Ako môže byť hrozno vyzvané?

Chov hrozna sa môže zaoberať na jar a v jesennom období. Ako ukazuje prax, najlepšie výsledky dávajú jarné pristátie. Počas tohto obdobia sa sadenice jednoduchšie splnia, nie sú hrozné zmrazenie a prvý zber je možné zozbierať skôr ako pri plánovaní jeseň. Existuje niekoľko populárnych metód chovu hrozna, každý má svoje výhody a nevýhody – hovoriť o nich v našej recenzii.

Reprodukcia rezov

Najjednoduchší spôsob chovu záhradného hrozna je použitie rezov. Ich obrobok môže byť zapojený do začiatku jari alebo neskoro na jeseň. V prvom prípade sa to robí pred výskytom vegetácie a Ashoutness, v druhom – s príchodom zimného mierového obdobia.

Výhodné je považované za jeseňové billety výsadbového materiálu, pretože jarná časť výhonkov je poškodená z mrazu.

Pre kresbu, zdravé, silné vinič je vhodný bez vonkajších príznakov poškodenia a ochorení s hrúbkou 8-10 mm. Musí sa znížiť na samostatné písmená, aby 6-8 obličky zostalo na každom. Ak plánujete pripraviť veľa odrezkov hneď – je lepšie uložiť viniča ako celok, bez rezania. Je to spôsobené tým, že počas zimných skladovacích lokalít, na jar, na jar, musíte ich aktualizovať. V súlade s tým, počas orezávania okrajov, dĺžka príbory sa výrazne zníži – materiál môže byť jednoducho nevhodný pre následné zakorenenie.

Polotovary sú zoradené podľa typov, pripojené do zväzkov a odoslané na skladovanie. Na tento účel sú izby vhodné s vysokou vlhkosťou a teplotou 2-4 stupňov.

Majitelia súkromných domov, aby sa v suteréne, indikátoroch teploty a vlhkosti boli čo najbližšie k ideálu. Okrem toho je v podprede dostatok voľného miesta, takže bolo možné umiestniť veľa.

Billety sú uložené v plastovom filme, je potrebné poskytnúť niekoľko ventilačných otvorov. V zime musíte pravidelne kontrolovať stav budúcich stromčekov. Ak si všimnete, že odrezky suché – mali by ste ich posypať vodou zo spreja. Ak je úroveň vlhkosti v suteréne vyššia ako normalizovaná a príznaky rúk sa objavujú na nich – mali by byť odstránené z filmu, odstrániť poškodené fragmenty a spôsob s roztokom medeného bahna alebo linkového kvapaliny. Keď sú polotovary suché, sú opäť zabalené do filmu, ale snažia sa príliš zabaliť.

Skúsené hrozna Obchodné odrezky v piesku. V tomto prípade na podlahe suterénu nalejte vrstvu riečneho piesku s hrúbkou 6-10 mm. Substrát je mierne navlhčený zhora a umiestnené prázdne viničky a potom opäť posypané mokrým pieskom. Starostlivosť o odrezky sa znižuje na udržanie potrebného zvlhčovača.

Ak nemáte suterén, môžete si skladovať prázdne miesta priamo na pozemku. Aby to urobil, v zemi, diera sa kopanie s hĺbkou 40-60 cm a úhľadne v noci vinič. Chrániť pred mrazom zhora, zakryte hlineným kopcom a zabalené s občerstvením. V takomto type odrezkov je možné zachovať bez akýchkoľvek problémov až do jari.

Umiestnite odrezky v chladničke. V tomto prípade by mali byť rozdelené na samostatné fragmenty, obal vo vlhkej hmote a vložte do polyetylénového balenia s ventilačnými otvormi. Najlepšie ich udržiavajte na spodnej polici chladničky alebo v rastlinnom koši. Niektorí záhradníci chýbajú sedadlá tesniaceho tesniaceho alebo roztaveného vosku – táto metóda vám umožňuje uložiť maximum vlhkosti.

Všetka následná starostlivosť sa znižuje na periodické vyšetrenie rezov a v prípade potreby ich hydratuje. Koncom februára – začiatkom marca sa polotovary odstránia z filmu, skontrolujte a odstránia zadržané fragmenty. Potom je vinič narezaný na samostatné odrezky tak, že dolný rez prebieha pod spodnou obličkou v uhle 90 stupňov, horného – na pároch troch centimetrov nad hornou obličkou v uhle 45 stupňov.

Pred zakoreňovaním by sa mal materiál spočítať, tento postup trvá 2-3 dni. Pre toto 2/3 dĺžky prázdne miesta sú umiestnené do stravovania alebo dažďovej vody s rastovým stimulátorom rozvedeným v ňom: „Kornorin“, „epin“ alebo „heteroacexín“. S tým istým účelom, môžete si vziať kvetinový med, je chovaný v podiele 1. st. L. Na vedre vody.

V hornej časti zdravých predvalkov, kvapky vody už prichádzajú v prvej hodine. Ak ich nezabudujete a o deň neskôr, je potrebné aktualizovať časti sekcií a odošlite odrezky opäť na riešenie živín. Ak sa kvapky nezobrazili na 3 dni – to znamená, že materiál je nevhodný pre následné zakorenenie.

Na odrezky tak rýchlo, ako je to možné, má zmysel stráviť ich Kombinácia. Ak to chcete urobiť, po namáčaní je najnižšia oblička odrezaná a na spodnej strane rezu sa vyrába niekoľko úhľadných pozdĺžnych rezov. Treba poznamenať, že na týchto miestach sa korene vyzerajú oveľa rýchlejšie.

Pripravené odrezky sú umiestnené do mokrého piesku a čakajú na vzhľad koreňov. Akonáhle sa objavia – môžete ich poslať. Pre to pripravuje pôdu z lesnej pôdy, humusu, riečneho piesku a nízkej rašeliny, vzaté v rovnakom pomere.

Na spodnej strane kontajnera, kde sa plánuje pristátie, je potrebné naliať clairzit alebo kanalizáciu. Nádoba je naplnená pôdou na tretiu a umiestnený v strede stopky. Potom zostane starostlivo, aby svieti len na vrchol tak, že horná oblička je nad úrovňou zeme.

Všetka ďalšia starostlivosť leží v zalievaní. Avšak, musíte byť opatrní. Ak je voda príliš veľa – mladé korene sa začne hniť. Najúčinnejšie bude zalievať na palete, a nie pod koreňom.

Pri zakorenenie odrezkov hrozna je vždy lepšie, aby sa pomaly sfarbení ako príliš zvlhčovalo.

Od polovice mája sa zakorenené medzery vysadené na trvalom mieste. Aby mladá rastlina nemala stres zo zmenenej teploty, odrezky musia temperovať. Na to sú každý deň umiestnený na ulici: najprv hodinu, potom postupne zvyšovať časový interval. Krátko pred pristátím by sa odrezky mali ponechať v čerstvom vzduchu počas celého dňa.

Bude zvláštne učiť sadenice na svetlé slnko. Aby ste to urobili, po zastavení, mladé rastliny sú umiestnené na slnečnom mieste, postupne zvyšujú čas expozície ultrafialových lúčov. Keď je hrozba návratných mrazničiek úplne prechádza – pripravené sadenice sú umiestnené na trvalom mieste.

Ako chovať vinič?

Mnohé ovocné kríky sú chov. Takáto metóda zahŕňa čerpanie výhonkov a pobočiek na Zem. So správnym postupom v jednom lete môžete získať niekoľko nových rastlín naraz. Táto metóda sa používa na slabo zakorenené odrody, ako aj typy kostí, môže byť použité pre dekoratívne dievča. Zároveň sa zachová výživa budúcich sadeníc z materského kríka, čím sa zabezpečí úplný vývoj a tvorba svojho koreňového systému.

Tkaný útek

Zachytenie ďalších výhonkov sa vyrába v apríli, pred útokom. Pre toto, silné výhonky z minulého roka, ktorý sa nachádza v blízkosti Zeme. Na zvolenom mieste, výkop hĺbky 45 cm od kríka pred miestom, kde plánujete dotknúť sa viniča.

Táto jama sa nalial s pôdou, naplnenou humusom, kompostom a superfosfátom a potom opatrne dal uniknúť. Ohnite to, že je potrebná so všetkou presnosťou, že sa nerozbije. V spodnej časti diery je upevnený drôtom alebo kameňom.

Tam, kde sa plánuje pestovať nová rastlina, vinič je ohnutý, potom opatrne odstrániť smerom von a upevnite na PEG. Potom je potrebné odstrániť všetky obličky a oči umiestnené na výstrele z rodičovského hrozna do ohybovej zóny. Výkop je posypaný pôdou a opatrne zvlhčuje. Zvyčajne, pomerne silné korene sú tvorené pre rok, a s nástupom nasledujúceho jari, môžete bezbolestne oddeliť mladú rastlinu od rodiča.

Zelený únik

Ak hrozno bush dal mnoho mladých výhonkov, v júni alebo júli, môžete sa pokúsiť držať najsilnejšie. Technika práce je podobná a znamená elimináciu hornej časti úteku s painom listov. Ak má únik veľkú dĺžku, môžete sa ho dotknúť ako sínusoid a priniesť na povrch dvakrát alebo viackrát. V tomto prípade sú všetky oblasti zostávajúce pod pôdou starostlivo upevnené v priekope podľa čapov.

Počas zakorenenia je dôležité zabrániť sušeniu pôdy. Dodržiavanie agrotechnológie umožňuje začiatok ďalšej vegetatívnej sezóny, aby ste dostali niekoľko mladých rastlín naraz.

„Čínske“ zálohy

Názov „čínština“ dostal reťaz, ktorá je vytvorená v dôsledku úplného miesta v substráte podivného úteku. Táto metóda sa používa na chov slabo zakorenených odrôd. V tomto prípade, skoré jarné vyberajú najdlhšie útek, rastie na spodnej strane hroznového kríka a podvádzajte ho po celej dĺžke v priekope v hĺbke 20-25 cm.

Z vyššie uvedeného je výsadný materiál posypaný navlhčeným substrátom a niekoľkokrát upresniť. Zemská jama nie je plne posypaná, ale vrstva 5-6 cm. Keď sa obličky objavia na pobočkách a výhonky začne rásť – môžete pridať trochu viac pôdy do priekopy.

S náležitou starostlivosťou, výhonky budú rásť vo všetkých pichľavých obličkach. V tomto prípade, v poslednom desaťročí augusta – začiatkom septembra, vinič je starostlivo kopanie a nakrája na niekoľko mladých sadeníc – môžu byť prehľadávané pre stálych stránok. Avšak, v tomto prípade to bude musieť odstrániť nielen extra banda počas letnej sezóny, ale aj mladé výhonky a všetky kroky. Tým sa zníži zaťaženie hlavného kríka, ale zároveň zníži zber.

Ako chovať očkovanie?

Skúsené hrozno sa používajú na riešenie kultúry. Môže sa vykonávať rôznymi spôsobmi, a je prípustné na použitie a odrezky, zozbierané z mladých výhonkov aktuálnej sezóny a minulý rok. V závislosti od toho sa používa rôzne terminológie: „Čierna v zelenej“, „čierna v čiernej farbe“, „zelená v čiernej farbe“.

Najlepšie je použiť ako olovo pripravený na jeseň a uložený v suteréne rezačky.

Podobné očkovanie bude účinné v prípade, že obličky na pobočkách sú mierne opuchnuté. Pri vykonávaní papiera sú odrezky vybrané takým spôsobom, že ich veľkosť sa priblížila. Potom je obrobok nasiaknutý vo vode po dobu 3-5 hodín a vytvorená na rezacích a rezacích plátkoch, potom kombinované a tesne opraviť vakcinačnú zónu.

Vízia „čiernej zelenej“ zahŕňa použitie dvojročných rezstiev s bdeľovým obličkami. Sú očkované na silné zelené výhonky tohto roka. Táto očkovanie sa vykonáva v technike „v rozdelení“, práca sa môže vykonávať v celom rastúcom období.

Očkovanie obličiek sa vykonáva v júni / júli, uistite sa, že ste na zelenej vine. Navrhuje vstup obličiek v potápaní s pomocou pozdĺžneho alebo t-tvaru tvaru. Pozemok očkovania sa zabaľuje s polyetylénovou fóliou a po o mesiac neskôr to bude už dobre priľnutí.

Ako rásť zo semien?

Metóda osiva chovného hrozna je veľmi dlhá, prvá plodina bude musieť čakať niekoľko rokov. Vedci sa zvyčajne uchyľujú na takýto spôsob, ako odstrániť nové druhy. V letných domácnostiach nie je v dopyte.

Typicky sú semená vysadené do hĺbky 2 cm, na pieskových podkladoch – 4 cm. Prvé výhonky sa objavujú už v jednom a pol alebo dva týždne, v tomto bode musí byť kontajner s mladými výhonkami na osvetlené obavy, chránené pred návrhmi. V tomto štádiu sa sadenice vyžadujú najmenej 15 hodín svetla za deň, takže v prípade potreby použite podsvietenie.

Bude to odzvlášť vyliezť na zem perlit. To zabráni rozvoju čiernej nohy. Hneď ako teplé – mladé kríky môžu sedieť v objemových nádobách alebo vonkajšej zemi.

Napriek zdanlivým zložitosti, Modifikácia hrozna môže niekto oboznámený s pravidlami starostlivosti o kultúry ovocia a bobule. Napriek tomu, že záhradné hrozno sú Liana, v prírode, to nie je nič iné ako iné ovocné kríky. V súlade s tým je to hlavne to isté, ako napríklad v husí a ríbezle. Získajte nové rastliny doma môžu byť žuvanie, očkovanie alebo dávanie. Ak budete sledovať všetky pravidlá, dokonca aj nováčikovia budú môcť získať vysoko kvalitný výsadný materiál.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: