Ako pestovať jahody na parapete?

Strawberry patrí do kultúr, ktoré sa líšia v úplne krátkom období plodovania. Z tohto dôvodu sa mnohí snažia zvládnuť základy svojej kultivácie doma.

Po prečítaní vlastností kultivácie si uvedomíte, že je to celkom skutočné aj na parapete. Výsledkom bude veľké a chutné ovocie, ktoré už nemusia kúpiť v obchodoch na obrovské ceny.

Ako pestovať jahody na parapete?

Ako pestovať jahody na parapete?

Vhodné odrody

Je potrebné okamžite poznamenať, že odrody pestované v skleníku sú úplne vhodné pre domáce kultiváciu. K problému výberu odrody je potrebné pozorne vziať pozor, pretože existuje niekoľko funkcií.

 • Vyberte si potrebu oprávných odrôd kultúry. Budú môcť niekoľkokrát dať zber.
 • Stupeň by nemal byť príliš rozdrviteľný, inak vám nemôžete poskytnúť všetky potrebné podmienky.
 • Optimálnou voľbou bude kópie neutrálneho svetla. Sú takmer neustále uvedené čerstvé úrody.
 • Ampelové odrody chváli mnoho záhradníkov. Ich zvláštnosťou leží v zavesení fúzy, čo znamená, že kultúra môže rásť v pozastavenom stave bez obsadenia veľa priestoru.

Ako pestovať jahody na parapete?

Najlepšie recenzie uvedené odrody jahôd a záhradných jahôd.

 • „Kráľovná Elizabeth II“. Oprava triedy je vhodná na každú dobu trvania denného svetla. Dáva silné a zrelé jahodové 50 gramov vážiace. Kvitnúce a plodenie trvá dlhé obdobie: od prvého mesiaca leta a do posledného mesiaca jesene. Intervaly medzi kvitnutím sú 30 dní.
 • „Super“. Krásny stupeň, ktorý sa nachádza sám. Dreveno pokračuje 9 mesiacov, zatiaľ čo taká jahoda potrebuje odpočinok. Trvá od februára do apríla. Približná hmotnosť jedného Berry – 40 gramov.
 • „Tristan“. Veľmi zaujímavá trieda schopná nielen dať plodinu, ale aj zdobia miestnosť. Kvitne s jasnými farbami purpurovej farby. Pre jednu sezónu na kríku, je schopný vytvárať až stovky ovocia.
 • „Ženeva“. Toto je odroda USA. Ovocie v tvare sa pripomínajú kužeľ, váži asi 50 gramov. Ak ho dáte správne, bude to ovocie päť rokov.
 • „Aisha“. Názov hovorí o sebe je rôzne Turecko. Bobule sú veľké, kužeľové. Plody na dlhú dobu, ale s prerušením 14 dní. S vynikajúcou imunitou.

Okrem týchto odrôd sú k dispozícii tieto odrody pre domáce kultivácie:

 • „Albion“;
 • „Domáca pochúťka“;
 • „Pokušenie“;
 • „Ruský gigant“;
 • „Capri“;
 • „Jarmo“;
 • „Grandik“ a mnoho ďalších.

Ako pestovať jahody na parapete?

Ako pestovať jahody na parapete?

Podmienky rastu

Stojí za to pochopiť, že jahody a jahody rastúce na Windows, budú fronting a správne vyvíjajú len vtedy, ak im poskytujú všetky potrebné podmienky. Aby sa pestovali domáce lahodné bobule, odporúča sa využiť uvedenú radu.

Ako pestovať jahody na parapete?

Ako pestovať jahody na parapete?

Osvetlenie

Jahoda, ktorá sa pestuje na okne po celý rok, by mal dostať dostatočné množstvo svetla. Najlepšie je umiestniť hrnce na okná, ktoré idú na juh. Toto pravidlo je relevantné pre zimu. V lete sa konštantné horiace lúče stanú len prekážkou normálneho rastu. Hrnce budú musieť zaostriť alebo presunúť do západných / východných okenných parapetov. Okrem toho, už posilnené rastliny môžu byť vyňaté do dvora, ak žijete v súkromnom dome, alebo na balkóne, po otvorení okna.

V jesennom alebo zimnom období môžu bobule začať odhaliť, a nie je prekvapujúce, pretože svetelný deň sa postupne zmenšuje. Ak chcete zachrániť plodiny sladké, budete musieť kúpiť lampy na sprchovanie. Optimálnou možnosťou osvetlenia je žiarivky, ale môžete si vybrať a v prospech fytosvetiles. Zariadenia by mali byť suspendované v približne 20 centimetroch z kríkov. Sú zahrnuté na 8-12 hodín.

Vyžaduje sa pracovné svietidlá, ak je ulica snehová farba alebo dážď. Celkové trvanie denného svetla pre domáce jahody je približne 14 hodín.

Ako pestovať jahody na parapete?

Teplota

Toto je ďalší dôležitý parameter, bez ktorého nedosiahne náležitú zber. Najlepšia voľba je asi 20 stupňov tepla. Maximálne, ktoré môžu byť povolené v zime, je +15 stupňov. Nižšie hodnoty ohrozujú rozvoj všetkých druhov chorôb. Ak je zima studená, v izbách sa odporúča ohrievače. Okenné parapety by mali byť izolované a kontrolované, nefúka z slotov.

Ťažké teplo je tiež bolestivé pre kríky ako studené. Ak je na ulici viac ako 30 stupňov, rastliny sú lepšie vykonávať vzduch, kde budú aspoň vyhodiť.

Ako pestovať jahody na parapete?

Vlhkosť

Jahoda rastie dobre a ovocie s určitou vlhkosťou. Správne parametre – od 70 do 80%. Ak sa vlhkosť stúpa, zvýši rastliny šance, aby predstavovali akékoľvek plesňové ochorenie. Nižšie parametre však ovplyvnia rast kultúry a tvorbu nestály. A v zime a leto môže byť vzduch príliš suchý. Ak je takýto fenomén pozorovaný v byte, musíte si kúpiť zvlhčovač. V prípade jeho neprítomnosti môžete jednoducho postriekať kríky teplou zavlažujúcou vodou, vložte nádobu s tekutinou vedľa nich, alebo dajte mokré mach sphagnum.

Ako pestovať jahody na parapete?

Ako pestovať jahody na parapete?

Výber kapacity

Pôvodne pristál jahoda nevyžaduje veľké tanky. Semená sú zasiate v bežných plastových šálkach. Potom, keď sa objavia listy, a rastlina prejde proces vychystávania, balík bude potrebovať viac. Môžete si vybrať, napríklad, kvetináče. Minimálny objem takejto nádoby je 3 litre, stačí na 1 Bush domáce jahody. Hrnce môžu byť plastové aj keramiky – špeciálna úloha nehraje.

Tí, ktorí nechcú trpieť, vysadiť každý výhonok v samostatnom hrnci, môžete odporučiť plastové boxy alebo predĺžené boxy. Tam je potrebné poznamenať, že Každá rastlina bude potrebovať rovnaký objem pôdy – 3 litre. To je dôvod, prečo je vzdialenosť 20 centimetrov medzi krídlami. A v krabiciach, a v boxoch budú musieť organizovať vysoko kvalitné drenáž. Okrem toho by mali byť otvory v nádrži. Uistite sa, že nie sú upchaté drenážne materiálom.

Stále sa pestujú domáce strawberry odrody:

 • visí kaspo;
 • plastové kanory pod vodou;
 • lopaty.

Ako pestovať jahody na parapete?

Príprava podkladu

Jahoda je dosť náročná na zloženie pôdy, a preto je potrebné si ho čo najskôr vybrať. Tí, ktorí sa prvýkrát zaoberajú kultiváciou takejto kultúry, je najlepšie kontaktovať záhradkárov, kde pomôžu vybrať si požadovanú pôdu. Väčšinou je to úrodná krajina pre kvety a rastlinné plodiny.

Ak ste v tejto veci už profesionál, nie je zakázané variť pôdu a nezávisle. Pôda by mala byť ľahká a voľná, pokojne preskočiť vodu a vzduch. Kyslosť by mala byť vybraná slabá. Zem musí byť plodná. Tieto charakteristiky budú zodpovedané nasledujúci typ pôdy:

 • Krajiny, na ktorej rástli ihličnaté kultúry;
 • piesok;
 • rašelina.

Všetky tri časti by mali byť rovnaké. Môžete pridať jednu časť lístkov alebo rašeliny. Musia sa pripraviť. Substráty sa naliavajú do nádoby, sprej z postrekovača sú zakryté a poslané na zahrievanie. Okrem, Je dôležité, aby sa dostala na pripravenú pôdu. Vynikajúca možnosť bude superfosfát. Na 3 litre, stačí mať 1 polievkovú lyžicu kŕmenia.

Kôň z záhradných hraciek kategoricky neodporúča používať. Môže to byť huby a háďatká v ňom, a potom sa budete musieť zaoberať dlhou liečbou. Niekedy však nie je žiadny iný spôsob. V tomto prípade bude potrebné vystaviť dezinfekciu. Prvý spôsob – Dezinfekcia roztoku mangartanu draslíka. Farma tekutín by mala byť ľahká ružová. Bude musieť zbaviť pôdy. Druhá technika – kalcinácia. Zem je vložená do rúry o jednu tretinu hodiny. Ten bude musieť byť zahrnutý na 180 stupňov.

Ako pestovať jahody na parapete?

Pristátie

Izba jahody je možné pestovať pomocou dvoch spôsobov: semená alebo pripravené sadenice. Prevažná väčšina záhradkárov odporúča druhú metódu, pretože prvý je charakterizovaný zložitosťou. Toto je dlhý proces, ale jeho vlastnosti by si mali byť vedomí tých, ktorí plánovali zvýšiť kultúru v obytných priestoroch.

Ako pestovať jahody na parapete?

Semená

Pripravte si domáce jahodové semená sú potrebné vopred. Stratifikácia – Povinná fáza prípravy. Samrely gázy sa odoberajú, zvlhčujú. Landingový materiál je v ňom zabalený. Tkanina sa umiestni do chladničky, najlepšie v priestore, kde leží zelenina. Doba skladovania – 21-28 dní. Pod podmienkou zasneženej zimy môže byť gázou s zrnami zatlačená do snehu záveru.

Keď uplynie správny čas, pripraví sa príprava kontajnerov. Môžete užívať plastové poháre alebo malý box. Balenie by nemali byť hlboké. Na spodnej strane ostrého predmetu do otvorov, potom zaspať drenáž. Jeho úloha dokonale zahrá líniu LED. Zem sa nelíši od toho, v ktorom budete zasadiť už zamýšľané sadenice. Jediná vec – mala by byť rašeľatá. Prítomnosť humusu je neprijateľná.

Pôda bude musieť byť zahustená a potom naliať kvalitu. Zrná ležiace na povrchu pôdy, pozorovanie vzdialenosti v niekoľkých centimetrov, opatrne zaspať na vrchole piesku. Ak chcete rýchlo vidieť výsledok vašej práce, kontajner je pokrytý sklom alebo transparentným balíkom, stavebným mini-skleníkom. Prvými výhonkami sa zobrazia, ak teplota kolíše v rozsahu 18-20 stupňov tepla.

Akonáhle sú zrná dobré, budete musieť odstrániť podlahový materiál tak, aby sa sadenice rýchlo naučili podmienkam, v ktorých bude musieť rásť. Pôda medzi semenáčikmi sa odporúča prebudiť tenkú vrstvu piesku, ktorá sa vopred kalcinuje v peci. Ďalej, klíčené semená sú napojené a poskytujú im dobré osvetlenie. S príchodom druhého listu strávite výber. Ak je sadením v krabici, sedí oddelenými kontajnermi.

Korene pri pristátí bude musieť narovnať, ale elegantný. Najlepšie použitie AWL. Po 30 dňoch môžu byť výhonky vysadené na trvalom mieste.

Ako pestovať jahody na parapete?

Ako pestovať jahody na parapete?

Schody

Ako je uvedené, táto metóda je najjednoduchšia. Smerovanie sa môžu pestovať na vlastnú päsť v záhrade, kúpiť v záhradníckej obchode alebo na výstave. Hlavnou vecou je vybrať zdravé a silné exempláre. Záhradníci sa odporúčajú, aby uprednostňovali sadenice s uzavretou Zemou. Takže rastlina dostane menej stresu pri transplantovaní, čo znamená, že bude riziko chytiť akékoľvek ochorenie. Ak je rastlina stále s otvoreným koreňovým systémom, potom stojí nejaký čas na udržanie stimulátora rastu.

Pripravte kontajnery a zem, potom bude dať len do zasadiť miestnosť jahody. Korene, ak sú otvorené, narovnajú, potom umiestnili semeno v studni, posypeme pôdu. Nasledujte, že vo vnútri neboli žiadne vzduchové vrecká. Koreňový krk odísť na úrovni zeme. Nie je možné ponoriť sa, pretože vždy vedie k smrti kríka. Sedenie s uzavretým koreňovým systémom je jednoducho preložené z jednej kontajnera do druhej, bez toho, aby porušili integritu Zeme ComA. Vysadené rastliny svietili dobre a položil na osvetlené miesto.

Ako pestovať jahody na parapete?

Ako pestovať jahody na parapete?

Starostlivosť

Rast Jahody doma je ľahké, ale starostlivosť o to by mala byť včas. Nezabudnite na osvetlenie, vlhkosť a teplotu vzduchu. Súlad s podmienkami – prvým krokom k získaniu slušnej úrody. Správne podmienky však nestačia. Pozrime sa, čo iné.

Ako pestovať jahody na parapete?

Zalievanie

Všetky rôzne domáce jahody sa pozitívne vzťahuje na vlhkosť. Nie je možné, aby rastlina rásť v suchom teréne. Ale príliš veľa kvapalín bude deštruktívny. Aby sa zabezpečil správny rast, vodné jahody musia byť 1-2 krát týždenne. Na to použite zostávajúcu alebo zakúpenú vodu bez chlóru. Ideálna možnosť je dažďová voda, ale nie každý má možnosť vytočiť. Kvapalina by mala byť izbová teplota alebo trochu teplejšie.

Stojí to za zmienku 1-2 krát týždenne – toto je odporúčané množstvo zavlažovania za normálnych podmienok. Ak je to veľmi horúce, Zem zmizne rýchlejšie a zavlažovanie budú potrebovať viac. Treba to zohľadniť, ako aj skutočnosť, že kvapalina sa dodáva len na koreň, a nie na vrchole všetkej rastliny. Zavlažovanie najlepšie večer, ale ak je počasie zamračené, potom zalieva.

V podmienkach príliš silného tepla alebo suchosti sa listy nastriekajú z postrekovača, ale nie na slnku.

Ako pestovať jahody na parapete?

Uvoľnenie

Napriek tomu, že jahodový dom rastie vo veľmi obmedzených tankoch, pre pôdu sa bude musieť starať. Je to o uvoľnení. Vyžaduje sa, pretože kultúra preferuje svetelné pôdy, v ktorých vzduch voľne preniká. Na uvoľnenie si môžete vybrať záhradné mini-lúpežie alebo dokonca konvenčnú vidličku. Pôda sa spracuje za pár hodín po zavlažovaní, keď už mierne sušia. Buďte opatrní, pretože korene sa nachádzajú v blízkosti úrovne pôdy. NEPOUŽÍVAJTE NÁKLADY NEPOUŽÍVAJTE AKO 2 CENTIMETROV.

Ako pestovať jahody na parapete?

Hnojivo

Domáce jahody hovoria dokonale pre všetky druhy top obliekania. Niektorí plodia svoje ľudové metódy, iní uprednostňujú zakúpené drogy. Medzi ľudovými metódami boli špeciálne distribuované nasledujúce možnosti.

 • Spievať. Takéto hnojivo je ľahké urobiť v lete pre tých, ktorí žijú vo vidieckych oblastiach. Burina je potrebné rezať čo najviac a pevne navrhnuté do nádoby. Všetko vylieva na vrchol vody, zakrytý a poslaný na slnečné miesto. Po 7 dňoch bude infúzia pripravená na použitie. Bezprostredne pred použitím je rozvedený kvapalinou v pomere 1 až 10.
 • Zváranie. Zváranie, ktoré zostalo po čaji, je tiež celkom používané na kŕmenie jahodových kríkov. Caulky jednoducho ukladajú na povrchu pôdy.
 • Strieborná Yaitz. Banka trvá 3 litre, tretia je naplnená škrupinou, ktorá sa konečne rozpadla. Existuje jeden šálka popola. Zvyšok priestoru bude mať teplú vodu. Roztok je ponechaný sám o päť dní, potom sa fixuje gázou. Podiel potrebný na zavlažovanie – 1: 3 (hnojivo a voda).

Toto sú hlavné ľudové podávače používané pre jahody. Optimálne sa používajú každé 2-3 týždne, ale pred tvorbou bobúľ. Tí, ktorí uprednostňujú pripravené drogy, sa odporúčajú na nákup minerálnych komplexov v obchodoch. Zvyčajne, Balíky budú napísané: „Pre jahody“ alebo „pre jahody“. Tieto kompozície obsahujú všetko potrebné na dobrý rast. Tiež domáce jahody často potrebujú hardvér. Keď sa objaví vaječníka, môžete prejsť najjednoduchším spôsobom – držať sa do pôdy zhrdzavený nechty. Alebo nákup hnojív obsahujúcich železo.

DÔLEŽITÉ: Akékoľvek prostriedky sú vybrané na kŕmenie, nemali by obsahovať veľa dusíka. Inak dostanete svieži zelené kríky a kyslé malé bobule. Treba tiež zapamätať si, že replikujúce kríky zanechávajú sami, nedajte sa.

Ako pestovať jahody na parapete?

Ako pestovať jahody na parapete?

Opeľovanie

Pre domácu kultiváciu stojí za nákup odrôd, ktoré môžu byť obsiahnuté nezávisle. Ak je nemožné, vlastník bude musieť robiť opelenie. Je to jednoduché: musíte si vziať trochu strapce a opatrne chodiť so všetkými farbami. Počas kvitnutia by sa to malo urobiť aspoň raz za pár dní. Existuje však jednoduchšia technika: Dajte malý ventilátor, otočte ho na niekoľko minút a priamo na kríky. Prietok vzduchu poskytne prenos peľu.

Ako pestovať jahody na parapete?

Ochrana proti chorobám

Rovnako ako v otvorenej pôde môžu jahody ovplyvniť chorobu. V podstate majú plesňovú povahu. Napríklad, pleseň, čierna noha, sivá hniloba. Takéto ochorenia sa javia ako v dôsledku porušenia pestovateľských podmienok, napríklad: hrubé výsadby, hojné zavlažovanie, vysoká vlhkosť. Zbavte sa ich Fungicídy. Dobrý čin „Horus“, „TOPAZ“, „Fundazol“. Môžete použiť zmes zlodej. Pacientová rastlina, ak je v samostatnom hrnci, musíte vziať na karanténu do inej miestnosti. S masívnym pristátím je lepšie odstrániť najviac postihnutých inštancií z pôdy.

Okrem huby, na domovskej jahody, môžete často detekovať web tick. Pest prichádza so zvýšenou suchou vzduchom. Je ľahké ho definovať: všetky listy budú indukovať najkrajšiu striebornú cob. V prvom rade je potrebné normalizovať podmienky v miestnosti. Potom zvládnuť bush akaricídy. Pomoc a infúzia cesnaku: dva veľké zuby sú rozdrvené a umiestnené v pohári teplej vody. Infúzia pripraví dva dni. Potom bude potrebné, aby bol vymenovaný a používať. Môže byť dodatočne zriedený kvapalinou, ak sa koncentrácia javí ako príliš silná.

Ako pestovať jahody na parapete?

Ako pestovať jahody na parapete?

Užitočné tipy pre začiatočníkov

Ľudia, ktorí chcú pestovať domáce jahody v podmienkach bytu, odporúčania nižšie budú určite.

 • Ak si nemusíte vždy pamätať, že rastliny potrebujú zalievanie, je stále pri pristátí pridať hydrogél do pôdy. Táto látka prispieva k tomu, že v zemi bude dostatok vlhkosti.
 • Jahoda, ktorá sa pestuje doma, raz pár rokov bude vyžadovať orezávanie. Zakázané nožnice musia byť odstránené listom, ale nie je možné dotknúť sa rastových bodov. Po realizácii postupu musí byť rastlina oplodnená podávačmi s dusíkom. Aj keď neplánujete reprodukovať, starať sa o včasné členenie mušiek.
 • Stojí za to pripomenúť, že Berry pripravený na kolekciu by nemala visieť na kríkoch, bez ohľadu na to, aké krásne to bolo. V tomto prípade, rastlina na nich strávi silu namiesto toho, aby poskytli nové ovocie.
 • Takže rastliny neublížia hubové choroby, musíte im poskytnúť správnym rastovým podmienkam. Preventívna liečba „fytoosporínu“ bude tiež. Postup sa vykonáva v zime alebo v júli.

Dobré výsledky poskytnú a dezinfekciu pôdy so slabým riešením mangánu.

Ako pestovať jahody na parapete?

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár