Ako orezať odnímateľné Raspberry na jeseň?

Malina je jednou z najobľúbenejších bobule, ktoré sa oceňujú kvalitu chuti, ako aj nutričné ​​a celého arzenálu terapeutických vlastností. Spravidla zber väčšiny odrôd prináša v lete na dostatočne obmedzené obdobie. Vďaka úspešnej práci chovateľov sa však objavujú nové rastlinné odrody, hojne plodne oveľa dlhšie (až do prvých mrazov).

Samozrejme, hovoríme o odnímateľnej Rspberry, ktorá, s kompetentnou starostlivosťou, môže potešiť záhradník. A tu je dôležité vedieť, ako správne znížiť kríky na jeseň, aby sa v budúcnosti aktívne rozvíjali.

Ako orezať odnímateľné Raspberry na jeseň?

Ako orezať odnímateľné Raspberry na jeseň?

Potreba postupu

Právo a včasné prerezávanie malých kríkov v jesennom období je jednou z povinných agrotechnických techník. Je dôležité zvážiť, že implementácia príslušných operácií si vyžaduje určité teoretické vedomosti a praktické zručnosti. Treba poznamenať, že činnosti ustanovené pravidlami podujatia sa líšia od príslušnej maliny na pestovanie. So správnou činnosťou a dodržiavaním odporúčaného času, pričom sa zohľadní klimatické vlastnosti regiónu, je zaručený vysoký výnos bobule. Je mimoriadne dôležité pre začiatočníkov.

Jednou z kľúčových úloh v pestovaní Malinnikov je včasné odstránenie zbytočných pobočiek. To vám umožní výrazne zvýšiť výnos kríkov a súbežne s cieľom vyriešiť niektoré dôležitejšie úlohy. V prvom rade stojí za zmienku významu eliminácie ťahov a starých pobočiek pred zimovaním. A v tomto prípade ide o tieto faktory:

 • Mladý muž, nahradenie chrbticových stoniek, zaručené získať živiny a svetlo v požadovaných objemoch. To zase poskytne priaznivé podmienky, aby sa posilnili a bezpečne prežili mrazivé.
 • Prerezávanie je jedným z najúčinnejších spôsobov, ako bojovať proti mnohým škodcom nebezpečným. Je dôležité si uvedomiť, že sú zima nielen v zemi, sušené ovocie a padlé listy, ale aj v mŕtvych pobočkách. Ako ukazuje prax, je to, že sa často stávajú zdrojmi huby a plesní.
 • Príslušný boj proti hladine ošípaných rizikom nadradenia Malinnika a jeho divokého. Treba pripomenúť, že mladé výhonky rastú z koreňového systému v teplej sezóne sa aktívne vyvíjajú. Každý Bush je schopný vzdať sa dvoch desiatok takýchto procesov, ktoré spotrebuje veľa zdrojov, ktoré je samo o sebe veľmi negatívne ovplyvnené normálnym plodovaním.

Okrem iného stojí za to zapamätať si, že príprava malinových kríkov na zimu znamená nielen samotné prerezávanie. Bude to tiež o celom algoritme akcií, z ktorých každý je povinný. Osobitná pozornosť by sa mala venovať starostlivosti o rastliny po opísanom jesennom postupe.

Ako orezať odnímateľné Raspberry na jeseň?

Ako orezať odnímateľné Raspberry na jeseň?

Načasovanie

Hlavným znakom opravných odrôd je schopnosť priniesť plodinu dvakrát v jednej sezóne, ktorý je zase spôsobený tvorbou a následným dozrievaním ovocia na bienániu a mladých (ročných) výhonkoch. Je to tento moment, že sa určia nuansy a načasovanie opísaných agrotechnických udalostí. Musíte vedieť, kedy je najlepšie vykonať orezávanie a čo presne potrebuje.

Určí sa optimálne termíny pre región Moskvy, URALS, SIBERIA a AKÉKOĽVEK Berúc do úvahy klimatické charakteristiky špecifickej lokality. Teraz na rozširovanie World Wide Web môžete ľahko nájsť tabuľky, v ktorých sa zhromažďujú potrebné informácie. Stojí však za to pripomenúť, že tieto termíny sa odporúčajú a približujú sa. Určite požadované dátumy orezávania s maximálnou presnosťou pomôžu okrem iného skúsenosti záhradníka, ktorý pozná podmienku svojho regiónu. Tiež významné bude poveternostné funkcie určitej sezóny a priemerné denné výkyvy teploty.

Tak napríklad, na juhu sa neponáhľajte s implementáciou posudzovaných prác, zatiaľ čo záhradníci žijúce v severných regiónoch sú veľmi nežiaduce, aby ste si vytiahli nástup chladu. V takýchto podmienkach sa spracovanie rastlín spracovávajú hneď ako listy stromov.

Ako orezať odnímateľné Raspberry na jeseň?

Ako orezať odnímateľné Raspberry na jeseň?

Na severe

V regiónoch s chladným severným klimatickým aktivitám spojeným s orezaním malina kríky, musí byť dokončená v plnej výške až do prvého dňa októbra. Zároveň je potrebné vziať do úvahy, že opísané odrody sa často pestujú nielen na získanie dvojitej úrody. Po mnoho rokov praxe sa preukáže, že v podmienkach severu je vhodné ponechať len ročné branky s jedným zberom bobúľ za sezónu.

Takýto prístup k tvorbe kríkov je spôsobený riziko zamrznutia ročných výhonkov. Okrem toho, kvôli skorým mrazom, často druhý úrodu nemá čas na zrelé. Na základe klimatických prvkov, prevažná väčšina záhradníkov uprednostňuje zdôrazniť na jednej, ale zároveň bohatý plod. To prispieva k úplnému orezávaniu, ktoré zabezpečuje odstránenie na jeseň všetkých, bez výnimky, výhonky.

Ako orezať odnímateľné Raspberry na jeseň?

V strednom pruhu

Treba poznamenať, že Opísané metódy agrotechnológie sa často používajú v regiónoch stredného pásu Ruska, pre ktoré je charakterizovaná mierna klíma. V tomto prípade hovoríme, že všetky údajné práce nastáva za obdobie od konca septembra do polovice októbra.

PODMIENKY A VLASTNOSTI AGROTECHNICKÝCH OPATRENÍ SÚPRAVA PRIMEJE PRIMÁROČNOSTI NA TREKU. Súbežne, v dôsledku takejto vládnej starostlivosti, môžete zabrániť ich vyčerpaniu. Je dôležité zvážiť, že dvojitá hroznová sezóna vyžaduje vhodný objem živín.

Ako orezať odnímateľné Raspberry na jeseň?

Ako orezať odnímateľné Raspberry na jeseň?

Na juhu

Nie je tajomstvom, že pre hojné plodenie a najmä získanie dvoch zberov na sezónu budú najvhodnejšie podmienky podmienkami miernej, a ešte lepšie teplé klímy. Maximálne výsledky umožňuje urobiť správne vyrobené jesenné orezanie, pri ktorých sa selektívne vymazaní výhonky. V zásade sú dvojročné stonky vyrezané úplne po prvom a po druhej fáze plodovania. Výhonky prvého roka života sú čiastočne vymazané, takže najsilnejšie exempláre na zime.

Pri výbere malinových odrôd na pestovanie a reprodukciu v regiónoch s teplým podnebím je potrebné zdôrazniť pozornosť, predovšetkým na zvláštnosti starostlivosti. A podmienky práce súvisiace s tvorbou kríkov majú osobitný význam. V takých oblastiach sa odporúča začať koniec druhého jesenného mesiaca. Zároveň sú všetky udalosti dokončené do polovice novembra.

Ďalší dôležitý bod – Toto je aktívne klíčenie výhonkov počas celej sezóny. Samozrejme, prasiatok negatívne ovplyvňuje vyvinenie karmínových kríkov, a preto na objem a kvalite budúceho úrody.

Vzhľadom na tento nuanciu v južných regiónoch sa spravidla vykonáva odstránenie mladých stoniek bez čakania na jeseň.

Ako orezať odnímateľné Raspberry na jeseň?

Ako orezať odnímateľné Raspberry na jeseň?

Aké nástroje sú potrebné?

Ako ukazuje dlhodobé prax, výsledky orezávania zbytočných mladých a zbytočných dvojročných únikov sú vo veľkej miere určené kvalite použitého inventára. Zle pripravený a najmä nie riadne spracovaný nástroj môže spôsobiť nenapraviteľné poškodenie rastlín. Na jeseň Raspberry Srezing poskytuje:

 • správne a dobré secuteurs;
 • Akútny záhradný nôž, odstrániť malé výhonky;
 • RYBLE, S pomocou ktorej, po orezaní, čistenie stoniek sa odstránia, odchádzajúca zo starého mulča;
 • Rukavice na ochranu rúk pred zraneniami.

Okrem vyššie uvedeného stojí za to zaplatiť pozornosť príprave všetkých potrebných hnojív pristátie. Je dôležité, aby bol inventár použitý priamo na orezávanie nevyhnutne dezinfikované. V opačnom prípade sa opakovane zvýšilo riziko infekcie rastlín cez časti sekcií. Fungi a iné infekcie nielen oneskorujú proces hojenia, ale tiež schopný vyvolať vážne choroby, ktoré sú ďalej negatívne odrážajú vo vývoji, a teda vyvrátenie maliniek. A v niektorých prípadoch môže postihnutý bush dokonca zomrieť.

Ako orezať odnímateľné Raspberry na jeseň?

Ako orezať odnímateľné Raspberry na jeseň?

Technológia

Dodržiavanie základných pravidiel a dodržiavanie vybranej schémy môžete vytvoriť dobrý a vyvinutý Malinik. Jeho hlavnou výhodou bude hojné plodnice a vysokokvalitné, veľké bobule s vynikajúcou chuťou. Pri vykonávaní posudzovaných poľnohospodárskych techník by sa mali zohľadniť tieto najdôležitejšie body: \ t

 • Dvojročný Stonky, spravidla, je potrebné odrezať pod koreňom pomocou ostrého záhrady secateur.
 • Dvojhra Odstráňte selektívne, takže maximálne 7 výhonky na kríku.
 • Ročné pobočky sú zviazané, po čom je suchý vrchre.
 • Mladý, klíčiť sa v ohnutom, odrezaní pod koreňom (ak je to možné, je najlepšie zavlažovať).

Určite, ktorá výška si vyžaduje orezávanie, berúc do úvahy ciele celého postupu. Takže, ak je úlohou získať jednu, ale najbohatšiu úrodnosť, potom všetky výhonky sú úplne odstránené. Je dôležité, aby v takýchto situáciách mala byť vrstva mulčovania pod krídlami oveľa silnejšia ako na zvyšku stránky.

Samostatne stojí za to zvážiť kľúčové vlastnosti postupnej tvorby diaľkových malín. Hovoríme o situáciách, keď skúsení záhradníci praktizujú prerezávanie v niekoľkých prístupoch. Znamenalo dva kľúčové stupne.

 • Vymazanie dvoch rokov hneď po zbere bobule.
 • Čiastočné odstránenie a orezávanie niektorých ľavých ročných výhonkov.

Niektorí zo záhradkárov však radia viesť kótované udalosti v čase po úplnom ukončení plodovania. Tieto odporúčania sú založené na skutočnosti, že rastliny zažívajú menej stresu na určený prístup k spracovaniu.

Ako orezať odnímateľné Raspberry na jeseň?

Ako orezať odnímateľné Raspberry na jeseň?

Následná starostlivosť

Prirodzene, orezávanie výhonkov a tvorba kríkov je ďaleko od jediných zložiek starostlivosti o Malina v jesennom období. Takže existuje celý zoznam aktivít zameraných na posilnenie zdravia rastlín a ich prípravu na prichádzajúcu zimovanie. Podľa štandardnej schémy algoritmus akcií zahŕňa tieto kroky:

 • Čistenie pozemku zo starej mulčovej a rezanej stonky.
 • Hojné zalievanie Malinnik.
 • V prípade potreby robia minerálne kŕmenie.
 • Pôdny rozvoľba po 2-3 dňoch s odstraňovaním existujúcich burín a ich odnococh.
 • Vytvorenie novej mulčovej vrstvy. V tomto prípade môže byť počiatočný materiál kompost, hnoja alebo piliny.

Pri mulčovaní sa dôrazne odporúča používať organické. A najlepšie možnosti v tomto prípade budú kompostu alebo hnoja, ktorý sa mu podarilo zakázať.

Prax je dokázané, že takéto hnojivá slúžia ako zdroj dostatočných živín, a tiež prispievajú k odpočítaniu vlhkosti v zemi. Tieto vlastnosti sú obzvlášť dôležité pre mladé kríky a výhonky vo fáze ich rozvoja a aktívneho rastu vegetatívnej hmotnosti.

Ako orezať odnímateľné Raspberry na jeseň?

Ako orezať odnímateľné Raspberry na jeseň?

Čo sa stane, ak nie znížiť Raspberry?

Experimentálne záhradkári a záhradkári sú dobre známe, že ignorujú opísané agrotechnické techniky. Je dôležité vyčleniť nasledujúce kľúčové body:

 • Bez orezania Malinik sa rýchlo zmení na nepriechodné húštiny a iné.
 • Nedostatočné a nerovnomerné osvetlenie rastlín – príčina malých plodov a zhoršenie ich chuti.
 • Absorpcia živín z pôdy v dôsledku dodatočných vrcholov sa opakovane zrýchľuje.
 • V prípade nedostatočnej starostlivosti hrozí riziko vývoja nebezpečných ochorení a vzhľadu škodcov v nadradenom Malinniku.
 • Významne ťažké sa starať o kríky.

Vzhľadom na vyššie uvedené je možné uviesť s plnou dôverou, že prerezávanie je povinným postupom, vrátane opravných odrôd. Je však dôležité vziať do úvahy vlastnosti maliny a klímy regiónu.

Ako orezať odnímateľné Raspberry na jeseň?

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár