Ako uložiť cibuľu?

Bez luku je ťažké si predstaviť plnohodnotné varenie, čo je dôvod, prečo je nevyhnutne pestovaný v záhrade, jesť v sezóne a zásoby až do ďalšieho. TRUE, to nie je vždy možné skladovať cibuľu tak, aby sa nezhoršuje a skončila skôr. Bod nie je najviac triedenie, ale študovať, určite to neublíži.

Ako uložiť cibuľu?

Ako uložiť cibuľu?

Ako uložiť cibuľu?

Výcvik

Cibuľa rastúca na pozemku musia nevyhnutne zamieňať. Zanecháva od 3 do 4 mesiacov (v závislosti od odrody). Zbierajte žiarovky zvyčajne začínajú v auguste, bližšie k stredu mesiaca.

Ako pochopiť, že žiarovky sú dávkované: Perie by mali vyschnúť a šupka je hustá. Potom sa zber kopanie, sušené. Ak je počasie horúce a suché, sú jednoducho ponechané na týždeň alebo o niečo menej vľavo na záhrade, z času na čas otáčaním koreňa. Mimochodom, pomáha riešiť patogény, ktoré môžu zostať na povrchu žiaroviek. Ak nie je počasie šťastie, daždivé a vlhké, cibuľa sa skladajú pod baldachýnom na mriežke škrupiny. Jednoducho ho umiestnite do dobre vetranej miestnosti.

S čistením a sušením sa zdá, všetko je jasné, ale je to len prvá časť prípravných prác. Keď sú cibuľové perie sušené vôbec, a krk sa stane tenkým, žiarovka sám – v zlatej šupke, môžete ju ďalej variť. Je potrebné orezať krk, takže približne 5 centimetrov a potom odstrániť korene.

Ak sú ovocie následne tkané do vrkôčikov, perá nie je možné rezať.

Ako uložiť cibuľu?

Ako uložiť cibuľu?

Ďalšia etapa je bustom koreňa. Musia kalibrovať, odstrániť všetky poškodené a deformované. Ale nie sú nevyhnutne zlikvidované, môžete ho používať v jedle práve teraz alebo rezať, aby ste pridali do solí a marinády. Ale choré žiarovky lepšie odstrániť okamžite.

Mimochodom, nie všetky usporiadania luku sú vhodné na dlhodobé skladovanie. Neskoré kultúry v tomto zmysle sú vhodnejšie. Sú pokojne uložené až do konca jari. Žlté žiarovky sú tiež považované za najlepšie dlhé pečene, ale červená a biela sú uložené horšie. Biela tak rýchlo zhoršuje, pripravte ich celé mesiace skladovania takmer nereálne.

Ako uložiť cibuľu?

Potrebné podmienky

Ak sa zber nie je uložený v správnych podmienkach, zomrie. Presnejšie povedané, bude sa zhoršovať dopredu. Hlavné kritériá Výber skladu – suché. Vlhkosť väčšiny. A kvôli kultúre vlhkosti je chorý.

Okrem suchého, LUKE vyžaduje:

 • vetranie;
 • Nedostatok zdroja tepla v blízkosti;
 • Nedostatok nepriateľského okolia (uložené cibule v blízkosti zemiakov, repy a mrkvy);
 • Dar.

Ako uložiť cibuľu?

Mimochodom, uloží sa len ošúpaná cibuľa. Zdá sa, že je to tak zrejmé, ale nováčikovia môžu tvrdiť, že ako mrkva s repu, žiarovky sa nedajú očistiť. Ale bude to prvý krok smerom k smrti plodiny.

  Existuje veľa metód ukladania cibule a formy, kde by bolo vhodné post, príliš veľa. Cibuľa skladujú v pančuchách a bielizňových taškách, v kontajneroch a papierových boxoch. To znamená, že tí, ktorí nemajú suterén, pivnica, chaty, tí, ktorí sú nútení uložiť plodiny striktne doma, tiež nezostanú bez jeho vhodnej možnosti akcií.

  Ako uložiť cibuľu?

  Ako uložiť cibuľu?

  Prehľad metód

  Treba poznamenať, že Skladovacie metódy majú často charakter kontinuity rodiny. Kto urobil v rodine, a pokračuje: Dcéry opakujú skúsenosti mamičiek a babičiek a t. D. A nemôžu ani podozrenie, že metódy skladovania sú oveľa viac, av každom prípade môžu byť ešte vhodnejšie.

  Ako uložiť cibuľu?

  V chladničke a mrazničke

  Studená metóda je skladovanie luku pri nulovej alebo nízkej teplote (-3 stupňa). Pri takýchto teplotách, hniloba, plodina neohrozuje, ale aj buničina plodu nebude zmraziť, čo je veľmi pohodlné. A aj keď mnohí neveria, že cibuľa nebudú zmrazenie, už bolo overené mnohokrát – HUSK chráni mäso pred mrazom. V chladničke môžete dosiahnuť takúto teplotu, pretože môžete poslať cibuľu do zimy. Zdá sa však, že na tento účel je vhodný glazovaný balkón. Ak je to len preto, že miesta je viac.

  A dokonca kriticky odkazovať na chladničku, je možné, pretože obvyklá teplota je v priemere +5 stupňov. A pre žiarovky nie je najlepšia možnosť – vlhkosť je vytvorená na povrchu plodu, a to je pre túto kultúru, ako už bolo uvedené, verný satelit hniloby. Pretože, ak sa uskladní, potom lepšie v mrazničke: od dvoch mesiacov do šiestich mesiacov. Jeden problém – malý priestor.

  Napriek tomu v mrazničke zvyčajne uchovávajú cibuľu inak: vopred sú osvetlené a balenie v zipsoch alebo kontajneroch. Môžete dokonca urobiť pyré z Luca, ktoré je potom vhodné pridať do kroviek a mnohých ďalších jedál.

  Ako uložiť cibuľu?

  Ako uložiť cibuľu?

  Pri izbovej teplote

  Táto metóda sa nazýva teplá a používaná, možno častejšie ako iné. Domy Teplota udržiava častejšie v plus 18-22 stupňov. V tomto prípade by mala byť vlhkosť v byte 60-70%. Preto sú plody umiestnené na mezanín, napríklad na zahrievanej lodžive, a stále veľmi často uložená v kontajneroch pod posteľou.

  Vzhľadom k tomu, luk pletené cibuľa je veľmi dekoratívne, a dokonca aj cibuľa v pančucháče môžu vyzerať pekne, majitelia sa rozhodnú a visia v kuchyni, priamo na stene. Áno, taká vidiecka útulná atmosféra je celkom rozkošný, len teplo z vykurovacích zariadení má negatívny vplyv na zvyšok luku. Je pravdepodobné, že v takýchto podmienkach až do jari nežije.

  Možno, že je potrebné uskladniť Luke, bude motivovaný konečne vyložiť mezanín a urobiť z nich úložisko cibule. Veľmi pohodlné: a tmavé a suché a nie v dohľade.

  Ako uložiť cibuľu?

  Ako uložiť cibuľu?

  Na balkóne

  Ak balkón nie je izolovaný, ale zasklený, zvyčajne je cibuľa a uskladne. A miesto stačí, a teplota je normálna, a môže byť použitá. Je pohodlnejšie urobiť to v nádržiach, na regáloch – ušetriť priestor. Okrem toho skladovanie vyzerá esteticky. Len vydajte sa na podlahu – nie najlepšiu možnosť.

  A je dôležité, aby cibuľa nie sú uložené s zemiakmi: aj keď posledný na chladnom balkóne a tak lepšie nie.

  Ako uložiť cibuľu?

  V špajze

  Ak sa pozorujú všetky základné podmienky a požiadavky, ak je tmavé, suché, miesto je dosť, skladová miestnosť je vhodná možnosť. Ale len ak nechcené rastliny nie sú uložené pre túto rastlinu. Boxy a kartónové krabice sú celkom vhodné na skladovanie, môžete tiež použiť papierové tašky alebo vrecká na bielizeň.

  Čas použiteľnosti štandardného luku – až do konca jari, a v skladovacej miestnosti to môže dobre „žiť“ až do tej doby.

  Ako uložiť cibuľu?

  Ako uložiť cibuľu?

  V suteréne a pivnici

  Je to logické, že chcem, aby som ho poslal, aby som nekladal hlavy luku. Ale ak je v týchto izbách surové a mokré, určite sa nehodia. Ak je všetko vyvážené, môžete navyše zvládnuť steny a podlahu s limetom alebo kriedou. Môžete jednoducho zariadiť vápno do rohov pozdĺž stien – vápno absorbuje vlhkosť dokonale. Ale toto je za podmienok, že vlhkosť nie je toľko. Ak sa voda často akumuluje v suteréne, udržiavajte cibuľu tam je určite nemožné.

  S hustým kriedom príde takto: chránený prášok na 10 kg luku, je rovnomerne ošetrené (práškové) každé ovocie, bez toho, aby sa vrstva kriedy veľmi hrubá. Pri skladovaní prášku absorbuje prebytočnú vlhkosť, ktorá nedá luku, aby sa chorý.

  A v suteréne a pivnici často skladovať konzervované cibuľu: cesta nie je najzreteľnejšia, ale hodná pozornosti. Môže to jednoducho označiť, a potom sa stane pikantnou zložkou pre obrovské množstvo jedál.

  Napríklad červená cibuľa je dokonale zachovaná v balzamickom octe, nie je nutné dokonca aj s rezanou hlavou, môžete ho úplne dostať.

  Ako uložiť cibuľu?

  Ako uložiť cibuľu?

  Čo robiť, ak sa luku rúpi pri uložení?

  Nikto sa nerobí, ak je žiarovka rezaná, a to sa rozumne z vnútra, roztrhané. A dôvody sa môžu líšiť.

  Prečo cibuľa hniloby:

  • Choroby – zvyčajne plesňové alebo bakteriálne pôvod, príznaky choroby z replistickej cibule sa zobrazia presne pri uložení;
  • Vysoká vlhkosť v miestnosti nie je potrebné vysvetliť, luku ho netoleruje;
  • Nesprávne obaly – Uložte žiarovky na dlhú dobu v polyetyléne, napríklad nebude úspešný;
  • Prebytok dusíkatých hnojív – ak sa v štádiu rastu, rastlina bola spracovaná s nad opatreniami, zber bol pravdepodobne rýchly a objemný, ale s následným skladovaním môže existovať problémy, a to je skoré hniezdne hlavného z nich.

  Aby sa lukom nezačne rotovať, mali by ste zabrániť možnej patológii, nevytvárajte podmienky pre jeho rozvoj.

  Ako uložiť cibuľu?

  Zabráňte hnilobeniu nasledujúcimi spôsobmi:

  • Dokonca aj na jar počas pristátia sa pristávací materiál zaobchádza s riešením mangánu;
  • Mierne používajte kŕmenie, vyberte si správne kompozície (cibuľu, napríklad miluje potaš), posilní rastlinu v štádiu rastu;
  • Jemne zbierať zber – môže byť poškodený rukami, odrezané nesterilnému nástroju, odtiaľto a chorobu a slabosť ovocia;
  • Vysokokvalitné sušenie – ak sa cibuľa neobťažovala, určite sa začne hniť;
  • Sušenie a dezinfekcia miestnosti, kde sa zber bude udržiavať, na tom istom balkóne v lete a jeseň, často kvety, a možno, že pôda v nich je infikovaná;
  • Organizácia normálnej vetrania;
  • Pravidelná kontrola žiaroviek na pochopenie v normálnej forme alebo existuje výber.

  Ako uložiť cibuľu?

  Ako uložiť cibuľu?

  Ako uložiť cibuľu?

  Mimochodom, nevzdávajte sa moderné vynálezy. Napríklad, Na záhradných trhoch dnes nie je problém nájsť špeciálne skladovacie kontajnery Lukázy. Môžu byť uložené na balkóne, v skladovacej miestnosti, dokonca aj v kuchyni (ak nie je iné miesto). Vyzerať esteticky, cibuľa tam v poriadku, pohodlne, nič vypadol. V takýchto kontajneroch sú otvory pre vetranie, slovo, dodržiavanie všetkých podmienok.

  Môžete uložiť cibuľu v prútených košoch, v kovu – to tiež vyzerá krásne. V košíkoch, vďaka svojmu vlastnému dizajnu, priori má vetranie. Niekto verí, že je správne uložiť cibuľu v drevených boxoch, a to je pravda. Môžete dokonca rozdeliť boxy na divízie na silu zeleninu.

  Akýkoľvek spôsob je dobrý, hlavnou vecou je správne pripraviť žiarovky a spĺňať základné podmienky skladovania.

  Ako uložiť cibuľu?

  Ako uložiť cibuľu?

  Ako uložiť cibuľu?

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
  Zdieľať s priateľmi
  Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
  Pridať komentár