Ako obťažovať jahody kvasinky?

Možno nie je taký, ktorý by nemal rásť jahody na jeho stránke. Je ľahké sa starať a kríky sú spokojní s slušným zberom. Ale čím viac pozornosti na hnojivo jahody, väčšie a sladšie bude bobule. Preto stojí za to, ako sa obťažovať jahody kvasinky, ktoré recepty existujú, a aký čas na to.

Pros a Minusy kŕmenia

Aké hnojivá nepodávajú záhradkári a záhrady na zlepšenie kvality rastlín a množstvo plodín. O tom, čo môže byť naplnené jahodami kvasiniek, mnohí vedieť. Ale tu dáva takéto kŕmenie, a to, čo stojí za to dosiahnuť s jeho pomocou v záhrade, stojí za to zvážiť viac.

Po prvé, venovať pozornosť profesionálom.

 • Kvasinky sú bohaté na mastné kyseliny, aminokyseliny a iné chemické prvky, ktorí sú schopní prospieť rastlín.
 • Jahoda s takýmito podávačmi vždy dostane vitamíny skupiny, Čo dá príležitosť aktívnejšie dozrievať ovocie.
 • Kvasinky môžu byť odvážne zavolať Aktivátor výšky, Vďaka, ktorým brnenie rastú aktívnejšie, vyvíjajú dobre zásuvky, fúzy je lepší, koreňový systém je posilnený.

Okrem toho kvasinky pomáhajú rastlinkom odolávať rôznym chorobám. To všetko v agregáte zlepšuje plod.

Malo by sa však zrejmé, že vo všetkom dobré opatrenie, a ak to preháňate, môžete získať opačný efekt. Minusy kŕmenia sa môžu prejaviť v tomto prípade. Zvážte ich.

 • So príliš časté používanie kvasiniek V pôde sa začína nedostatok vápnika a draslíka a rastliny by mali dostať všetky potrebné látky.
 • Riešenie sa nedá dlhodobo skladovať. Je potrebné použiť ihneď po varení, inak stratí svoje vlastnosti.

Ako pripraviť riešenie z rôznych kvasiniek?

Urobte kŕmenie kvasiniek z rôznych typov kvasiniek. Použite najčastejšie obyčajné pekárenské droždie, ktoré si môžete kúpiť na akomkoľvek obchode s potravinami. Zvážte rôzne recepty a proces varenia.

Zo suchého

Mnohí zvažujú prípravu infúzie zo suchých kvasiniek. Aby sme to urobili, musíme rozpustiť jednu lyžičku suchého prášku v litri teplej vody, potom pridajte cukor (jedna čajová lyžička) a trvať na 2 hodiny. Potom zostáva zriediť výslednú zmes so 4 litrami vody a môžete začať zalievať.

Prečítajte si viac  Všetko o pestovaní paradajok v Maslovovi

Je tu ďalší recept. Zmiešané na jednej polievkovú lyžicu cukru a kvasiniek, pridajte kyselinu paket askorbovú a nalial ju litr vody. Potom je možné posilniť niekoľko hodín a potom chovať roztok s vodou v pomere 1: 10

Z čerstvého

Live droždie sa používajú aj pomerne často. Recept jednoduchý. V jednom literi vody je chovaných 50 gramov kvasiniek. Po niekoľkých hodinách sa roztok upraví na 5 litrov, potom sa použije schôdzkom.

Ak sú extrudované kvasinky, môžete ich zarábať na pohodlie a zriedenú vodnú liter. Ďalej by to malo tlačiť, a hneď pred zavlažovaním vodou. 20 gramov extrudovaných kvasiniek použitie 20 litrov vody.

Na chlieb

Kŕmenie kvasiniek sa môže ukázať pri používaní chleba a cukru. Aby to urobilo, stačí otvoriť bochník chleba, je to celkom vhodné pre opciu na prenasledovanie, ale nie plesnivý. Potom sa pridáva cukor a pol litre teplej vody. Takáto kompozícia po chvíli spôsobí fermentáciu.

Ale niektoré za spoľahlivejšie efekt sú závislé kvasinkami, hoci je voliteľné. Po trvaní počas dňa sa roztok upraví na 10 litrov, zriedilo sa vodou a hnojili sa rastliny.

Na základe pšenice

Zrná klíčenej pšenice sú doplnené dvoma polievkovými lyžicami múky a cukru, pridá sa malá voda, pridá sa do varu a varí sa niekoľko minút. Aby sa zmes putovala, je ponechaná niekoľko hodín. Potom je chované v 10 litrov vody a hnojiť jahody.

Na základe chmeľových kužeľov

Chmeľové kužele je možné zakúpiť v lekárni. Šálka ​​kužeľov sa naleje do vodnej nádoby a varí sa do hodiny. Ďalej pridajte na lyžice cukru, múky a urýchliť proces fermentácie – kvasinky. To všetko je ponechané na tmavom mieste niekoľko hodín, potom sa zriedi vodou, potom sa dostaneme do záhradnej práce.

Výcvik

Aby proces kŕmenia úspešne absolvoval úspešne, lôžka by mali byť pripravené s jahodami správne. Ak sa to stane na začiatku jari, potom musíte odstrániť prístrešok z jahôd, stráviť dôkladnú kontrolu, odstráňte všetky mrazené a suché fragmenty. Nasledujúce etapy sa pripoja k pôde, čistenie odpadkov, ktoré zostali z jesene. Ďalej je potrebné zavrátiť a až potom môžete pokračovať priamo na hnojivo kríkov.

Ak sa kŕmenie vyskytne počas sezóny, prípravok bude trochu iný. Najprv odstránite všetky buriny, mierne chváli pôdu. V prípade stopov škodcov, stojí za to liečiť kríky s akýmikoľvek prostriedkami, ale ak sú bobule už prítomné, zvolené ľudové recepty (napríklad cesnak tinktúra, amoniak alkohol). Okrem toho, musíte chodiť pozdĺž jahodových lôžok, odstrániť zlé listy, odstrániť navyše, takže Bush strávi silu dozrievať bobule, a nie na lístie.

Prečítajte si viac  Tomato Monisto Amber

Potom musia byť kríky vyliať a až po tom, čo vyrábajú všetky manipulácie s výrobou kŕmenia.

Nemiešajte niekoľko možností hnojív naraz. Ak sa plánuje použiť kvasinkové infúzie, potom môžu byť ostatné hnojivá môžu byť vyrobené z týždňov po dvoch.

Kedy a ako urobiť hnojivo?

Nakŕmiť jahody pre veľký úrodu po celej sezóne, ale nie často, ale v určitých časoch. Niektorí záhradníci veria, že pre sezónu je niekoľko krádež. Je prípustné používať koreňový podávač a extraxornici vo forme striekania. Treba pripomenúť, že je potrebné správne oplodniť rastliny, to znamená, že je najprv potrebný na zavlažovanie, voda by mala byť čistá a odolná.

Na začiatku jari

Prvýkrát sa jahody hnojili ihneď po odstránení pozorovaného materiálu, ak bola záhrada chránená pred mrazom. Akonáhle sa upratovali na postele, pôda bola zamiešaná, môžete ľahko jesť kvasinkové zmesi, pomocou jedného z receptov. Aj keď bude zmrazenie vrátené, závod bude preniesť tento stres oveľa viac pokojnejšie, ak dostane svoju časť hnojív.

Počas kvitnutia sa jahody tiež uistite. Kvety sa objavujú koncom apríla – začiatkom môže, a niekedy v júni, to všetko závisí od regiónu pestovania a rôznych jahôd. Pri kvitnutí musí byť opatrný.

Aby nedošlo k poškodeniu kvetov, musíte naletieť hnojivá úhľadne pod Bush, striekanie je lepšie odložiť až do konca kvitnutia. Voda by mala byť tiež opatrná.

Počas plodovania

Dozrievanie bobule je len okamih, keď je potrebné kŕmenie. Od včasného hnojiva závisí od veľkosti, sladkosť a šťavy z bobúľ. Môžete nalejte hnojivo na koreň, rovnako ako sprejové kríky. V procese dozrievania by mali zvýšiť množstvo zavlažovania, najmä ak je počasie horúce, a neexistuje žiadny dážď.

Urobte to lepšie večer, ako posledná možnosť, skoro ráno. V polovici dňa sa nevykonávajú žiadne manipulácie s rastlinami, platí sa na hnojivá.

Po zbere

V lete po zbere, jahody môže byť opäť opäť opäť s kvasinkovými prísadami a potom jednoducho periodicky vodné kríky, odstrániť buriny, extra fúzy, pripravte rastliny postupne do zimy.

Hnojivá po zbere sú veľmi dôležité, pretože rastliny dávajú rastliny po plodní a vykonať potrebnú ponuku živín pre budúcu sezónu.

Užitočné poradenstvo

Kŕmenie všetky DACKETS sú potrebné, pretože bez nich by ste nemali čakať na dobrú úrodu. Ale často ich neodporúčajú. Mnohí skúsení záhradníci veria, že tri kŕmenie kvasiniek pre sezónu je dosť dosť. Je veľmi dôležité urobiť to počas kvitnutia a plodia, tretí obväz sa vykonáva na uvážení záhradníka, alebo kvasinky sa nahrádzajú inými druhmi živín.

Uplatnenie kvasiniek, nezabudnite, že zavlažovanie by malo byť hojné, najmä v procese dozrievania bobúľ. Inak budú malé a bez chuti.

Formulácie kvasiniek budú tiež užitočné a dokonca potrebné na:

 • Strawberry transplantácia na nové miesto;
 • zakorenenie fúzy;
 • namáčanie semien pred pádom do pôdy.
Prečítajte si viac  Tomato Giant Red

Pokiaľ ide o výňatok zloženia, tu sú názory divergentné. Niektorí radšej obmedziť sa na niekoľko hodín, iní trvajú zmesi dňa a verte, že len potom dosiahne maximálny prospech. Ale hlavná vec, že ​​riešenie pripravené pre všetky pravidlá sa používa okamžite, akonáhle je pripravený. Nechajte ho, kým sa ďalšie kŕmenie nie je nemožné.

Ostatné Tipy na záhradníka pomôžu.

 • Aby sa jahoda dala dobrú zber a bol zdravý, jeden kŕmenie s kvasinkami málo, Mali by sa použiť iné možnosti vrátane dusíka, fosforečného a potašu.
 • Stojí za to zvážiť, že dlho na jednom mieste jahoda aktívne nie je ovocie – bobule s časom budú menšie, číslo sa zníži. Preto raz za 5 rokov potrebujete aktualizovať pôdu, a ideálne hľadať ďalšie lôžka pre jahody. Kostimatika by mala byť tiež nová.
 • S cieľom RUMMAGE Strawberry viac času, na stránke je lepšie zasadiť rôzne odrody: skoré, stredné a neskoro. Mnohí si vyberú odnímateľné jahody, čo je ovocie na jeseň.
 • Takže, že vlhkosť v krajine zostala dlhšie a zalievanie musel robiť menej často, Záhradníci odporúčajú pestovanie kríkov na čiernom materiáli, ktorý tiež neumožňuje buriny. Veľmi zjednodušuje starostlivosť o jahody a postele vyzerajú dobre upravované a elegantné.
 • Môžete tiež použiť mulčovať v pilách, Ona tiež umožní vlhkosť v zemi a buriny nebudú tak aktívne.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: