Ako štipka papriky?

Ak plánujete pestovať papriky na Vašu Dacha, mali by ste si spomenúť na niektoré dôležité pravidlá pre starostlivosť o takýto závod. Dôležité miesto zaberá proces problému. Dnes budeme hovoriť o tom, ako to stráviť správne, aký je čas, aby to fungoval.

Potreba postupu

Paging je postup, počas ktorého sú vrcholy odstránené. Je to považované za jeden z fáz tvorby kríka, spolu s pare a orezávanie spodných listov.

Pepper sa musí zastaviť na určité účely.

  • Obmedzenie rastu a rozvoja nových pobočiek, ktoré môžu príliš veľa. Budú vytiahnuť všetky živiny zo zeme, to nakoniec vedie k vzniku malých plodov.
  • Zlepšenie svetla a vetrania rastlín. Všetky časti kríkov dostanú požadované množstvo svetla, kondenzát sa nebude akumulovať vo vnútri, čo môže viesť k uhasi strunov, zožltnutie plechov, straty alebo redukcie výťažku.
  • Stimulácia dozrievania ovocia, zvýšenie plodín.

Ako štipka papriky?

Vďaka tejto liečbe je rast vegetácie pozastavený a rast stepov, ktoré dávajú rastliny sféroidný formulár.

Agrononomi poznamenali, že potreba zovretia bude vo veľkej miere závisieť od vlastností konkrétnej odrody, ako aj poveternostných podmienok. Nadmerné množstvo atmosférických zrážok spolu so zvýšenými teplotami tvoria povinnú zlúčeninu.

V takomto spracovaní existujú prvé postupné odrody korenia. Kruhy takýchto odrôd môžu dosiahnuť výšku 2-3 metra, sa líšia pomerne silnou a svieži zelenú hmotnosť. Bez toho, aby vytvorili, budú zle a rozvíjať. Tieto druhy zahŕňajú vrátane Varieta „Orange Miracle“, „Merchant“, „Boatman“.

Ako štipka papriky?

Ako štipka papriky?

Ako štipka papriky?

Okrem toho stojí za zrejme, že všetky odrody sladkých papriky môžu byť rozdelené do dvoch hlavných skupín.

  • Inmimenzionálny. Budú potrebovať spracovanie, aby sa obmedzil rast zelene, pre lepšie vetranie.
  • Determinant. Nepotrebujú povinnú tvorbu kríka, zatiaľ čo spĺňa všetky pravidlá vykládky a rastúcich, budú môcť rásť a ovocie aj bez zrýchlenia.

S nadmernou populáciou vykládok determinantových papričiek je postup stále lepší. Poskytne vegetačný prístup k vzduchu a slnečnému žiareniu.

Ako štipka papriky?

Ako štipka papriky?

Ak sa nepodarí, môže viesť k negatívnym dôsledkom.

  • Slabý vývoj koreňového systému v paprike, V dôsledku toho Bush dostane príliš malé množstvo nutričných zložiek.
  • Zníženie úrovne výťažku. Nové výhonky sa začne objavovať v oblasti Interozérie, na ktorom sa objavia ďalšie položky.
  • Nadmerné rozšírenie zelenej hmoty. Týka sa vysokých odrôd. Výsledkom je, že kríky rastú príliš silné a veľké, ale plody sa stávajú veľmi malými, s tenkými stenami.
  • Vývoj rôznych chorôb. Pri vytváraní závodu, budú silne rásť vo všetkých smeroch, bude to veľmi úzko, to bude viesť k tomu, že kultúra začne ublížiť.

Ako štipka papriky?

Ako štipka papriky?

Ak ste si zakúpili semená papriky, mali by ste sa oboznámiť s informáciami o balíku. Často výrobca označuje, či je potrebné stráviť deceign alebo nepotrebovať.

Záhradníci často robia semeno v semenách. To vám umožní ďalej dosiahnuť maximálnu plodinu. A tiež postup bude stimulovať vývoj a rast vedľajších krokov, bráni príliš skoro vzhľad kvetov po výsadbe v pôde. Výsledkom je, že silné a silné kríky rastú s dostatočným množstvom obssahnosti, ktoré sa postupne menia na plnohodnotné plody.

Ako štipka papriky?

Načasovanie

Postup by sa mal vykonávať len v určitých obdobiach. Prvý oddiel sa vykonáva, keď sa na zariadení objaví 5-7 malé listy. Ako pravidlo, v tej dobe, vegetácia dosahuje výšku 10-15 centimetrov.

Potom sa postup vykonáva v celom stave vegetačného procesu. A to nezáleží presne tam, kde sa kultúra pestuje, v otvorenej pôde alebo v skleníku, skleníku.

Ako štipka papriky?

Ako štipka papriky?

Technológia

Ďalej budeme podrobnejšie opíšeme, ako krok za krokom vyberanie bulharského sladkého korenia. Prvá kultúra získava silu jedného hlavného úteku. Pobočky sa vyvinú len vtedy, keď dosiahne dĺžku 25-30 cm. Domovitý útek bude musieť byť opatrne rezaný, súčasne sa odstráni asi 4-5 centimetrov dĺžky.

Po odstránení prebytkových výhonkov. Bude to druhá etapa postupu. S cieľom nakoniec získať bohatú a zdravú úrodu, sú vybrané najsilnejšie a veľké výhonky (3-4 kusy), všetky ostatné.

Pri vykonávaní tretej etapy sa neodstránia non-pronigačné časti. Urobte to až po ich vytvorení. Na vegetáciu budú tieto časti absolútne k ničomu.

Jednoducho si vyzdvihnú živiny.

Ako štipka papriky?

Ako štipka papriky?

Pri vykonávaní štvrtej etapy, kostrové vetvy. Postup sa vykonáva až po vytvorení malých plodov. To výrazne zlepší rast vegetácie, a tiež prispieva k rýchlejšiemu dozrievaniu ovocia.

Potom sa stláčanie vykoná len podľa potreby. Zároveň je potrebné navigovať na miera vaječníkov a rastu kultúry. Horná časť korenia je skrátená asi raz za dva týždne na jar a počas leta. Na jeseň sa postup najlepšie strávil len raz mesačne.

Podľa takejto technológie sa výber vyskytuje v otvorenej zemi av skleníku. Treba však pripomenúť, že v druhom prípade môžu byť takéto postupy vykonávať častejšie, pretože v skleníkových štruktúrach obmedzený počet priestorov, takže je často možné pozorovať nadmernú ponuku vykládok, čo je zle ovplyvnené sejazdením. Aby sa mierne prerušili poradie, používa sa vrátane zovretia.

Ako štipka papriky?

Ako štipka papriky?

Užitočné poradenstvo

Pri vykonávaní papriky by sa mali zohľadniť niektoré dôležité odporúčania. Mnohí skúsení záhradníci odporúčajú vykonávať podobné postupy len v jasnom počasí bez atmosférického zrážania a vetra. Zároveň by to nemalo byť príliš slnečné.

Pamätajte, že spracovanie sa vykonáva výlučne na zdravé rastliny. Pacienti alebo poškodené kultúry nemusia vydržať a len zomrieť. Tvorba by sa mala vykonávať s ostrým, dobre skončeným nožom alebo záhradnými nožnicami. V tomto prípade je vybraný nástroj vopred ošetrený dezinfekčným prostriedkom, aby ste infikovali korenie. Na dezinfekciu môžete použiť roztoky obsahujúce chlór alebo alkohol.

Všetky vzdialené časti kríkov sú okamžite odstránené z miesta, odporúča sa ich spáliť. Nezabudnite odstrániť všetky ďalšie výhonky v čase kategoricky zakázané.

V opačnom prípade bude vegetácia rýchlo začať kohútiku a potom len zomrieť.

Ako štipka papriky?

Ako štipka papriky?

Citner netrávi okamžite po hojnom zavlažovaní, pretože rôzne škodlivé organizmy môžu byť na mokrých rastlinách, môžu byť kauzačné činidlá infekcií. Po ukončení procedúry sa zalievanie nevykonáva niekoľko dní, aby sa mohli obnoviť.

Všetky časti sekcií, ktoré sa objavili po zovretí, sa odporúčajú liečiť dezinfekčné prostriedky. Niekedy sa na tento účel používa integrovaný aktívny uhlík. Existujú špeciálne prípravky, ktoré je možné zakúpiť v špecializovaných predajniach. Ak dezinfekcia nerobí, môže viesť k bush infekcii.

Ak plánujete ďalej získať odrodový semienkový materiál, potom domorodý bud nie je potrebný. Ovocie, ktoré z toho dozrieva, musí byť ponechané skôr, ako je plný starnutia.

Ako štipka papriky?

Ako štipka papriky?

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár