Ako na kŕmenie kapusty na rast?

Kapusta vyžaduje obzvlášť dôkladnú starostlivosť pri pestovaní. Rastlina rýchlo absorbuje živiny, takže pôda musí byť pravidelne obohatená. Je obzvlášť dôležité, aby sa kapusta uprostred leta, keď sú kocky silnejšie a rastú. Potrebujete dostatok minerálov, organického a dusíka. Niektoré finančné prostriedky je možné zakúpiť, iní sa ľahko robia doma.

Azotistické hnojivá

V období aktívneho rastu musí rastlina neustále aktualizovať živiny v pôde. Dusík môže byť odfiltrovaný z kapusty na rast, zlepšiť jeho stav a nutričnú hodnotu. Takéto hnojivá prispievajú k kultivácii, ako aj v boji na pristátie. Môžete tiež pridať návnadu dusíka 10 dní po vylodení a pred vegetatívnym zavlažovaním.

Najlepšie Prikorma.

 • Dusičnan amónny. Vyzerá ako biele kryštály s nečistotami. Amoniak Selith má cenovo dostupné náklady a obsahuje asi 34% dusík, ktorý je k dispozícii pre rastliny. Hnojivo má maximálnu koncentráciu medzi analógmi. Ak sa plánujete zvýšiť rast, potom je dôležité neprekročiť prípustnú dávku. Prevedenie dusíka povedie k akumulácii dusičnanov v Kochene a drieku. Potom sa tieto látky transformujú na dusitany. Ten sú vysoko toxické a môžu viesť k vážnej otrave.

 • Síranom amónnym. Vizuálne je len biele kryštály. Ako súčasť – približne 21% dusíka a množstva síry. Rýchlosť aplikácie je viac ako predchádzajúci komponent o 1,5 krát. Je to spôsobené skutočnosťou, že v sólo sólo kyseliny menej dusíka. Súčasne, síran amónny robí pôdu kyslejšie. Nie je to príliš dobré, takže je dôležité vždy sledovať rovnováhu.

 • Močovina. Táto látka tiež vyzerá ako biele kryštály. V podstate amónnej soli kyseliny sakoalovej. Dávkovanie musí byť považované za zodpovedne. Približne 46% dusíka. Rýchlosť dusičnanu amónneho musí byť rozdelená najmenej 1,5.

Kapusta je veľmi náročná z obsahu dusíka v pôde. Na vytvorenie slušnej zberu, približne 40 g látky pre každých 10 kg. Kapustové lávky prevziať celý čas vegetácie. Na priemerných odrodách, maximálna potreba potravín klesá v posledných mesiacoch leta.

Organizácia

Takže môžete spracovať sadenice a kapusta už po vylodení v otvorenej zemi. Organické hnojivá nesú veľké výhody pre listy, pod ich vplyvom, Kochan je vytvorený rýchlejší a hustejší. Hnojivá pomôže, ak sa kapusta zastavila v raste. OrganiChese obsahuje veľa živín, ktoré je závod tak potrebná.

Najefektívnejšie možnosti.

 • Hnoj. Najobľúbenejšia možnosť na kŕmenie v otvorenej pôde. Korovik je k dispozícii a plne bezpečný, takže sa používa všade. Toto organické hnojivo obsahuje síru, draslík, fosfor, vápnik, dusík, bór, horčík a železo. Látky sú vo forme, v ktorej môže kapusta čo najrýchlejšie asimilovať. Na jeseň v postele, môžete pridať humus, ktorý bude úplne odtrhnúť na zimu. V letnej sezóne sa aplikuje polotvrdý Korovyan. Kapusta tiež používa riešenie na základe hnoja. Počas varenia je potrebné miešať vodu vodou v pomere 1:10, aby sa opatrne miešal a trvali na 7 dní. Takéto hnojivo je prináša 3 krát. Najprv počas ponoru v júli, potom po 3 týždňoch. Ak sa neskorá kapusta pestuje, potom tretí čas spadne na konci augusta.

 • Kuracie vrh na sadenice. Dusík tu niekoľkokrát viac ako v hnošte. V dôsledku použitia kapusty, zreje rýchlejšie a dáva viac zberu. Kuracie vrh zlepšuje odolnosť rastlín na huby a baktérie. Je tiež prevencia proti tvorbe bielej tabule na zemi. Zároveň nie je toxický, obohacuje pôdu a má dlhý účinok. Pomocou kuracieho podstielky môžete poskytnúť vyvážený výkon pre kapusty. Za upratovanie sa používa kvapalný koncentrát. Veľké sudy platia pre výrobu. Vrh a voda sú spojené v rovnakých pomeroch, miešané a udržiavané pod vekom tri dni. Hotový koncentrát môžete uložiť celú sezónu pomocou potreby. Na použitie 1 L je chované 10 litrami vody. Niekoľkokrát počas vegetatívneho obdobia je potrebné, aby hnojivo z vrhu pod kríkmi a medzi lôžkami.

 • Zemiaková kôra. Ako súčasť hnojív – stopových prvkov a dokonca soli. Dobré riešenie pre kŕmenie kapusty akejkoľvek odrody. Na varenie, 2 kg odlevky naleje vedierku vriacej vody, dôkladne mieša a trvá na 3 dni. Počas tejto doby musíte niekoľkokrát miešať zmes. Zloženie sa nedá pred použitím injikovať. Mier sám bude v zemi, prehriatie a obohatenie. Kapusta môže byť liečená takou zmesou pri pristátí a naďalej zopakuje postup mesačne. Môžete začať používať ihneď po pristátí v otvorenom pozemku. Aj zmes dobre ovplyvňuje semená, ak ste ho najprv dali do diery.

 • Banán. Je zdrojom draslíka a iných užitočných stopových prvkov. Niekedy trochu drveného banán a sú úplne v dobre počas pristátia. To umožňuje, aby sa kapusta rýchlo prispôsobila novým podmienkam, prežiť stres s minimálnou stratou. Na prípravu zmesi budete potrebovať skiny s 10 banánmi a vodným vedením. Rozdrvená kôra musí jednoducho vyplniť, zavrieť a trvať na 5 dní v tmavom a teplom mieste. Pred použitím dôkladne kmeň tinktúry. Pri zavlačení sa používa pri sadzbe 1 litra na rastline. Naliate by mal byť pod koreňom, takže make-up neviazal listy. Stačí na krmivá na kapusta týmto spôsobom 3-4 krát za obdobie aktívneho rastu.

 • Škrupina. Liek vám umožňuje obohatiť pôdne draslík. Tiež škrupina je ľudový liek na prevenciu slimákov a polárne. Je potrebné aplikovať škrupiny so surovými vajciami a nie s vareným. Prípravok by sa mal vykonať vopred, pred nadchádzajúcim obdobím. Jasné pokyny pre zber hnojív. Optimálny počet škrupín by sa mal starostlivo vysušiť, rozdrvený na prášok. Aby ste to urobili, je vhodné dať škrupinu do balenia alebo látky, a potom len chodiť na nich s valcovacím kolíkom. Prášok sa vleje do otvorov pri pristátí, doslova 1 h. L. Na ochranu pred škodcami nie je škrupina rozdrvená na prášok, ale do stavu malých fragmentov. To by malo posypať každý Kochan. Takže škodcovia jednoducho nebude schopný plaziť sa do kapusty na ostrých fragmentoch.

Na pestovanie kapusty nie je potrebné získať len tradičné komplexné hnojivá. Môžete použiť a celkom cenovo dostupné organické, ako súčasti, ktoré tiež mnohé užitočné látky. Odporúča sa striedať rôzne metódy kŕmenia. Organické hnojivá sa zadávajú do mokrej pôdy.

Výsledkom je, že môžete získať dobrý a vysoko kvalitný zber, ktorý je dlhodobý.

Ľudové opravné prostriedky

Po vylodenie by sa kapusta mala pravidelne oplodniť, aby lepšie rásť. Pri výbere správnych látok bude výrobok rásť lahodnejšie a užitočné. Niektoré látky prispievajú k tomu, že kapusta je uložená oveľa dlhšie po zbere. Je dôležité dodržiavať všetky dávky, ktoré nepoškodzujú rastlinu.

Prášok na pečenie

Výhody látky Kochanam, ktoré sa už vytvorili. Soda umožňuje, aby sa kapusta stala silnejšou, nie trhlina v procese rastu a skladovania. Dosť v vedre s vodou na zriedenie 20 g látky. Potom musíte naliať koreňovú kapusta tak, aby sa kvapalina nedotýkala zelenej časti.

Toto je veľmi populárny spôsob spracovania závodu v otvorenej pôde.

Kvasinka

Kapusta potrebuje zväčšenú výživu počas rastu a tvorby kvetenstiev, Kochanov. Kvasinky vám umožňujú obohatiť pôdu mikroúlementmi a minerálmi. Je dôležité použiť čerstvú zložku, ale bude suchá alebo nažive – nezáleží na tom. Pitie s kvasinkami sa vykonáva v čase, keď sa pôda už dobre zahreje. Stačí vykonať postup 2 krát na letnú sezónu.

2 dni po kvasinkách by ste mali hnojivo s draslíkom. Na tento účel je vhodný aj obvyklý popol, ktorý je naskladaný medzi jamkami. Kvasinky môžu byť v prípade potreby nahradené živým pivom.

Recept na varenie s tradičnými zložkami:

 • Pripojte 10 l teplej vody s 2 st. L. cukor a 10 g suchých kvasiniek;
 • Nechajte upokojiť 2 hodiny;
 • Výsledná kompozícia sa zriedi čírenou vodou do pomeru 1: 5;
 • root.

Zvyšky roztoku môžu byť použité pre kvetinové lôžka, bobule alebo ovocné stromy.

Pri použití čerstvých kvasníc je stále jednoduchšie. Nasleduje 500 g produktu na rozpustenie v 5 litroch teplej vody. Zmes sa opäť rozvedená v pomere 1:10. Živé pivo jednoducho jeselné pod koreňom, bez riedenia.

Je to však dosť drahý spôsob, ktorý sa zriedka používa.

Kyselina boritá

Spracovanie Táto zložka je vytvorená mimoriadnym spôsobom. Aby ste to urobili, aplikuje postrekovač alebo postrekovač. V extrémnom prípade si môžete vziať metlu a tak zvládnuť kapusta. Varenie Riešenie nebude trvať veľa času.

V šálke teplej vody by ste mali zriediť 1. L. Kyselina boritá. Na striekanie kompozície, ktoré potrebujete na zriedenie. Pripravovaná kompozícia by mala byť naliatá do veže s vodou a mieša. Taký postrek bude obohatiť kapustový bór. Výsledkom je, že plodina sa skladuje dlhšie, viac chrumkavé a listy sú ponuky.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: