Ako kŕmiť paradajky kuracie vrh?

  Vták je jedným z najviac koncentrovaných hnojív organického pôvodu, vhodné na kŕmenie paradajok a iných rastlín payrálu. Poskytuje kultúrne rastliny s potrebnými stopovými prvkami, predávané za prijateľnú cenu, a pre tých, ktorí majú kurčatá doma, hnojivo je vytvorené zadarmo. Avšak, aplikovať fajčenie potrebovať veľmi starostlivo – prekročenie prípustnej dávky, budete len napáliť kultúru. Z tohto článku môžete zistiť, ako správne vypočítať požadované množstvo vrhu, ako produkovať vysoko kvalitné fajčenie a spôsob výroby kŕmenia.

  Preskúmanie druhov

  Vták vrh – veľmi cenné hnojivo bohaté na mikroúleby a živiny. So správnymi podmienkami skladovania môže zachrániť svoje vlastnosti až niekoľko rokov. Avšak, s dlhodobým skladovaním, domáci podstielka si úplne nezachováva svoje prospešné vlastnosti a spracované hnojivo z výroby je možné uložiť bez zmien na dlhšiu dobu. Každý druh fajčenia robí pôdu úrodnú a výživnú stranu niekoľko rokov. V prvom roku po hnojive, vlastnosti Zeme sú rovnaké ako po pridaní minerálneho kŕmenia a na druhom a treťom roku vrh pracuje rovnako ako kravský hnoja.

  Existuje niekoľko typov kuracieho podstielky, z ktorých každý má vlastné vlastnosti aplikácie. Aby ste rástli dobrý výnos paradajok, bude rozumné zoznámiť sa s každým typom a naučiť sa, ako ho správne aplikovať. K dispozícii sú 4 typy hnojiva: čerstvé, suché, posteľná bielizeň a granulovaný vrh. Zvážte viac každého z nich.

  Čerstvý

  Tento vrh sa rozlišuje ostrý nepríjemný zápach, na konzistencii, že vyzerá ako lepkavý nehomogénny cudzinec. Látka sa získa v špecifických podmienkach – Kurčatá sa držia v špeciálnych bunkách, pod ktoré sú nainštalované nádrže na zber vrhu.

  Čerstvá životná aktivita vtákov obsahujú vysokú koncentráciu živínových prvkov, ktoré sú veľmi ľahko absorbované rastlinami. Ale v rovnakom čase existuje mnoho mínusov v nich – môže obsahovať vajcia a larvy škodlivého hmyzu, červov, patogénov a burín. Všetky tieto nežiaduce prvky sú nebezpečné nielen pre rastliny, ale aj pre ľudí.

  Prítomnosť v podstielke škodlivých stopových prvkov je možné vyhnúť, ak obsahujú vtáky v správnych podmienkach, ale aj tak LITAS veľmi rýchlo stráca svoje vlastnosti. Ak je nesprávne uložená v chladnom, po 6 mesiacov polovicu prospešných látok sa odparí. Ak chcete predĺžiť životnosť odpadu a znížiť stratu nutričných stopových prvkov, je potrebné zmiešať vrh s pôdou alebo humusom. V výsledných kompostoch je hmotnosť frakcie fajčenia len 5-8%.

  V takýchto podmienkach bude percento nutričných stopových prvkov nasledovné: draslík – 0,10-0,12%, fosfor – 0,20-0-0,22%, dusík – 0,23-0,25% \ t.

  Suchý

  Sušené vtáčie vrh vyzerá ako drobivý prírodný hnojivá hrudky. Suché fajčenie nevykazuje nepríjemnú vôňu, takže je vhodné balenie a prepravu na dlhé vzdialenosti. Okrem toho, produkty životne dôčinnej aktivity vtákov v hermetickom balení sú oveľa dlhšie zachránené ich vlastnosti – vlhkosť z prostredia neodstráni nitrocelers dusíka. Strata dusičnanov v suchom hnojive je menšia ako hmotnosť trusu zmiešaného s rašelinou – len 5-10% za šesť mesiacov.

  So riadným uskladnením a vlhkosťou nie viac ako 20%, bude koncentrácia živín vysoká: draslík – 1,5-2%, dusík – 3,5-6%, fosforu – 2,5-5%.

  Podvýznamný

  Takéto hnojivo sa získa z vrhu umiestneného v dome hydiny. Podčiarknuté kuracieho odpadu nie je príliš voľné av priemernom stupni mokra. Obsah užitočných látok priamo závisí od obsahu vlhkosti v podstielke – napríklad s vlhkosťou 56%, hnojivo obsahuje 1,6% dusíka, 1,5% superfosfátu a 0,9% draslíka. Aspekt, Na vyváženie koncentrácie živín by mal obsah vlhkosti v priebehu 30-50% celkovej hmotnosti, špeciálne materiály sú umiestnené v dome hydiny.

  Úspešné suroviny na vytvorenie vrhu – rašelina, jemná slama alebo piliny, získané z dreva z tvrdého dreva. Zvolený materiál sa umiestni na podlahu vrstvy hydiny asi 25-45 cm hrubá. Keď sa horná vrstva stane príliš kontaminovanou, mieša sa so spodnou čistou časťou podlahy.

  Zmena vrhu je potrebná 1-2 krát za pol roka – v čase meniacich sa kurčiat.

  Vlhkosť nastil z rašeliny zvyčajne nepresahuje 50%, od piliny alebo slamy tridsať%. Vrh v kurčiat COOK môže urobiť užitočné stopové prvky, výrazne zvýšiť termín ich skladovania. Najvyššie indikátory kvality sú charakterizované podstielkou na báze jemnej slamy a sphagnum rašelinísk. Existuje spôsob, ako ďalej znížiť stratu živín – pridaním superfosfátu na podlahu, nedávno odstránená z kurčiat.

  Aby sa superfosfát skutočne konal na hnojivo, jeho množstvo by malo byť v rámci 6-10% z celkovej hmotnosti čerstvého vrhu.

  Granulovaný

  Kuracie vrh v granule – produkt vytvorený na masovej výrobe. S opatrným spracovaním kuracieho podstielky sú všetky extra prvky odstránené: škodlivé mikroorganizmy, semená vážiacich rastlín, vajcia červov a škodcov.

  Purifikované hnojivo má veľmi vysokú koncentráciu živín, takže je potrebné ho aplikovať na kŕmenie paradajok v pokynoch.

  Podmienky a frekvencia aplikácie hnojív

  Paradajky sa nepáči krajine, ktorá obsahuje veľa organických hnojív, takže sa neodporúčajú na krmivá príliš často – maximálne 2-3 krát. Ak plánujete zasadiť zeleninu do otvorenej pôdy, potom sa na jar lepšie pridáva dymový dom – potom bude obsah živín. V prípade, že bol vrh položený v záhrade pred zimou, draslíka a fosforu sa stanú ľahko demontované, ale väčšina dusičnanov bude zničená podzemnou vodou.

  Získať dobrý výnos paradajok, Odporúča sa použiť triedy spracované v továrni, pretože s koncentráciou hnojiva je veľmi ľahké ju preháňať. Okrem toho môžu byť škodlivé baktérie prítomné v surovom tuku, ktoré jednoducho zničia sadenice. Pred začiatkom obliekania paradajok musí byť Kuryak pripravený a zriedený.

  Ideálny čas na hnojivo – prvá polovica aktívneho času rastu, v tomto okamihu, že koncentrácia živín nebude schopná poškodiť rastlinu.

  Keď paradajky začínajú vyliať na kríky, malo by byť obmedzené alebo opustiť pôdne hnojivo. Ak je zariadenie prekonané dusičnany, plody budú malé a listy sú veľké. Termín na kŕmenie paradajok – 3 dni pred zberom ovocia, inak budú paradajky príliš vysoké obsah dusičnanov.

  Najlepšia možnosť je pridať hnojivo týždenne pred odstránením úrodu.

  Metódy varenia

  Existuje niekoľko metód varenia hnojiva, ale sú všetky zjednotené o jedno dôležité pravidlo – V žiadnom prípade zvýšiť koncentráciu živín, pretože nadmerná pôda bude zelená časť rastliny veľká a ovocie – malé. Ak si myslíte, že obsah užitočných prvkov je príliš vysoký, môžete znížiť ich množstvo namáčania. Zvážte viac metód na varenie hnojiva z kuracie produkty života.

  Podpora suchých granulátov

  Továreň Spracovaný podstielka je už pripravená vstúpiť do pôdy – Je potrebné rozdeliť len v posteli a studniach. A môžete tiež použiť objemnú látku ako podávač – 500 g hnojiva na zriedenie 10 litrov kvapaliny a dôkladne premiešajte, výsledný roztok okamžite vylievací kríky pre koreň.

  Ak je namáhanie rozpustené granuly, kvapalina môže navyše zvládnuť listy kríka.

  Náklad

  Táto metóda zahŕňa pridanie teplej vody do fajčenia, z dôvodu, z ktorého bude existovať ostrý nepríjemný zápach okolo, takže sa odporúča trvať odpad z domova. Vtáčik musí byť umiestnený v pohodlnej nádobe a pridať teplú kvapalinu v pomeroch 1: 1, budúce hnojivo pevne zatvorené veka a trvať na teplom mieste počas týždňa. V priebehu 7 dní sa riešenie poturuje, takže každý deň musí byť dôkladne premiešaný. Keď je kôt odpad zlomený, pred vstupom do pôdy, musia byť rozpustené čistou vodou v pomeroch 1: 9, resp.

  Riešenie

  Na prípravu riešenia musia byť fajčiari zriedení vodou v pomeroch 1:20. Prijaté podávačom bezprostredne posypeme busty paradajok, pravidelne mieša sediment s kvapalinou. Keď bude na dne veľmi malú vodu a veľa sedimentu, sa odporúča zavlažovanie – zostávajúci koncentrovaný vrh bude príliš nasýtený pre paradajky.

  Mokré nažive môže byť oplodnené pôdou pod hrbinami alebo ríbezlom.

  Kompostovanie

  Skladá sa kuracie vrh je vynikajúce pre kŕmenie paradajok, pretože obsahuje veľké množstvo vápnika. Urobiť také hnojivo, Je potrebné zabezpečiť, aby 25-30% vtáčej produktov života a 70-75% iných látok, ako je nasekaná slama, stromy opustia alebo súhrnnú trávu.

  Aby ste udržali všetky škodlivé mikroorganizmy v podstielke, je potrebné, aby teplota kompostu ukončili 3 dni pri 60-70 stupňoch Celzia. Potom príde obdobie fermentácie a halda potrebuje dobré vetranie, takže kompost musí byť otočený viac ako 1-2 krát denne. Potom je vrh zmiešaný s inými materiálmi, musíte pokryť a odísť aspoň 80 dní – toto obdobie zaručuje zničenie škodlivých baktérií.

  Uvádzanie

  V podstate je namáčanie spôsob, ako znížiť koncentráciu dusičnanov v fajčení. Spôsob sa používa v prípade, keď je hnojivo príliš nasýtené na kŕmenie paradajok. Na namáčanie, najejte fajčenie vodou, nechajte stáť na pár dní a vypustite tekutinu.

  Pre optimálne výsledky je potrebné opakovať postup najmenej 3-krát.

  Verzie SUBCORD

  Paradajky môžu byť filtrované s vrhom v otvorenej zemi av skleníku, Ale v každej situácii je potrebné presne vypočítať dávku, aby sa neuskutočnila s koncentráciou stopových prvkov. Paradajky nereagujú veľmi dobre na pôdu zníženú nutričným mikroelementom, takže je veľmi dôležité naučiť sa ho oplodniť. A je tiež potrebné si uvedomiť, že správne varené riešenie fajčenia nezaručuje prevenciu nadmernej správy Zeme – nie je príliš bohatá na vodu.

  Ak nemáte možnosť skontrolovať koncentráciu živín a správne vypočítať proporcie hnojiva na každom kríku, odporúčame použiť vydychovaný vták vrh. V ošetrenej látke bude dávka dusičnanov menšia a prekročená koncentrácia stopových prvkov bude oveľa zložitejšia.

  Hlavný príspevok

  Prvé obohatenie záhrady pre výsadbu paradajok sa odporúča, aby sa predčasné jar – 2-3 týždne pred semenáčikmi. Hlavné zavedenie čistého fajčenia v pôde je asi 2 kg na 1 meter štvorcový. V prípade, že je vtáčie odpad získaný podčiarknutým spôsobom, v tej istej oblasti je potrebné použiť 1,5-krát viac surovín. Podstielka by mala byť rovnomerne distribuovaná nad zoranou záhradou a dôkladne navlhčite vodou – je potrebné, aby hnojice hrudky nebrali vietor. A počas hlavného hnojenia je možné pridať popol do pôdy, potom paradajky nebudú mať príliš veľa stresu z transplantátu a budú vybavené dostatočným fosforu a draslíkom na vegetáciu.

  Pod root

  V máji-júni sa odporúča kŕmenie pestovateľských kríkov – počas kvitnutia a spustenia plodovania paradajok. Je veľmi dôležité si uvedomiť, že paradajky sú citlivé na popáleniny, takže je potrebné ich veľmi starostlivo vodu. Počas dňa pred kŕmím je potrebné, aby každý Bush, aby nalial dostatok čistej vody. Po 24 hodinách môžete začať hnojivo kultúr – Použite pokládny roztok 1:20 alebo získané fermentáciou fajčenia, zriedené kvapalinou 1:10. Na každom kríku paradajok nesmie množstvo koreňa prekročiť 500 ml a nepotrebné koncentrované hnojivá by mali zostať v spodnej časti vežeru, v ktorom bol vytvorený roztok.

  V rade

  Môžete kŕmiť nielen s zavlažovaním pod koreňom, ale aj priamo zelené kríky. Na tento účel sú vhodné iba výrobné spracované granule, pretože neexistujú patogénne baktérie, ktoré môžu nepriaznivo ovplyvniť rast listov a ovocia. Ak chcete kŕmiť paradajky na hárku, premiešajte suchý hromadný podstielku čistou vodou v pomere 1:10, potom zaťažiť výsledný roztok. Kvapalina s mäkkou handričkou alebo špongiou úhľadne zaobchádzať so zelenými listami každého kríka. Potrebné koncentrované hnojivo, ktoré zostane po filtrácii, potom sa môžete zriediť namáčaním a požiadať o kŕmenie iných plodín.

  Najčastejšie obohacuje paradajky v mimoriadnej metóde V prípade, že záhradné miesto sa nachádza na kyslej pôde. Takáto pôda zabraňuje tomu, aby sa živina dostať do listov paradajok na závode. A tiež spôsob krmiva cez listy sa používa v prípade, keď sú listy skrútené z nedostatku stopových prvkov, alebo keď sa uzávery objavujú v ovocí. Aby ste zabránili možnému nedostatku živín, môžete vykonávať plánované spracovanie závodu s fajčiarskym riešením v okamihu, keď kríky vyžarujú blossom púčiky.

  O tom, ako urobiť kuracie vrh na kŕmenie, môžete sa naučiť z videa nižšie.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: