Nikon Coolpix S7000

Prevzaté v6 pozícia poradie:

NAJLEPŠIE LACNÉ FOTOAPARÁTY

Prejsť na rebríček

Špecifikácie fotoaparátu Nikon Coolpix S7000

Kamera

Typ kamerykompaktný

Objektív

Optický zoom20x

Senzor

Celkový počet pixelov16 miliónov
Počet efektívnych pixelov16.76 miliónov
Veľkosť1/2.3″
Faktor plodín5.62
Maximálne rozlíšenie4608 x 3456
Typ maticeCMOS
Citlivosť100 až 3200 ISO, automatické ISO
Rozšírená rýchlosť ISOISO100, ISO6400

Funkcie

Vyváženie bielejautomatické, manuálne nastavenie, zo zoznamu
Flashzabudovaná redukcia červených očí
Stabilizátor obrazu (statický obraz)Dvojitý, posuvný prvok v objektíve

Režimy snímania

Makroje to
Rýchlosť snímania9.2 rám./sec
Maximálny počet záberov7 pre JPEG
Časovačk dispozícii na
Časovač behu2, 10 c
Časozberný režimk dispozícii na adrese
Formát obrázka (statický obrázok)4:3, 16:9

Hľadáčik a obrazovka LCD

Hľadáčiknie
Používanie obrazovky ako hľadáčikak dispozícii na
LCD displej460000 bodov, 3 palce

Expozícia

Manuálne nastavenie rýchlosti uzávierky a clonynie
Kompenzácia expozície+/- 2 EV v krokoch po 1/3 kroku
Meranie expozície3D farebná matica, stredovo vážená, bodová matica

Zameranie

Typ automatického zaostrovaniakontrast
Automatické zaostrovanie s podsvietenímje tu
Zameranie na tváráno
Minimálna vzdialenosť streľby0.01

Pamäť a rozhrania

Typ pamäťovej kartySD, SDHC, SDXC
Kapacita zabudovanej pamäte20 MB
Formáty obrázkov2 JPEG
RozhraniaUSB 2.0, HDMI, Wi-Fi

Napájanie

Formát batérieVaše vlastné
Počet batérií1
Kapacita batérie210 fotografií

Nahrávanie videa a zvuku

Nahrávanie videak dispozícii na
Formát nahrávania videaMOV
VideokodekyMPEG4
Maximálne rozlíšenie videa1920×1080
Maximálna snímková frekvencia videa120 fps
Maximálna snímková frekvencia pre HD video25/30 snímok za sekundu pri 1280×720, 50/60 snímok za sekundu pri 1920×1080
Zvukový záznamÁno

Ďalšie vlastnosti a funkcie

Digitálny zoom4x
Ďalšie možnostiDržiak na statív, diaľkové ovládanie, orientačný senzor
Dátum uvedenia na trh2015-03-15

Rozmery a hmotnosť

Veľkosť99x60x27 mm
Hmotnosť165 g, s batériami

Recenzie na Nikon Coolpix S7000

Výhody:Jednoduché, praktické, ľahké. Veľký zoom, slušná kvalita obrazu aj pri maximálnom priblížení.
Nevýhody:Nepohodlné umiestnenie blesku. Jednoduché zakrytie prstom. Tieň objektívu sa zobrazuje v zábere pri použití blesku na krátku vzdialenosť.
Nevýhody:Ideálny model na cesty, kde sú rýchlosť a pohodlie dôležitejšie ako dokonalé nastavenia.

Vdovina Vera


Výhody:Dostupná cena, kompaktné rozmery, rýchla pripravenosť na fotografovanie. 20-násobný zoom umožňuje zachytiť vzdialené objekty, zvieratá, vtáky bez toho, aby ste sa k nim priblížili. Niekedy ho používam na rozlíšenie vzdialených objektov na fotografiách, ktoré nevidím očami. Nie je to zlý makro režim,( aj keď maximálna jasnosť takýchto fotografií je v strede a okraje sú rozmazané). Fotografie zhotovené za súmraku sú lepšie ako fotografie z telefónov.
Slabé stránky:Niekedy trvá dlho premýšľať po niektorých fotografiách. Displej sa ľahko poškriabe a pod vonkajšie sklo na strane, kde sú tlačidlá, sa môže dostať prach. Pod vonkajším sklom objektívu som tiež našiel veľkú smietku prachu a neviem, ako sa tam dostala, ale zdá sa, že mi pri fotografovaní neprekáža. Fotografie zhotovené pri elektrickom svetle majú silný oranžový odtieň, pri fotografovaní v interiéri musím zmeniť nastavenia.
Nevýhody:Chcel som lacný fotoaparát, ktorý fotí lepšie ako smartfóny, s F
  HD video. Celkovo tento fotoaparát splnil očakávania.

ooob8


Výhody:Skvelý detail fotografie! Pri videu 1080p sa nehrá zle, ak si pohráte s nastaveniami! Pri makro záberoch a portrétoch dobre rozmazáva pozadie.
Nevýhody:Automatické zaostrovanie je hrozné! Niekedy robí portrét a namiesto chladného „BOCKE“, rozmazáva osobu. Niekoľko manuálnych nastavení.
Nevýhody:Pre mydlovú skrinku 12K veľmi dobré! Rozumiem veľa o fotografovaní a nahrávaní videa. Ak chcete lacný fotoaparát, vyberte si ho!

Používateľ skryl svoje údaje


Výhody:– Kompaktný – Dobrý stabilizátor – Jednoduché a logické menu – Nie zlý zoom – Pomerne rýchly – Wi Fi
Nedostatky:– Absencia akýchkoľvek manuálnych nastavení pri fotografovaní. Pred kúpou som vedel, že ho nemá, tak som si myslel, že si s ním vystačím, ale nie vždy je možné použiť automatické zaostrovanie. – Jeho zaostrovanie je pri slabom osvetlení hrozné. Najprv som si myslel, že fotoaparát je chybný, ale potom som si uvedomil, že jednoducho nemá dostatok svetla. Veľmi ťažké zaostriť na objekt v miestnosti s umelým osvetlením alebo niekedy nemožné zaostriť vôbec. Fotoaparát nechápe, čo sa od neho očakáva. – Koliesko na výber režimu z času na čas zavadzia. Hovorí, že je v nesprávnej polohe (alebo niečo podobné).
Nevýhody:Kúpil som si ho ako každodenný fotoaparát, nosím ho so sebou v taške kamkoľvek a kedykoľvek idem, takže malé telo bolo prioritou pri výbere fotoaparátu. Je to moje prvé mydlo, takže ho nemám s čím porovnať. Používam ho už pol roka, hlavne na natáčanie videí. Vzal ma na výlet v lete, vypadol mi z rúk na chodník, trochu sa pokrčil, ale fotoaparát funguje správne. Fotoaparát COOLPIX S7000 je dostatočne dobrý pre amatérov. Kvalita fotografií je dobrá, ale ani voľným okom nie je taká dobrá ako základná digitálna zrkadlovka. Nebojte sa pózovaných záberov, najmä v interiéri. Vonku za slnečného počasia strieľa skvele! Najväčším sklamaním tohto modelu je pre mňa automatické zaostrovanie, ktoré sa pri slabom osvetlení ťažko ovláda. Žiadne sťažnosti na zvyšok.

Kuznecov Alexander


Výhody:S fotoaparátom opäť niečo nie je v poriadku . Presnosť zaostrenia je preč a je to stále horšie a horšie, a to ho nepoužívame tak často .
Nevýhody:Volič režimov sa prepína sám. Navyše sa často pozastavuje v režime videa. Chýba spresnenie pri ukazovaní, potom nie je žiadne spresnenie, takže som bol sklamaný.
Nevýhody:Dvakrát som ho musel vziať do servisného strediska v rámci záruky a potom museli stráviť 40 dní opravou, samozrejme, že to fungovalo dva mesiace a potom sa to vrátilo k starým veciam. Nič iné by som neodporúčal. kvalita fotografií nie je zlá, hoci.

Dirusdi


Výhody:Veľký zoom, dobrá kvalita fotografií a videa. Nemôže sa porovnávať s profesionálnymi fotoaparátmi, samozrejme, pre kompaktné len v poriadku
Slabé stránky:Bojí sa piesku, spadol do piesku, aj po oprave sa začal vzďaľovať od zaostrenia pri veľkom zväčšení nestačí manuálna rýchlosť uzávierky pre nočné fotografie
Nevýhody:Kvalitnejšie fotografie ako cenovo dostupná digitálna zrkadlovka

Hlavná hra


Výhody:Kvalitné fotografie, zoom, video!!!
Nevýhody:Je trochu ťažké prepínať volič režimov (možno to ešte nefunguje)
Nevýhody:Skvelý fotoaparát! Ak dokážete správne nastaviť režimy, fotografie sú skvelé. Priblíženie je stabilizované, môžete priblížiť vzdialené objekty a na fotografii nie je poznať, že je to zo zoomu. Milujem aj makrosnímky. Jedným slovom – všetko mi vyhovuje!

Orlova Anna


Výhody:Pri výbere fotoaparátu boli tri požiadavky: 1) kvalita fotografií; 2) malá veľkosť (aby sa zmestil do vrecka); 3) dobrý zoom (to je to hlavné). Nikon Coolpix S7000 spĺňa všetky tieto požiadavky. Priblíženie je pravdepodobne hlavnou výhodou. Tento fotoaparát by bol ideálny pre tých, ktorí často fotografujú architektúru (najmä v exteriéri, kde je priblíženie presne to, čo potrebujete – potrebujete sa bližšie pozrieť na detaily, dobrý uhol len z diaľky alebo psíka, ktorý nemá rád okoloidúcich a podobne), alebo pre tých, ktorí fotografujú zblízka. .) a turistov vo všeobecnosti. Dokonca aj „pohyblivé objekty“ sa získavajú. Raz som fotil bežiacu mačku z veľkej vzdialenosti, nečakal som, že získam niečo zmysluplné, ale podarilo sa. V interiéri (napríklad na niektorých podujatiach s nie veľmi dobrým osvetlením, ale nie úplne tmavou halou) tiež funguje. Žiadne veľké sťažnosti na zoom. V puzdre a vo vrecku sa sám od seba nezapne. Môžete ho bezpečne vložiť do vrecka bez puzdra. Len kvôli vyčnievajúcemu objektívu by som ho bez puzdra nedal do tašky s inými vecami. Kvalita fotografií je dobrá, môžete tlačiť na A4. Neprirodzené farby si tiež nevšimnete.
Slabé stránky:žiadne veľké nevýhody. Makro vo vetre nie je vždy dobré. No, ak fotografujete v tme s bleskom, niekoľko ľudí sa nemusí presne.
Chyby:Používam ho od augusta 2015. Kúpil som tento fotoaparát, aby som nahradil Nikon Coolpix S6500, ktorý som si všimol nevýhodu – rozmazanú pravú stranu mnohých fotiek, a nebol som to len ja, ale veľa ďalších ľudí s rovnakým modelom. S7000 nemá takmer žiadne z týchto nevýhod.

Gran

 • kha Catherine
  Výhody:Ľahký, kompaktný.
  Nevýhody:Kvalita je nižšia, ako sa očakávalo
  Nevýhody:1. Rovnako ako ostatní kupujúci batéria zomrela po 11 mesiacoch, akoby bola zapnutá na časovač. 2. Tlačidlo spúšte pri náhodnom stlačení v puzdre fotoaparátu narazí. 3. Kvalita fotografií nie je lepšia ako u lacnejších a starších modelov, aj keď sú od iných výrobcov. 4. Kvalita fotografií je výrazne nižšia ako pri veľkom objektíve.

  Skidanov Igor


  Výhody:Rýchle ovládanie (nastavenie, nahrávanie záznamu) Štýlový vzhľad
  Nevýhody:Zlá kvalita fotografií Nechutná kvalita videa!
  Nevýhody:Neviem, čo sa stalo s kvalitou v kompaktnom segmente, ale táto tendencia je veľmi sklamaním. Mám digitálny „mydlovnička“ Sony DSC-S60 2005 vydanie trvá lepšie fotografie! Agresívna, ale nemontovateľná uzávierka fotoaparátu Nikon Coolpix S7000 kazí jeho už aj tak nedostatočnú kvalitu obrazu. Kvalita zaznamenaného videa je vo všeobecnosti niečo ako neporiadok – zrnitosť, hrozný šum a nadmerná redukcia šumu. Obraz je plochý, farby skreslené. Nemohol som uveriť vlastným očiam… Mám pre to len jedno rozumné vysvetlenie. Segment kompaktných digitálnych fotoaparátov sa z roka na rok zmenšuje, čo je dôsledok tvrdej konkurencie zo strany smartfónov a ich veľmi dobrých parametrov pre základné fotoaparáty. V týchto podmienkach niekoľko zostávajúcich výrobcov cielene „zabíja“ tento segment, aby prinútili konzervatívnych amatérskych fotografov, ktorí nechcú fotografovať smartfónom a pritom získať kvalitu, kúpiť si oveľa drahšie kompaktné fotoaparáty – bezzrkadlovky a kompaktné fotoaparáty s veľkým snímačom. Cena väčšiny z nich je však porovnateľná s cenami digitálnych zrkadloviek!

  Dj BoBo

 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: