Ako a čo kŕmiť Raspberry?

Malina sa považuje za dosť nenáročnú kultúru plodov. Ale že dobre rozbije na domácom pozemku a dal dobrú úrodu, potrebuje hnojivá. V našom článku sa budeme zaoberať pravidlami kŕmenia Malinnik.

Prečo je to potrebné?

Hlavnou úlohou akéhokoľvek kŕmenia je obohatiť pôdu užitočnými mikro- a makroprinámi, vďaka ktorým sa rastliny získajú zo substrátu všetky potrebné živiny. Včasné vykonávanie podávača opakovane zlepšuje stav rastliny, stimuluje zvýšenie výťažku a zlepšenie ochucovacích charakteristík ovocia. Zvýšenie plodovania je však ďaleko od jediného dôvodu, na ktorý môžu byť rastliny podriadené. Tak, Dodatočné hnojenie môže byť potrebné s malinami v nasledujúcich prípadoch:

 • Keď drsný zimný studený spôsobil výrazné poškodenie výhonkov;
 • Ak má zem nadmerný priepust alebo nedostatok jednotlivých stopových prvkov;
 • Ak malinik trpel veľa počas tepla a sucha.

Okrem toho, kŕmenie vyžadujú maliny, ak rastie na chudobných pôdach.

Známky výživy

Existuje niekoľko charakteristických príznakov, ktorými môže záhradník určiť, že rastlina vyžaduje ďalšiu časť stopových prvkov. Známky sa môžu stretnúť ako samostatne, tak okamžite spolu:

 • Bush rastie príliš pomaly, stonky sú oslabenie a riedenie;
 • Listy sú mleté;
 • Listy sú úplne čiastočne meniť svoj odtieň: Staňte sa žltými, hnedými alebo bledými.

Určite, ktoré minerály chýbajú maliny, je možné jeho vzhľad. Napríklad, ak má malý dusík, začne rásť veľmi pomaly, interstici rastú krátko – menej ako 10 cm a listy získavajú bledo zelenú. Prebytok tohto minerálu, naopak, vedie k zrýchlenému rastu výhonkov a zelenej hmoty, ktorá najviac negatívne ovplyvňuje veľkosť ovocia.

Ak Railina nemá draslík, jej listy získavajú hnedý odtieň, ich hrany krútené a bobule suché a úplne stratia svoju chuť. Kvôli nedostatku fosforu, rootový systém trpí primárne, to spôsobuje riedenie stoniek – sú suché a krehké, listy získavajú tmavú zelenú farbu, bobule sú nerovnomerne spálené. Nedostatok horčíka označuje žltnutie stredu plechov, zatiaľ čo chute bobúľ sa stávajú pomerne mediocre.

Ak sú listy priania, ale zároveň zostali jasne zelené – to naznačuje nedostatok železa.

Čo hnojiť?

Pre plný rast a rozvoj malín vyžadujú nasledujúce minerály.

 • Dusík – Objem spotreby tohto stopového prvku je 40-100 kg / m2. Dusík je obsiahnutý v močovine, známy ako karbamid – v ňom obsah stopového prvku presahuje 45%. Takéto minerálne hnojivo môže byť použité na všetkých typoch pôdy, jedinou nevýhodou použitia močoviny je zákaz jeho miešania s akýmikoľvek alkalickými látkami, ako je vápenec, krieda alebo popol. Amoniak Selith dostal veľkú distribúciu medzi záhradkármi, obsah dusíka v nej sa líši od 25 do 35%. Okrem toho obsahuje asi 10% síry, ktorá je do značnej miery zlepšujú stráviteľnosť dusíka živými kultúrami.
 • Fosfor – Objem absorpcie mikroúrodenou maliny je relatívne malý, nie viac ako 7 kg / m2. Jeho stráviteľnosť je však do značnej miery ovplyvnená kyslosťou pôdy – norma aplikácie sa považuje za približne 10 g na 1 kg vody.
 • Draslík – Tento stopový prvok je veľmi dôležitý pre rastlinu v štádiu plodu. V tomto štádiu vyžaduje Malina asi 5 g draslíka pre každý meter štvorcový. Dokonca aj mierny deficit tohto stopového prvku opakovane znižuje rýchlosť rastu mladých výhonkov.
 • Veľmi často používajú záhradkári a záhradkári Kombinovaný hnojivo nitroamhosforečnan, Zahŕňa dusík, ako aj draslík a fosfor v rovnakých pomeroch – taká koncentrácia spôsobuje výživný a liečivý účinok, zlepšuje stav malšky a nutričnú hodnotu pôdy. Môžete použiť nitroamhosy na akomkoľvek type substrátov.
 • Vyžaduje sa Rašia Kŕmenie miezd. V teréne, určené na zasadiť túto kultúru, na každom meter štvorcový by mal byť asi 10 g.

Namiesto minerálnych hnojív je možné použiť organické kŕmiť maliny, obsahuje všetky potrebné mikro- a makroprinácie, ktoré vyžaduje závod na vývoj a tvorbu chutných a veľkých plodov.

Zvlášť veľa v dusíkavom orgáne. Najčastejšie, záhradníci používajú takéto možnosti.

 • Humus – predstavuje dôkladne ohromený hnoja bez špecifického nepríjemného zápachu, toto hnojivo je rovnomerne rozptýlené v Malinniku buď blízko v pôde.
 • Bird vrh, Korovyan alebo Horse Handes – Tieto prostriedky sa používajú v kvapalnej forme ako infúzia vody. Je veľmi jednoduché, aby to bolo – 1/4 časť vedra je naplnená organickým, naliatím vodou a odchádza na týždeň. Počas tejto doby bude infúzia blúdiť, takže sa musí pravidelne miešať. Výsledná tekutina pred použitím by sa mala zriediť v pomere 1 až 10, ak hovoríme o vrhu vtákov – potom 1 až 20. Malinnik napojený z výpočtu 1 Bucket / M2.
 • Infúzia burín byliniek – zvlášť užitočné pre malinové žihľavy a pitie. Listy a stonky burín rastlín sú nasekané, rozdrvené a naliate chladnú vodu, po ktorej sú poslaní na fermentáciu na teplé miesto. Po 7 dňoch je výsledný roztok chovaný vodou v pomere 1 až 5, pravidlá zavlažovania sú rovnaké ako pre kovboj.

Kedy kŕmiť?

Malina Bushes fandite trikrát za sezónu.

Jar

Urobiť jarné podávače vyrobené v poslednom desaťročí apríla, keď obličky začínajú napučať, alebo na samom začiatku mája – vo fáze vzhľadu prvých letákov. V tomto štádiu Malina vyžaduje 3 typy kŕmenia: Je to superfosfát, potašové soli, ako aj dusíkové prípravky. Superfosfáty dávajú dažďovú silu, aby vytvorili mladé výhonky. Dusík je potrebný kultiváciou na zvýšenie hmoty plechu, takže musí byť pridaný do zeme pri prvej jarnej predbežnej obrábanie pôdy. Draslík pomáha zvýšiť imunitu rastliny, umožňuje kríky prežiť návrat zamrznutia a sucho.

Pre zimu

V zime trávia najnovšie sezónne filtrovanie Malinnik, toto sa zvyčajne vykonáva v novembri – po konečnej zbere zberu. Počas tohto obdobia hnojivo umožňuje látku lepšie pripraviť sa na zimovanie, a navyše zavedenie hnojív v tomto štádiu stimuluje tvorbu obličiek pre novú sezónu.

Upozorňujeme na skutočnosť, že v jesennom období je zakázané, aby kompozície obsahujúce dusík, pretože budú stimulovať aktívnu vegetáciu. Výsledkom je, že rastlina nebude ísť do stavu mieru a nebude schopný odolať mrazom.

Leto

V lete sa venuje extraktívnemu kŕmeniu. Má pomerne pomocnú hodnotu a je určená na nasýtenie rastlín potrebnými stopovými prvkami cez nadzemnú časť. Aspekt, Non-koronárny dressing by sa nemal zanedbávať – ​​je to skvelý spôsob, ako urobiť živiny v núdzových situáciách, Napríklad v prítomnosti škodcov, poškodenie koreňového systému alebo v prípade, keď je zem príliš navlhčená v dôsledku zdĺhavých dažďov. Nie je to však za zabudnúť na koreňové podávače. Ich hlavným cieľom v júni-auguste je zvýšenie výnosu, zvýšenie počtu nestály a rýchle dozrievanie ovocia, zlepšenie ich chuťových charakteristík.

Vytvorenie schémy hnojív

S cieľom kŕmiť malinov, aby bol zmyslom, je potrebné ich presne urobiť podľa systému, pričom sa zohľadnia zvláštnosti rozvoja kultúry v rôznych obdobiach vegetácie. Veľmi prvé kŕmenie sa vykonáva v štádiu pristátia. Na tento stupeň sa pridá 100-200 g superfosfátu a 50 až 80 g síranu draselného do každej jamky a je tiež vyrobený vedro humusu – všetky zložky sa miešajú zo zeme, rastlín vystavovať.

V prvom roku sa nevyžaduje viac kŕmenia Malina pred na jeseň.

Od druhej vegetačnej sezóny, malina vyžaduje kŕmenie každú jar. V tejto dobe, rastlina potrebuje dusík, aby zostavil zeleň. Tento prvok je obsiahnutý v kuracie vrh a hnoj zvierat, najmä miluje Raspberry Horse Handes – Je považovaný za jeden z najlepších hnojív pre túto kultúru. Dung nažive sa pripraví rýchlosťou 1 1 na vedre, roztok sa naleje do drážok vytvorených vo vzdialenosti 30-50 cm od kríkov. Ak používate minerálne látky, musia byť chovom presne v súlade s pokynmi. Zavlažovanie sa vyrába len na predz zvlhčovacom substráte. Počas tohto obdobia je možné dodatočne posypať zemou humusom vo výške 10 kg látky na meter štvorcový a rašeliny, čo prispieva k podstatnému zlepšeniu štruktúry pôdy.

Ak sa v jarnom období dostala dostatok dusíka, potom v lete nebudú mať potreby tohto mikroelegénu. V období plodnice vyžaduje draslík, vápnik, fosfor, ako aj bór a horčík. Veľmi dobrý efekt má výmenu potaš-fosforečných komplexov na popole, je však potrebné si vziať čerstvé, alebo ten, ktorý bol udržiavaný na suchom mieste. Upozorňujeme na skutočnosť, že neexistuje miešanie popola s organickým alebo dusíkovými liekmi, pretože v tomto prípade amoniak, čo predstavuje nebezpečenstvo pre rastliny, a pre ľudí.

Pre hnojivo Malinnik, 1 šálka popola rozdrveného, ​​zriedil v vedre vody a rukoväť pristátia.

Po ukončení zbierky ovocia môžete prejsť na funkciu Autamnal Raspberry. Na to je potrebné vytvoriť 3-4 kg dobrého hurejného, ​​ako aj 2. L. Dusíkové prípravky a 4. st. L. potaš. Okrem toho, počas tohto obdobia môžete pridať 50 g komplexných zmesí určených špeciálne pre maliny. Všetky látky v blízkosti pôdy, kvapiek a obalu mulčovania. Vývojové maliny sú povinné samostatnú pozornosť – jej kŕmenie sa vykonáva rovnakými chemickými a ľudovými prostriedkami, ktoré sa používajú na oplodnenie najbežnejších odrôd, ale koncentrácia by sa mala zvýšiť, pretože opravárenská malina vyžaduje viac stopových prvkov, aby sa dosiahol plný dvojitý zber.

Na jar sa vykonáva neplatnosť, Selutyra alebo močovina – karbamid prispieva nielen na silu rastliny, ale tiež ju chráni pred škodcami, ktorého larvy môžu byť v pôde. Pružinová úprava diaľkovej maliny sa vykonáva ihneď po povolení snehu, môže sa kŕmiť ammónny alkohol z výpočtu 2-3 litrov na vedierku, prietok kvapaliny by mal byť 5 litrov pre každý krík.

Vo fáze kvitnutia, odnímateľné maliny hnojili bylinné chrípky alebo humus, určite priniesť nitroposk alebo iné zmesi fosforu-potash.

Tipy pre špecialistov

   Na záver Najčastejšie chyby, ktoré spáchajú záhradkárov v procese filtrovania Malinnikov.

   • Podávače sú zavedené neuple. Každý typ hnojív zodpovedá vášmu obdobiu, ak kŕmite rastliny pred termínom alebo neskôr, malina jednoducho nebude môcť používať výsledné živiny.
   • Plnenie alebo nedostatok hnojív. Niektorí záhradníci sa zdajú, že čím viac živín dostávajú rastlinu – tým lepšie. Toto je spoločná mylná predstava, pretože nadmerný počet stopových prvkov, dokonca aj najužitočnejší, je nebezpečný pre kultúru, ako aj ich nedostatok. Napríklad nadmerný obsah dusíka stimuluje aktívny rast zelenej hmotnosti – v dôsledku toho, že rastlina nemá síl na tvorbu obssahov, čo výrazne zhoršuje množstvo plodín.
   • Nedodržanie agrotechnológie. Hnojivá pod Malinnik by mali byť rovnomerne vyrobené tak, aby každá rastlina dostala svoju časť užitočných prvkov.
   • Aplikácia nevhodných alebo nízko kvalitných skladieb. Všetky oneskorené drogy musia byť vyhodené – sú nevhodné na použitie, v snahe ušetriť na hnojivách, ktoré riskujete, že mačko nenapraviteľné škody.
   • Riešenie liekov obsahujúcich dusík s chlórom. Faktom je, že chlór je prvok, ktorý mal maliny kategoricky nevnímané. Zo svojej nadmernej koncentrácie začínajú kríky trpieť chlorózou, prvým znakom tohto ochorenia je žltnutie listov. Vyhnite sa komplexným zlúčeninám obsahujúcim tento stopový prvok.

   Tipy na zalievanie a kŕmenie maliny.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
   Pridať komentáre

   ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: