Ako si vybrať kufor na cesty

Obsah článku
 1. obsah
 2. Výber veľkosti kufra
 3. Výber správneho materiálu kufra
 4. Plastové puzdrá
 5. Výhody Nízka hmotnosť; Plastové kufre sa dajú ľahko čistiť vlhkou handričkou. Jeho pevná konštrukcia zabraňuje stlačeniu obsahu a poškodeniu spôsobenému neopatrnosťou (napr. nadmernou „starostlivosťou“ personálu letiska); Chránené pred dažďom, snehom a inými nepriaznivými poveternostnými podmienkami; Odolnosť voči nárazom a poškodeniu; Nevýhody Niektoré lacné modely majú nízku pevnosť a trvanlivosť a nízku odolnosť voči deformácii; Ľahko sa poškriabu.
 6. Výhody
 7. Nevýhody
 8. Textilné kufre
 9. Výhody Látkové modely majú viac vreciek, ktoré sa dajú použiť na drobné predmety, a preto v nich rýchlejšie nájdete hľadaný predmet; Za rozumnú cenu; Textilný kufor sa môže ohýbať a zmršťovať, vďaka čomu sa ľahšie vtesná do úzkych priestorov (pod sedadlo alebo na poličku) v porovnaní s plastovými a hliníkovými modelmi, ktoré majú pevné rozmery; Nízka hmotnosť vám umožní vložiť do kufra viac vecí počas celého letu a „zmestiť sa“ do hmotnostných limitov pre príručnú batožinu a batožinu; Nevýhody Tkaniny sú náročnejšie na starostlivosť ako plastové modely. Škvrny je potrebné odstrániť handričkou a mydlovou vodou a odolnú špinu je potrebné odstrániť odstraňovačom škvŕn; Tenké a nekvalitné tkaniny sa rýchlo opotrebujú a znehodnotia. Textilné puzdro nechráni obsah pred vonkajšími vplyvmi. Takýto kufor prevráti oblečenie a poškodí krehké predmety.
 10. Výhody
 11. Nevýhody
 12. Hliníkové kufre
 13. Výhody Odolnosť voči korózii; Ochrana obsahu pred vlhkosťou a požiarom; Jednoduchá starostlivosť; Odolnosť; Vysoká pevnosť – panvicu je ťažké poškodiť, poškriabať alebo zdeformovať; Dobrá tvarovateľnosť; Nevýhody Vysoké náklady.
 14. Výhody
 15. Nevýhody
 16. kolieska a rukoväte kufra
 17. Kolesá
 18. Dvojkolesové vozidlá
 19. Štvorkolesové vozidlá
 20. Rukoväť
 21. Výber príslušenstva kufra
 22. Upevňovacie prvky
 23. Zámky
 24. Ako si vybrať tašku. Pozornosť venovaná prispôsobeniu

Ak si chcete vybrať pevný a pohodlný kufor, musíte zvážiť materiál, z ktorého je vyrobený, spôsob jeho upevnenia, počet koliesok, hmotnosť a ďalšie parametre. V tomto článku vysvetľujeme, ako to urobiť.

obsah

 1. Akú veľkosť kufra by ste si mali vybrať?
 2. Z akého materiálu sa vyrábajú kufre?
 3. Ako vybrať kolieska a rukoväte cestovnej tašky
 4. Ako sa zmestia kufre na kolieskach?
 5. Prispôsobenie kufra a kvalita spojovacích prvkov
výber cestovnej tašky

Výber veľkosti kufra

Budete využívať služby leteckej spoločnosti?? Neviete, ako si vybrať kufor?. Skontrolujte hmotnostné a rozmerové limity pre príručnú batožinu a batožinu.

Väčšina leteckých spoločností povoľuje prepravu kufra v kabíne, ak súčet jeho rozmerov (šírka + výška + hĺbka) nepresahuje 115 cm. Zohľadňujú sa všetky vyčnievajúce časti – kolieska, rukoväte, vrecká. Pre batožinu leteckej spoločnosti sú povolené rozmery 158 až 208 cm a limity veľkosti a hmotnosti stanovuje každá letecká spoločnosť individuálne.

Ak letíte ekonomickou triedou, vaša príručná batožina je obmedzená na 5 až 10 kg a batožina na 23 kg. Ak však cestujete v biznis triede, maximálny hmotnostný limit je 15 kg a 32 kg. Ak si preťažíte batožinu a príručnú batožinu, musíte zaplatiť príplatok.

Pri kúpe cestovnej tašky nezabudnite zvážiť jej hmotnosť a rozmery. Kufre majú rôzne tvary a veľkosti:

 1. Malé (veľkosť „S“) – možno vziať na palubu. Jeho rozmery sú 48 (výška) x 30 (šírka) x 20 (hĺbka), 45 x 34 x 20, 55 x 36 x 22 a t.. Objem týchto modelov sa pohybuje od 25 do 45 litrov a hmotnosť od dvoch do troch kilogramov.
 2. Stredná (veľkosť „M“) – nesmie sa používať ako príručná batožina. Vhodné na týždňovú služobnú cestu alebo krátku dovolenku. Dokonca aj krehké dievča by bolo schopné použiť stredne veľký kufor, ak by ho muselo niesť na krátku vzdialenosť, napríklad po schodoch. Priemerná veľkosť týchto výrobkov je 65 x 42 x 24, objem 70 l a hmotnosť tri až päť kilogramov.
 3. Väčšie (veľkosť „L“) – používajú sa na dlhé cesty, medové týždne, dlhodobé služobné cesty atď.. Tento kufor je v priemere 44 cm široký, 72 cm vysoký, 26 cm hlboký a má objem 85 l. Hmotnosť veľkých kufrov je približne štyri až šesť kilogramov. Objem niektorých modelov môže byť 100 – 120 litrov.

Výber správneho materiálu kufra

Kufre sú vyrobené z plastu, hliníka alebo látky so špeciálnou impregnáciou. Všetky majú svoje výhody a nevýhody.

Plastové puzdrá

Plastové kufre

Vyrobené z ABS, polykarbonátu alebo polypropylénu. Sú stabilné, nerozbitné a odolné voči poveternostným vplyvom, majú nízku hmotnosť a dobrú odolnosť voči nárazom. Najdlhšiu životnosť a najnižšiu hmotnosť majú polykarbonátové modely. Výrobky z polypropylénu sú veľmi pevné, a preto sa môžu prenášať poloprázdne, ale kufre z plastu ABS sú najkrehkejšie a najnespoľahlivejšie.

Mnohé lacné no name produkty sú vyrobené z nekvalitných plastov, ktoré praskajú a lámu sa pri menších nárazoch. Preto by ste sa nemali naháňať za nízkymi cenami. Je lepšie investovať do kvalitného výrobku od overenej značky (napr. Samsonite, Rimowa alebo Roncato) ako kupovať nový kufor na každú cestu.

Pamätajte, že čím nižšia je cena kufra, tým väčšia je pravdepodobnosť, že je vyrobený z nekvalitného a lacného materiálu.

Výhody

 • Nízka hmotnosť;
 • Plastové kufre sa dajú ľahko čistiť vlhkou handričkou.
 • Jeho pevná konštrukcia zabraňuje stlačeniu obsahu a poškodeniu spôsobenému neopatrnosťou (napr. nadmernou „starostlivosťou“ personálu letiska);
 • Chránené pred dažďom, snehom a inými nepriaznivými poveternostnými podmienkami;
 • Odolnosť voči nárazom a poškodeniu;

Nevýhody

 • Niektoré lacné modely majú nízku pevnosť a trvanlivosť a nízku odolnosť voči deformácii;
 • Ľahko sa poškriabu.

Textilné kufre

Textilné kufre

Tieto predmety sú často vyrobené zo syntetických tkanín (polyester, nylon atď.).) ošetrené špeciálnou impregnáciou odpudzujúcou vlhkosť. Textilné kufre sú ľahké a majú dobrú úložnú kapacitu.

Výhody

 • Látkové modely majú viac vreciek, ktoré sa dajú použiť na drobné predmety, a preto v nich rýchlejšie nájdete hľadaný predmet;
 • Za rozumnú cenu;
 • Textilný kufor sa môže ohýbať a zmršťovať, vďaka čomu sa ľahšie vtesná do úzkych priestorov (pod sedadlo alebo na poličku) v porovnaní s plastovými a hliníkovými modelmi, ktoré majú pevné rozmery;
 • Nízka hmotnosť vám umožní vložiť do kufra viac vecí počas celého letu a „zmestiť sa“ do hmotnostných limitov pre príručnú batožinu a batožinu;

Nevýhody

 • Tkaniny sú náročnejšie na starostlivosť ako plastové modely. Škvrny je potrebné odstrániť handričkou a mydlovou vodou a odolnú špinu je potrebné odstrániť odstraňovačom škvŕn;
 • Tenké a nekvalitné tkaniny sa rýchlo opotrebujú a znehodnotia.
 • Textilné puzdro nechráni obsah pred vonkajšími vplyvmi. Takýto kufor prevráti oblečenie a poškodí krehké predmety.

Hliníkové kufre

Hliníkové puzdrá

Kovové kufre sa vyrábajú z hliníka leteckej kvality, ktorý sa v minulosti používal len pri konštrukcii lietadiel. Ide o veľmi silné a spoľahlivé modely, ktoré dokonale chránia obsah pred vonkajšími vplyvmi. Ďalekohľady veľkosti S vážia približne 4 až 5 kg, ďalekohľady veľkosti M a L vážia 5 až 6 kg.

Výhody

 • Odolnosť voči korózii;
 • Ochrana obsahu pred vlhkosťou a požiarom;
 • Jednoduchá starostlivosť;
 • Odolnosť;
 • Vysoká pevnosť – panvicu je ťažké poškodiť, poškriabať alebo zdeformovať;
 • Dobrá tvarovateľnosť;

Nevýhody

 • Vysoké náklady.

kolieska a rukoväte kufra

kritériá výberu kufra

Kolesá

Pri kúpe kufra venujte pozornosť veľkosti koliesok. Čím väčší je ich priemer, tým lepšia je ich priepustnosť. Ak plánujete „kotúľať“ cestovnú tašku len po hladkých, rovných povrchoch, mali by ste si vybrať modely s plastovými kolieskami s malým priemerom. Ak jazdíte na hrboľatých cestách, na snehu alebo v teréne, môžete si vybrať väčšie kolesá z polyuretánu alebo silikónu.

Pri výbere by ste mali zvážiť aj počet kolies.

Dvojkolesové vozidlá

Dvojkolesové modely sú zle ovládateľné, ale majú vynikajúcu schopnosť plávať. Dobre jazdia po chodníkoch a asfalte a zvládnu aj nerovný terén a terénne podmienky. A ak majú kolesá veľký priemer, prenosnosť je ešte lepšia. Do dvojkolesového modelu sa zmestí viac vecí ako do štvorkolesového.

Kufrík na dvoch kolieskach sa môže pohybovať len dopredu a dozadu, takže sa musí ťahať pomocou dlhej výsuvnej rukoväte. 25 % hmotnosti výrobku spočíva na rukách a chrbte osoby. To je dôvod, prečo mnoho cestujúcich s ťažkými „taškami“ pociťuje bolesť zápästia, ramien a chrbta.

Štvorkolesové vozidlá

Štvorkolesové modely sa ľahko riadia. Každé koleso takéhoto kufríka sa otáča okolo svojej osi ako na vozíku v supermarkete. Môžete ho preto tlačiť pred sebou alebo ho ťahať za sebou, priťahovať ho k sebe a otáčať ho ľubovoľným smerom.

Tieto kufre jazdia perfektne na rovných cestách a ľahko sa s nimi manévruje v preplnených oblastiach. Umožňujú tiež prenášať veľké množstvo vecí, t.. Ramená ani chrbát prakticky nezaťažujete, s výnimkou prípadov, keď musíte niesť kufor. Tieto kolesá nejazdia dobre na nerovných cestách, snehu, kalužiach atď..

Kolieska s hrotmi v týchto modeloch nie sú zapustené, takže sa v porovnaní s „zapustenými“ kolieskami v dvojkolesovom výrobku častejšie lámu. Mnohí cestovatelia riešia tento problém jednoducho tak, že zdvihnú svoj kufor a nesú ho ako dvojkolesový. Tým sa znižuje očakávaná životnosť výrobku, pretože nie každý kufor je navrhnutý tak, aby vydržal takéto používanie.

Ak chcete použiť štvorkolesový model ako dvojkolesový, vyberte si kufor s dvoma veľkými kolesami vzadu a malými kolesami vpredu.

Nekupujte kufre, ktoré majú kolieska na jednej osi – rýchlo strácajú manévrovateľnosť a poškodzujú sa. Každé koliesko musí mať vlastnú nezávislú zostavu, t. j.. Pripevnite samostatne k rámu.

Rukoväť

Pri výbere kufra venujte pozornosť rukovätiam. Malo by byť viac ako jedno upevnenie – najlepšie tri.

 1. Výrobok musí mať predovšetkým teleskopickú rukoväť s kovovým rámom a protišmykovou rukoväťou. Tieto sú „skryté“ v puzdre, ale po aktivácii špeciálneho uzamykacieho mechanizmu (stlačením tlačidla) sa predĺžia na celú dĺžku. Niektoré teleskopické rukoväte majú tri výsuvné časti, čo však znižuje ich životnosť.
 2. Nekupujte s plastovými teleskopickými rukoväťami – nevydržia teplotné výkyvy a ľahšie sa zlomia.
 3. Kufor by mal mať aj dve rukoväte na každej strane kufra. Jedna z pások je pripevnená na hornej strane výrobku a druhá na bočnej strane. To umožňuje nosiť výrobok vertikálne alebo horizontálne. „Vodorovná“ rukoväť pomôže, ak by sa vysúvacia rukoväť niekedy zlomila.
 4. Pred kúpou kufra skontrolujte, či sú všetky rukoväte pohodlné na držanie, pretože sa nesmú šmýkať alebo tlačiť na ruku. Skontrolujte tiež, či sú bezpečne pripevnené k telu skrinky napríklad kovovými nitmi alebo skrutkami.

Výber príslušenstva kufra

Upevňovacie prvky

Na zatvorenie kufra možno použiť patentky a zipsy. Modely so zipsom sú zvyčajne vyrobené z pevného plastu a leteckého hliníka a polypropylénu a modely z látky majú všitý zips.

západky umožňujú pevne uzavrieť kufor a chrániť obsah pred vlhkosťou, zrážkami, chladom a teplom. Udržiavajú teplotu v kufri na úrovni pôvodnej teploty, ktorú dosahoval pri zatváraní. Považujú sa za najpevnejšie a najodolnejšie.

Zipsy umožňujú takmer okamžité otvorenie a zatvorenie kufra. Môžu byť vyrobené z plastu alebo kovu. Kovové spojovacie prvky sa často lámu v miestach, kde sú ohnuté, ale plastové spojovacie prvky sú pružnejšie a vydržia viac ciest. Niektoré modely sú vybavené pogumovanými uzávermi, ktoré chránia odev pred silným dažďom a prachom. Gumové rámčeky však môžu pri nízkych teplotách „zamrznúť“ a prasknúť.

Pri kúpe kufra skontrolujte, či je zips dostatočne široký, s veľkými výstupkami a „psím štýlom“. Takýto spojovací prvok vydrží dlhšie. Je dôležité, aby bežec hladko prechádzal cez popruhy.

Zámky

Zapínanie na patentky a niektoré zipsy je možné:

 1. Visiace zámky;
 2. Visiace zámky;
 3. Zámky TSA.

Zabudované kódové zámky sa nedajú stratiť a je ťažké ich poškodiť. Účinne chránia obsah pred vlámaním. Závesné zámky môžu výrobok poškriabať a často sa poškodzujú pri letiskových dopravných pásoch.

Ak plánujete cestovať do USA, Kanady alebo Izraela, mali by ste používať zámky TSA. Na letisku sa všetka batožina pred vstupom na palubu chráni štítom. Ak sa bezpečnostným pracovníkom zdá kufor podozrivý, otvorí sa bez prítomnosti majiteľa. Používanie univerzálneho kľúča TSA. Ak zámok na kufri nie je označený TSA (červený diamant), jednoducho ho odstrihnite a skontrolujte obsah. Nikto nie je zodpovedný za akékoľvek poškodenie výrobku.

Ako si vybrať tašku. Pozornosť venovaná prispôsobeniu

Pri výbere výrobku dbajte na kvalitu spracovania. Ak z neho trčia nite alebo sú šikmé švy, stojí za to odmietnuť ho kúpiť. Uistite sa tiež, že rukoväte a kolieska neťahajú alebo nedrnčia na držiakoch a že základňa kufra je pevná a stabilná. Zipsy, zámky a západky by sa mali otvárať a zatvárať rýchlo a s minimálnym úsilím.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: