Ako voda paradajky?

Prítomnosť čerstvých rastlinných domov pestovaných sami sa považuje za významnú výhodu, pretože existuje úplná dôvera v ich kvalitu a bezpečnosť. Vytvorenie väčšiny šalátov a domácností, nerobte bez paradajok. Aby ste rástli dobrý výnos paradajok, je potrebné zvoliť si stabilný a vysoko kvalitný stupeň, vyzdvihnúť miesto pod budúcou posteľou a tiež organizovať správnu starostlivosť.

Zapojenie paradajok je kľúčom k ich úspešnému rastu a rozvoju, a v budúcnosti – a bohaté zber, takže je dôležité vedieť, aký druh zavlažovacích metód a ako vynaložiť tento postup.

Ako často potrebujete na vodu?

Každá agrárna kultúra má svoje vlastné zvláštnosti, takže Dacnik musí poznať všetky nuansy, aby získali maximálnu zber s minimálnymi investíciami. Na pestovanie paradajok na ulici, stojí za to pripraviť posteľ, podporuje pred zem. Paradajky sú solubické rastliny, pre ich správny rast a vysoko kvalitné starnutie, musíte hľadať otvorené miesto na stránke. Okrem slnka je dôležité dať rastlinu zavlažovaním, bez ktorého nebudú vyvinuté kríky, ani dobrá zber.

Existujú určité normy teploty zavlažovania, jeho množstvo v závislosti od času, teploty vzduchu a vlhkosti. Zapojenie paradajok nie je náročná udalosť, ale získať požadovaný výsledok, záhrada by mala poznať základy, ktoré budú optimálne distribuovať vodné zdroje na stránke. Po vylodenie je rastlina zavlažovaná takou frekvenciou, takže pôda zostáva mokrá. V Sultry Počasie v lete, keď dažde nechodia na dlhú dobu, zalievanie môže byť vykonávané každý deň, ale často letné domy sú zavlažované 2-3 krát týždenne.

Stojí za to venovať pozornosť obdobiu rozvoja rastliny. Zavlažovanie po pristátí sa vykonáva za týždeň, keď krovia koreň na novom mieste a ísť do rastu. Po vylodenie a začatí aktívneho rastu sa zníži frekvencia zavlažovania, ale množstvo zvýšenia vlhkosti: odporúčame 2-3 vedrá na meter štvorcový. Je dôležité venovať pozornosť Tomatoam v čase spustenia púčikov a začiatku kvitnutia. V procese kvitnutia, Tomatoam potrebujú menej vlhkosť, takže optimálne množstvo bude 1.5-2 lyžica 2 krát týždenne. Po skončení kvitnutia a parenia sa plody začínajú viazať. V tomto momente stojí za to zvýšiť množstvo tekutiny na 3-5 litrov na kríku.

Aktívne zavlažovanie je možné zastaviť v štádiu dozrievania ovocia.Aby sa zabránilo problémom s vývojom plesňových ochorení, odporúča sa pravidelne zastaviť vodné lôžka. Maximalizujte vlhkosť v pôde, môže byť pravidelne odstránený burinami a zaspávajú suché uzemnenie zvlhčenej pôdy. Po extrakcii vlhkosti zostáva dlhšie v pôde a môže byť dobre piť korene rastlín.

Aká je denná doba lepšia naliať?

Takmer pre každú kultúru na záhrade sú miery zavlažovania, ktoré zahŕňajú odporúčania týkajúce sa času vlhkosti v pôde. Paradajky, rovnako ako mnoho ďalších rastlín v záhrade, odporúča sa voda skoro ráno alebo večer. Takéto rámy sú spôsobené stupňom aktivity slnečných lúčov. Neodporúča sa zavrátiť paradajky v jasnom a horúcom počasí, kvôli rýchlemu odparovaniu vlhkosti a možnosti získania popáleniny, ak voda padá na lístie.

Ráno zalievanie sa považuje za priaznivé na pestovanie na otvorených lôžkach, najmä v podmienkach, keď sa teplota vzduchu výrazne zníži v noci. V prvej polovici dňa vlhkosť dáva potravy do rastliny a umožňuje vám hromadiť všetko, čo potrebujete na celý deň. Pri pestovaní v podmienkach skleníka môže byť zavlažovanie v ranných hodinách menej účinné, pretože spôsobuje silný nárast hladiny vlhkosti v miestnosti, a postupne sa odparí z zeme, zanecháva závod vo večerných hodinách s nedostatkom tekutiny.

Večer Vrátane vlhkosti na otvorených lôžkach bude vhodný v prípade noci, teplota nebudú výrazne klesá a korene nebudú testovať nepohodlie. V podmienkach skleníka sa večerné zalievanie považuje za najúspešnejšie, pretože vám umožní spustiť všetky procesy rastu a rozvoja kultúry. Navyše môžeme predpokladať, že vlhkosť sa neodparí, pretože okolitá teplota je mierne, rastlina má dostatočné množstvo času na fotosyntézu a distribúciu organických surovín nahromadených za deň pre listy a ovocie.

S teplým počasím a optimálnymi podmienkami pre rast paradajok DÔLEŽITEĽNÝM RÁMŠÍMU DOPRAVUJÚCEJ ÚROVEŇU.

Pod koreňom alebo na hárku?

Akákoľvek rastlina môže byť napojená niekoľkými spôsobmi, z ktorých každá má svoje výhody a nevýhody. V prípade paradajok sú dva varianty vlhkosti.

  • Pod root. Voda prúdi okolo trupu rastlín v malých častiach, ale neustále, s tým výsledkom, že korene majú plnú výživu a listy a iné časti rastliny zostávajú suché. Optimálna možnosť pre takýto spôsob zavlažovania sa považuje za zavlažovanie alebo metódu s čiastočne plavbami plastovými fľašami.
  • Zhora na vrcholoch. Zalievanie s posypeme, zalievanie môže, hadica, keď je celý krík paradajok zvlhčený. Niektoré dačky sú presvedčení, že táto kultúra nemá rád, keď je zmáčanie jej listy, ale v skutočnosti, akékoľvek rastliny, ktoré sa môžu vyvinúť v otvorenej zemi, úplne pokojne prenášajú kvapky vody na lístie a iné zelené časti. Táto metóda sa odporúča používať na otvorených lôžkach, kde je vietor a slnko, čo najskôr umožňujú paradajkami. Pre skleník sa táto možnosť považuje za menej úspešnú, pretože výrazne zvyšuje riziko plesňových chorôb.

Mať možnosť pestovať kultúru v rôznych podmienkach, je potrebné riadne vybrať metódy vlhkosti. Na záhrade, môžete použiť akúkoľvek metódu, ráno a večer je možnosť zavlažovať celú rastlinu, a v deň, keď naliehavo potrebujete, môžete urobiť vlhkosť pod koreňom.

V podmienkach skleníka je lepšie zostať na hydraulickej metóde pôdy, ktorá minimalizuje riziká spojené s rôznymi chorobami.

Vody

Aby sa včela paradajok dobre rozvíjala a správne vyvinula, potrebuje vodu a teplo. Výber vhodného miesta na pozemku môžete poskytnúť dostatočné množstvo slnečného žiarenia. Voda môže byť použitá odlišná, pripraviť ho buď bez použitia akýchkoľvek ďalších prípravkov. Na získanie silných a zdravých kríkov sa odporúča používať vodu, Teplota, ktorá je + 20 … 22 ° C, v závislosti od poveternostných podmienok.

Niektoré dačky sú presvedčení, že používanie chladnej vody bude napadnúť rastliny a umožní im byť silnejší, šuštie a dať najlepšiu úrodu. Môžete použiť oba prístupy, Ale stojí za to navigáciu na rôznych paradajkách. Ak sa paradajky týkajú stabilných odrôd, môže sa na ne aplikovať viac hrubých metód, nie brániť a neohroziť vodu. Ak je zariadenie z nového výberu stále zle prispôsobené terénu, je lepšie byť jemnejšie, brániť vodu a vykurovanie na slnku na požadovanú teplotu.

Hlavné metódy

Proces zavlažovacích kultúr v záhrade sa môžu vykonávať rôznymi metódami a závisia do značnej miery na rozmeroch miesta, veľkosť lôžok, voľný čas letného domu a jeho finančných možností. Najjednoduchší spôsob zalievania lôžka bol a zostáva hadicou, Vďaka čoho je možné vykonať požadované množstvo vlhkosti bez použitia drahých zariadení. Napriek pohodliu, táto metóda má a mínus vo forme erózie pôdy, nadmerného plytvania kvapaliny a nerovnomernej zvlhčovania výsadieb na posteli. Po zvlhčovaní pozemku z hadice musíte zahodiť pôdu a zbierať ho v malých holly v blízkosti základne kríkov. Zachytené rastliny budú pokračovať v udržiavaní obsahu vlhkosti Zeme, čo znamená, že množstvo zavlažovania týždenne môže byť znížené.

Existuje ďalší lacný, ale účinný spôsob zavlažovania paradajok, ktorý sa vykonáva cez plastové fľaše. Technika je veľmi jednoduchá: je potrebné pripraviť plastové kontajnery v množstve, ktoré sa zhoduje s krídlami paradajok. 2-4 otvory prepichnú viečka a spodná časť je odrezaná. Samotná fľaša je pochovaná v blízkosti kríka približne polovicu. Aby sa otvory v výtokom nie sú upchaté, je potrebné túto časť otáčať pomocou obtokovej ponožky alebo pančucháče. Fľaše sú naplnené vodou, ktoré postupne vyslovujú do zeme, kŕmenie koreňov. Vďaka tejto verzii zavlažovania dostávajú paradajky zdroj stabilného zvlhčovania a môžu aktívne rásť a rozvíjať.

Vrchná vrstva pôdy nie je hydratácia, takže po zavlačení nie je potrebné ponoriť kríky. Okrem vyššie uvedených metód existujú aj iné možnosti na výrobu vlhkosti do pôdy s paradajkami.

Rozdrviť

Jednou z optimálnych možností na zalievanie akejkoľvek záhradnej plodiny je odkvapkávané zavlažovanie. Vďaka systému jednotnej konštantnej vlhkosti v zemi sa rastliny rozvíjajú lepšie a rýchlejšie. Aby bolo možné vodu na paradajky takým spôsobom, je potrebné inštalovať potrubné vedenie a špecializované mechanizmy na mieste, vďaka čomu môžete nastaviť stupeň prívodu vody, v prípade potreby nastaviť čas prevádzky, ak je to potrebné, alebo vypnúť Systém vôbec. Napriek celkumu počtu výhod tohto spôsobu zavlažovania nie sú vybrané všetky letné obyvatelia, pretože si vyžaduje skôr významné finančné investície na získanie a inštaláciu systému. Ďalšie použitie prvkov zavlažovacieho systému kvapiek nebude nákladné, ale štartový poplatok spôsobuje, že mnohí premýšľať o alternatívnych metódach.

Odkvapový zavlažovací systém obzvlášť efektívne sa ukázal v skleníku, keď sa zavlažovanie vykonáva bez prítomnosti osoby, Zároveň neexistuje riziko, že nebude navlhčiť pôdu alebo ovplyvniť úroveň vlhkosti v miestnosti, ale rastlina dostane požadovanú vlhkosť a môže sa úplne vyvinúť.

V Lunke

Saddry, ktorí nechcú tráviť čas a peniaze na inštaláciu odkvapového zavlažovacieho systému, nákup hadíc a zariadení iných možností zavlažovania, si môžu vybrať jednoduchý a spoľahlivý spôsob, akým je voda na paradajky dodané s zavlažovaním. Aby sa vlhkosť nerozširuje v celej záhrade, v blízkosti každého zhonu po vylodenie, je vyrobená diera – prehlbovanie, kde sa naliata voda a hnojivá.

Metóda je veľmi jednoduchá a celkom efektívna, pretože môžete presne vypočítať množstvo vody za každého kríka, používať hnojivá počas hydratačného. Zo minesov je možné poznamenať len potrebu nosiť ťažké zavlažovanie možno poznamenať mnohokrát, kým všetky kríky sú politické. Ak je záhrada malá, potom táto možnosť môže byť veľmi pohodlná.

Arychny

Ak chcete nájsť niečo priemerné medzi kvapkami zavlažovaním a zavlažovaním v studni, môžete použiť arycal metódu. Jeho vlastnosť je, že medzi radmi paradajok je potrebné urobiť prehĺbenie, v ktorom bude voda dodaná v procese zavlažovania. Hĺbka výkopu by mala byť asi 10 cm, takže voda nefunguje a nerozpustí v záhrade. Výhodou tejto metódy je jeho ľahkosť a schopnosť získať dobrú pôdu na pozemku.

Tam sú v tejto metóde a nevýhody, ktoré zahŕňajú eróziu pôdy, skutky koreňov sadeníc, plytvanie nadmerného množstva vody v prípade deštrukcie výkopu vodou.

Ako sa vyhnúť zalievaniu paradajok?

V procese pestovania paradajok je dôležité venovať pozornosť starostlivosti o semená, aby ste na konci dostali dobrú úrodu. Akonáhle sa sadenice zasadeli do zeme, je často potrebné na vodu, stimulovať rast koreňového systému. Denné zalievanie v suchom počasí alebo vlhkosti 3-4 krát týždenne za pohodlných podmienok umožní kríky usadiť sa na novom mieste a ísť do rastu. 2 týždne po výsadbe paradajok, zalievanie je mierne znížené, ale zostáva konštantné. Odporúča sa, aby užitočné látky v pôde vodou: dusík a vápnik.

Zavlažovací systém sa mení v období kvitnutia, keď sa frekvencia postupov zníži na 2-3 krát týždenne a každý krík je v priemere dostane okolo litrovej vlhkosti. Počas obdobia ovocia je potrebné zmeniť spôsob výroby vody s použitím zalievania pod koreňom alebo v studni. V čase aktívneho rastu paradajok je dôležité zvýšiť množstvo zavlažovania, opäť ich tráviť po 1-2 dňoch, zavádzajúce 2 litre vody pod kríkom. Keď sa zrelé plody objavujú na rastlinách, zavlažovanie sa zníži o 2-krát, zalievanie paradajok 3 krát týždenne 1-1.5 l vody pod rastlinou.

Akonáhle paradajky prichádzajú do aktívnej fázy vyvrátenia, vlhkosť sa postupne znižuje, a v čase, keď dozrievanie najvýznamnejších plodov môže byť zastavený vôbec, pretože Bush neabsorbuje toľko vlhkosti a môže nájsť potrebné kvapalina pre seba. Pred mrazom, odporúča sa zbierať všetky ovocie a odstrániť lôžka tak, aby škodcovia a choroby sa nevyvíjajú na sadeni. Je možné pestovať paradajky nielen v krajine, skleník a balkón sú pre to vhodné.

Na balkóne

Na pestovanie paradajok na parapete doma, musíte si kúpiť vhodnú nádobu, pôdu a dobré semená. Odporúča sa vybrať nízke stupne, ktoré zaberajú malý priestor a majú silne vyvinutý koreňový systém. Spočiatku je potrebné pristáť semená, klíčiť sa pred výskytom niekoľkých listov, po ktorých treba transplantovať na hlavné miesto.

Zalievanie výhonkov a mladých sadenice sú držané malé, ale časté, pôda musí byť mokrá. Takže, že kríky vyrastali zdravé, zvyšujú ich, otvárajú okno na pár hodín denne. Po vypovedaní na balkón sú okná vyslovené a teplota v miestnosti sa udržiava v rozsahu + 18 … 20 ° C. Akonáhle sa sadenice narazili na nové miesto, tieňovanie sa čistí. Zavlažovanie sa vykonáva podľa potreby hneď, ako sa pôda začne tlačiť, po ktorom je potrebné explodovať pôdu.

V čase plodovania sa uloženie vlhkosti zníži, odporúča sa ponechať trochu sušiaceho terénu na ochranu kríkov pred chorobami. Pre plný rast kultúry je Fertreal a pomôcť pri opeľovaní, otváraní okien a prilákanie hmyzu.

V Tepliciach

Kultivácia paradajok v skleníku je do značnej miery podobná predchádzajúcej možnosti, ale v tomto prípade môžu byť použité akékoľvek odrody, pretože tu môžu byť umiestnené veľké rastliny. Zavlažovanie pre uzavretú miestnosť je lepšia nainštalovať kvapkanie, pretože to umožní nasýtiť pôdu, nie prepne vzduch a môže sa zvýšiť alebo znížiť v závislosti od teploty.

Aby sa paradajky dobre rastú v skleníku, je dôležité zachovať si teplotu tam + 18 … 20 ° C, pravidelne vykonávať výmenu vzduchu a udržiavať pôdu mokré. Okrem toho nezabudnite na kŕmenie, ktoré umožnia, aby rastliny boli silnejšie a pretrvávajúce.

V otvorenej pôde

V záhrade sa nachádza možnosť vzlietnuť záhrade akejkoľvek pôdy, zasadiť širokú škálu odrôd, vykonávať niektoré z možných zavlažovacích metód. V závislosti od existujúcich faktorov si každý Dachnik zvolí, koľko a ako voda posteľ, pretože to čas od času pomáha. Vďaka prirodzenému zvlhčovaniu bude prítomnosť vetra a starostlivosť o slnko o paradajky na záhrade oveľa jednoduchšie, Ale splniť základné požiadavky na zalievanie.

Kombinácia s podávačmi

Kultivácia paradajok vyžaduje z Dozatu nielen na zabezpečenie včasného zavlažovania a zberu, ale aj výrobu kŕmenia. Vďaka hnojivám dostávajú rastliny potrebné stopové prvky, ktoré nestačia v pôde. Pre plný rast paradajok môžete použiť prísady, šíriť ich vo vode a nalievať priamo pod krídlom. Najvhodnejšími užitočnými komponentmi budú:

  • mangartan;
  • Braga;
  • kVASS;
  • Prostokvash;
  • munícia;
  • vajec;
  • kompost;
  • Kuracie vrh.

Takéto prostriedky sú dostupné vo väčšine datekov, ale môžu sa použiť aj alternatívne možnosti. Najjednoduchšie vyrábať superfosfát a spracovávať všetky kríky, aby poskytli rezervu všetkých potrebných prvkov. Ďalším spôsobom Biohumus, ktoré majú tiež veľa užitočných komponentov, ktoré kŕmia paradajky. A tiež na liečbu paradajok s Bordrijským tekutým alebo aspirínom, ktorý posilní rastliny a chrániť ich pred škodcami a chorobami.

V prípade vzhľadu sa z neho uloží huba „Trichopol“, ktorý sa účinne snaží s ochorením, pričom nie je poškodiť samotnú rastlinu. Ak je potrebné posilniť kríky paradajok, posilniť ich imunitu, potom môže hnojivo prísť na záchranu „Webová stránka. Vyrába sa v kvapalnej forme, takže sa ľahko zmieša s vodou a vstúpil do pôdy s vodou.

Hnojivá v akejkoľvek forme nasýti pôdu užitočnými látkami, ktoré poskytujú semenárky všetko potrebné na aktívny rast a rozvoj, väčšie výnosy a dobré aromatické postavy plodov. Použitie kvapalných hnojív vám umožňuje efektívnejšie používať čas na mieste, hydratujúcu pôdu a zároveň sa nasýti jeho užitočnými látkami. Každý Dácket môže nezávisle vybrať medzi zakúpenými a prírodnými hnojivami, pochopenie výhod a nevýhody každého z nich.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: