Bežecká obuv Nike

Existuje bežná mylná predstava, že všetky športové topánky sú rovnaké: niektoré sú lepšie a niektoré lacnejšie, ale všetky modely sú rovnako vhodné na šport. Našťastie to tak nie je a slávne značky vrátane Nike už desaťročia vyrábajú špecializovanú obuv pre rôzne športy s cieľom zvýšiť pohodlie a efektivitu tréningu.

Obsah

 1. Kde sa začína legenda?
 2. Základné verzie
 3. Kvalita a šitie materiálov na mieru
 4. Užitočné tipy pre nakupujúcich

Kde sa legenda začala?

Kde sa začína legenda?

Už v roku 1964 začala značka Nike agresívne presadzovať kvalitnú športovú obuv pre športovcov a širokú verejnosť. Zameranie na spoľahlivosť a trvanlivosť modelov, profesionálni tréneri začali odporúčať topánky a ďalšie produkty spoločnosti v aréne veľkých športov – takže značka získala lásku verejnosti v krátkom čase a začala vyrábať špecializovanejšie modely. V súčasnosti sa topánky Nike dodávajú v širokej škále dizajnov, ktoré sú jedinečne prispôsobené pre každý šport a tréning.

Čo je potrebné na to, aby ste sa stali ikonickým športovcom

Základné verzie
 1. tenisky na behanie. Spoločnosť má viac ako jednu kolekciu bežeckej obuvi, ktorá je inovatívne navrhnutá tak, aby poskytovala pohodlný beh s nízkym trením. Modely Nike Free poskytujú pocit behu naboso, topánky radu LunarG
 2. de, LunarEc
 3. Pse, LunarFlash poskytujú maximálnu ochranu kĺbov a väzov tým, že udržiavajú chodidlo pevne na mieste. Modely Nike Free Flyknit alebo Nike Lunaracer majú špeciálnu povrchovú úpravu podrážky a sú určené na beh po tvrdom a asfaltovom povrchu. A tenisky Air Max 90, 95, 1 sa používajú na bežeckú a lesnú obuv.
 4. Univerzálna fitness obuv. Bezplatná technológiaTenisky Air Max, Lunar a Air Max zaisťujú dobré odvetrávanie chodidiel a nepridávajú na tréningu žiadnu hmotnosť navyše.
 5. Tréneri pre basketbal. Modely Le
  on, Jordan a Hyperdunk majú odpruženú základňu s tvrdým polstrovaním, ktoré zabraňuje skĺznutiu nohy a deformácii topánky na tvrdom alebo hladkom povrchu.
 6. tenisky na skateboarding. Táto topánka má mierne odlišnú štruktúru a podrážka je v plnom kontakte s doskou. Tenisky Dunk, Zoom a Blazer, tenisky Air Force sa hodia na pravidelné lekcie skateboardingu a longboardingu.
 7. Tenisové a pingpongové modely. Produktové rady Vapor a Advantage sú ľahké na ľahkú mobilitu a dostatočne chránia nohy.
 8. Kopačky Nike. Futbalové tenisky sa vyrábajú v rôznych štýloch. Nike CR7 je zimná línia a T90 sú určené na hru za každého počasia.
 9. Golfové tenisky. Topánky Nike TW ’15 a Control 3 poskytujú dobrú stabilitu na klzkej tráve za každého počasia.
 10. Okrem špecializovaných modelov má Nike nielen športové topánky, ale aj mestské, topánky (Field, Mountain), špicaté (cepíny) a predražené modely.

Kvalita a šitie na mieru

Kvalita a šitie materiálov na mieru
Materiály použité pri výrobe obuvi zahŕňajú nylon, textil, syntetickú kožu a rôzne polyméry, ktoré spĺňajú vysoké kvalitatívne normy a sú bezpečné pre ľudí všetkých vekových kategórií a nespôsobujú alergické reakcie ani nedráždia pokožku. Väčšina modelov má ďalšie efekty určené špeciálne pre športové aktivity, medzi nimi aj tieto:
 1. Dobrá odolnosť proti mechanickému tlaku;
 2. dostupnosť prídavnej stielky na vyváženie;
 3. dobré odpruženie;
 4. povrchová úprava podrážky, ktorá zabraňuje pošmyknutiu na hladkom povrchu;
 5. nízka hmotnosť;
 6. dlhá životnosť;
 7. poskytuje ochranu proti vode a vlhkosti.

Užitočné tipy pre nakupujúcich

Užitočné tipy pre nakupujúcich

Najobľúbenejšími modelmi sú Nike Air Max, ale aby ste sa vyhli plateniu za falzifikáty, ktorých je na domácom trhu veľa, oplatí sa vedieť, na čo si dávať pozor:

 1. oblasť päty musí mať vzduchový vankúš, ktorý chráni pred zranením.
 2. model by nemal mať veľkú hmotnosť – všetky topánky značky majú ľahkú konštrukciu, ktorá umožňuje rýchlejší pohyb.

Oficiálny ambasádor značky má v ponuke širokú škálu vysokokvalitnej obuvi na všetky druhy športových aktivít, osobný tréning, bežné prechádzky mestom a iné outdoorové aktivity. Hi-Jack, Zenyth a Offense, najnovší rad bežeckej obuvi od spoločnosti, ponúka štýlové dizajny, ktoré plne ospravedlňujú svoju cenu a sledujú najnovšie trendy.

V nasledujúcich článkoch vám naši odborníci ukážu, ako si vybrať bežeckú obuv a tajomstvá výberu krokomeru na aktívny tréning.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: