Ako sa jahoda a jahodové plemeno?

Jahody – Jedna z najobľúbenejších záhradných rastlín, ktoré možno nájsť na ktorejkoľvek Dacha. Bush môže rásť na tom istom mieste na 10-15 rokov, ale len prvé 3-4 roky zberu bobúľ bude hojné. Potom sa počet plodov zníži, a samotná Berry stratí svoje chuťové charakteristiky. Vek pristátia, čo je dôvod, prečo čas od času treba plantáž aktualizovať a transplantovať na nové miesto.

Ako sa jahoda a jahodové plemeno?

Ako sa jahoda a jahodové plemeno?

Načasovanie

Strawberry chovné výrazy závisia predovšetkým na klimatických vlastnostiach regiónu. V južnej časti krajiny sa tieto práce vyrábajú v marci-apríli, v strednom pruhu Ruska – v poslednom desaťročí apríla – prvá polovica mája. Na území Sibírskej a Ural regiónov sa reprodukcia ovocnej kultúry zaoberá neskoro máj – začiatkom júna.

Transplantácia jahody sa vykonáva v súčasnosti, keď teplota vzduchu stúpa na 10-15 stupňov. Na jar je povolená transplantácia sadeníc alebo reprodukciu rozdelenia kríka, pretože v tom čase nie sú žiadne fúzy.

Jahodová reprodukcia môže byť vykonaná na jeseň. September sa považuje za optimálne obdobie na transplantáciu ovocných plodín. Skúsení záhradníci veria, že začiatok jesene je optimálny pre transplantáciu záhradných jahôd v južných a stredných regiónoch krajiny. Je pozoruhodné, že počas tohto obdobia môžete použiť nielen rozdelenie kríka, ale aj fúzy.

Ale v Sibíri sa transplantácia môže angažovať len na jar alebo začiatkom leta.

Ako sa jahoda a jahodové plemeno?

Bez ohľadu na región, reprodukcia jahôd môže byť zapojená do letných mesiacov. Zvyčajne sa táto práca vykonáva v auguste, po ukončení plodovania. Je potrebné to urobiť, keď letné teplo spadá, ak urobíte transplantáciu v horúcom počasí – sadenice nehodia na nové miesto.

Je veľmi dôležité vybrať si správne predchodcovia pre plantáž záhradných jahôd. Boby, ďatelina a Lupin bude najlepší. Rastlina sa rozvíja dobre v oblastiach, kde reďkovka bola pestovaná, mrkva, reďkovka, cesnaku, zeler, ako aj zelených (Dill, špenát, petržlen).

Ale na zasadnutie jahody po zemiakoch, paradajka, korenie, kapusty a uhorky by nemali byť, pretože tieto kultúry sú náchylné na poraziť rovnaké infekcie. Ak nie sú žiadne iné pozemky, potom pred výsadbou jahôd na plantáž, musíte pestovať orbnuté kultúry (šalát, špenát alebo reďkovky) alebo použiť siiderats.

Ako sa jahoda a jahodové plemeno?

Ako propagovať semená?

Chovatelia sú dobre známe, že detské kríky sú ďaleko od dosahujúcu kompletnú sadu charakteristík materskej rastliny. Preto odstrániť nové odrody s vysokou výnosou jahôd používajú reprodukciu osiva. Výsadný materiál sa získava zo zrelých bobúľ – na to, horná časť plodu je rezaná, trieť na plátne a opatrne vysušiť. Zozbierané semená musia byť zaslané na uskladnenie, je možné ich používať už skôr ako február.

Pred sedením sadenice na zem, musíte ich dvakrát musíte dvakrát, zatiaľ čo dvakrát denne by mal byť aktualizovaný vodou. Semyonová reprodukcia bude jediným rozumným spôsobom, ako aktualizovať výsadbu pre odnímateľné jahody, pretože tento typ rastlín neumožňuje fúzy.

Okrem toho je technika optimálna pre ľudí, ktorí budú rásť novej škály bobúľ – pre tieto experimenty je lepšie kúpiť hotové sadenice.

Ako sa jahoda a jahodové plemeno?

Treba mať na pamäti, že rastúci krík ovocnej kultúry zo semien je veľmi ťažký. Faktom je, že osivo ďaleko nie vždy dáva výhonky. A ak klíčky, potom vyžadujú najdôležitejšiu starostlivosť.

Strawberry Chovná práca cez semená sa znižuje na nasledujúce kroky. Najprv musíte pripraviť podklad. Na to, premiešajte ohromený hnoj a trávnik pristáť v rovnakom pomere, preosiate a poslal na hodinu do vodného kúpeľa.

Sadenice sa ponoria do pripravenej teréne s špáradlom alebo ihielmi, uistite sa, že jeden. Neprekrúhnite ich pôdu. Stačí pokryť plastový obal a udržiavať teplotu pri 20-23 stupňoch. O 14 dni neskôr môžete vidieť prvé výhonky.

Ako sa jahoda a jahodové plemeno?

Ako sa jahoda a jahodové plemeno?

Nezabudnite zavlažovať podklad denne s pádom, takže môžete dosiahnuť intenzívny rast výhonkov. Denne by mal byť unavený z skleníka, pre tento film sa odstráni o 1-2 hodiny.

Po vzniku 2-3 listov sú sadenice pixelov a uložia sadenice v pôde, tam budú až do opätovného natočenia. Siatie semien sa zvyčajne vyrábajú vo februári alebo marec. V tomto prípade, v júli, môžete zbierať plodiny šťavnatých a bobúľ.

Dôležitý! Ak cieľom rozmnožovania semien bolo odstrániť novú, viac plodín a pretrvávajúcej odrody, potom sa strawberry Bush lepšie propagovať divíziu. To urýchli rast a rozvoj zdravých rastlín.

Ako sa jahoda a jahodové plemeno?

Ako zriediť demokom?

Najbežnejšou metódou chovných jahôd je rozdelenie kríka. Táto prax sa môže použiť v prípade, keď je nedostatok rastlín. Okrem toho je technika v dopyte pri resetovaní na nové miesto obzvlášť cenných a vzácnych kópií – týmto spôsobom môžete zabezpečiť maximálnu bezpečnosť oddelených fragmentov.

Venujeme pozornosť tomu, že rozdelenie Bush je prípustné len vtedy, ak je vek rastliny 3 alebo viac. Pre ročnú kultúru je takýto postup neprijateľný, pretože počet rastových bodov, ktoré majú stále malé. Divízia môže byť rozobratá a čakajúce odrody jahôd. Spravidla sa dospelý bush môže odlíšiť od 10 do 20 sadeníc.

Reprodukcia sa vyrába v nasledujúcej sekvencii. Bush sa vykopá z pôdy a zníži sa v panve naplnenej vodou o 6-8 cm. To umožní rozdeliť mokré korene, bez toho, aby sa uchýlili k používaniu noža. Každé vysadenie musí mať vyvinutý koreňový systém a vytvorený nad zemou. Ak ste objavili zapustené korene – mali by ste ich odrezať, to isté platí pre žlté listy.

Ako sa jahoda a jahodové plemeno?

Väčšina letákov je odrezaná, ponechaná minimálna požadovaná suma. To umožní, aby sa koreňový systém získal silu. Výsledný výsadný materiál sa umiestni do skleníka po dobu 3 týždňov do 1,5 mesiaca.

Pri pristátí kríkov jahôd musia mať dobre napäté korene. Sú úhľadne narovnané a naskladané do pristátia, potom sa ponáhľať na zem a mierne tamper. Koreňový krk súčasne by mal zostať na povrchu pôdy.

Dôležitý! Uzamykanie mladých kríkov by sa mali vykonávať len v predzvretej pôde.

Ďalej, v celej výške kríka je potrebné zachovať vlhkosť pôdy, neumožňuje sušenie zemskej kómy. Ak je to možné, poskytnite len transplantované kríky. Jednoduché tienenie.

Ako sa jahoda a jahodové plemeno?

Ako sa jahoda a jahodové plemeno?

Šľachtenie fúzy

Môžete poslať jahody s pomocou fúzy, je to najjednoduchšia vegetatívna forma chovu záhradnej kultúry. Pre toto použitie sa procesom, ktoré sa objavili v prvom roku závodu. Sú považované za najviac posilnené a poskytujú silné a zdravé sadenice. Napriek tomu, že jednoročná rastlina má veľmi málo fúzy, táto metóda zostáva najrýchlejším a účinným variantom reprodukcie jahody.

Ako sa jahoda a jahodové plemeno?

Výber materiálu

Pre delenie záhradných jahôd s fúskou by sa mali vybrať len tie najvýznamnejšie kríky so zdravými a veľkými plodmi. Vek rastliny by mal byť 2-3 roky starý. Na každom kríku potrebujete ponechať viac ako 4-5 muníciu s 2-3 koreňmi. Tie, ktoré sa objavia pred plodovaním, by mali byť vymazané. Fúzy je vybraný v júli, ihneď po jahodovom plodine.

Prvé zásuvky a fúzy sú vhodné na resetovanie. Sú oveľa silnejšie ako všetky následné výhonky, čo znamená, že budú prdeli rýchlejšie. Ak sa situácia vyvinula takým spôsobom, že používate ročné jahody na reprodukciu – nie je možné dovoliť jeho plodenie. Odstráňte všetky kvety tak, aby rastliny poskytli maximálne sily na následný rast. S nimi nemôžete trvať viac ako 2-3 fúzy s tromi zdravými zásuvkami.

Ako sa jahoda a jahodové plemeno?

Pristátie

Assiffold Aditíva sa vykonáva v nasledujúcej sekvencii. Keď sa korene objavujú na muškách – posypte ich substrátom, bez oddeľovania od materského kríka. Nechať viac ako tri okuliare, zvyšok úhľadne konvertovať.

Dvojnásobná voda voda teploty vody. Po 10-14 dňoch budú korene posilnené, a záustky budú možné bez toho, aby bola dotknutá rastlina odtrhnúť materskú kríku. V čase, keď by mali byť 4-5 listov, dĺžka koreňov – najmenej 7 cm.

Skontrolujte a vylodiť závod s hlinenou izbou. To ušetrí mladé korene.

Niektorí záhradníci koreň fúzy v plastových šálkach naplnených rašelinovým substrátom. V tomto prípade sa nádoba prehĺbuje vedľa postele, oproti fúle a pristáť v nich fúzy s touphins alebo drôt.

Miesto kontaktu so zemou by malo neustále zavlažovať.

Ako sa jahoda a jahodové plemeno?

Starostlivosť

Mladá jahoda sa rýchlo zaoberá, ak budete dodržiavať základné pravidlá starostlivosti.

 • Sedieť kríky len na dobre osvetlenom mieste.
 • Zem by mala byť oplodnená a dobre vyčerpaná.
 • Pristávacie kríky produkujú 8-10 cm hlboko vo vzdialenosti 30-40 cm od seba.
 • Ak budete transplantovať sadenice z pohárov, pozemok musí byť zbavený a flick dobre. Len v tomto prípade môžete získať rastlinu bez poškodenia koreňov a transplantovať ich na novú stránku.
 • Počas niekoľkých mesiacov, mladé sadenice musia byť pravidelne a hojne, kým konečne neprišli.
 • Počas zavlažovania je potrebné zabezpečiť, aby sa voda nedostala do ovocia, optimálne riešenie sa zavlažuje, a nie samotné postele.
 • Ak chcete zachovať prirodzenú vlhkosť, posteľ by mala byť uzavretá suchou trávou alebo drevnými chichotami. Toto opatrenie zabráni sušeniu pôdy a zároveň umožní zbaviť sa burín byliniek.
 • Na prevenciu plesňových ochorení produkujú liečbu riešením medi nálady alebo zlodejov tekutiny. Striekanie trávia na zakalené suché počasie, najlepšie večer.
 • Ak chcete zlepšiť kvalitu a množstvo ovocia v vrchole sezóny, môžete sa obťažovať s jahodou močoviny 0,3%.

Ako sa jahoda a jahodové plemeno?

Vegetatívna reprodukcia jahôd vám umožňuje rýchlo a jednoducho omladiť plantáž, dosiahnuť zvýšenie výnosu a zlepšenie chuti vlastností ovocia.

  Na to musíte dodržiavať pravidlá chovnej kultúry a starostlivosti o mladé rastliny. Byť si istý – Jahody vám určite ďakujú vašim šťavnatým, voňavé a sladké bobule.

  Ako sa jahoda a jahodové plemeno?

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
  Zdieľať s priateľmi
  Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
  Pridať komentár