Ako a kedy znížiť ostružiny na jeseň?

BlackBerry – vyberanie bobule, ktoré si vyžadujú starostlivú starostlivosť. Nie je možné odstrániť drsné zimy. Aby ste mohli vychutnať jej šťavnaté ovocie v lete, musíte preskúmať pravidlá orezávania kríkov.

Ako a kedy znížiť ostružiny na jeseň?

Potreba orezávania

Záhrada a záhradná kultúra dlho nežije. V prvom roku, rastie a stanovuje budúce ovocné obličky, v druhom – prvé kvety sa objavujú na pobočkách, a z nich sú už bobule. Tretí rok, stonky, ktoré boli replikované, sa stali nadmerným zaťažením kultúry, sania z nej všetky energie a živiny. Po zbavení zbytočného predradníka, koreňový systém posiela živiny len tým prameňom, že naozaj potrebujú. Pobočky, ktoré už dali svoje ovocie, na jeseň, by mali byť odrezané, inak Bush bude teplý a bude.

BlackBerry je naďalej plodný, aj keď to nie je včas, ale plodina bude malá.

Ako a kedy znížiť ostružiny na jeseň?

Zistíme, prečo rezané ostružiny na jeseň.

 • Potrebujete poslať nové výhonky. Mladé stonky by mali byť nasmerované rezaním ich vrcholov, aby sa v budúcnosti vytvorili správny tvar kríka.
 • Zlomené alebo infikované pobočky priťahujú všetky vredy. Aby sa predišlo chorobám, je potrebné tieto stopy znížiť.
 • Čím častejšie rezanie vrchov kríka, tým viac nových ovocných vetiev rastie. Ale to neznamená, že potrebujete znížiť každý deň.
 • Staré pobočky Zatvorte potoky priameho slnečného svetla, čo je dôvod, prečo mladé výhonky nedostanú dostatok slnečnej energie a zomrieť.
 • Príliš hrubá rastlina je oslabená a citlivá na choroby. Zarastený Bush vo svojom ekosystéme nemá čas šíriť živiny všetkým stonkom a postupne sa stará.
 • BlackBerry rastie veľmi rýchlo. Navyše môžu výhonky dosiahnuť 2-2,5 m. Ak sa naraz neznížíte, budete musieť minúť peniaze na izoláciu.

Ako a kedy znížiť ostružiny na jeseň?

Príprava bobúľ na zimu – pekná práca intenzívna. Malo by sa to starať o to, a potom to bude dať lahodné „hedgehogs“.

Načasovanie

Špecifické dátumy sú ťažké, pretože závisia od mnohých faktorov:

 • Podnebie, kde rastie BlackBerry;
 • použité hnojivá, metód výsadby rastlín;
 • pôdu, úľavu terénu;
 • Rozlišujú sa rôzne bobule (načasovanie dozrievania ovocia v rôznych typoch ostružín).

Štandardný čas orezávania – v septembri. Tento mesiac po ťažkých pracovných dňoch v lete bobule je pripravený na zimnú dovolenku.

Niekedy záhradníci robia jarné orezávanie, odstránenie mrazených stoniek a orezávanie mladých výhonkov.

Na predmestí a strednom pruhu Ruska je hlavné orezávanie lepšie robiť na konci októbra kvôli špeciálnej klimatickej zóne (mierne mrazivé zimy, sneh môže ležať v polovici októbra), aby zachytil chlad.

Ako a kedy znížiť ostružiny na jeseň?

Schémy pre začiatočníkov

Aby ste riadne znížili záhradu BlackBerry, musíte určiť svoj vek a zobrazenie. Prvé orezávanie sa má vykonať počas vykládky: koreňová sieť sa prehĺbuje o 2-4 cm do zeme a stonky vo výške 25-35 cm od zeme. Kusta v prvých jesenných stonkách sú skrátené so záhradným secateurom alebo hackovaním až 1,5 metra.

Prestávky, na ktorých bobule boli vyznačené hnedým odtieňom, musia odrezať špeciálne vybavenie.

Ako a kedy znížiť ostružiny na jeseň?

Tvorba starých kríkov

Ak Bush už vstúpil do koreňov a rozjasní na druhý rok, potom jeseň prechádza sanitárnym orezávaním.

Odstránenie replikácie výhonkov s koreňom. Nie je možné opustiť „ceruzky“ zo starého stonku, potom sa začne hnije z vlhkosti.

Najsilnejšie a silné pobočky sú ponechané, zvyšok vyrezaný. Takže živiny budú rovnomerne distribuované medzi všetkými stonkami.

Mladé výhonky, ktoré nie sú zrelé, tiež rezané.

Odstránenie suchých, pacientov, tenkých a slabých vetiev. Jednoducho berú energiu.

Ako a kedy znížiť ostružiny na jeseň?

Pokiaľ ide o správnu tvorbu starého kríka, rastlina je pripevnená na mreżičku trubného tvaru. Po zime sú zachované listy distribuované v centre, a mladých výhonkoch – na bokoch, v rovnakom čase ich nakloniť trochu vzlyka. Celý dizajn je fixovaný na horizontálne podporu.

Jesenná centrálna časť je rez pod root. Mladé výhonky, ktoré už rástli, vyčistili, opustili desať najsilnejších. Sú skrátené o 20 cm bezprostredne nad katastrofou. Potom sa mladí stonky ohýbajú na zem a je pokrytá zimou, a na jar zatvorené do centra, dávajúc priestor s mladými výhonkami. A všetko je nové!

Pred skrátením mladých stoniek sú pokryté záhradou ťažšou alebo vrstvou tmelu na dezinfekciu.

Ako a kedy znížiť ostružiny na jeseň?

Opäť o tvorbe kríkov:

 • vetvy na nosiči (spáč) majú od seba 25-30 cm;
 • Dĺžka pobočiek nie je viac ako 2 metre;
 • Bobule je na slnečnej strane;
 • Nie viac ako 10 neplodných výhonkov na jednom kríku.

Ako a kedy znížiť ostružiny na jeseň?

Prerezávanie závisí od typu a rozmanitosti BlackBerry.

BlackBerry veľa odrody (iný názov – stádo) dosiahne dĺžku 5 metrov. Je zrážaná, pretože jeho vetvy sú pokryté všetkou zemou, utažuje ju a vykrmované vertikálne povrchy. Preto, aby sa vytvorila takýto Bush podporu.

Obrazovky sú rozdelené na dve časti: jeden – s Otzimiom, druhý – s mladými.

Obe časti sú priskrutkované na vertikálnu podporu. Extra vetvy sú tiež odstránené na jar namiesto ohybu, a na jeseň – len staré stonky.

Ako a kedy znížiť ostružiny na jeseň?

Mladé pobočky sú renomované, plodiny najviac harfu a zostávajúce sa otáčajú do kruhu;

Dajte na drevo alebo slamku, liečenie medi vitrios (zabraňuje odsadeniu a vzhľadu škodcov);

Dajte na zimu, stlačte na zem (jeho flexibilné vetvy, a pre takúto odrodu je ľahké).

Budúci rok sa postup opakuje.

Ako a kedy znížiť ostružiny na jeseň?

Kučeravé BlackBerry sa vyznačuje skutočnosťou, že jej stonky sú slabé a tenké. Je pestovaný len s podporou. Keď je v jarnom období oddelené centrálnou starou časťou mladých výhonkov, nakloní sa lobby a pripojte sa k TRELLIS (PODPORU). Jeseň dovolenky 14-15 ročných pobočiek a na jar – 10.

Ako a kedy znížiť ostružiny na jeseň?

Pre mladých BlackBerry

Starostlivosť o mladých kríkoch sa nelíši od starostlivosti o staré. Len na staré kríky sú ponechané až 10 silných vetiev ovocia a na mladých – 3-4 stonky. Takže živiny budú distribuované rovnomerne a riziko zahusťovania rastlín klesá.

Ako a kedy znížiť ostružiny na jeseň?

Pre pichľavé a sofistikované rastliny

Pre rozbité rastliny, okrem jesenného sanitárneho a hlavného orezávania, jar a leta, v dôsledku ktorého sú odstránené poškodené alebo infikované vetvy. V lete musia špičky mladých výhonkov znížiť 100-110 mm – potom, čo ste stonky vzrástli o 1100-1200 mm. Ale to je pre netrielené stonky, a ak bol pôvodný ker pripojený k podpore, horná sucks, keď vetvy vzrástli o 200-210 mm nad podporou.

Paging – pravidelné rezanie vrchov mladých stoniek.

Po orezaní tipov pobočiek na ročnom drede – bočné sklzy, ktoré musia byť udržiavané na 400-440 mm, aby sa znížilo riziko prerastania, čo vedie k stmavniu mladých výhonkov bez možnosti stretnutia.

Keď je úrodu zostavená, v septembri – november, dvojročné stonky sú narezané pod koreňom (opäť žiadne koncepty), sú pokryté filmami z nasledujúcich studených.

Ako a kedy znížiť ostružiny na jeseň?

BlackBerry s hrotmi (Kumanik alebo BlackBerry Bushy) má rozbaľovaciu stoniek, ale v priebehu času má nehnuteľnosť na roztrhnutie, pretože záhradníci ho pripájajú na mreží fanúšikom podobným spôsobom (centrum pozostáva z Staré pobočky, na bokoch – mladé výhonky). Je to dosť odolné voči mrazu, ale je lepšie chrániť ho nasledujúcimi spôsobmi, ako zabrániť Frostbii:

 • Nižšie okolo „Shalash“ Bush z kovových tyčí alebo drevených palíc, zakryte agrofiber, potom na vrchole filmu;
 • vetvy sú pokryté sponbondom alebo bochníkom oxylom, prichytávajúci sa k zemi z vetra;
 • Bez odstránenia riadenia je ker pokrytý agrofiberom a opraviť ho na zem;
 • Berry je pokrytý slamou, suché vetvy koreňa alebo vložky, na vrchole konštrukcie, netkaný materiál na cirkulujúci vzduch medzi vrstvami je vyhodený;
 • vetvy sú pokryté suchým listom kukurice, top – hustý polyetylén.

Ako a kedy znížiť ostružiny na jeseň?

BlackBerry odrody sú odolné voči mrazu a nie (zvyčajne je tiché kríky). Ale v závislosti od miesta svojho rastu a klímy oblasti je potrebné pochopiť, musíte ho posilniť na zimu alebo nie.

Následná starostlivosť

Jesenný ker nielen odrezaný, ale tiež strávite niekoľko manipulácií na prípravu na zimné obdobie. Keď sú stonky narezané a listy opál, všetky odpadky by sa mali zbierať a vyložiť, pretože od neho môžu hmyz škodcovia sa môžu dostať do zdravej rastliny.

Ako a kedy znížiť ostružiny na jeseň?

Kŕmenie je iné.

 • Superfosfát (50 gramov na m2).
 • Sulfát draslík (25 gramov na m2).
 • Hnoj (rozloží hrúbku 10 cm).
 • Drevený popol. Po spaľovaní dreva je zostávajúci popol vyrobený pod parníkom (1 šálka popola) alebo sa uloží hnojivo (zmiešajte popol vodou, nechajte niekoľko hodín a výsledný roztok nalejte pôdu na niekoľko hodín.
 • Vodotesné zavlažovanie – postup, ktorý nevyžaduje žiadne hnojivá, navrhnutie rastliny môže byť jednoduchá voda. V prednej časti zimného zima, ak jesenná sustá a neindukuje dažde, pomôže vodotesné zavlažovanie rastliny: 20 litrov pre každú závodu je dosť. Vedľa bobule niekedy zanecháva hadicu s malým tlakom vody. Nemusíte teda neustále monitorovať úroveň zvlhčovacej pôdy.
 • Kompost. Možno urobiť doma z falošných lístie, topy, piliny, rašeliny, vaječné shell a t. D. Výsledná hmotnosť sa zloží do kompostu zväzku, naleje sa vodou až do úplnej impregnácie a nechať trajektu.
 • Vták. Nasýtený dusíkom, takže sa používa len v ohromnej forme v malých množstvách pod pextopom.
 • Humus. O humusi ako hnojivo samostatne. Malo by sa systematicky pridať do pôdy: 1 čas za 3 roky. Potom ker dostane plnú výživu. Vytvára voľnú vrstvu, ktorá vám umožní udržať vlhkosť v pôde a chrániť ho pred vysychaním.

Nitrogénne hnojivá pred zimnou ležbou by sa nemala robiť, pretože prispievajú k rastu nových výhonkov, ktoré sú nežiaduce pred chladom.

Ako a kedy znížiť ostružiny na jeseň?

Po kŕmení rastlín s potrebnými hnojivami by mala byť pôda zmizla tak, že všetky látky prenikajú hlboko do koreňov.

Pravidelné hnojivo zvýši výnos a chráni kultúru záhradnej plodiny pred škodcami a chorobami.

Samozrejme, správne tvarované Bush bude ozdobiť vašu záhradu, ale jesenné lem nesie veľké zmyslové zaťaženie ako len dekorácie. Vďaka jej BlackBerry Berry nebude trpieť chorobami a škodcami hmyzov a mladé výhonky budú mať možnosť rýchlo a v budúcnosti potešiť záhradníci zber.

Ako a kedy znížiť ostružiny na jeseň?

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár