Typy listov a pravidlá pre starostlivosť

  Z kvality nočného spánku závisí, ako efektívne váš deň prejde. Významnú úlohu v tom, ako dobre budete spať, hrať posteľnú bielizeň, ktorú používate, z toho dôležitý prvok je list. Zvážte druhy listov prezentovaných na ruskom trhu, vlastnosti rôznych materiálov, ako aj pravidlá pre ich starostlivosť.

  Zvláštnosť

  List je segment tkaniva určitého tvaru, ktorý pokrýva posteľ nad matracom. Základné požiadavky na tento prvok – mäkkosť, hygienu, hygroskopickosť a jednoduchosť starostlivosti. Produkty pre dospelých zvyčajne majú obdĺžnikový tvar, ktorý zodpovedá forme moderných lôžok.

  V prípade postele pre malé deti, rôzne tvary sú širšie (napríklad list rovnakej formy alebo oválny produkt je posypaný v okrúhlom lôžku). Vyššie požiadavky sú prezentované pre detské listy – mali by byť ľahko prešité, absorbovať veľké množstvo vlhkosti, „dýchať“ a byť hypoalergénny.

  Odrody

  Teraz na ruskom trhu existuje široká škála listov, ktoré sa líšia v oboch veľkostiach a materiáloch používaných a na princípe výroby. Ťažké dva konštruktívne typy výrobkov:

  • Klasické, ktorých hrany môžu byť jednoducho upevnené pod matracom;
  • Možnosti na gumovom pásme, ktoré sú pevne pripojené k matracu.

  Oba typy sú k dispozícii v mnohých typických veľkostiach, medzi ktoré sú najbežnejšie jednobradné a manželské ložiská. Výber listu so šitým elastickým gumovým pásmom stojí za to zaplatiť osobitnú pozornosť konfigurácii postele. Ak vaša pohovka alebo lôžko má výrazné výčnelky pozdĺž okrajov (chrbát, lakťové opierky, dekoratívne prvky), potom z produktu s gumovou skupinou, s najväčšou pravdepodobnosťou bude musieť byť opustení, pretože to bude veľmi ťažké opraviť.

  Ďalšou dôležitou vlastnosťou posteľnej bielizne – hustota závitov. Predpokladá sa, že čím vyšší je tento indikátor, mäkšie produkt. Avšak, ako ukazuje prax, dosť hustoty nie je nižšia ako 450 priadzí na štvorcový centimeter. Hrubšie bielizeň sú drahšie, zatiaľ čo to môže byť ešte viac hrubý na dotyk ako možnosti s menej vláknami.

  Ako si vybrať veľkosť?

  Napriek tomu, že GOST pôsobí v Ruskej federácii, regulácii veľkosti posteľnej bielizne, vlastne kupujúci sú dostupné možnosti pre akékoľvek rozmery použitých matracov. Dostať požadovaný klasický list vám pomôže s jednoduchými pravidlami:

  • Dĺžka výrobku by nemala byť nižšia ako súčet dĺžky a výšky matraca;
  • Šírka výrobku by mala byť o niečo väčšia ako súčet šírky matraca a jeho dvojitého výška.

  Rovnaké pravidlá sa vzťahujú na výber voľby na gumu, len tu, musíte presnejšie vypočítať rozmery tak, aby sa produkt pevne zapadol do matraca.

  Materiál

  Najsilnejšia cena, pohodlie a praktickosť posteľnej bielizne závisí od typu materiálu, ktorý sa používa na jeho výrobu. Listy vyrobené z rôznych tkanín vyžadujú úplne inú starostlivosť. Zvážte znaky najbežnejších materiálov.

  Atlas

  Ak chcete vytvoriť túto tkaninu, aplikuje sa špeciálny spôsob tkania. Atlas sa vyznačuje trblietaním, hladkosťou a citlivosťou. Tento účinok sa dosiahne v dôsledku väzby z vertikálnych hlavných nití s ​​horizontálnym. Hlavné nite na vytváranie saténov sú vyrobené hlavne z hodvábu. Ďalšie vlákna môžu byť vyrobené z bavlny, viskózy, tiež môžu byť syntetické. S vysokým komfortom z saténu veľmi odolného. Absorbuje vlhkosť, zachováva si formulár už mnoho rokov, nezahromažďuje statiku, nespôsobuje alergie a podráždenie. Nič vám nepovedie o prítomnosti chuti, ako je luxusný saténový list. Zvlášť efektívne takéto spodné prádlo vyzerá v červených tónoch.

  Atlas nemôžu byť vymazané v horúcej vode, inak rýchlo stratí formulár. Nežiaduce a umývanie stroja. Je možné ho zošívať len bez pary, cez vrstvu tkaniny s vnútri. Žehlička v rovnakom čase by nemali byť horúce.

  Bambus

  Byť relatívne novým produktom v Rusku, v ázijských krajinách, Bamboo Fiber Bed Posteľná bielizeň dlhodobo vyhrala srdcia miliónov kupujúcich. Tento materiál má mnoho výhod:

  • Je to ekologicky čisté, nespôsobuje podráždenie a alergie;
  • Je to príjemné hmat, vyznačujú sa špeciálnou mäkkosťou;
  • Materiál je veľmi trvanlivý;
  • Vysoká pórovitosť vlákna umožňuje preskočiť vzduch dokonale, rýchlo absorbovať a odpariť vlhkosť.

  Nedostatkov, môžete si všimnúť zvýšené požiadavky na starostlivosť. Takéto výrobky môžu byť vymazané len v delikátnom režime bez sušenia v písacom stroji. Neodporúča sa používať bielenie, ako aj zmäkčovadlá. Železné bambusové spodné prádlo nemusí byť veľmi horúce železo.

  Bitúši

  Toto je spôsob tkania ľanu alebo bavlnených priadzí. Zároveň v dôsledku použitia skrútenej priadze sa dosiahne veľká jednoduchosť materiálu pri zachovaní jeho sily. Hlavné výhody:

  • priesvitnosť, ktorá vám umožní používať handričku v dekor;
  • Jednoduchosť a citlivosť materiálu, ktorý robí sen na obzvlášť príjemnom plechu;
  • dobrá schopnosť absorbovať vlhkosť;
  • hypoalergénnosť.

  Môžete vymazať lakovanú posteľnú bielizeň pri teplote vody do 30 ° C a len v delikátnom režime.

  Biaz

  Toto je spôsob, ako tesné tkanie hrubé bavlnené nite. Hlavné výhody hrboľatých plechov:

  • Dlhá životnosť (tkanivo takmer nevyskytuje, odolné voči poškodeniu, farba zostáva dlhú dobu);
  • Ekologická čistota a hygienicizmus;
  • uľahčiť.

  BOEZI’S LINEN CARE je relatívne jednoduchá:

  • Teplota vody počas umývania pre farebné šéfov je až 50 ° C, pre biele – až na 90 ° C;
  • Taká spodná bielizeň nevymažte syntetickými látkami;
  • Šijacie výrobky z Boszyy sú lepšie na mieste chránenom pred priamym lúčom slnka;
  • Mal by to byť žehliace spodné prádlo pred úplným sušením.

  Vaflová tkanina

  Takéto listy sú vyrobené z bavlny. Líšia sa vo vysokej mäkkosť, pohodlie, vynikajúcu absorpciu vlhkosti. Je potrebné ich umyť v jemnom prostredí prania, vo vode nie je teplejšie 30 ° C.

  Viskóza

  Toto je umelá tkanina, materiál na výrobu je prirodzená celulóza. Hlavné výhody:

  • pevnosť a odolnosť voči opotrebeniu;
  • Schopnosť dobre preskočiť vzduch a absorbovať vlhkosť;
  • mäkkosť;
  • Vysoká rýchlosť jazdy.

  Tiež viskóza:

  • príjemný na dotyk;
  • nekomumuluje statický poplatok;
  • Veľmi hygienický.

  Umyte spodnú bielizeň z viskózy iba v nehybných režimoch prania. Stlačte lepšie v písacom stroji, nemôžete odskrutkovať. Zhrnutie viskózy by sa nemali ohrievať nad 50 ° C. Preto nemôže byť varená, suchá pri vysokej teplote a železo horúceho železa.

  Jacquard

  Tento materiál je vyrobený zo zmesi syntetických a prírodných nití. Počas výroby sa používa komplexné tkanie, vďaka čoho je na povrchu tkaniny vytvorený charakteristický reliéf, ktorý je zachovaný po mnoho rokov. Hlavné výhody produktov Jacquard:

  • Vynikajúce estetické vlastnosti (žiadny zázrak z tohto materiálu sa vyrábajú elitné súpravy);
  • Vysoká odolnosť proti opotrebeniu a pevnosť;
  • schopnosť rýchlo vysušiť;
  • nedostatok elektrifikácie;
  • Materiál si zachováva v lete a v zime v teple.

  Základné požiadavky na starostlivosť:

  • Voda Počas premytia by nemala byť horúca 30 ° C, nie je možné bieliť;
  • Spin je neprijateľná a pri sušení, musíte chrániť spodnú bielizeň z priameho slnečného žiarenia;
  • Takýto list je možné železiť vnútorným teplotou, nie viac ako 120 ° C.

  Krep

  Táto tkanina sa vytvára tkaním hodvábu pomocou skrútených nití. Vďaka tomu je silná spodná bielizeň príjemná na dotyk, elasticky, malý uspokojenie. Pravidlá starostlivosti sú podobné hodvábu: Je potrebné ho umyť len manuálne v ne-hazarkovej vode bez bielenia, nie železného, ​​vyhnúť sa vystaveniu vysokým teplotám, nie odskrutkovať.

  Ropná látka

  V bežných súboroch pre dospelých sa nenachádza posteľná bielizeň z odstránenia vody odpudzujúceho oleja. Ale medzi detskými možnosťami sú lepiace listy pomerne bežné, pretože tento materiál je vodotesný a veľmi ľahko čistí. Často majú takéto výrobky ďalšiu absorpčnú vrstvu, vyrobené napríklad z polyesteru. Ďalšia aplikácia kĺbov olejov – matraca pre ležiacich pacientov. Vlastnosti a požiadavky Tu sú rovnaké ako v prípade detskej posteľnej bielizne, len typické rozmery sa líšia.

  Nemusím umývať adhézne listy, stačí ich utrieť mydlovým roztokom. Produkty musia byť chránené pred vysokými teplotami, čo znamená, že to nestojí.

  Latex

  Tento materiál sa veľmi zriedka používa na výrobu bežných listov. Ale v súpravách bielizne pre rôzne erotické hry, čierny latex alebo vinylový list sa nachádza veľmi často, pretože Latex má nádherné posuvné vlastnosti a je veľmi príjemné na dotyk. Starostlivosť o listy z latexu sa vykonávajú veľmi jednoduché – dosť na to, aby ste ho utrite vlhkou handričkou.

  Posteľná bielizeň

  Tento materiál vyzerá hrubý a príliš jednoduchý. Ale spodná bielizeň je hygroskopické, dokonale „dýcha“, má masážny vplyv na spiaceho človeka. Takéto listy sú veľmi trvanlivé, neuskutočňujú elektrický náboj, nespôsobujú alergie. Sú ekologicky čisté a dokonca majú baktericídnu akciu. Produkty sú nenáročné v starostlivosti – tolerovať umývanie strojov, varu, žehlenie pri vysokých teplotách (najmä ak materiál nie je úplne suchý). Stojí len za to, aby sa zabránilo sušeniu v sušičkách a pred praním sa odporúča mierne štítok spodného prádla a namočte ho na 1 hodinu v teplej vode.

  Mikrovlákna

  Tento materiál je tkaný polyesterový vlákno hrubý v niekoľkých mikrónov. Takýto list bude trvať veľmi dlho, zatiaľ čo bude udržiavať formu a vzhľad. Materiál je odolný voči znečisteniu, dobre „dýcha“ (teda ochladzuje spiaceho človeka). Nedôvodný mikrovlákn a v starostlivosti – rýchlo sa vysuší, transfery premytia pri teplotách do 60 ° C. Ale je možné ho vyschnúť len v režime až 50 ° C a nie je potrebné variť. Žehlenie Takéto spodné prádlo je lepšie nie veľmi horúce železo.

  Vtipný

  Tento materiál je tenkou bavlnenou handričkou s vysokou hustotou, externe podobný cesto. S vysokou pevnosťou a odolnosťou voči opotrebeniu osobnej bielizne je veľmi jednoduché a elegantné. Je pekné na dotyk a nespôsobuje podráždenie. Musíte umyť takéto listy pri teplote vody nie viac ako 60 ° C.

  Polypropylén

  Polypropylén sa vykonáva najmä na jedno použitie, ktoré sú určené na masáž alebo použitie v medicíne. Ich úlohou je chrániť nábytok pred znečistením a zákazníkmi – od možnej infekcie s rôznymi chorobami. Obvykle sa dodávajú v roliach, majú štandard 60 na 100 cm. Vzhľadom k tomu, po použití výrobku je vyhodený, potom nemôže existovať žiadna reč o žiadnej starostlivosti. Stačí zabezpečiť skladovanie v suchej a čisté miestnosti s teplotou miestnosti.

  Satén

  Satin je vyrobený z bavlny, takže je trvanlivý, odolný, mäkký, dlhý sklad tvar a farby, nie elektrifikované, dokonale absorbuje vlhkosť a prechádza vzduchom. Je potrebné vymazať pri teplote, ktorá nie je vyššia ako 60 ° C oddelene od syntetiky. Vzhľadom k tomu, materiál sa takmer nevyskytuje, nemôže byť vôbec zdvih.

  Sitz

  Je to lacná bavlnená tkanina. Je silnejší, celkom príjemný, jednoduchý, zachováva formu. Je potrebné vymazať oddelene od syntetickej bielizne pri teplotách do 50 ° C. Je lepšie železné sito pri malej teplote, keď nie je suchý.

  Trik

  To je spôsob tkania plátna z rôznych nití: bavlna, hodváb, vlna, syntetika a tak ďalej. Preto stupeň pohodlia pletených plechov a podmienky starostlivosti závisí od materiálov používaných vo svojej výrobe.

  Ako si vybrať list pre posteľnú bielizeň, pozrite si nasledujúce video.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: