Ako voda cibuľová soľ, takže to nie je gueser?

Cibuľa – to nie je pochýb o tom, že jedna z hlavných kultúr, ktorá je vždy zasadená na záhrade alebo v skleníku. Nie je to len jedna z hlavných zložiek vo varení, čo dáva jedlá špeciálnu chuť a vôňu, ale aj veľmi užitočné, plné vitamínov a stopových prvkov.

Vzhľad šípok žltého cibule skôr ako koncom augusta môže naznačovať, že rastlina je chorá. Mnohí záhradníci používajú rôzne chemické a biopreparácie, ale je lepšie uprednostňovať bezpečné „babičky“ metódy. Jeden z nich je zalievanie Luka soľ.

Známky choroby

Prečo Boom Boors Žltá? V prípade, že sa to deje v auguste, nie je nič hrozné. Toto je znamenie, že rastlina sa ponáhľa, a čoskoro môže byť odstránený z postele. Ale ak takýto jav vznikol oveľa skôr, znamená to, že sa vyskytlo zlyhanie vo vývoji.

Dôvody, prečo cibuľa zmení žlté.

 1. Porušenie pravidiel a pravidiel starostlivosti, zavlažovanie. Dodržiavajte škrabka zavlažovania je veľmi dôležitá. V období, keď šípky práve začínajú klíčiť, zelenina sa musí naliať hojne: asi 1 čas za 2 dni. V prípade, že záhrada je mulčovaná, môže byť znížená zalievanie. Musíte urobiť vodu pod koreňom ráno. Teplota zavlažovania na zalievanie – od 18 do 25 °.
 2. Závod bol napadnutý hmyzom škodcov. Cibuľa milujú rôzne hmyz. Najčastejšie v ňom, lekné háďatká a lek. Tieto hmyz žijú v hlave rastliny a krmivo na to šťavu. Kvôli týmto šípkam začínajú žlto.
 3. Nedostatok stopových prvkov v pôde. Pôda, v ktorej sa kultúra zasadená, musí byť nasýtený dusíkom. Príčiny nedostatku takéhoto prvku v zemi môže byť zmena počasia, príliš suchej klímy, alebo naopak, veľké množstvo zrážok.
 4. Ochorenia. Rinch a hrdza sú tieto podobenstvá, ktoré vedú k žltnutiu Lukáša. Ak sa na šípke luku objavili žlté škvrny, znamená to, že je hrdza. Ak je nižšia časť kultúry upravená, rastlina je ovplyvnená hnilobou.
Prečítajte si viac  Hruška

Skrývanie cibule so soľou – to je jeden z najúčinnejších spôsobov, ako sa zbaviť žltej, bez ohľadu na to, čo spôsobuje.

Táto metóda liečby má priaznivcov aj oponentov. Prvý argumentuje, že s Lucou v Lucovej, samozrejme, že ak dodržiavate všetky pravidlá. Chlorid sodný, ktorý je jeho hlavným prvkom, zabraňuje vzhľadu škodcov na rastline, zabíja svoje larvy a znižuje množstvo škodlivých látok v pôde. Oponenti tvrdia, že veľká koncentrácia chloridu sodného negatívne ovplyvňuje vývoj kultúry.

V praxi sa však zistilo, že s riadnym zalievaním kultúry so soľným roztokom, môžete sa zbaviť škodcov a zabrániť vzhľadu chorôb. Najdôležitejšou vecou je pripraviť riešenie na správne zavlažovanie.

Recept

Hlavné výhody fyziologického roztoku sú:

 • účinnosť;
 • Jednoduchá príprava;
 • dostupnosť.

V procese prípravy takejto ľudovej liečby nie je nič ťažké. Bude to potrebné:

 • voda z vodovodu;
 • kuchynská soľ;
 • Trochu amoniak.

Tieto zložky musia byť zmiešané s úplným rozpustením kryštálov a pridá sa malé množstvo alkoholu amoniaku. Nič iné nemusí robiť. Akonáhle je riešenie pripravený, môže sa použiť na zavlažovanie kultúry.

Je dôležité použiť zložky v množstve, ktorá je uvedená v recepte, a je žiaduce použiť iba stolovú soľ. Ak sa rozhodnete použiť „extra“ alebo more, jeho množstvo je potrebné znížiť dvakrát, pretože tieto typy soli sú koncentrované.

Ako voda?

Aby ste dosiahli požadovaný výsledok a presne sa zbavili žltej, je potrebné správne zaobchádzať s kultúrou vareného roztoku.

 • Prvýkrát Spracovanie sa vykonáva až po dosiahnutí šípok najmenej 5 centimetrov.
 • Druhýkrát – Asi 3 týždne po prvom. Dĺžka šípok cibule by mala byť asi 8-10 centimetrov. Pre riešenie, použite 10 litrov vody a 450 gramov soli.
 • Posledný – Tretí – spracovanie je možné 3 týždne po druhom. Množstvo vody na prípravu roztoku zostáva rovnaké, 10 litrov, ale množstvo soli by sa malo zvýšiť na 600 gramov.
Prečítajte si viac  Ako môžete dať hrušku?

V práve sezóne môžete kŕmiť kultúru roztoku soli po dobu dlhšiu ako 3-krát. Zavlažovanie by malo byť výlučne skoro ráno, pri sledovaní riešenia len na pôde. Z vedy sa vezme všetko, čo potrebujete, aby ste odolali chorobám a škodcom.

Po spracovaní pôdy je tiež potrebné stráviť dobré zavlažovanie s konvenčnou vodou z vodovodu, takže soľ preniká do zeme.

Nemalo by sa báť, že pôda bude spať veľa: príliš malá dávka nacl sa dostane do zeme a nie je veľa nebezpečenstva pre pôdu.

Ale od škodcov sa ušetrí presne a umožní získať šťavnaté zelené perie av budúcnosti – hlavy.

Odborníci sa odporúča medzi zavlažovaním vykonávať preventívne opatrenia, a to: \ t

 • Zatvorte žlté perie;
 • uvoľnite si zem a posypte jej drevenom popolku, môžete použiť tabakový prach alebo mletý pepper;
 • Jesť a zničiť postihnuté hlavy;
 • Krmite závod so špeciálnymi prísadami.

   Močovina, superfosfáty, poľnohospodárstvo draslíka sú perfektné ako nezdravé kŕmenie.

   Niektoré záhradkári na prevenciu sú umiestnené na cibule severu od soli roztoku pred pristátím. V tomto prípade sa roztok pripraví rýchlosťou 1 šálky soli na vodoveku. Predpokladá sa, že v tomto prípade sa larvy cibule nebudú zaútočiť do závodu v budúcnosti.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
   Pridať komentáre

   ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: