Ako propagovať malinové rezne?

Malina je známa a miluje nás od najskoršieho detstva, má svetlú a sladkú chuť, že zakaždým sa vracia do stredu horúceho leta, dávať znova, aby sa cítila neopatrnosť. Táto berológia je obvyklá pre rastlinu v jej dachách alebo v záhrade a radovať sa z hojných plodov, takže, takže zber, ktorý si naozaj pôsobí, je potrebné ich pravidelne poprieť. Takýto proces je potrebný na to, aby nové výhonky kompenzovali staré a menej plodné. Okrem toho je možné niekoľkokrát zvýšiť zber bez nákladov na nové sadenice, pretože rastú priamo pod krídlom.

Ako propagovať malinové rezne?

Výhody a nevýhody

Reprodukcia malín sedadlom Cherenkov je jedným z najjednoduchších a cenovo dostupných spôsobov, a preto získal jeho rozšírený v kruhu všetkých záhradníkov: a profesionálni a začiatočníci. Svietiace nevyžaduje obrovské náklady na materiál alebo veľké množstvo voľného času, napríklad, ako reprodukovať semená. Môžete získať plodinu veľmi rýchlo, a kvôli obrovskému množstvu vystrašeného, ​​nájdenie vhodného materiálu nebude veľmi ťažké.

Ale nezabudnite, že je to pomerne pracovný proces, ktorý iný nemôže ísť podľa plánu. Často sa sadenice jednoducho neprichádzajú, a musíte začať znova. Tento fenomén môže mať rôzne dôvody, v rozsahu od nevhodnej pôdy a končí poškodením samotných rezov počas transplantácie. Stojí za to zvážiť, že prevod musí byť vykonaný v určitých ročných obdobiach av určitom čase. V opačnom prípade môže jednoducho nedosiahnuť výsledky a strom zomrie.

Okrem toho existuje riziko zranenia pre dospelých rastlín, pretože je možné jednoducho odrezať zbytočnú alebo infekciu v reze.

Ako propagovať malinové rezne?

Ako propagovať koreňový súrodencov?

Koreňové potomstvo sú vytvorené na základe kríka a existujú dva typy: podivné a zelené. Oba typy odrezkov sú vhodné na sedenie, ale každý z nich má svoje vlastné špecifiká, rôzne dátumy dozrievania a transplantácie, ako aj rôzne citlivosti na vonkajšie podmienky. Preto, aby ste ich mohli správne oslavovať a odoslať, musíte plne preskúmať otázku.

Ako propagovať malinové rezne?

Pozdrav Zelené odrezky

Hrubý Malina sa zvyčajne vyskytuje v pružinovom spôsobe transplantácie zelených súrodencov, najčastejšie to robia v apríli. V tejto dobe rastie mnohé svetlé zelené mladé výhonky okolo kríka. Aby ste riadne splnili svoje pristátie, musíte vykonať niekoľko jednoduchých podmienok.

Nepokúšajte sa s Bushom príliš blízko, uchovávajte malú vzdialenosť. Je potrebné, aby sa náhodne nevyhovilo výhonky alebo poškodiť prasa. Nie je potrebné vylodiť príliš ďaleko. Pamätajte, že by ste mali pohodlné vykonávať prácu.

Vyberte si najväčšie sadenice, ktoré sa veľmi pravdepodobne starajú. Buďte opatrní, skontrolujte ich pre parazity alebo iné choroby. Ak sú odrezky úplne zdravé, potom vám chov dá časom jednoduchšie.

Jemne vykopnite odrezky, ktoré si vyberiete spolu s malým kúskom Zeme. Urobte to najviac opatrne, aby nedošlo k poškodeniu mladých koreňov, inak sa proces nemusí obnoviť a začať.

Ako propagovať malinové rezne?

Alebo sa môžete obmedziť na kotlety bez koreňov, ale potom bude musieť dať do vody. Po vzniku koreňových marží, bude možné transplantovať.

Akonáhle vykopávate mladú rastlinu, potom ho okamžite dajte do diery. Takže potomstvo nezačína, zatiaľ čo pripravíte na neho miesto pristátia, môžete mierne navlhčite hrudku zeme. Ale nie je to uchýliť sa k takýmto, je lepšie pripraviť dobre s pôdou vopred. Pre rýchlejší a zdravý rast, môžete pridať popol alebo hnojivo na zem, ak, samozrejme, chcete.

Stojí za to pripomenúť, že takáto mladá rastlina potrebuje pravidelné a hojné zavlažovanie, najmä ak rastie na slnečnom a horúcom mieste. Je žiaduce vybrať si tieňovanejší a mokrý graf, potom Bush bude väčší a plody sú viac šťavnaté a sladké.

Akonáhle sa vyskytne konečné zakorenenie sadenice, potom môžete postupne znížiť množstvo zavlažovania. Potom začne rastlina svoj aktívny rast a rozvoj, takže by ste sa nemali báť, ak prvý mesiac po transplantácii na nové miesto semenár.

Ako propagovať malinové rezne?

Ako propagovať malinové rezne?

Ako vyrastať z zvetraného materiálu?

Na rozdiel od zelených potomkov, zvetrané sú vyrobené na jeseň, pretože do tejto doby majú čas dokončiť svoju formáciu takmer úplne, takže tento spôsob výsadby bude mať vyššiu úroveň prežitia. Aby ste urobili sedenie, musíte vykonať určitú sekvenciu krokov.

Vyberte niektoré vysoko kvalitné sadenice. Pri kontrole materiálu venujte pozornosť zdraviu a dostupnosti parazitov. Infikovaná rastlina nemôže byť transplantovaná, pretože nebude schopná prežiť a môže infikovať susedné kríky.

Transplantácia je najlepšie začať skoro na jeseň, na silné mrazy. Pripravte nástroje, ktoré potrebujete a vykopávate sadenice.

Pred nástupom na palubu je vhodné odstrániť všetky listy a vetvičky z trupu, takže proces zakorenenia bude občas ľahší. Rastlina nebude stráviť svoju silu na udržanie života listov alebo malých pobočiek.

Ako propagovať malinové rezne?

Keď sa dostanete vypnúť, skúste ich kopať s najmenšou stratou koreňového systému. Takže šance na pristátie sa postarajú, bude niekoľkokrát vyšší a proces rastu závodu sa vyskytne rýchlejšie.

Je potrebné okamžite zasadiť výsledné odrezky a nedržte ich až do jari v suteréne. Počas zimy budú mať čas posilniť a dať svoje korene, takže bustiku bude tvorená letom.

Hojne voda pristátie, ale pamätajte na opatrenie. Nie je potrebné opustiť jej plávať vo vode.

Ak ste si všimli veľký počet súrodencov s nepochopiteľnými neoplazmi, procesmi alebo opuchnutými súrodencami, potom takéto sadenice najlepšie zničujú a liečia zdravé. Ak sa to neurobíte včas, potom budete riskovať infikovanie iných sadeníc, ktoré môžu jednoducho vyschnúť, čím sa stávajú nevhodné na pristátie.

Ako propagovať malinové rezne?

Užitočné odporúčania

Po prijatí zeleného potomstva sa odporúča použiť nôž alebo sektorový ako nástroj. Odbavenie musí byť vyrobené zo samotného koreňa, čo je trochu prehlbovanie pod zemou. Urobte to tak opatrne, ako je to možné, aby nedošlo k poškodeniu rezov, alebo nie, aby ste sa zranili.

Aby boli odrezky rýchlejšie a boli pripravené na ďalší vývoj, je najlepšie ich rozobrať pod film. Takže mladí a slabí rapts budú chránení pred environmentálnymi vplyvmi, ako sú: sprcha, krupobitie alebo silný a impulzívny vietor. Okrem toho, skleníkový efekt bude mať pozitívny vplyv na sadenice. Pre dobrý výsledok, pod útulkom, musí byť dodržaný režim konštantného teploty, vzduch je žiaduci byť teplý a ako mokrý.

Je však potrebné starostlivo monitorovať, pretože obrovské vzdelávanie odparovania zvyšuje riziko infekcie s formou alebo vzhľadom k parazitom. Z tohto dôvodu musí byť skleník ponechaný mierne AJAR.

Ako propagovať malinové rezne?

Ako propagovať malinové rezne?

Vzdialenosť medzi vykládkami odrezkov by nemala byť príliš malá alebo naopak, bude to veľké, bude to dosť 20 cm. V tejto vzdialenosti sa sadenice nebudú môcť zasahovať do seba.

Ak sa chystáte uložiť vážený materiál pred jar, neskôr dať pristátie, potom by ste mali byť schopní odstrániť sadenice do suterénu, postarať sa o ich bezpečnosť. Tá vec je, že v pivnici môžu pokaziť, takže je potrebné zabaliť proces do tkaniny alebo hustého papiera. Výsledný potu musí byť mierne posypaný mokrým pieskom a nechajte až do pružiny. Takže budete mať viac šancí získať zdravé a plodné kríky v budúcnosti.

Ako propagovať malinové rezne?

Koreňové procesy musia byť tiež pestované pod filmový prístrešok. Film bude musieť úplne odstrániť po vzniku prvých príznakov života, ako sú: letáky alebo stonky. Nezabudnite na úroveň teploty a vlhkosti. Na rozdiel od zelených súrodencov, váženia viac zraniteľných.

Počas vykládky by sa posadila sada na hĺbku najviac 4-6 cm. Táto hĺbka bude viac ako dosť. Nezabudnite dôkladne nalejte podzemné odrezky, Avšak, nešťastnú pôdu príliš veľa, pretože je potrebné ponechať príležitosť preniknúť do vzduchu a vlhkosti na korene.

Ako propagovať malinové rezne?

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár