Ako voda paradajky počas kvitnutia?

Skúsení záhradníci vedia, že získať vynikajúci zber, nestačí na kúpu dobrých semien, vyrastať sadenice a dať to. Pre paradajky je tiež potrebné udržiavať správne. Náhodná pozornosť by sa mala venovať zalievaniu, frekvencii a množstvu, ktorá je závislá na uplynutí. Ako voda Tomatoes v skleníku av otvorenej zemi v horúcom počasí, pri nízkych teplotách av období dažďa – poďme hovoriť v tomto článku.

Základné pravidlá

Kruhy paradajok nemajú radi vysokú vlhkosť atmosféry (na úrovni vlhkosti, viac ako 80% peľovej plochy kvetu, a opelenie sa nestane), v súvislosti s týmto, je najlepšie vykonávať pod koreň, v drážkach. Voda by nemala padať na listy a stonky vegetácie.

Na základe pestovania paradajok v podmienkach skleníkov alebo v otvorenej pôde sa zvláštna zvláštnosť zavlažovania plantáže sa bude líšiť. V skleníku, vlhkosť nemôže rýchlo zmiznúť zo zeme, pretože táto štruktúra umožňuje tvoriť vlastné mikroklímu vo vnútri, nezávislé od vplyvu vetra a vplyvu rovných lúčov slnka. To umožňuje nastaviť obsah vlhkosti Zeme podľa teploty atmosféry.

V skleníku musia byť paradajky napojené od skorého rána do 12 hodín. Ak existuje ďalšie zavlažovanie v horúcom počasí, malo by sa to urobiť najneskôr do 17 hodín, takže skleník sa podarí dobre venovať.

Teplota vody na zalievanie paradajok

Paradajky Je vhodné na vodu teplú vodu, studená voda je pre nich nebezpečná, voda pod 12 ° C prudkosťou vegetácie za žiadnych okolností.

V tepech paradajkov vody voda od 18 do 22 ° C a v chladných dňoch cloud, najmä po chladných nohách, – teplejšie, od 25 do 30 ° C.

Dokonalá hĺbka zavlažovania paradajok

Vo fáze intenzívneho rastu a kvitnutia a prvému spusteniu ovocia zeme sa odporúča wvavap do hĺbky 20-25 cm, počas obdobia hromadného bruchu – o 25-30 cm.

Udržujte pod kontrolou, úroveň vlhkosti v otvorenom pozemku je oveľa ťažšia, a preto je každý záhradník povinný najprv spoliehať na vlastné pripomienky. Všetko závisí predovšetkým na meteorologických podmienkach. Zároveň, v tepla na vodu vegetáciu, je potrebné vodu aspoň 18 ° C a v chladnom – nie je nižšia ako 20-22 ° C.

Frekvencia zavlažovania

Frekvencia zavlažovania závisí od mnohých bodov – vek, teplota atmosféry, objem zrážok v konkrétnej oblasti, posledných 20, na jar a zime. Niekedy rôzne odrody paradajok potrebujú iné množstvo vody.

Existujú inštalované zavlažovacie normy, ktoré sa udržiavajú za akýchkoľvek podmienok.

 1. Počas pristátia v každej jamke sa nalejeme na jeden liter vody, aj keď je pôda surová. Takáto zásoba bude potrebná nová kaplnka v predvídateľných 2-3 dňoch. Keď sa nachádzajú silné suché počasie, mladé sadenice musia byť ostré, len nie na vodu na IT. Takéto vyučovanie aktivuje rast hlbokých koreňov proti povrchným. 3. deň po pristátí, sekundárne veľkoryso navlhčite pôdu okolo stonky. Musí byť nasýtený vlhkosťou ku koreňom.
 2. Zavlažovanie je nevyhnutné pri vytváraní hnojív a kŕmení. Po prvé, rastlina aktívne asimiluje kŕmenie z mokrého prostredia. Druhý, s vodou, stopové prvky sú proporcionálne distribuované v pôde, a mladé korene natiahnuté na vlhkosť budú poháňané užitočnými komponentmi. Tretia, s miernou prevyšujúcou prípustnou dávkou liekov, kvapalné médium chráni rastlinu z popálenia.
 3. Zavlažovanie sa nevyžaduje v predvečer zberu, pretože zrelé ovocie získajú vodnú chuť. Pri pozastavení a odstránení nižších listov tiež nepotrebujete vlhkosť. Rany by mali vyschnúť. Okrem toho intenzita pohybu šťavy v dôsledku zavlažovania spôsobí opätovný rast procesov z tých istých dutín.
 4. Keď sa ovocie na semenách zachovalo na rastline, zavlažovacie konce. Semená musia najmenej 10 dní na rast v jej šťave.

Počas kvitnutia

Doba kvitnutia a plodenie najviac zodpovedné za zber. Na vykonávanie pokročilej vody sa vyžaduje zavlažovanie, ktoré by sa nemalo meniť s teplotou vonkajšieho prostredia a byť v hraniciach 25-26 ° C. Nemôžete vodu, keď paradajky kvitnú, voda z hadice, môže byť príliš chladno a vychladnúť pôdu. Je teda možné spôsobiť obrovské poškodenie koreňov, ovplyvní sa procesy rastu a absorpciu prospešných zložiek zo Zeme.

  Je nemožné vykonávať rastliny zhora, takže vlhkosť klesá na letáky buď ovocie, pretože pod vplyvom slnka, rastlina môže dostať popáleniny. Zavlažovanie by sa malo vykonávať výlučne pod koreňom rastliny alebo v špeciálnych drážkach.

  Prevažná väčšina záhradníkov sa domnieva, že používanie dažďovej vody sa považuje za najúčinnejšie zavlažovanie, čo je charakterizované mäkkosťou a obsahuje koalickú kyselinu v štruktúre.

  Často sa často používa táto voda nie je možná v súvislosti s týmto, aplikovaním tuhej vody, môžete urobiť špeciálnu zloženie:

  • voda;
  • malý počet hnoja alebo kompostu;
  • Zloženie na zavlažovanie paradajok.

  Táto zmes dá nielen mäkkú vodu, ale bude tiež prirodzené a úplne bezpečné kŕmenie pre vegetáciu. Frekvencia zavlažovania závisí od teploty atmosféry a poveternostných podmienok, prvá vec je pozorovaná pre pôdu:

  • Povrch sušené – teda môžete naliať;
  • pri zvýšenej teplote – vo večerných hodinách, pri nízkych – raz za 3 dni.

  Keď k vode?

  S jasným a slnečným počasím je napájanie potrebné na vykonanie skoro ráno až do skutočného slnka, alebo večer po západe slnka. V cloud počasie, paradajky napojené kedykoľvek, ale je vhodné vypracovať systém a zavlažovanie na vykonávanie v:

  • Osobitné dni;
  • Určitý čas.

  Keď rastlina zažíva nedostatok kvapaliny, jej listy sú rýchlo tmavšie, takmer za pár dní, a sú vyrobené pomaly. Musíme venovať pozornosť týmto prejavom a nezabudnite, že existuje jeden objem vlhkosti a v procese kvitnutia a plodia by sa mal významne zvýšiť objem vody. Na jednom kríku vyžaduje aspoň 3-5 litrov.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: