Ako transplantovať Raspberry na jeseň?

Malina je dosť nenársná rastlina. Ale v poriadku, aby kríky, aby potešili svojich majiteľov s dobrou zberom, musíte sa o ne starostlivo starať. Osobitná pozornosť na Malinnik záhradkárov sú uvedené na jeseň. V tomto čase niektoré kríky potrebujú transplantáciu.

Ako transplantovať Raspberry na jeseň?

Ako transplantovať Raspberry na jeseň?

Potreba postupu

Opätovné odpaľovanie malín na nové miesto odporúčané asi raz za 5 rokov. Faktom je, že počas plodovania rastliny spotrebuje veľké množstvo živín, takže v čase je pôda vyčerpaná. Ak nevykonáva prenos malín na iné miesto, úroda budúci rok nebude taký veľký. Chuť bobúľ sa časom zhorší.

Jesenná malina transplantácia na nové miesto je potrebné v prípade, že kríky boli zasadené príliš blízko k sebe navzájom. V tomto uskutočnení zostávajú rastliny slabé. Okrem, Choroby v takýchto plantážach sú distribuované oveľa rýchlejšie. Takže rastliny sú menej pravdepodobné, že by boli zranené a bobule boli chutné, príliš hrubé Malinniki potrebné na šírenie.

Treba tiež za zmienku, že včasná transplantácia urobí grafu.

Ako transplantovať Raspberry na jeseň?

V ktorom mesiaci na transplantáciu?

Skúsení záhradníci odporúčajú transplantáciu maliny najneskôr mesačne pred úplným mrazom. Pri výbere perfektného času pre túto udalosť musíte zohľadniť charakteristiky klímy v konkrétnom regióne. Napríklad, v predmestí a stredného pruhu, maliny sa v neskorom septembri angažujú. V južnej časti krajiny, Malinniki sedí v druhej polovici októbra. V Sibíri alebo v Urals je optimálny čas na tento postup koncom augusta.

Mnohí ľudia transplantácia Malina v mesiaci kalendár. Každý rok je indikovaný dokonalým časom pristáť najviac rôznych rastlín. Určite, kedy stojí za to posedenie maliny zameraním na jeho vzhľad. Bobule musia byť úplne dozrievané. Skoré malinové odrody dozrievajú na začiatku leta, neskoro – v polovici októbra. Je to typické pre bežné rastliny a opravy.

Ak urobíte všetko včas, kultúra pred začiatkom mrazu bude schopný postarať o nové miesto. V prípade, že majitelia stránky neberú do úvahy tieto termíny, kríky nesmú prežiť zimu.

Ako transplantovať Raspberry na jeseň?

Ako transplantovať Raspberry na jeseň?

Výcvik

Dôležitú úlohu sa hrá prípravou na pristátie sadenice, ako aj výber stránky.

Výsadba materiálu

Pre transplantáciu musíte vybrať závod s dobre rozvinutých koreňov. Bush musí starostlivo preskúmať. Musí byť absolútne zdravý, rovnako ako nie je poškodený nejakým hmyzom alebo inými škodcami. Kudders, ktorí plánujú šíriť kultúru rozdelenia kríka, odporúča sa vybrať rastliny vo veku 1-2 roky. Mali by byť silné a nie sú veľmi vysoké.

Vybrané kríky musia úhľadne kopať. Lopata v rovnakom čase sa musí uchovávať vo vertikálnom smere. To sa robí, aby nedošlo k poškodeniu koreňov. Získajte rastlinu s líniou Zemou. Ak je potrebné pohybovať, korene rastlín musia byť zabalené vo vode vo vode kus tkaniva. Big Bush je rozdelený na kúsky s rukami alebo záhradným nožom. Malo by to byť opatrné. Pred výsadbou koreňov rastlín je potrebné vyčistiť nečistoty. Musia byť elegantné a hladké. Vybrané rastliny musia byť vložené do kontajnera s teplou vodou.

Ako transplantovať Raspberry na jeseň?

Ako transplantovať Raspberry na jeseň?

Miesto a pôda

To je ďalej dôležité si vybrať perfektné miesto pre pristátie rastlín. Ďalšie momenty.

 • Rastliny musia byť chránené pred vetrom. Je to z tohto dôvodu, že sa zvyčajne vysadzujú vedľa ploty alebo nejakej budovy. Prehrávanie kríkov odporúčané na južnej strane stránky.
 • Kostov musí mať „správne susedia“. Malina by sa nemala nachádzať v blízkosti Polénovy. Takéto susedstvo môže viesť k tomu, že maliny sa bude ublížiť oveľa častejšie. Vedľa Malniku môžete pristáť gooserry, rovnako ako červený alebo čierny ríbezle.
 • Pôda na pozemku musí byť dokonale oslovená rastlinami. Stojí za to pripomenúť, že maliny rastú zlé na príliš vlhkej krajine. V bažďovacích oblastiach rastlín rýchlo re. Na hladkých a suchých oblastiach sa odporúča výsadba maliny.

Po zvolení vhodného miesta na transplantáciu kríkov môžete začať pripraviť pôdu. Urob to ešte v lete. Niekoľko týždňov pred transplantáciou musí byť stránka vyčistená z burín. Pôda sa musí pohybovať dobre. To bude uvoľniť, a tiež pomáha zbaviť sa hmyzu škodcov. Súčasne sú hnojivá vložené do zeme. Pred jesennou transplantáciou malinových záhradníkov zvyčajne kŕmi pôdu organickou. Hnojiť rastliny humusom alebo kompostom.

Drevený popruh môže byť tiež použitý ako hnojivo.

Ako transplantovať Raspberry na jeseň?

Transplantačné metódy

Existuje niekoľko spôsobov transplantácie maliny. Každý z nich má svoje vlastné charakteristiky.

Výkop

Táto metóda výsadby je populárna v Európe. Týmto spôsobom rastlín tak najvhodnejší vo veľkých oblastiach. Táto možnosť má naraz niekoľko výhod. Po prvé, Malinnik s dokoncami riadkami vyzerá opatrne. Po druhé, rastliny vyložené v zákopoch dávajú väčší zber. Okrem toho, zbierať bobule s kríkmi v tomto prípade oveľa pohodlnejšie. Proces vykládky Raspberry Trench z niekoľkých hlavných krokov.

 • Ak chcete začať, vo vybranej oblasti, musíte vykopať zákopy. Ich šírka by mala byť v rámci 45-55 centimetrov. Označenie pre zákopy zvyčajne s drevenými kolíkmi a lanami. Pri plánovaní systému budúcnosti Malinnik je dôležité vziať do úvahy, že vzdialenosť medzi kríkmi by mala byť najmenej 50 centimetrov.
 • Zem na dne musí byť starostlivo uvoľnená. Potom musí byť výkop naplnený malým množstvom humusu.
 • Ďalej môžete pokračovať priamo na výsadbu rastlín. Ich korene musia dobre napriek. Musia byť dokonale umiestnené do výkopu. Je dôležité, aby hrany koreňov neboli ohnuté.
 • Potom, keď korene potrebujú zaspať. Najlepšie je to urobiť s asistentom, ktorý bude v procese drží Bush.
 • Po vypovedaní sa každé vysadenie potrebuje na obloženie. Nad zemou by mala zostať krátky trup vysoký najviac 20 centimetrov. Prerezávanie umožní, aby rastlina root rýchlejšie.

Ďalšie lemované kríky musia naliať. Pod každou rastlinou sa nalial asi polovicu vežera vody. Tak, že malinové kríky sa cítia pohodlnejšie, odporúča sa na dodatočne kliknúť. Aby ste to mohli urobiť, môžete použiť sušené piliny, slamu alebo rašelinu.

Ako transplantovať Raspberry na jeseň?

Páska

Táto metóda má veľa spoločného s predchádzajúcim. Rozdiel leží len v tom, že zákopy robia široko. V každom z nich sú namontované tri rady sadenice. Vzdialenosť medzi budúcimi krídlami je 15-24 cm. Štandardná šírka takýchto zákopov – 1-2 metra. Vyšternite kríky tak jednoduché. Hlavnou vecou je, že rastliny nie sú príliš veľké. Inak bude pre nich ťažké.

Ako transplantovať Raspberry na jeseň?

Ako transplantovať Raspberry na jeseň?

Dcéra

Druhý spôsob výsadby rastlín sa nazýva náplasť alebo krík. Pred vykonaním tejto udalosti je pôda opitá. Robí humus. O niekoľko týždňov neskôr môžete pristúpiť k prevodu malín. Toto sa vykonáva nasledovne.

 • Na stránke musíte vykopať vhodný počet identických jamiek. Riadky majú zvyčajne 1-2 metre. Rozdiel medzi krídlami by mala byť najmenej 55-60 centimetrov. V tomto prípade sa rastliny určite nezasahujú do seba.
 • Každá jam je potrebné zaspať hnojivá. Zvyčajne v jamkách sú umiestnené polovičné roztrhané hnoj. Z vyššie uvedených máte pridať fosforu-potaš hnojivá.
 • Mali by byť naplnené vrstvou dobre voľnej pôdy. Vrstva by mala byť dosť husté.
 • V pripravených jamkách zasadili kríky. Zhora zaspávajú pôdu. Zem okolo trupu je dôkladne.

2-3 Útek sa zvyčajne vysadia v jednej diere. V tomto prípade sa budúce Malina Bush získať silné a zdravé.

Ako transplantovať Raspberry na jeseň?

Ako transplantovať Raspberry na jeseň?

Následná starostlivosť

Aby sa mladé rastliny dobre zapadali, musia zabezpečiť správnu starostlivosť. V tomto začiatočníckych záhradách pomôžu nasledujúce rady.

 • Pravidelne vody. Tak, že malinové kríky sa dobre rozvíjajú dobre a ovocie, musia včas potrebovať na vodu. Zároveň v žiadnom prípade nemôže dovoliť silnú hydratáciu pôdy. To môže viesť k koreňom rastlín. V pravidle sú kríky raz týždenne napojené.
 • Odstráňte všetky nadbytočné klíčky. Transplantované rastliny potrebujú prerezávanie. Vykonať tento postup vedľa jari.
 • Včas, aby sa hnojivá. Po prvýkrát budete musieť kŕmiť rastliny už dva týždne po ich transplantácii. Na tento účel sa použije rohu, zriedi teplou vodou v pomere 1 až 10. Pod každým krovím zvyčajne nalial liter tejto infúzie.
 • Warf rastliny pred zimou. Aby sa mladé rastliny nevykonali v chate v zime, musia byť pokryté prírodnými materiálmi alebo Agrovolkom. Mladé kríky sa neodporúčajú stlačiť na zem.

Ak nezanedbávate tieto jednoduché pravidlá, prevedené do novej časti malín bude potešiť záhradník s dobrou zberom.

Ako transplantovať Raspberry na jeseň?

Ako transplantovať Raspberry na jeseň?

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár