Ako a ako pokrývať jahody na zimu?

Takmer všetka priestrannosť našej krajiny, letné obyvatelia milujú rásť na svojich stránkach, ako je záhradné bobule ako jahody. Aby bolo možné získať dobrú zber, je potrebná správna starostlivosť pre túto závod.

Okrem výberu pozemku s dobrou pôdou, včasné zavlažovanie a kŕmenie potrebujú vedieť, čo a kedy posilniť jahody tak, aby rastlina prežila zima a dobre úrodná budúci rok.

Potreba prístrešia

Táto rastlina je úplne odolná voči mrazu. Ale existuje niekoľko dôvodov, z ktorých je potrebné zakryť záhradnú jahodovú stranu na zimu.

 • Zachrániť ju z neočakávaného mrazu. Počas zimy, tam je rozmrazenie, a jahody sa môžu chybne prijať na začiatok jari a dať výhonky do rastu, a neskôr zomrieť z mrazov, ktoré prichádzajú. Aby sa zabránilo takýmto udalostiam požadované jahody na izoláciu.
 • Pre prístrešok od silného vetra, táto rastlina rastie na dobre osvetlených pozemkoch skrytých pred vetrom. A so silným tečotím studeným vzduchom môže zomrieť, dokonca aj s príliš nízkymi teplotmi.
 • Chrániť koreňový systém pred zamrznutím v zimách bez chladu. Ak nie je dostatok snehového krytu, korene sa odoberajú a stanú sa ľahko prístupnými expozíciou nízkym teplotám. Toto deštruktívne ovplyvňuje rastlinu.

Načasovanie

Najlepšie je pokryť jahody, keď je to už dosť chladné, ale prvé mrazy neprišli. Skorý prístrešok môže viesť k rozpadu listov rastliny a neskôr – na zmrazenie. Keď sa jahody začína pripraviť na zimovanie, možno ho vidieť jej vzhľadu. Staré minuloročné listy sa stávajú hnedou a mladé výhonky začínajú trochu a slúžiť. Počas tohto obdobia môžete začať úkryt závodu.

Je dôležité začať útočisko, kedy je teplota okolo vyrovnania. Môže to byť malý mínus alebo 0 stupňov. Pred úkrytom je nevyhnutne vedenie sanitárnej liečby rastliny, mŕtve a choré listy sú odstránené a zem sa uvoľní medzi krídlami a zbaví sa burín.

V rôznych regiónoch, úkrytové rozdiely.

 • Na predmestí sú veľmi mrazivé zimy. Odporúča sa pokryť jahody koncom októbra začiatkom novembra. Pre tento región nie sú vhodné ako materiálová izolácia slamy a vrcholov, ako priťahujú neúmyselný hostia na územie, najmä hlodavce. Je lepšie použiť alebo špecificky vyrobené pre tento materiál, napríklad AGROTEX, alebo FIRE NAPNIK. Je dosť ťažké nájsť vo veľkých množstvách, ale je ideálny ako ohrievač.
 • Severne od našej krajiny, v regióne Leningrad, by mal vybudovať záhradníctvo na výstupe z dôvodu blízkeho miesta podzemnej vody na povrch zeme. Jahoda naozaj nemá rád takéto podmienky v pôde. Vždy sa zasadzuje na miestach, kde sa podzemná voda nachádza veľmi hlboko z povrchu.
 • Všetky krycie práce sa odporúča najneskôr do októbra. Ako materiál na izoláciu sa konštrukcie používajú na rámy zo špeciálnych netkaných materiálov, alebo zmes rašeliny s pilitou, ktorá je pokrytá srdiečkou.
 • V Sibíri je veľmi chladná klíma. V zime sa môže značka teplomera znížená na -45. Ale je tu plus takejto klímy, tu sú veľmi hojné snows. Ale, bohužiaľ, jeden snehový kryt, dokonca tak veľký, nestačí na prístrešok v tomto teplotnom režime. Tu sa používajú ako ohrievač pre jahody a husky. Tiež prevláda metóda rámu izolácie. Zostavte drevený panelový nosič (rám), ktorý je dotiahnutý špeciálnou izoláciou.
 • V Transbaikaliái, naopak, zráža sneh sú úplne vzácne a prevládajú silné ľadové vetry. Tam je tiež ostrý teplotný rozdiel od -15 do -38. Niekedy Frost dosiahne -50c. Všetky tajné práce sa vykonávajú v septembri. S prvými mrazmi na samom začiatku jesene sa takýto materiál používa ako Spunbond. Sú pokryté rastlinami zhora, až kým nie je pripravený na pevné otepľovanie do konca mesiaca. Ako hlavný prístrešok používa vstavaný rám, pokrytý netkaným materiálom, ktorý je natiahnutý do niekoľkých vrstiev. Uistite sa, že opustíte vzduchovú vrstvu pre väčšiu ochranu tepla. Tam je aj takáto prax. Kríky kopať na zimu a prevedené na skladovanie, napríklad v suteréne až do budúceho roka.
 • V regióne Amur, v území mesta Khabarovsk, veľké teplotné rozdiely. V lete je teplo do 36s a v zimných mrazoch až -45s. Mrazy môžu začať začiatkom septembra, takže všetky tajné práce sa musia vykonávať najneskôr do začiatku pádu. Letné domy používajú zmes listov a stoniek kultivovaných rastlín, ako aj špeciálny materiál Agrotex alebo geotextílie.

Aký druh útočiska používať?

Pre izoláciu jahôd používajú rôzne pozorované materiály – špecializované, vydané priemyselnou metódou a prírodným. Voľba jedného alebo druhého závisí od rôznych faktorov: terénu, poveternostných podmienok a jahodových odrôd.

Ak chcete zistiť, ktoré prístrešie sa používajú, musíte sa zoznámiť s vlastnosťami používania.

 • Laptnik. Univerzálny a veľmi užívateľsky príjemný prírodný materiál. Má jednu nevýhodu – je ťažké nájsť vo veľkom počte. Udržateľný pre vietor, ktorý nie je distribuovaný na stránke. Má perzistentnú vôňu, ktorá desí škodcov, a tiež nestratí formulár.
 • Slamka. Dobre šetrí z veľkého počtu burín, a tiež udržiava pôdu. Spojuje sa dobre s miláčikom, ak sa najprv pokrývate pôdu slamy okolo kríkov, a potom na vrchole niekoľkých pobočiek Hustiek. Jej nevýhodou je, že môže lákať hlodavcov. Má však niekoľko charakteristických znakov, veľmi pozitívne ovplyvňuje svoju voľbu ako injekčný materiál. Slama má jedinečnú kompozíciu, ktorá je prospešná pre pôdu, a tiež dobre chráni korene rastliny z vzhľadu hniloby.
 • Pilín. Veľmi široko používané na záhrade krajín. Ľahko sa používajú, vhodný ako prístrešok pre mnoho rastlín, ako aj na iné účely. Napríklad buriny sú prakticky nerastajúce pod nimi. Preto sú vhodné na použitie ako prostriedok prispieť k prevencii nadmerného rastu bozkovej trávy. Majú vlastnosť stúpania pôdy. Preto sa odporúča používať drevený popol v komplexe, aby sa neutralizovať kyslosť pôdy. Môže byť naplnený pilín nielen lôžkami a rastlinami, ale aj medzi nimi.
 • Utiecť. Ako materiál streaming používa listy. Výhody tejto metódy izolácie je, že je slobodná, a v páde na pozemku, ktoré sú zvyčajne prebytočné. Je potrebné vziať do úvahy, že listy by malo byť so zdravými stromami. Aby sa zabránilo tomu, že druhá rastlín v dôsledku vetra, ktorý šíri listy na území, možno tiež aplikovať aj v útulku. Oneskorí listy na mieste, kde potrebujú.
 • Materský. Tieto kvety pristávajú na posteli medzi radmi jahody. Majú majetok vydesiť od rôznych škodlivých hmyzov. Nestrácajú túto funkciu aj po rezaní a sušení. Preto môžu byť veľmi dobrý prístrešok pre kríky bobúľ v zimnom období, ktoré vykonávajú dvojitú funkciu – izoláciu a izoláciu z škodcov.
 • Agrofolok. Okrem prírodných materiálov sú rôzne špecializované materiály. Agrofiber má tkanivovú štruktúru, pozostáva z vlákien, môžu existovať rôzne hustoty, použiť ten, ktorý je vhodnejší v závislosti od klímy. Vďaka svojej štruktúre sa vlhkosť nezdoberá a netvorí kondenzát. Poskytuje dobrú výmenu vzduchu. Ekologicky nepredstavuje nebezpečenstvo, v jeho zložení obsahuje polypropylén bez nebezpečných chemických zlúčenín. Nepochybnou výhodou je jeho trvanlivosť a dlhá životnosť – až 4 roky. Ale nie je vhodné na použitie v podnebí s rozmrazovaním, pretože to uniká sneh, a potom táto vlhkosť zmrazí, čo povedie k námrazu rastlín a ich následnú smrť. Agrofolok je najlepšie využiť na území s teplotovým režimom bez skokov, kde sa nestane neočakávané rozmrazenia.
 • Hanbon. Je to tkané z veľmi tenkých nití, neexistujú žiadne škodlivé chemické zlúčeniny alebo prvky v jeho zložení. Vďaka svojej hustej tkaní, nenechajte si ujsť vlhkosť. Nie sú vystavené tvorbe plesní. Široko používané na pokrytie rôznych druhov rastlín. Má nízku odolnosť voči ultrafialovým lúčom, ale ako sa používa v zime, nezáleží na tom veľa.
 • Film. Najobľúbenejšie a rozpočtové možnosti z pozorovania materiálov. Veľmi odolné voči noseniu, nenechajte si ujsť vlhkosť, takže chráni rastliny od námrazu. Poskytuje ochranu pred vetrom a vnútri vytvára skleník, v ktorom sa koná teplo.

Niektoré dačky používajú jahodové kríky aj plastové fľaše. Odrežte dno a otočte ich do zeme, pokrývajúce zariadenie zhora. S materiálom na izoláciu sú samotní záhradníci určia v závislosti od vlastností a pohodlia používania v jednej alebo inej klíme.

Ako posilniť jahody?

Pri výsadbe rastlín, mnohé podmienky berú do úvahy: jahodový vek, čas pristátia v pôde, metód výsadby a niektorí iní. Tieto vlastnosti prístrešia sú vhodné nielen pre jahody, ale aj pre jahody.

Dospelý

Rastliny, ktoré boli dostatočne silné a mocné na niekoľko rokov, aby sa pohybuli zimu. Musia len trochu pomôcť. Hlavná vec v ostreľovaní dospelých kríkov je prísne dodržiavanie termínov. Hlavným cieľom tohto postupu nie je zomrieť hlavného bodu rastu. Musí sa zanedbávať.

Ak sa jahoda pestuje v regióne, kde vypadne dostatok zrážok snehu, potom sa vyžaduje pevný prístrešok. Rastliny sú len mierne pokryté, a to je dostatočné pre nich, aby boli pohodlné na pád a nezmrazenie.

Zasadené na jeseň

Niektoré odrody jahôd musia pristáť v zemi, ktoré nie sú na jar, a na jeseň a potrebujú ďalšie prístrešie, aby sa prvýkrát preniesli. Tieto typy jahôd zahŕňajú Victoria Rôzne.

Rastliny vysadené v tomto ročnom období sú pokryté pilínmi, slamkou alebo suchou rastlinami, ako sú zamytie. Je potrebné pomôcť prenosnému prevodu v zime a nie vylučovať, to je najmä jeho koreňový systém, ktorý je stále dosť zraniteľný. Okrem toho, rastliny by mali byť pokryté, ak je zima v oblasti pestovania poctivosti alebo snehu, ale nestačí.

Na jar, po zime, jahody otvorené, časť podlahového materiálu sa odstráni, a to, čo zostáva, slúži ako hnojivo kríky.

Mladý

Mladé rastliny – stále nedostatočne rýchlejšie pre zimovanie bez dodatočných manipulácií pozorovateľa. Pre ich izoláciu je zmiešaný spôsob úkrytu dobre hodí. Po prvé, je potrebné pokryť rastliny s pilinou alebo slamou, a potom na vrchole je potrebné pokryť rámec, na ktorý niekoľko vrstiev špeciálneho netkaného materiálu natiahnuté. Napríklad, Spanbonda alebo Loutrasila.

V pyramíde

V takom zaujímavom spôsobe, ako pyramída, pestované jahody hlavne v južných oblastiach s teplou klíma, kde sa nemusí prístrešok povinný. V ostatných oblastiach je zvyčajne dostatok snehového pokrytia pre rastliny zimovanie. Ak chcete vytvoriť väčšiu vrstvu snehu, je zdvihnutý na pyramídovej lopate. Konštrukcie nad 60 cm na výšku sú dotiahnuté dodatočným špeciálnym krycím materiálom v niekoľkých vrstvách.

Užitočné poradenstvo

SUMEY, KTORÉ BYŤ DLOHO POTREBUJÚCE ROZHNUTIE RÔZNYCH DRUHOV, navrhnúť venovať pozornosť niektorým jemnosti v útulku a poradiť, aby ste využili niektoré odporúčania.

 • Ak žijete v okolí takýchto škodcov ako hlodavce v okolí, potom musíte skryť rastliny mulčovania, Aby nedošlo k prilákať ďalšiu pozornosť a zachrániť kríky a zber útokov. S cieľom postarať sa o vytvorenie nezrovnalostí pracujúcich na princípe ultrazvuku. Táto rada sa vyhne zbytočným stratám. A bude možné pokojne využiť prístrešok, ktorý by v iných podmienkach nebolo možné izolovať jahody.
 • Udržať koreňový systém aj s vážnou redukciou teploty, Pred začiatkom mrazu pôdy, v ktorom jahody rastú, je potrebné hojne zvlhčovať vodou.
 • Pri izolácii zariadenia je potrebné ho veľmi distribuovať, pretože je dostatočne ťažké dostať sa do veľkých množstiev. Vyžaduje sa približne 10 smrekových vetiev.
 • Ak dávate prednosť úkrytu pred listom stromov, je lepšie zvoliť dub, javor, gaštan a orechy. Ich listy majú dlhšie podmienky rozkladu ako iné typy stromov.

Po zvažovaní rôznych materiálov pre prístrešok, vplyv klimatických podmienok a závislosti voľby izolácie z veku rastlín, môžeme povedať, že všetky materiály majú svoje výhody a nevýhody.

Je potrebné si vybrať presne ten, ktorý vyhovuje jednej alebo inej odrody v závislosti od podmienok kultivácie. Kvalita a objem budúcej zberu závisí od výberu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: