Ako si vyrobiť mäsové paradajky?

Takáto populárna zelenina, ako paradajky zo všetkých druhov stupňov, možno nájsť na lôžkach takmer každého záhradníka. Samozrejme, že každý z nich sa snaží získať najrozšírenejší a vysoko kvalitný zber. Nie je tajomstvo, že poľnohospodárske vybavenie v tomto prípade zabezpečuje neustálu starostlivosť o rastliny, ktorá má celý zoznam funkcií a jemností. A v tomto prípade nie je to len o pravidelnom zalievaní a kŕmení.

Rovnako je dôležité vedieť, ako prejsť paradajok. Bohužiaľ, často Nováčikové záhrady zanedbávajú tento postup bez toho, aby mali príslušné teoretické vedomosti a praktické skúsenosti.

Čo to je?

V prvom rade treba poznamenať, že Sixácia sú ďalšie procesy (výhonky). Vytvárajú sa v drážkach listov paradajkových kríkov, to znamená, medzi hárkom a hlavným driekom (sud) rastliny. Súčasne, sám o sebe je Agrotechnický postup, ktorý je zameraný predovšetkým na maximálny nárast výťažku rastlinnej kultúry.

Odstránenie nepotrebných výhonkov vám umožní správne formu paradajkových kríkov. Zároveň by sa mal klásť dôraz na vytvorenie priaznivých podmienok pre aktívny rozvoj nestály. Podstatou takéhoto zaobchádzania je, že pri eliminácii zbytočných výhonkov sa všetka energia posiela výlučne na vývoj kvetinových kefiek a následnú tvorbu ovocia.

V dôsledku toho sa výrazne zvýši počet, veľkosť a kvalita tohto vynálezu.

Ak tieto extra výhonky nerejú, rastlina bude hojne rastie. Výsledkom je, že s veľkým objemom vrcholov je pozorovaný malý počet kvitnúcich kefiek, a tým aj plod. Okrem toho, paradajky sami budú rásť relatívne malé. Rovnako dôležitým bodom je, že nadmerné zhrubnutie pristátia často vedie k vzniku a aktívnemu vývoju húb a iných infekčných ochorení rastlín. Mimochodom, niektoré odrody paradajok v takýchto podmienkach nemajú čas na úplné odhalenie svojho potenciálu.

Analyzovanie všetkých funkcií opísaného postupu je dôležité zvážiť, že sú určené rôznorodosťami paradajok. A predovšetkým hovoríme o determinantoch, intederemntných odrodách paradajok, ako aj hybridov. Spravidla sú všetky potrebné informácie umiestnené na balíkoch osiva.

V závislosti od druhu je tvorba kríka, a teda parenie.

V súčasnosti sa mnohá zelenina uprednostňuje rast väčšiny kultúr, vrátane, prirodzene, paradajok, v skleníkových podmienkach. Tento prístup má celý zoznam výhod a predovšetkým vám umožní maximalizovať obdobie získania plodiny (až do prvého jesenného chladenia). V takýchto prípadoch by však mal byť jedným z povinných odsekov starostlivosti o rastlín, ktorý stanovuje: \ t

 • Správne vytvorenie paradajkových kríkov z akýchkoľvek odrôd;
 • zvýšiť odolnosť rastlín na najnebezpečnejšie ochorenia, vrátane tých, ktoré sú schopné viesť k ich smrti;
 • Zrýchlenie dozrievania ovocia;
 • Maximálny nárast výnosu.

Ukazuje sa, že čerpanie paradajok je relevantné pre pestovanie zeleniny na vonkajšej pôde av podmienkach skleníkov alebo skleníkov.

Načasovanie

V ohromnej väčšine prípadov sa prvé kroky objavia na sadeni. Na základe toho, keď sa pri vytváraní rôznych skupín výhonkov na odstránenie zbytočných ťahov, je potrebné začať hneď po výsadbe paradajok v zemi. Stojí to za zmienku Počas tohto obdobia sú všetky vedľajšie procesy tenké a krátke. Ich strata rastlín má tendenciu niesť bezbolestne.

Sám je opísaný postup pomerne časovo náročný a vyžaduje určité zručnosti. To platí najmä v prípadoch, keď je potrebné kultivovať veľký počet kríkov v rovnakom čase.

Vzhľadom na všetky nuansy by sa mali vykonávať kroky včas a v súlade s určitými pravidlami. Takže, napríklad, aby sa rozbiť výhonky zažili zeleninu a špecialistov. Bolo dokázané, že mŕtvica je ľahšia obed a rany na rastlinách budú dohliadať. Optimálny časový interval je medzi 9 a 11 ráno.

Prečítajte si viac  Všetko o zranení zemiakov

Je tiež dôležité si uvedomiť, že Pracovné paradajky sa musia kontrolovať aspoň raz týždenne, aby sa identifikovali nové procesy, ktoré je potrebné premeniť na včas. Peeping z veľkých výhonkov bude bolestivé pre rastlinu, ktorá môže zase negatívne ovplyvniť rast kríka a výťažok. V podmienkach skleníka sa Steyka odstráni každých 6-8 dní.

Ak rastú paradajky na vonkajšej zemi, podobné manipulácie sa opakujú s intervalom 10-12 dní.

Aby sa zabezpečila dobrá zber, budú sa musieť vykonať kroky počas letného obdobia. To môže výrazne zvýšiť nielen množstvo, ale aj veľkosť a kvalitu budúceho ovocia. Ako ukazuje dlhodobá prax, zbytočné kroky sa začínajú aktívne objavovať a intenzívne sa zvyšovať po vytvorení prvých kvetenstiev.

Schémy podľa počtu stoniek

Moderné pestovateľov zeleniny v praxi sa používajú niekoľkými spôsobmi, ako spustiť paradajky. Hlavným rozdielom medzi existujúcimi systémami je zároveň množstvo stoniek, ktoré zostali počas tvorby kríkov. Treba si to pamätať Bez ohľadu na zvolenú možnosť, postupné odstránenie krokov a rezných listov musí vykonávať všeobecné pravidlá.

V prvom rade to znamená Ošípané sa odstráni skôr, než má čas na rast až 3-5 cm.

Eliminácia už začiatočníkov Ak chcete opraviť silné, hrubé procesy povedú k tvorbe pomerne veľkých rany, ktoré sa budú liečiť.

Okrem toho stojí za to zvážiť, že pri vedení kríkov v 2 alebo 3 dátumy kmeňov zrenia, a preto sa posunie zberu.

V 1 stonke

V praxi, najčastejšie pri maľovaní paradajok v podmienkach skleníkov a skleníkov, kríky sú vytvorené v jednom kmeni. Mimochodom, je to tento spôsob kultivácie rastlín, ktorý sa odporúča pre včasné odrody paradajok. Zoznam jeho explicitných výhod zahŕňa:

 • možnosť zvýšenia hustoty pristátia rastlín a následne výnosy kultúry;
 • Maximálny prístupový prístup je potrebný na rýchly rast a vývoj kríkov;
 • Dobrá veliteľnosť.

Ak chcete vytvoriť kríky podobným spôsobom, je potrebné po zverejnení prvej kvetenstvo odstrániť step, umiestnený priamo pod touto kefou. Podobne, pridajte s nižšími listami. Po tom, periodicky (spravidla, nie menej ako raz týždenne) rozbije nový pro.

V 2 stonkách

Takýto variant tvorby rastlín má svoje vlastné vlastnosti. Je to prirodzené, relevantné pre parenie. Hlavným rozdielom od vyššie uvedenej metódy je, že pri odstraňovaní procesov nechajte ešte jednu.

Všetky ostatné vetvičky musia byť presne odstránené.

Je tiež dôležité si uvedomiť, že dodatočná strana úteku by mala byť najsilnejšia. Okrem toho by sa malo nachádzať pod prvým strapcom ovocia.

V 3 stonkách

Okamžite to stojí za zmienku Táto metóda sa aplikuje oveľa menej ako tie predchádzajúce a zvyčajne sa aplikuje, spravidla priemerné odrody paradajok. Spočiatku, paradajkový bush olovo v 1 driek na tvorbu prvého kefy. V ďalšej fáze bude potrebné predohrujú všetky kroky, okrem dvoch najsilnejších. Je dôležité, aby na každom streľbe po opísanom odstránení zostali 3-4 kvetinové kefy. Ak je tento ďalší, existujú takéto negatívne dôsledky ako:

 • rast brzdenia;
 • Zníženie výťažku;
 • Významný pokles veľkosti budúceho ovocia.

Ako balenie?

Teraz na rozsiahlych World Wide Web, môžete ľahko nájsť podrobné pokyny, v ktorom je stanovený celý posudzovaný postup, s prihliadnutím na rôzne systémy a odrody paradajok. Pri vykonávaní orezávania (trhacích) nalepí, je dôležité vedieť, čo je potrebné odstrániť. Kvôli nedostatku skúseností je celkom možné rezať kvetinovú kefu, ktorá negatívne ovplyvní výťažok kríka. Aby ste sa vyhli takýmto chybám, je potrebné starostlivo preskúmať rastliny všeobecne a samotné procesy. Hlavné rozdiely medzi Pasynkovom:

 • Dokonca aj tie najmenšie bočné výhonky majú listy, zatiaľ čo v uvedených kefách sú vytvorené zlomeniny kvitnutia;
 • Kvetinové kefy nikdy nevyrastajú z dutínov listov, vyvíjajú sa priamo z rastlinného kmeňa.

Ak sa vyskytne s definíciou prírody, je najlepšie sa ho nedotýkať počas dňa, po ktorom sa rozdiel bude zrejmé.

Akonáhle boli zistené zbytočné objekty a identifikujú sa obdobia krokov, bude potrebné starať sa o prítomnosť vhodného nástroja. Upokoj sa môže oddeliť pomocou sekateru alebo ostré nožnice. Avšak, najčastejšie skúsené záhrady, aby ich jednoducho štipka na svojich prstoch. Odporúča sa používať gumové rukavice.

Prečítajte si viac  Všetko o prerezávanie marhule

Ak je uvedený nástroj stále aplikovaný, mal by byť riadne priradený a starostlivo dezinfikovaný. Druhá manipulácia sa opakuje po spracovaní každého kríka.

Účinným prostriedkom v tomto prípade bude riešením mangánu. Kompetentne vykonané parenie je bezbolestné pre paradajky.

Vykonáva sa s nasledujúcimi kľúčovými momentmi.

 1. Vopred určená schéma, na ktorej bude rastlina vytvorená (1, 2, 3 uniknúť), Berúc do úvahy podmienky zadržania a znakov určitej škály paradajok.
 2. V ďalšom štádiu frekvencia prechádzania. Treba pripomenúť, že dĺžka odnímateľných procesov by nemala presiahnuť 5 cm.
 3. Je dôležité zvoliť správny čas na obloženie listov a kusov krokov. Treba mať na pamäti, že za 3 dni pred ukončením postupu zakázaním zavlažovaním.
 4. Pri odstraňovaní výhonkov ráno na večer Hodnoce majú čas liečiť.
 5. Odporúča sa úseky sekcií (stlačenie) posypeme drevený popol.
 6. Pre jeden prístup Neodstraňujte viac ako 3 procesy.
 7. Konečná fáza by mala byť hojné zalievanie spracovaných kríkov.

Odstránenie krokov začína väčšími vzorkami. Z materského kríka sú oddelené tak, že existuje malá ceruzka.

Spojovacie nuansy s prihliadnutím na typ paradajok

Vzhľadom na ciele a význam takejto zložky starostlivosti mladších paradajok, ako je pare, Je potrebné venovať pozornosť skupinám, ku ktorým je táto zelenina rozdelená, a to:

 • determinanty;
 • intederninant;
 • Senerbermantický.

Druhý typ zahŕňa paradajky, ktorého rast kríkov, ktoré je prakticky neobmedzené. Takéto typy rastúcich sú najčastejšie vykonávané v jednom kmeni, berúc do úvahy, že sa objavujú pomerne veľa bočných výhonkov. Pri ich odstránení je potrebné ponechať malé (3-4 mm) konope.

V opačnom prípade sa proces zobrazí na rovnakom mieste. Okrem toho, skúsená zelenina sa odporúča prelomiť a obličky, aby zostali viac ako tucet najviac rozvinuté.

Semi-tech paradajky – vysoký, môže dosiahnuť vo výške takmer 2 m. Takéto kríky sú tvorené v 2 a dokonca aj v 3 stonkách, berúc do úvahy systém ich pristátia. Ponáhľajte sa s spracovaním krokov v tomto prípade sa neodporúča. Odstrániť náklady na výhonky len vtedy, keď sa objaví plná dôvera, že rastlina sa bude naďalej rozvíjať.

  Determinanty zahŕňajú nízkorozhodné odrody paradajok, ktoré vyžadujú menší pestovateľský plán. Rozumie sa, že membrány v tomto prípade sú vyrábané oveľa menej. Avšak, úplne ignorovať tento postup je extrémne nežiaduci. Optimálnym výkonom bude súlad s odporúčaniami poskytovateľa osiva. A hovoríme najmä o dva kľúčové pravidlá starostlivosti:

  • Bočné výhonky sú odstránené stranami (nie viac ako 5 kusov naraz);
  • Dodržiavanie kvetenstva (ponechať maximálne 3).

  Je dôležité si uvedomiť, že hlavná úloha záhrady, ktorá si vybrala determinantové typy paradajok pre vylodenie – to nie je až na rast kríkov, ale na šírku.

  Berúc do úvahy všetky uvedené funkcie, možno ho dospieť k záveru Ostro odrody si vyžaduje minimálnu starostlivosť. V takýchto situáciách však kompetentný a včasný parenie umožní viackrát zvýšiť objem a zlepšiť kvalitu budúceho úrody. Hlavnou vecou je dodržiavať základné pravidlá orezávania a prísne dodržiavať vybranú schému.

  Prečítajte si viac  Jahodová polica

  Práce s prihliadnutím na podmienky pestovania

  V súčasnosti rastú paradajky takmer kdekoľvek, a to aj na parapetoch v apartmánoch. Prirodzene, starostlivosť, vrátane postupu na parenie a tvarovanie stoniek, je určená vlastnosťami podmienok obsahu rastlín. V zásade opísané manipulácie v situáciách, keď sú paradajky pestované v otvorenej zemi alebo skleníku, sa od seba nelíšia.

  Určujúcim faktorom v tomto prípade je odroda paradajok, ktorá bola vysadená na otvorených lôžkach. Stojí za zmienku, že najčastejšie na nich možno nájsť nízke (determinanty) alebo priemerné druhy. Toto je určené zvláštnosťou stoniek a potrebu vhodných štruktúr. V takýchto situáciách sa kroky vykonávajú podľa schémy zahŕňajúceho odstránenie výhonkov na prvý neplodný strapec. Zároveň si zachovávajú dva bočné výhonky.

  Pri chovnej kategórii zeleniny v podmienkach uzavretej pôdy, to znamená, že v skleníkoch alebo skleníkoch je dôležité vziať do úvahy celý zoznam funkcií.

  A v tomto prípade je predovšetkým na podmienkach obsahu paradajok, ako aj charakteristiky samotnej štruktúry. Najdôležitejšie body sú nasledujúce body.

  1. Pre najúčinnejšie využívanie celej oblasti skleníka a získanie bohatstva, optimálny výber bude inteléminantné odrody paradajok. V rovnakej dobe, kríky musia byť formulované v jednom kmeni, ktoré by sa mali zvážiť v procese prechádzania. Takéto rastliny pri dosahovaní určitej výšky sa dosiahne na mreží a štipka tzv. Je dôležité zbaviť sa všetkých zbytočných bočných výhonkov.
  2. V niektorých prípadoch sa vykonáva industrumans v procese pestovania s dvoma výhonkami (stonky). Táto možnosť je relevantná pre nízke skleníkové štruktúry. Treba pripomenúť, že s takýmito tvorbou kríkov je potrebné odísť z 3 až 6 kefiek na každej zo stoniek.
  3. Pre determinantové druhy opísanej zeleniny bude optimálna možnosť kultivovať, ktorá poskytuje vytvorenie 2 a dokonca 3 stonky. Zároveň, klíčky zostali pod prvým a druhým strapcom a všetci ostatní sa odstránia. Akonáhle je niekoľko plodov kvitnúcich kefiek vytvorené na ďalších výhonkoch, hlavný ihneď štipka a hneď, ako to bolo pre prídavné kmeň druhej objednávky. Stojí za zmienku, že tento moment môže byť nazývaný jedným z hlavných rozdielov medzi pestovaním paradajok v skleníkových podmienkach od chovu z nich na otvorenej pôde.
  4. Podľa určitých pravidiel v skleníkoch môžete nastaviť dozrievanie plodín. V takýchto prípadoch je možné opustiť viac formovaných kvetinových strapcov na vývoj paradajkových kríkov. To zase umožňuje výrazne zvýšiť výnos paradajok. Je však potrebné vziať do úvahy, že bude trvať dôkladnejšie a pracovné náklady na rastliny, ako aj ďalšie hnojivo. Bohužiaľ, na otvorenom mieste, takýto prístup k kultivácii nedáva požadované výsledky.
  5. Nie je tajomstvom, že výber včasného determinantového a super-dirigentových odrôd paradajok poskytuje príležitosť výrazne znížiť obdobia rastu a dozrievania ovocia v skleníku. V rovnakej dobe, maximálna efektívna účinnosť bude vložená podľa špecifickej schémy, ktorá stanovuje, že na každom kríku zostáva viac ako 4 ovocné kefy. Súčasne sa sadenice vytvárajú do jedného kmeňa, vrcholy rastlín sú zapojené a všetky vedľajšie procesy sú rozbité v čase (vypnuté).

  Zhrnutie, je možné, že dôjde k tomu, že Kultivácia paradajok rôznych odrôd je nevyhnutným procesom, ktorý má niekoľko dôležitých nuans. V tomto prípade získate všetky dočasné a pracovné náklady s bohatou a vysoko kvalitnou úrodou, pomôžu kompetentným strmom paradajok. Na prvý pohľad môže takýto postup začať nie je ľahký. Avšak, ktorí sa zoznámia s cieľmi a kľúčovými pravidlami, s IT silou, aby sa vyrovnali so všetkým rastlinným životom.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: