Ako si vybrať triatlonový bicykel

Triatlon má medzi nadšencami aktívneho životného štýlu a športu osobitné miesto. Je to multišportová disciplína, v ktorej musia súťažiaci preukázať svoje kvality v rôznych disciplínach, ako je beh, plávanie a cyklistika. Tá je rovnako veľkolepá ako svetoznáma Tour de France. Počas súťaže pretekári sú schopní dosiahnuť rýchlosť až 100 kilometrov za hodinu, a preto na bicykli, použité pre údaje „pokatushki“ sú špeciálne, veľmi špecifické požiadavky, pretože nie každý bicykel môže zvládnuť takéto zaťaženie s maximálnou účinnosťou.

Ako si vybrať bicykel na triatlon

Video o výbere triatlonového bicykla

Ktoré triatlonové bicykle sú pre vás najlepšie?? Najlepší výrobcovia

Keďže triatlonová elo etapa takmer vždy zahŕňa jazdu maximálnou rýchlosťou, výber „železného koňa“ na takéto účely si vyžaduje špeciálny prístup. Cestné bicykle sú na tento účel najvhodnejšou triedou vozidiel – len cestné bicykle môžu dosiahnuť potrebnú rýchlosť. Z tohto dôvodu sú najlepší výrobcovia triatlonových bicyklov:

 1. Scott;
 2. Kocka;
 3. Trek;
 4. Merida;
 5. Obr;

Každý z týchto výrobcov ponúka celý rad modelov určených špeciálne pre triatlon. Ide o vysoko špecializované motocykle určené na preteky drag racing, ktoré nie sú vhodné na každodenné používanie.

Najlepšie možnosti

výberové kritériá

Pri výbere triatlonového bicykla je dôležité pamätať na základnú požiadavku, aby bicykel dokázal dosiahnuť a udržať maximálnu rýchlosť počas dlhého časového obdobia. To sa dá dosiahnuť len vtedy, ak má bicykel ľahký, odľahčený rám, veľké, svižné kolesá a vyspelý pohon, ktorý maximálne využíva krútiaci moment pôsobiaci na zadné koleso. Druhou charakteristikou je účinnosť brzdenia. Vzhľadom na extrémne vysoké rýchlosti by jazdci mali byť schopní zastaviť motocykel na mieste bez toho, aby utrpeli zranenie alebo dokonca smrť.

 1. Rám bicyklamusí mať maximálnu tuhosť a odolnosť pri minimálnej hmotnosti. Klasické oceľové rámy sa na tento účel nepoužívajú, za najlepšie sa považujú rámy z titánu alebo uhlíkových vlákien. Lacnou alternatívou k vyššie opísaným materiálom je letecký hliník, pevný a ľahký kov, ktorý je schopný odolať značnému dynamickému zaťaženiu;
 2. riadidláBicykel má tvar klasického cestného bicykla v tvare baranieho rohu pre maximálnu aerodynamiku;
 3. Veľký význam pri efektívnosti jazdy sa prikladákolesá. Najvhodnejšie triatlonové bicykle majú ľahké aerodynamické kolesá z titánu alebo uhlíkových vlákien s pneumatikami, ktoré majú podobný dezén a vlastnosti ako cestné autá;
 4. Dôležitým konštrukčným prvkom triatlonového bicykla je„ležadlá“– Špeciálne navrhnuté tak, aby sa jazdcovi na bicykli pohodlne sedelo. Páčky by mali mať ergonomický tvar a široký rozsah nastavenia;
 5. Montáž pedálovmajú špeciálnu konštrukciu a znamenajú, že pedále sú pevne pripevnené k obuvi bicykla. Niektorí výrobcovia bicyklov idú ešte o krok ďalej: ich modely sú vybavené cyklistickou obuvou s integrovanými úchytmi pre pedálový box, takže pedále a obuv v podstate tvoria jeden celok;
 6. brzdový systém, Vzhľadom na vysokú cestovnú rýchlosť jazdca má špeciálnu konštrukciu. Brzdy používané v triatlone nie sú kotúčové, ale ráfikové. Pri vysokých rýchlostiach a prakticky bez nepriaznivých podmienok poskytujú najlepší výkon a dokážu dostatočne rýchlo zastaviť motocykel bez ohľadu na jeho pôvodnú rýchlosť.
 7. SedloTieto bicykle majú špeciálnu krátku a tuhú sedlovku. Na rozdiel od všetkých ostatných modelov nie je sedlo jediným oporným bodom tela (existujú aj ležadlá), ale je potrebné mu venovať všetku pozornosť. Nemá zmysel tu niečo odporúčať, pretože anatómia každého z nás je individuálna. Najlepšia rada, ktorú dostanete od serióznych športovcov, je zamieriť do obchodov a vybrať si zo širokej ponuky modelov, ktoré vám najviac vyhovujú.

V nasledujúcich článkoch vám naši odborníci povedia, ako si vybrať dospelý bicykel, tajomstvá výberu bicykla pre mesto a zvláštnosti výberu bicykla pre výšku.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: