Ako si vybrať vysokú stoličku – pohľad odborníka

Vysoké stoličky uľahčujú mamičkám život. Nielenže uľahčujú kŕmenie, ale umožňujú vám aj nechať dieťa v bezpečí (hrať sa alebo čítať knihu) a postarať sa o domáce práce.

obsah

 1. Najobľúbenejší výrobcovia vysokých stoličiek
 2. Typy vysokých stoličiek
 3. Aký materiál je lepší?
 4. Na čo si treba dávať pozor pri nákupe
Ako si vybrať vysokú stoličku

Najobľúbenejší výrobcovia vysokých stoličiek

Najlepšie vysoké stoličky vyrábajú:

 1. Šťastné dieťa;
 2. napr. perego;

 3. Chicco;
 4. Sladké dieťa;
 5. Jetem;
 6. Babyton;
 7. evi.

Výrobky týchto značiek sú známe po celom svete. Neobsahuje žiadne látky, ktoré sú nebezpečné alebo škodlivé pre deti, a spĺňa medzinárodné normy kvality a bezpečnosti

Typy vysokých stoličiek

Klasické (vysoké) vysoké stoličky

Klasické (vysoké) vysoké stoličky

Klasická vysoká stolička sa nedá zložiť a nie je nastaviteľná. Používajú sa len na kŕmenie dieťaťa a nemajú vždy stolnú dosku. V súčasnosti je však na trhu veľa modelov, ktoré majú:

 1. Bezpečnostné pásy;
 2. Odnímateľná stolová doska;
 3. Kolesá;
 4. Skladací mechanizmus;
 5. Nastaviteľná opierka nôh.

Rodičom to výrazne uľahčuje život. Napríklad kolieska vám umožnia premiestniť vysokú stoličku do akejkoľvek miestnosti bez toho, aby ste sa namáhali, a skladací mechanizmus vám umožní schovať model za dvere alebo skriňu.

Výhody

 • Stabilita a bezpečnosť modelov.
 • Široká ponuka modelov. Môžete si vybrať buď malú vysokú stoličku na cesty, alebo výrobok so širokou dvojitou policou – zatiaľ čo mama čistí horný stôl, dieťa má spodný stôl.

Nevýhody

 • Zaberajú veľa miesta v kuchyni.
 • Vaše dieťa nedokáže samo vyliezť na vysokú stoličku.

Vysoká stolička Transformer

Vysoká stolička

Tieto modely sa dajú premeniť z vysokej stoličky na malú stoličku a stolík, ležadlo alebo hojdačku. Používajú sa od narodenia do 3 až 4 rokov.

Napríklad „ležadlá“ môžu sedieť alebo ležať, a preto sú vhodné pre deti, ktoré nemôžu sedieť. Rovnako ako detské hojdačky sa hojdajú ručne alebo automaticky.

Sortiment Transformers zahŕňa aj vysoké stoličky, ktoré vydržia 10 až 12 rokov a unesú maximálnu hmotnosť 85-90 kg. Umiestnenie opierky nôh, ako aj výšku a hĺbku sedadla možno nastaviť podľa toho, ako dieťa rastie.

Výhody

 • Multifunkčné;
 • Dlhá životnosť;
 • Pevný a stabilný;

Nevýhody

 • Zaberá veľa miesta v dome;
 • Vysoká cena.

Vysoká stolička

Vysoká stolička

Tento typ výrobku sa pripevňuje na kuchynský stôl. Môže sa používať od 6 mesiacov do 3 rokov a má hmotnosť približne 15-17 kg. Vysoké stoličky sú ľahké (2 kg) a v miestnosti zaberajú málo miesta.

Nevhodné pre stolové dosky z krehkého materiálu (napr. sklo). Okrem toho by sa nemali pripevňovať k rozkladacím stolom, stolom s jednou centrálnou podperou, nábytku s príliš hrubou doskou alebo nestabilným výrobkom.

Výhody

 • Kompaktný a ľahký;
 • Nízka cena;
 • Vysoká stolička je ideálna na cestovanie alebo pobyt vonku;

Nevýhody

 • Nie je vhodný pre všetky stolové dosky;
 • Žiadna opierka nôh – pre dieťa nie je pohodlné sedieť dlhší čas;
 • Nemôže sa používať samostatne;

Nosiče pre dojčatá

Vysoká stolička

Tieto vysoké stoličky sú ideálne do malých kuchýň. Podsedáky sú pripojené k vysokej stoličke s pevným sedadlom a často sú vybavené stolíkom. Majú nízku hmotnosť (1,5-3 kg) a sú vhodné pre deti od 6 mesiacov do 3 rokov.

Posilňovače majú často niekoľko polôh nastavenia výšky. Dieťa tak môže jesť na rovnakej úrovni ako rodičia. Stoličku si môžete vziať so sebou aj na cesty a kŕmiť dieťa v aute.

Výhody

 • Vhodné na cestovanie;
 • Zaberajú málo miesta;

Nevýhody

 • Stabilita a bezpečnosť dieťaťa závisí od stoličky, na ktorej je podsedák namontovaný.

Cestovná vysoká stolička

Cestovná vysoká stolička

Vyrobené z textilného sedadla, ktoré je pripevnené k operadlu bežnej stoličky. Ideálne na cestovanie. Približne 200-400 g hmotnosti modelu. Stoličku možno v prípade potreby zložiť a ukryť do špeciálneho puzdra.

Výhody

 • Kompaktné rozmery a nízka hmotnosť;
 • Dá sa použiť v reštaurácii, v lietadle, vo vlaku alebo na železničnej stanici;
 • Vysokú stoličku možno prať v práčke;
 • Nízke náklady;

Nevýhody

 • Nie je vhodný pre príliš aktívne a pohyblivé deti;
 • Určené pre dojčatá, ktoré dokážu sedieť, t.. Je ťažké udržať v nej rovnováhu.

Aký materiál je najlepší?

Vysoké stoličky môžu byť čalúnené fóliou, látkou alebo koženkou. Plastová doska sa ľahko udržiava, ale dieťa sa na nej veľmi potí. Preto je lepšie vyberať si výrobky s textilným alebo koženkovým čalúnením. Pri kúpe modelu s textilným poťahom sa uistite, že sa dá vybrať a vyprať v práčke.

Telo vysokých stoličiek je často vyrobené z plastu alebo dreva. Drevené výrobky sú bezpečnejšie a šetrnejšie k životnému prostrediu; okrem toho sú stabilné, bezpečné a vydržia veľkú hmotnosť. Ak je však neustále vystavený pôsobeniu kvapalín, poškodí sa. Okrem toho sú drevené výrobky oveľa ťažšie ako plastové a rodičom sa bude vysoká stolička ťažko prenášať z miesta na miesto.

Plastové modely sú ľahké a často sú vybavené príslušenstvom, ako je hudba, hračky atď.. Ľahko sa udržiavajú a pri pravidelnom kontakte s vodou a potravinami sa neznehodnocujú. Niektoré plastové sedadlá však môžu obsahovať toxické farbivá, ktoré sú nebezpečné pre zdravie dieťaťa.

Na čo si treba dávať pozor pri nákupe

Na čo si dať pozor pri kúpe vysokej stoličky
 1. Nezabudnite, že hlavným účelom vysokej stoličky je zabezpečiť bezpečnosť dieťaťa. Venujte preto pozornosť bezpečnostnému postroju. Môžu byť trojbodové (ramená dieťaťa sú voľné) alebo päťbodové (nohy a ramená dieťaťa sú bezpečne držané na mieste). Trojbodový bezpečnostný pás môže spôsobiť, že aktívne dieťa vykĺzne, preto by sa mal používať päťbodový bezpečnostný pás.
 2. Pri kúpe vysokej stoličky venujte pozornosť jej kvalite. Mal by byť pevný, stabilný a bezpečne upevnený.
 3. Vyberte si výrobky s podnožkami. Je to dôležité pre držanie tela a krvný obeh dieťaťa.
 4. Venujte pozornosť modelom s nastaviteľným operadlom. Sú vhodné pre dojčatá, ktoré ešte nesedia, a batoľatá, ktoré si chcú po dojčení zdriemnuť.

!

V nasledujúcich článkoch naši odborníci vysvetľujú, ako si vybrať správnu dojčenskú výživu a tajomstvá výberu detskej kaše na prvé prikrmovanie, ako aj odporúčania pre výber detskej výživy – názor pediatra.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: