Rodinná posteľná bielizeň: Vlastnosti a odrody súprav

Takmer každý človek vie, že „Počasie“ v dome závisí od rôznych drobní. Niektoré z nich majú veľký význam a iné sú prakticky neviditeľné. Avšak, to je oni, ktorí vytvárajú atmosféru v dome. Jedna z týchto malých vecí je rodinná posteľná bielizeň. Pretože to závisí od toho, ako pohodlné bude snom človeku.

Vlastnosti a nastavenie

Možnosť, ktorá umožňuje oba polovice v manželskom páre skryť samostatne, ale stále zostať na tej istej posteli, nazývanej rodinná posteľná bielizeň. Je určený pre oboch lôžok a pohovky. Medzi manželia je to najobľúbenejšie. Takáto sada lôžok sa nazýva aj duet. Zariadenie je premyslené, takže všetko je vhodné. Najčastejšie v ňom od dvoch do štyroch vankúšov, ktoré môžu byť obdĺžnikové aj štvorcové. Dopĺňa súbor obrovského hárku, ktorej veľkosť nie je nižšia ako zmena eura. Niekedy sa to stane gumovým pásmom, ktorý vám umožní bezpečne opraviť na posteli. Takáto súprava sa vyžaduje s dvoma dutinami. Môžu to byť jeden aj pol a jeden.

Takáto sada lôžok umožňuje obom manželom relaxovať s komfortom. Koniec koncov, v chladnom čase, nebude potrebné vytiahnuť deku pre seba. Okrem toho táto možnosť spodného prádla umožňuje každému manželovi vybrať si takú deku, pod ktorou sa bude cítiť pohodlne.

Štandardné rozmery

Každá lôžková súprava sa rozlišuje svojimi veľkosťami, ktoré sú uvedené na obaloch. Predstavujeme rozmery dvojlôžkovej rodinnej posteľnej bielizne.

  • Vankúše v takýchto súboroch idú 2 až 50×70 centimetrov a 2 až 70×70 cm. To sa robí pre pohodlie, pretože niektorí manželia dávajú prednosť spať na malých vankúšoch. Iní, naopak, verte, že by to malo byť veľké. To sa vykonáva aj pre hygienické účely. Koniec koncov, podľa noriem, zmena vankúšika sa dá raz za tri dni.
  • List musí mať dĺžku 200-260 alebo 220-260 centimetrov a šírku 180-260 alebo 175-220 centimetrov.
  • Dva kanály musia byť 160×215 centimetrov.

Čo to robia tkaniny?

Pri nákupe posteľnej bielizne sa musí venovať osobitná pozornosť svojej kvalite. To je, z ktorého záleží. Koniec koncov, bude to závisieť od toho, sen bude tak dobrý. Tam je široká škála dobrých textilov, stojí za to zdôrazniť najobľúbenejšie tkaniny. Tieto zahŕňajú hodváb a satén alebo ľan. Toto sú najvhodnejšie a bežné materiály, ktoré sú vhodné na šijacie lôžko.

Jednotná bavlna pre rodinnú posteľnú bielizeň

Jedným z najčastejších materiálov medzi spotrebiteľmi je 100% bavlna. Je oveľa lacnejší ako hodváb a praktické ako len. Môže byť rozdelený na niekoľko poddruhov tkanív, ktoré možno vyznačovať len tkaním vlákien. Medzi nimi je osláviť citovať a satén. Ak hovoríme o bavlnenom spodnom prádle, potom je celkom pohodlné. Na rozdiel od syntetického sa nebude držať telo, nie elektrifikované. Okrem toho bude pohodlné spať kedykoľvek v roku a cítiť sa pohodlne.

Posteľná bielizeň

Táto spodná bielizeň sa skladá z bavlnenej tkaniny. Často je zdobené rôznymi vzormi. Najčastejšie je to lacné a na dennej báze sa používa viac. Osobitná odolnosť proti opotrebeniu Avšak nie je iná. Takéto bielizeň je dosť ťažké železo. K tomuto procesu je mierne jednoduchší, je potrebné použiť železo s tuhou.

Satin posteľná bielizeň

Ďalšia z odrôd bavlny. Satinná bielizeň je dosť príjemná na dotyk, okrem toho, to takmer nevadí. Pri umývaní nestratí svoj druh a dlhú dobu zostáva trvanlivý. Takýto materiál môže byť použitý pre ľudí, ktorí často trpia alergiami. Táto tkanina sa skladá z dvojitého tkania skrútených nití. Stupeň tkania takéhoto materiálu závisí od jeho kvality. Napríklad, existuje saténová suita. Posteľná bielizeň z toho je veľmi populárne, pretože môže byť použitý na umývanie mnohokrát. Pre zimu stojí za to zvoliť satin trochu teplejšie a hustejšie. Nazývaný taký materiál satén-zamat. Takéto spodné prádlo vám umožňuje rýchlo zahrievať. Zmraziť v noci pod takýmto pokrývajúcim takmer nemožné.

Súpravy z Boszy

Najčastejšie sa takéto súbory kúpili ako darček. Mnohí ich však používajú v každodennom živote. Takýto materiál je pomerne trvanlivý a môže odolať množstvom umývaní. Spodná bielizeň je vyrobená z obvyklého bavlnenej tkaniny jednoduchého tkania. Často na takomto materiáli môžete vidieť malé tesnenia. Vypočítajte trochu tvrdší a hustý satén.

Posteľná bielizeň

Takéto tkaniny je považované za elitu. Je to dosť odolný materiál, ktorý si zachováva pôvodný vzhľad aj po veľkom množstve umytia. Na dotykovej spodnej bielizni z ľanu bude drsné, ale časom sa naopak, sa stáva mäkším a jemným. Samotný ľan nie je liečený žiadnymi pesticídmi počas kultivácie, preto je považovaný za šetrný k životnému prostrediu. Okrem toho môže ľahko prejsť samotným kyslíkom. A to znamená, že spí na takej posteľnej bielizni v lete nebude Nezarko a v zime nie je chladno. Avšak, samozrejme, rovnako ako akýkoľvek materiál, má nejaké nevýhody. Každý vie, že takýto materiál je zle zozeraný a veľmi. S takýmito problémami však nie je tak ťažké vyrovnať sa.

Silk rodinné sady

Toto je jedna z najluxusnejších možností prania. Je to veľmi pekné na dotyk, okrem romantickej atmosféry. Takže je to veľmi populárne medzi mladými ľuďmi. Hodváb je odolný, ale zároveň vyžaduje osobitnú starostlivosť. Aby som ho neublil, musíte veľmi starostlivo zvládnuť vankúše a listy.

Bambusové súpravy

Nedávno sa takýto materiál stále viac používa na vytvorenie posteľnej bielizne. Koniec koncov, je to veľmi pekné relaxovať. Bambusové hypoalergénne a bielizeň je mäkká na dotyk. Nestratí svoj vzhľad aj po obrovskom množstve umývaní. Mnohí hovoria, že originálne bambusové bielizeň je vylepšenou ľavou možnosťou.

Jacquard posteľná bielizeň

Tento materiál nie je len mäkký na dotyk, ale aj dosť tenký a hladký. Takéto spodné prádlo sa skladá z vlákien rôznych hrúbky. Najčastejšie jackardové posteľná bielizeň je drahá. Ale aj po veľkom množstve styreire, bielizeň nestratí svoj vzhľad, zostávajú ako odolný.

Batistické posteľná bielizeň

Takéto spodné prádlo je veľmi populárne medzi kupujúcimi. Koniec koncov, je to veľmi farebné a elegantné. Takýto materiál sa vyznačuje zaujímavými tkanými vláknami. Často je zdobené rôznymi vzormi. Tento materiál však pomerne rýchlo stráca príťažlivosť a „pohladenie“. Najčastejšie sa nakupuje za novomanžel.

Ako takáto súprava sa líši od eura?

Ak hovoríme o rozdieloch v rodinnej posteľnej bielizeň z eura, potom, samozrejme, existujú, a potrebujú zvážiť, aby sa neprijala chyba pri výbere. Euronabe umožní duseným manželom spať pod jednou deku. Rodinná súprava umožňuje manželským pár spať pohodlne za žiadnych okolností. EuroComplekt sa líši od všetkých posteľových súborov podľa skutočnosti, že veľkosť listov a dutínový chute je viac. Takže, ak má dvojitý dvojitý obal, má rozmery 180×220 centimetrov, potom euro 200х230 centimetrov. List pravidelných set – 200×220 centimetrov a eurozóny – 220×240 centimetrov.

Ak porovnáte s rodinnou posteľnou bielizňou, potom tu sú tu rozdiely. Hlavnou vecou je, že rodinná súprava je dva kanály, ktorých rozmery sú 150×220 cm. Ale euro set je len jeden obal na duvet. Jeho veľkosť, resp. Okrem toho sa vankúše líšia. Euro zahŕňa tak dva obdĺžnikové vankúše, rozmery, ktoré 50×70 centimetre. V európskych krajinách sa v európskych krajinách uprednostňujú malé veľkosti vankúšov.

Ale rodinná posteľová súprava zvyčajne zahŕňa štyri vankúš, dvaja z nich sú len „európske“. To znamená obdĺžnikovú veľkosť 70×50 centimetrov. Druhý pár štvorcového tvaru má obvyklú veľkosť 70×70 centimetrov.

Ďalším rozdielom Eurobet je to, čo je vhodný pre manželskú posteľ a pre euro. Rodinná posteľná bielizeň je vhodná len pre konvenčnú manželskú posteľ.

Tipy na výber

Aby ste neurobili chybu s nákupom a správne, aby vaša voľba, prvá vec, ktorú musíte urobiť, je nájsť centimeter a zaberať meranie postele. Šírka a dĺžka sa musia zhodovať s nastaveniami bielizne. Napríklad, list by sa nemal dostať rovno na podlahu, ale niektoré zásoby musia byť stále. Je to potrebné na pohodlné použitie tak, aby sa pri spaní nevrátil.

Obrovský význam je výber vankúše a duvety. Ak osoba uprednostňuje spať na veľký vankúš, potom sa veľkosť musí úplne zapadnúť. Osobitná pozornosť by sa mala venovať aj prítomnosti dvoch duvedčení. Inak – to nebude nastavená rodina. Najčastejšie na rodinných súprav znázorňujú muža a ženu, ako aj dieťa, ktoré sa nachádzajú medzi nimi. Pri nákupe by ste nemali zabudnúť na kvalitu materiálu, ktorý bol použitý na výrobu posteľnej bielizne. Koniec koncov, môžete si kúpiť za tie isté peniaze a drahé a lacné spodné prádlo.

Po zvážení všetkých typov súborov, ako aj skúmať ich vlastnosti, je bezpečné ísť na nákup. Jediná vec, ktorú musíte urobiť, je byť viac blízko. Po tom všetkom sú podvodníci celkom všade. Preto sa mnohí snažia namiesto drahého hodvábu alebo ľanu. Syntetický. Nehanbite sa zvážiť spodnú bielizeň pri nákupe, pretože úplne závisí od, takže bude tu pohodlný pobyt. A tiež nemusíte zabudnúť na štandardy rodinného posteľa.

Ako si vybrať rodinnú posteľnú bielizeň, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár