prácou musíte stráviť nejaké manipulácie s látkami. Musí byť opatrne zabalený, odtrhnúť a zdvihnúť železo. Po týchto činnostiach, tkanina dá zmrštenie. Inak sa ukáže z neprimeraného výsledku.

  Pre šijacie listy budete musieť urobiť presnú reznú tkaninu. S požadovanou šírkou 220 cm je na ukladanie prídavnej vzdialenosti na švy, maximálne 5 cm. V prítomnosti uzavretých hrán tkaniny sa šírka nedá dopĺňať. Pre dĺžku listu, musíte merať 2.4 m a 5 cm na príspevky na oboch stranách. Ak chcete spustiť spracovanie overlock, sú hrany s otvorenými rezmi vystavené. Potom, čo sú hrany posilnené 2 cm a sú odhalené tak, aby práca šla ľahšie. Niekoľko milimetrov je potrebné urobiť dekoratívnu čiaru. Podľa takejto schémy, rezanie s šírkou 220 centimetrov.

  S pokrývaním duvetu pracuje o niečo viac. So šírkou 220 centimetrov predbežnými tkaninovými odhadmi, 4.5 M. Materiál musí byť zložený na polovicu. Pre pohodlie následného použitia je najlepšie šiť stranách duvete a napadnúť deku sám, aby sa otvoril otvorený kus na menšej strane. Šev na zverejnené oddelenie je najlepšie urobiť uzavreté.

  Rezanie a prispôsobenie vankúšov sa vykonávajú s ohľadom na jednotlivé veľkosti.

  O tom, ako vypočítať handričku na posteľnej bielizni, pozrite si ďalšie video.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: