Ako sa vysporiadať s weevil na jahody počas kvitnutia?

  WEEVIL ATTACK – častý problém majiteľov lôžok jahôd. Kredit s týmito škodcami počas kvitnutia kultúry je zvyčajne možné len pomocou ľudových prostriedkov a biologických liekov.

  Ľudové opravné prostriedky

  Zaobchádzať s jahodami z weevil počas kvitnutia viac bez použitia chémie.

  Dlhý šupky

  Ak sa chcete zbaviť škodcov na mnohých záhradníkov pomáha cibule. Ak chcete, aby bola príprava, musíte vyplniť trojlitrový nádoby dvoma časťami šupiek ovocia, ako aj jednu časť čistoty, alebo skôr, jeho stonky a listy. Kapacita sa nalial len to, že vriaca voda takým spôsobom, že 2/3 zostávajú prázdne z celkového objemu. Keď infúzny ochladzuje, bude možné okamžite použiť na sprejovanie bez dodatočného riedenia čistou vodou.

  Je to najvhodnejšie pre to všetko sa bude vykonávať pomocou infúzneho filtra. Prvá formulácia vplyvu cibule sa vykonáva, keď sa objavia prvé kvety a druhý – dva týždne neskôr.

  Práčovňa

  Vždy k dispozícii v poľnohospodárskom kúsku obyčajného mydla môže zohrávať dôležitú úlohu v boji proti parazitom. Na prípravu roztoku budete musieť pochopiť 100 gramov látky a rozpustiť ich v vedre s teplou vodou. Kvapalina sa skladá z prirodzene, potom sa používa na spracovanie. Extrémne účinná bude pripojením mydla a brezy. Takáto kompozícia je vytvorená pripojením dvojica polievkových lyžíc spúšte, 30 gramov mydlových čipov a 10 litrov vody. Môže byť liečený jahodami a ternárnym mydlom.

  Infúzia pijmy

  Ak chcete bojovať proti Weevil, infúzia Pijmas je dokonalá. Približne 1,5 kilogramov čerstvej zelenej hmotnosti alebo 0,5 kilogramov suché nalial 5 litrov vody. Kvapalina je rozdelená na pár dní a potom variť 30 minút. Po hlasovaní sa domáci insekticíd zriedi studenou vodou, takže jeho celkový objem dosiahol 10 litrov. Pre lepšiu fixáciu lieku na listoch rastliny tiež dáva zmysel pridať asi 50 gramov mydlových čipov do kompozície.

  Pripravený, aplikovaný na striekanie kríkov.

  Popol

  Drevo môže byť použité dvoma spôsobmi. Prvá znamená vytvorenie hrubá vrstva prášku v blízkosti každej bobule. Druhý vyžaduje prípravu roztoku, pre ktoré sú 3 kg a 40 gramov mydlových čipov v 10 litrov vody.

  Bažina

  Strawberry Weevil je veľmi strach z RAGGER BITTER WORMWOOD. Zelená hmota musí byť naliata 4-5 litrov vody a variť okolo štvrtiny. Úniková tekutina je privádzaná čistou vodou na 10 litrov.

  Cesnak

  Na prípravu cesnakovej tinktúry je potrebné vziať 100 gramov sušených listov, nalejte ich vedomou vodou a trvať na celom dni. Každý liter hotového riešenia je dosť na spracovanie jedného štvorcového metra pristátia. Ďalší recept znamená použitie 100 gramov cesnaku, ktoré sa naliata 10 litrami vody a trvajú na 7 dní. Po týždni v infúzii sa pridá 2 polievkové lyžice kyseliny boritej a 400 mililitrov ihličnatých extraktov.

  Mimochodom, skvelé riešenie bude zasadiť cesnak v blízkosti jahody. Weevils to neprinášajú ostrý zápach, a preto predsím, aby udržali v odľahlosti.

  Iný

  • Sprejové jahodové pristátie Užitočná horčica Mortar. Na jeho prípravu je v litri vode chované 100 gramov suchého prášku, potom sa zmes stále zriedi s niekoľkými litrami. To dáva zmysel okamžite pridať zloženie 100 gramov mydlových čipov.
  • Kríky môžu byť pospané s tabakovým prachom alebo zubným práškom. Tobacco prach tiež nie je dovolené aplikovať na vytvorenie roztoku: 200 gramov prášku nalial s 10 litrami teplej vody a trvá na 24 hodinách.
  • Ak má farma mangartanu, Potom 5 z jej gramov stojí zriediť v 10 litrov vody a tiež požiadať o zalievanie jahody.
  • Potrebný účinok bude môcť dosiahnuť spôsob použitia jódu. Pripraví sa nasledovne: 0,5 lyžičky piatich percent lieku je chované v 10 litrov vody. Pre lepšiu fixáciu na krídle kríkov môžete tiež pridať tekuté mydlo. Toto riešenie aplikujte len po pristátí s ťažkým zavlažovaním.
  • Boj proti škodcom zjednodušuje a potravinárske sódy, ktorý je vytvorený z 2 polievkových lyžíc prášku, ako aj vodných vedier.
  • Požadovaný výsledok bude schopný dostať, striekanie v postele, deväť percent octu, rozvedený v vedre vody v súlade s podielom 100 mililitrov na 10 litrov. Jeho ostrý zápach bude strašiť weevils.
  • Kyselina boritá Môžete posypať v čistej forme na povrchu, kde škodcovia bývajú.
  • Vždy pomáha vyrovnať sa s hmyzom kvasinkovej návnady. Na prípravu liečiva 50 gramov suchých kvasiniek, spojených 100 grammi cukru piesku a 500 mililitrami vody. Keď riešenie prevezme, čo „povie“ špecifický zápach, bude čas naliať v nádržiach s úzkym hrdlom z plastu alebo skla a lokalizovať v blízkosti lôžka. Je dôležité, aby látka naplnená najviac o tretinu obalu. Kapacitné steny navyše môžu byť mazané slnečnicový olej, ktorý zabráni weevils lietajúcim na návnadu, aby sa dostal von.
  • Skúste a riešenie založené na desaťročnej amoniak alkoholu. Po prvé, v malom množstve teplej vody bude potrebné rozpustiť veľké triesky jednej tyče 72% mydla pre domácnosť. Potom by mala byť výsledná kvapalina spojená s 10 litrami studenej vody a alkoholu amoniaku. Riešenie sa používa čerstvé buď ráno alebo večer. Náhly dážď bude vyžadovať opätovné spracovanie.
  • S izíkom. V prípade prvých Boutonov sa kríky naliavajú roztokom s roztokom prvej látky a týždeň neskôr – striekaný roztokom druhého. Takéto dvojité ošetrenie nebude chrániť len pred škodcami, ale tiež prevenciu proti vzhľadu šedej hniloby a niektorých plesňových ochorení.
  • Na prípravu insekticídneho roztoku sa môže použiť aj kilogramy čerstvých alebo 500 gramov sušených červených pepperových strukov, Ideálne – nasekané. Zeleninová hmota sa naleje 10 litrami vody a trvajú približne dva dni v smaltovaných hermeticky uzavretých riadoch. Po uplynutí vyššie uvedeného obdobia sa zmes musí variť asi 10 minút a nechajte ďalšie dva dni. Pred použitím sa infúzia určite naplní. Skladovať sa môže rozliať na fľaše s hustými vekami v interiéri so zníženou teplotou.
  • Normálna infúzia umožní ochranu záhrady pred škodlivým hmyzom. Ak chcete vytvoriť, mladí zelení budú musieť jemne znížiť, a potom ho napĺňať polovicu pohodlnú kapacitu. Potom sa všetko nalialo vodou, nedosiahne okraj. Po dvoch týždňoch bude tekutina pripravená na použitie. Pred okamžitým striekaním bude musieť zriediť číre vodou v pomere 1:10.

  Ručný výber

  Boj s hmyzom počas obdobia kvitnutia jahôd a mechanicky čisté. Je to relatívne jednoduché, ale táto metóda trvá príliš veľa času a úsilia, takže je vhodný len pre majiteľov malých záhradných miest. Ak sa poškodené plechy objavili na Bush alebo Wedons, sú jasne viditeľné na farbách, potom priamo pod jahodami by mali byť umiestnené vložky alebo noviny, potom, čo je viditeľné, aby ste to niekoľkokrát otrasli.

  Urob to lepšie ráno, keď sú hmyz menšou aktivitou. Väčšina škodcov bude na substráte, a to bude ponechané len okamžite poslať oheň. Málo zostávajúcich tvorov musí byť zhromaždené manuálne.

  Mimochodom, Ak pravidelne žiaria jahodové lôžka a vyčistiť ich od odpadu, vrátane rastlinného pôvodu, potom môžeme výrazne znížiť populáciu weevil. Ďalším preventívnym opatrením je rezanie a spaľovanie obličiek a listových dosiek poškodených larvami. Boj proti Weevils pomôže zmierniť čierny film pokrývajúci zem okolo vykládok.

  Biologické prípravky

  Docela rýchlo poraziť weevils, ak je kvitnúci jahody včas s biologickými liekmi. Takéto lieky, na rozdiel od chemických riešení, nie sú toxické a zostávajú bezpečné pre samotných ľudí aj rastlín. Okrem toho väčšina z nich poskytuje aj ochranu kultúry, posilnenie imunity.

  Proti škodcom záhradníkov uprednostňuje používať „NEMBAKT“, Kľúčovou látkou, ktorej sú červy, ktoré zničia parazity z vnútra.Busta môže byť naliata a prípravu „Spark Bio“, Na základe látok vyrábaných hubami a inými prírodnými zložkami. Tento agent má tiež nízku toxicitu, ale jeho nevýhodou je nemožnosť používania chladného počasia.

  Jedným z najúčinnejších biologických prípravkov je „Akarin“. Rýchlo sa rozkladá v pôde, nepoškodzuje rastliny sami a účinne eliminuje weevils. Avšak, niektoré užitočné hmyzu sa stanú aj jeho obeťami.

  Extrémne účinná sa použije počas kombinácie kvitnutia kultúry niekoľkých biopreparácií. Ak chcete implementovať recept, budete musieť pripraviť dva litrové banky a každú polovicu vyplniť teplú vodu.

  V prvej nádrži je rozvedených 15 mililitrov „fytoverma“ a v druhom – 80 gramoch „bitokssibatilínu“. A v tom a v inom prípade sa obsah riadu opatrne mieša. Zapojuje obsah plechoviek do postrekovača, bude tiež potrebné pridať 9 litrov vynikajúcej vody. Solučné žetóny v množstve 50 gramov sa zmestí ako lepidlo. Striekacie puzdrá v tejto kompozícii by sa mali vykonávať len večer, keď včely nelietajú.

  O tom, ako sa vysporiadať s weevil na jahody počas kvitnutia, pozri ďalej.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: