Ako si vybrať veľkosť rukavíc

Rukavice sú jedným z najfunkčnejších doplnkov v šatníku každého človeka – bez ohľadu na pohlavie. V chladnom období – je to skvelý spôsob, ako ochrániť pokožku pred mrazom a prasknutím z neprirodzene nízkych teplôt, v lete – je to univerzálny doplnok, ktorý je ideálny pre prísny pánsky oblek na večerný výlet do divadla alebo ľahké dámske šaty so vzdušným strihom.

Bohužiaľ, mnohí ľudia zanedbávajú tento doplnok v jeho najextrémnejšej forme, najčastejšie preto, že nepoznajú svoju veľkosť, a preto si nemôžu vybrať vhodný pár v obchode. Väčšina rukavíc má tú zvláštnosť, že aj keď sú o 2-3 veľkosti väčšie alebo menšie ako vaše, budú vám sedieť, takže pre nevyzretých ľudí je vždy ťažké nájsť vhodný strih. Teraz sa budeme venovať tejto zložitej problematike s maximálnou starostlivosťou a citlivosťou, aby ste sa naučili, ako nájsť správnu rukavicu pre každú situáciu.

Z adresy

 1. Algoritmus určovania veľkosti rukavíc
 2. Ako si vybrať zimné rukavice
 3. Prehľad výrobcov rukavíc

Algoritmus na určovanie veľkosti rukavíc

Algoritmus určovania veľkosti rukavíc

Postup je pomerne jednoduchý a cieľom je určiť veľkosť dlane v palcoch, pretože tak sa vypočítava veľkosť odevu. Takže ideme na to.

 1. Najskôr zmeriame obvod dlane. Na presnejšie výsledky budeme potrebovať šijací meter a najlepšie niekoho z rodiny. Nájdite rozštep na základni palca a pomocou neho určte obvod dlane, ako vidíte, všetko veľmi jednoducho.
 2. Teraz máte nameraný obvod dlane, ale výsledný údaj je v centimetroch, zatiaľ čo my potrebujeme palce. Ak chcete previesť centimetre na palce, stačí ich vydeliť číslom 2,54.
 3. Teraz je čas zaokrúhliť, tiež nič zložité: podľa školských pravidiel z hodín matematiky zaokrúhlime obvod dlane v palcoch na 0,5.
 4. Posledným krokom je skontrolovať tabuľku a zistiť veľkosť písmena, ktorá sa líši podľa toho, či ide o dámsku alebo pánsku rukavicu. Vezmime si príklad: dostaneme 20,5 centimetra, vydelíme toto číslo číslom 2,54 a dostaneme 8,0708 palca, zaokrúhlené na 8 palcov, čo je ženská veľkosť „L“ alebo mužská veľkosť „XS“.

Teraz už presne viete, ako nájsť ideálnu veľkosť rukavíc pre vašu ruku, ale tým výskum príslušenstva nekončí – je toho viac.

Ako si vybrať zimné rukavice

Ako si vybrať zimné rukavice

Keďže chladné obdobie – obrovská časť života Rusov, zvážiť zvláštnosti výberu zimy, alebo ako sa nazývajú „teplé“ rukavice by mali byť oddelene. Pravidelné nosenie rukavíc ochráni vaše ruky pred omrzlinami, pokožku pred odlupovaním a praskaním a vás pred nepríjemnými pocitmi. Jednoducho povedané, ak je vonku zima, rukavice sú veľmi, veľmi potrebné – sú štýlové, pohodlné a zaisťujú bezpečnosť.

Pri výbere veľkosti je potrebné zohľadniť niektoré z nasledujúcich kľúčových vlastností:

 1. Veľkosť. Už sme o tom hovorili – len správna veľkosť udrží vaše ruky v teple a pohodlí. Príliš malé rukavice prerušia prietok krvi v dlaniach, takže vám bude zima na ruky, príliš veľké rukavice jednoducho neudržia teplo – preto je kľúčová správna veľkosť.
 2. Obloženie. Je to jednoduché: podšívka by mala byť, s výnimkou ozdobných rukavíc, ktoré sa nosia „pre krásu“, vo všetkých ostatných prípadoch je podšívka nevyhnutná – predĺži používanie vecí a navyše ochráni vaše ruky pred mrazom.
 3. Švy. Lacné rukavice a napodobeniny drahých rukavíc sa dajú veľmi ľahko rozpoznať podľa množstva švov, najmä ak sú na vonkajšej strane výrobku. Uveďme si príklad: kvalitné rukavice sa vyrábajú z veľkých kusov kože/semišu/vlny, preto majú málo švov, ale ak sú vyrobené z handier (aj keď sú dobre ušité), majú veľa švov, niekedy toľko, že ich vo vnútri jednoducho neskryjete. Takže nezabudnite: švy by mali byť vnútri rukavice, ich počet – znížený na minimum.
 4. Farbivo. Vezmite si kúsok bielej látky, namočte ju do teplej vody a pred kúpou ju silno potrite o rukavice – ak na nich zostanú stopy, mali by ste ich vyhodiť. Nechcete predsa zanechať farbu na pokožke, oblečení a nábytku?? A práve to môžu spôsobiť zlé farby, preto nebuďte leniví skontrolovať kvalitu farby materiálu obzvlášť starostlivo.

Teraz samostatne o materiáli pre rukavice – existuje veľa možností, je to rozsiahla téma, takže sa do nej nebudeme ponárať, ale treba povedať niekoľko slov.

 1. Fleecové rukavice sú teplé a pohodlné, veľmi príjemné na dotyk a nie sú drahé, ale veľmi rýchlo premoknú.
 2. Vlnené rukavice sú ideálne na suché zimné dni, zmoknutie je rozsudok smrti, namočenie, vlna prestane hriať ruky.
 3. Semišové rukavice sa neodporúčajú na každodenné nosenie, môžete mať pár na špeciálne príležitosti – napríklad do divadla, na návštevu atď. – ale nie viac. Semiš sa veľmi rýchlo kazí.
 4. Kožené rukavice sa považujú za najpohodlnejšie a najúčinnejšie, ale pravá koža nie je lacná a okrem toho nie každý by chcel takýto doplnok.

Po prečítaní týchto bodov môžete bez problémov zájsť do svojho obľúbeného obchodu s galantériou a vybrať si pár rukavíc, ktoré sa vám páčia, nie bez rozmyslu, ale múdro a s vedomím.

Prehľadávať výrobcov rukavíc

Prehľad našich značiek rukavíc

Každá spoločnosť sa na začiatku marketingovo prezentuje ako „značka kožených rukavíc“, ale vyrába aj iné materiály.

 1. Henderson. Spoločnosť vyrába rôzne druhy rukavíc, ale všetky majú klasický dizajn – len kožené a bez ozdôb. Ďalšou vecou o značke je, že vyrába len pánske modely, takže pre dámsky pár budete musieť ísť k inému výrobcovi. Kašmírové svetre s podšívkou zo 100 % vlny sú mimoriadne obľúbené.
 2. Berg Berg. Škandinávska značka známa svojimi elegantnými rukavicami, takmer všetky kolekcie sú vyrobené z kože alebo semišu. Nevýhodou výrobkov je, že nie sú vhodné na zimné nosenie, ale na neskorú jeseň a skorú jar sú rukavice ideálne.
 3. Merola. Talianska spoločnosť, ktorá vyrába rukavice vo vyššej strednej cenovej kategórii: po kúpe môžete očakávať dokonalú kvalitu a vynikajúce pohodlie. Väčšina rukavíc má podšívku z kašmíru alebo hodvábu, ktorá je pohodlná, ale nie je ideálna na zimné nosenie – v takom prípade si vyberte rukavice s podšívkou z vlny.

Užívajte si pohodlie a štýlový vzhľad svojich obľúbených rukavíc a nezabudnite, že dobrý výber rukavíc svedčí o dobrom vkuse a sebadôvere. Buďte vždy v teple a pohodlí!

V nasledujúcich článkoch vám naši odborníci poradia, ako si vybrať správnu veľkosť džínsov, aké sú tajomstvá štýlového dáždnika a ako si vybrať veľkosť topánok.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: