Ako čerešňa sa líši od čerešňa?

Cherry a čerešne – rastliny súvisiace s jedným kusom slivky. Neskúsení záhradníci a milovníci, ktorí si vychutnávajú bobule, ich často mätú medzi sebou, hoci stromy sú úplne odlišné. Cherry a sladké čerešňa sa od seba líšia vo vzhore plodov a kmene, na makro- a mikroelementy, ktoré sú súčasťou bobule a, samozrejme, chuť.

Externé rozdiely

Vizuálne rastliny majú silné vonkajšie podobnosti, takže sa ľahko zmiasť, ale len na prvý pohľad. Znaločnateľná osoba chápe, že rozdiely medzi kultúrami sú viditeľné pre voľné oko: farba kôry, listy, plody sami.

Určite, aký druh rastliny držíte vo svojich rukách, môžete, pozerať sa na sadenice. Vonkajšie rozdiely čerešní z čerešní sa objavujú v mladom veku, takže pri pristátí nebude možné zmiasť obec.

Bobule

Ovocie čerešní sú zvyčajne malé, majú šarlát alebo červený odtieň a lopta sa podobá loptičke. Mäkká bobuľová konzistencia, takže čerešňa je ľahko rozdrvená, stláčanie medzi prstami. Čerešňové bobule sú väčšie, mäsité a zaoblené. Ovocie viac elastickejšie pri stlačení a koža je hrubšia ako čerešňa. Čerešňové bobule majú rôzne farebné palety: môžu byť ako klasická tmavá burgundová farba a žltá alebo červená, a niekedy sa dostanú na čiernu farbu. Cherry na farbenie je bohatý a existuje v odtieňoch červenej alebo burgundy.

Môžete venovať pozornosť sám plodov sám: maľba buničiny čerešňa je vždy ľahšia ako jej exteriér. Farba čerešňovej buničiny je identická s vonkajšou farbou a šťava pridelená, keď je šťava rozdrvená, je zvyčajne jasná a nasýtená, ktorú nemôžete povedať o čerešni, z ktorej takmer biela kvapalina.

Závod

Ovocné stromy sa líšia v niekoľkých značkách. Prvá funkcia, ktorá odlišuje čerešňa, je, že zvyčajne rastie vo forme kríka, sladká čerešňa má vždy strom. Externe rozlišovať rastliny medzi sebou v mnohých značkách.

  • Kmeň. Štekať na čerešňovej stromu hnedé, viac tmavé. Sladká čerešňa opäť má niekoľko odtieňov trupu: Strom môže byť hnedý, dajte červenú a obsadili strieborný nádych, ktorý sa zvyčajne javí ako rastlina rastie.
  • Výška. Cherry je vysoký, masívny strom, ktorý môže dosiahnuť až 10 m na výšku, zatiaľ čo čerešňa má malé veľkosti (asi 3 m), kvôli tomu, ktoré Bush pripomína.
  • Utiecť. Zelený rúcho v oboch stromoch nevyzerá ako navzájom. Listy čerešní sú malé a špicaté, majú na okraji malé zaujatie, zatiaľ čo čerešňové lístie je predĺžené a niekoľkokrát väčšie. Charakteristický znak Iba Cherry môže byť nazývaný dobrý viditeľný zápach vychádzajúci z listov. Cherry ako vôňa je úplne zbavená.

Zaujímavé je, že cherry kvet obličky sa vyvíja skôr, než je strom pokrytý listom.

Rozdiel v chuti a aróme

Ak ste sa udiali, že nie sú ovocné stromy, ale bobule ležiace na tanieri, potom sa nemôžete báť zmiasť plody medzi sebou. Aróm čerešní je menej jasná ako sladké ovocie. Vlastnosti chuti – to je hlavná kvalita, vďaka ktorej je čerešňa veľmi ľahká odlíšiť od čerešňa. Cherry Fruit má charakteristické bozkávanie, takže to zvyčajne nie je akceptované. Ale bobule sa stáva vynikajúcim prázdnym džemom a milovaným plnením pre koláče, knedle a rôznorodé pečenie.

Cherry niekoľkokrát opuchy čerešne, a preto sa pestuje, aby sa jedli vo forme jednodielnych bobúľ. Ovocie samotné je veľa odkazujúceho čerešňa a považuje sa za vynikajúce občerstvenie, ktoré môže uspokojiť hlad. Avšak, čerešňa sa prakticky nepridáva k kompóde a plneniu, pretože v dôsledku spracovania sladkosti sa zvyšuje, zmení sa na chuť.

Porovnanie iných charakteristík

Okrem vonkajších a chuťových charakteristík, obe drevo majú veľký prínos pre telo a nenáročné v kultivácii, a preto sú tak milované mnohými záhradkami.

Použitie a zloženie

Napriek zrejmým rozdielom medzi bobuľou, na biochemickej úrovni sú plody podobné. A čerešňa a sladké čerešne sú nasýtené užitočnými živinami, ako sú vitamíny skupiny B, vitamíny C a A, rovnako ako vápnik, sodík, draslík, železo. Vďaka svojej liečivej zložení sa odporúčajú oba bobule používať ľudí, ktorí trpia anémiou. Cherry a sladká čerešňa majú pozitívny vplyv na steny plavidiel, a preto sú vhodné na prevenciu srdcových ochorení. V oboch plodoch sú špeciálne zlúčeniny kumaríny, ktoré sú považované za prírodné antikoagulanciá a zabraňujú spotrebe krvi, čo je veľmi užitočné pre ľudí s trombózou a aterosklerózou.

Bobule majú relatívne nízke kalórie (50 kcal na 100 g), ktoré nemôžu, ale prosím, ľudia sediaci na diét. Je však dôležité si uvedomiť Cherry obsahuje veľké množstvo cukru (fruktóza), ktoré vo veľkých množstvách je kontraindikované všetkými chudobnými hmotnosťou. Preto ľudia, ktorí chcú schudnúť, odporúčajú si vybrať cherry.

Vlastnosti pestovania

Stromy sa líšia v citlivosti na teploty, a preto sa pestujú v regiónoch s opačnou klímou. Cherry sa považuje za najvhodnejší strom pre severné regióny, pretože má vysoký odpor mrazu. Rastlina dokonale odoláva teplote a letné teplotné rozdiely charakteristické pre centrálne regióny Ruska.

Cherry sa chová oveľa viac rozmarné, uprednostňuje mrazené teplé klímy. Čeľové stromy sa pestujú hlavne v južných regiónoch. Rastliny dozrievajú v rôznych časoch: Čoskoro sa považuje za čerešňu, ktorá sa objavuje na doskách, ktoré už v máji, a čerešňam úlovok relatívna len do júla.

Čo si môžete vybrať, čo je lepšie?

Otázka výberu bobúľ je skôr jednotlivec, založený na chuťových preferenciách každého, pretože podľa zloženia rastliny je takmer rovnaký, ale chuť je veľmi odlišná. Ľudia, ktorí chcú získať dobré bobule pre štartéry, tinktúry a koláče, cherry bude musieť ochutnať. Gourmet, ocenenie sladkej chuti, bude mať rád sladkú čerešňu.

Jediným faktorom schopným ovplyvniť kultúru kultúry môže byť oblasťou záhradníka. Cherry Stromy netolerujú zmrazenie, a preto sa akékoľvek pokusy dať do severných regiónov povedú k predčasnej smrti výhonkov a obličiek.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: