Syntetické vankúše

K termín „syntetika“ používané v kontexte opisujúceho príslušenstva na spánok, nie každý z nás sa nevzťahuje pozitívny. A dokonca aj skutočnosť, že prirodzený obsah vankúšov je často spôsobený alergiami a nešťastným susedstve s kliešťom domáceho prachu, málo ľudí zmiasť. Vzhľadom na zvyk, získavame domáce textílie s ochrannou známkou – 100% prírodným produktom, aj keď to musí preplatiť.

Je to hanba, keď dôvod na odmietnutie lacnejších umelých materiálov v prospech drahých prírodných, len jeho vlastný zaujatý postoj k všetkému „nereálne“ ako škodlivé pre zdravie. Posledná generácia syntetických plnív sa opakovane ukázala, že nemôže úplne nahradiť vlnu, perie alebo chmýří, ale v mnohých ukazovateľoch ich prekročí.

Jedným z týchto materiálov je syntetický proces – vylepšená verzia syntetického odpaľovania.

Budeme diskutovať o viac syntetónových vankúšov, zistiť, ako sa o ne starať a analyzovať spätnú väzbu spätnej väzby.

O materiáli

SintEPON je prvým a najbežnejším zástupcom syntetických materiálov novej generácie. Toto je objemná netkaná textília, na výrobu, z ktorých sa prichádzajú duté polyesterové vlákna, upevnené tepelnou metódou. Vláknité plátno sa potom spracuje silikónovými a antibakteriálnymi kompozíciami na zlepšenie výkonu produktu.

Poškodenie a prospech

V podmienkach vysokej miery života, pohodlie a praktickosť vecí, ktoré nás obklopujú, získava špeciálnu hodnotu. Vankúše so syntetickým plniva úplne spĺňajú uvedené vlastnosti.

Pozitívne znaky

Pozitívne aspekty vankúšov zo syntézy:

 • Hypoalergénny. Výrobky vyrobené z polyesterových vlákien ponúka úplnú absenciu živného média, ktoré priťahuje patogénne mikroorganizmy, putridné huby, plesne a kožné parazity. To znižuje riziko vzniku nežiaducich reakcií a exacerbácií symptómov ochorení horných dýchacích ciest.
 • Hygienický. Nereagovateľnosť synteptov k cudzincom a prachu vám umožňuje udržiavať čistotu postele.
 • Environmentálne bezpečný. Vo výrobnom procese používanie toxických adhezívnych kompozícií. Technológia výplne termopolyméru vlákna úspešne absolvovala certifikáciu.
 • Elastický. Zvýšená elasticita – charakteristickým znakom akéhokoľvek syntetického plniva, syntetického sprievodu nie je výnimkou. Dobre bude jar a neohrozuje stratu formulára kvôli aktívnej prevádzke.
 • Odolný voči vlhkosti. Silikonizované vlákna sú navrhnuté pre viacnásobné umývanie a po kontakte s vodou, pôvodné vlastnosti si zachovávajú. Silikón obmedzuje prístup vlhkosti vo vnútri vlákien, čo urýchľuje odparovanie tekutiny po premytí.

 • Priepustný. Vlákna, ktoré majú dutú štruktúru, poskytujú neblokovanú cirkuláciu vzduchu. Keď vankúš „dýcha“, potom rýchlejšie odparuje vlhkosť, neobsahuje zberač prachu a zabraňuje oneskoreniu v cudzích pachoch.
 • Majú schopnosť termoregulácii. Vzduchové vlákna sa upravia v rámci existujúceho režimu teploty. Bez ohľadu na ročný ročný čas poskytujú pohodlnú teplotu počas spánku: zimné zahriaty a v lete, naopak, vylúčiť prehriatie.
 • Volumenny, ale je to málo vážnosti. Napríklad šírka produktu 60×60 cm má hmotnosť iba 0.5 kg.
 • Nežiaduce v prevádzke. NsOSTKOMPA SINTEPON sa nebojí vody, výrobky z nich sú povolené stroje na práčku.
 • Lacné náklady. A nielen v porovnaní s analógmi, ktoré majú prirodzenú plnku, ale aj s výrobkami z iných druhov syntepov – syntepuha (pohodlie), HollOFIBER a ECOFAYBER.

Okrem toho sú na ceste nevyhnutné ľahké a vzduchové doplnky. Minimálna hmotnosť z nich robí dokonalý spoločník na ceste, ktorý vám umožní vzdať sa zvyčajnej úrovne pohodlia. Pre porovnanie: bavlnený vankúš vážia dvakrát toľko.

Vankúš so syntetickým plnivom príde v rukách a tých, ktorí sú často v noci v noci. V takýchto podmienkach je obzvlášť dôležitá kvalita spánku, aj keď. V krátkom čase by sa telo malo zotaviť a získať silu, a bez relaxácie svalov krku, aby to problematické.

Negatívne strany

Na pozadí pôsobivého zoznamu výhod, mínusy v Sintepónom plnení je oveľa menej. Najbežnejšie argumenty proti nákupu vankúšov zo Singrytegone:

 • Produkty sú príliš mäkké, a preto každá udržateľná podpora pre krčnej chrbtice nemôže byť reč.
 • Provokovať zhoršenie syndrómu bolesti počas osteochondrózy, výčnelky medzistavcovýchbrálneho diskov a medzistavcovej hernia podľa vyššie uvedeného dôvodu.
 • Sú krátkodobé. Syntetón vankúše majú tendenciu klesať a stratiť počiatočnú atraktívnosť po roku prevádzky, čo si vyžaduje nahradenie novej. Čo nie je rozhodujúce pre rozpočet, pretože ich cena je viac ako je k dispozícii.
 • Plnivo je elektrifikované. Problém je riešený premytím použitím antistatických činidiel a znižuje statický účinok prirodzeného krytu materiálu.
 • Bohužiaľ: Pre mnohých ľudí sú synonymné s rafináciou, čo znamená zdroj potenciálnej ochrany zdravia.

Starostlivosť

Napriek tomu, že medzi výhodami vankúšov zo Singetencon sa javí ako jednoduchosť starostlivosti, existuje niekoľko pravidiel, ktoré by sa mali konať.

DÔLEŽITÉ:

 • Každé ráno poraziť a otočte posteľnú bielizeň, aby sa zabránilo predčasnému dumpingu plniva.
 • Ráno, čas čakať na deku a vankúše, ktoré sa majú pustiť, po ktorom už začína čistiť spálňu.
 • Ovládacia vlhkosť v miestnosti, norma je až 65%.
 • Umývajte vankúše, berúc do úvahy odporúčania výrobcu.

Umývanie

Plánovanie umývania, najprv skontrolovať produkt, uveďte knihu na to. Rýchle nastavenie povrchu – Dobrá vlastnosť: Vankúš môže pokračovať ďalej. Zvyšok emérneho svedčí o strate syntézy jeho vlastností, takže v praní nie je zmysel.

Majte na pamäti, že:

 • Je povolené vykonávať manuálne / strojové umývanie, frekvenciu – maximálne trikrát ročne.
 • Predťahovanie – nežiaduce.
 • Pri praní by mala mať voda teplotu na 40 ° C.
 • Pomocou stroja je prípustná výlučne s daným programom „Delikátny režim“.
 • V ideálnom prípade sa načítanie práčky vykonáva polovicu. Ak je to nemožné, potom aspoň dve tretiny celkovej kapacity nádrže.
 • Je dôležité starostlivo dať výrobok aspoň 3-krát. Musí sa to urobiť vďaka znakom štruktúry dutých vlákien.
 • Najlepšie detergenty – neagresívne a tekuté. Patria sem gély s jemným účinkom, jemným stranou bez chlóru a bieliacich účinných zložiek, ktoré zničia štruktúru vlákien.
 • Produkt môžete stlačiť 400-600 otáčok, ale nie je možné ho vyschnúť v práčke -.
 • Na vysušenie, je umiestnený na horizontálnej báze na purifikovanom mieste a pravidelne sa otáčať, bičovanie a zabezpečenie jednotného vysušenia.

Vysušený vankúš musí byť triasť, aby bol vláknitý vo vnútri. Alternatívna možnosť starostlivosti – služby suchého upratovania, čo je drahšie, ale so zárukou kvality.

Ako poraziť vankúš zo syntet?

Na opätovné získanie príslušenstva so syntetickým site, jeden zo spôsobov je zvolený z dôvodu prania:

 1. V mokrom stave sa spracuje s vysávačom, snaží sa starostlivo presunúť hrudkové hrudky plniva na požadované miesta, kde budú distribuované pod vplyvom prúdenia vzduchu.
 2. Rozložte produkt, aby ste sa dostali do prísnej hmotnosti a vlny manuálne: postupne a malé fragmenty. Potom je vankúš plnený. Toto je extrémna možnosť.

Aby ste poraziť syntetický vankúš, ktorý je jednoducho nahromadený v dôsledku dlhodobého používania, musíte ho vziať zo strán, prekonať a narovnajte, akoby roztrhol plnenie.

Ako si vybrať?

Zdvihol príslušenstvo spánku, neváhajte otestovať svoj obľúbený model, prechádzko na to, aby ste sa uistili, že výška, stupeň jari a tvar, ktorý vám vyhovuje. Výška vankúša je od 5 do 15 cm. Z dôvodu nesprávneho zvoleného parametra v dopoludňajších hodinách sa môže vyskytnúť bolesti hlavy, normálna dodávka krvi do tkanív je narušená a svaly chrbtice krčka maternice.

Ideálna možnosť je zvážená, keď sa výrobok zhoduje so šírkou ramena používateľa.

Venujte pozornosť tromi bodom:

 • Kvalitné šitie. Vysoko kvalitné švy sú dokonca nepretržitou líniou pozostávajúcou z malých a častých stehov: takže náplň nebude korunovaná smerom von. Zástrčky na materiáli nie sú povolené. Ak mierne vytiahnete miesto okolo švu, potom by to malo zostať.
 • Český materiál. Výroba krytov je prevažne vysoko kvalitná bavlna. Optimálna možnosť: Vankúš v kryte so zipsovým zámkom, ktorý zjednodušuje sušenie úloh, čistenie, výmena výplne.
 • Žiadny nepríjemný zápach – Toto je nevyhnutným predpokladom pre všetky syntetické plnivá. Vzhľadom k tomu, že každý výrobca kontrolné označuje kvalitu svojho tovaru, používanie škodlivých materiálov sa vykonáva počas výroby. Prítomnosť ostrého zápachu označuje použitie nízkokvalitných surovín.

A posledný. Je možné, že spánok na novom vankúšu bude nejaký čas sprevádzaný určitým nepohodlím. Nesponáhajte sa so závermi o nevhodnosti výrobku. Telo musí byť prispôsobené a zvyknúť si na spanie v nových podmienkach. Zvyčajne to trvá niekoľko nocí.

Recenzie

Analýza recenzií ukázala, že syntetický trubicový vankúš je ideálnou voľbou pre tých, ktorí dávajú prednosť spať na žalúdku. Táto kategória používateľov je spokojná s jeho akvizíciou. Neexistujú žiadne zvláštne sťažnosti a kupujúci, pre ktoré je pohodlný spánok sen na mäkkom vankúš, takže boli cielene vybrané na mäkšie.

Z výhod, ktoré najčastejšie zaznamenali bezproblémovú starostlivosť a nízke náklady. Ten, podľa väčšiny, bude kompenzovať skutočnosť, že výrobky musia byť zmenené, kvôli ich krátkemu životu.

Vankúš z syntetónu môže byť šitý vlastnými rukami. Ako to urobiť, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár