Ako zasadiť Dill?

Dill – Kultúra, jednoduchá pre pestovanie, a preto nie je prekvapujúce, že je možné ho zistiť na každej druhej záhrade. ale, Pravidelne sa radujú na bohatú plodinu s najvyššou chuťovými vlastnosťami, je stále potrebné uplatňovať určité úsilie.

Ako zasadiť Dill?

Načasovanie

Rastlinný kôpor v otvorenej pôde prijal niekoľkokrát v roku. Prvýkrát sa postup vykonáva uprostred pružiny po ukončení topenia snehu. Presné číslo je určené v závislosti od klimatických charakteristík oblasti – zvyčajne spadá do polovice apríla alebo dokonca v polovici budúceho mesiaca. Sladký deň, ktorý vyžaduje Dill, musí byť najmenej 12 hodín, čo však zodpovedá aprílom aj máji. Na klíčenie, pôdne zrná by sa mali zahriať na 3-5 stupňov tepla. V zásade je kultúra schopná preniesť ľahké mrazy s ochladením až -5 stupňov, ale ak existuje hrozba návratu chladného počasia, je lepšie odložiť pristátie na neskorší dátum.

Ak sa plánuje sáčok na semenáčku, potom to môžete urobiť od konca marca. Presný dátum je určený v závislosti od klímy – je dôležité, aby sa okamžitý prevod na pôdu vykonáva, až kým sa vlhkosť zostane v zemi, a samotná kultúra mala najmenej 30-35 dní na rast a rozvoj.

Ako zasadiť Dill?

Druhý čas na rastliny akceptované v lete. V skutočnosti môžete to urobiť niekoľkokrát za teplú sezónu – v júni, neskoro v júli alebo polovici augusta, ale s povinným intervalom medzery za 15-20 dní medzi pristátiami. Zasiahnutie Ukrope pod zima pochádza z konca októbra do začiatku novembra, nezabudnite zamrznúť a zmraziť Zem. Slnečné zrná budú úspešné, na jar bude dať plodinu na pár týždňov skôr ako prvá jarná siatie.

Treba uviesť, že niektorí záhradníci uprednostňujú určovanie priaznivých dní na lunárskom kalendári a každý rok vypadnú na rôzne dátumy. Účinnosť tejto metódy sa nepreukázala, takže úspešne vložil kôpor a bez neho.

Ako zasadiť Dill?

Výber a príprava semien

Vzhľadom k tomu, Dill zrná obsahujú éterické oleje, výrazne spomaľujú proces klíčenia, pred pristátím musia zvládnuť. Najjednoduchší spôsob zahŕňa namáčanie vo vyhrievanej vode. Na tento účel sú semená najprv naskladané v malom tkaninovom vrecku, po ktorom sa ponorí do nádoby naplnenej teplou kvapalinou. V tejto polohe by mal byť siačný materiál označený o približne jeden deň, ale pre to každé 4 hodiny bude musieť zmeniť vodu. Niektorí záhradníci uprednostňujú dvoj- alebo trojdňovú údržbu materiálu v mokrom Marle, zložená niekoľkokrát.

Barotovanie je pomerne efektívne, ale táto metóda si stále vyžaduje použitie špeciálneho svietidla alebo akvarijného kompresora. Aby sa podceli zrná so vzduchovými tokmi, bude potrebné zaspať na sklenenú nádobu, napríklad nádobu a nalejte teplú kvapalinu, potom, čo bude možné aktivovať prívod vzduchu. Opäť môžete použiť tašku tkaniny, čo je oveľa vhodnejšie ponoriť. Prebublávanie sejacieho materiálu pokračuje 24 hodín s povinnou výmenou vody od 4 do 6-krát.

Ako zasadiť Dill?

Ako zasadiť Dill?

V neprítomnosti prísnej doby bude postačujúce opláchnuť zrná vo vode, zahreje na 60 stupňov. Pre pohodlie interakcie s malými kópiami budete musieť použiť sito s malými otvormi alebo konvolúciou gázy. Po vykonaní postupov semien je približne 10-15 minút nevyhnutne vysušené, aby sa stalo drobivým, ale neprekonaním.

Pokiaľ ide o výber materiálu, je možné zakúpiť v špecializovanom online alebo offline obchode. Samozrejme, že nie je zakázané používať a osobne zmontovaný podvozkový materiál. Pri výbere odrody je potrebné zohľadniť výnos, klíčenie a odolnosť voči teplotným rozdielom jednej alebo inej odrody. Môžete napríklad vziať skoro „Grenader“, stredný vzduch „Lesnogorodsky“ alebo „Kibray“, dosť neskoro spať.

Na predĺženie sa ošetrené semená dostatočne odchádzajú niekoľko dní vo vlhkej gáze, zložená v niekoľkých vrstvách a rozkladajú sa na doske. Dôležité podmienky bude udržiavať teplotu miestnosti.

Ako zasadiť Dill?

Ako zasadiť Dill?

Na tom istom mieste možno zasadiť?

Napriek tomu, že Dill je nenáročná kultúra, niektoré požiadavky na miesto zastavenia vystúpenia. SUT Zelení lepšie na slnku, pri odľahlosti z miest, kde sa roztavená voda akumuluje alebo v blízkosti vody sú uzemnené. Rastlina umiestnená v tieni pod koruna stromov alebo v blízkosti domu s veľkou strechou, bude veľmi vytiahnutá, čo negatívne ovplyvní jeho chuťové charakteristiky. Ideálne susedia pre kultúru sú rad zeleniny – napríklad kapusta a uhorky, ako aj fazuľa, cibuľa a jahody. Je dôležité, aby obyvatelia jednej lôžky patrili do rôznych rodín, a preto nerozdeli choroby a škodcovia. Okrem toho sa bude musieť pozorovať, že vysoké armatúry nie sú tienené svetlom milujúci kôpru.

Ako susedná kultúra, paradajky, mrkva a bazalka nebudú vhodné. Vhodné prekurzory pre zeleň, je zvyčajné volať uhorku, zemiaky, kapusta, repa a strukoviny. Ak je záhrada citlivá na časté útoky, potom je lepšie zasadiť ho s lukom, kňučaním škodcov, a budúci rok je už späť do DOPE. Po užitočnej zeleň, záhrada sa odporúča, aby zasadiť papriky, hrach, zemiaky a dokonca bahnité s panlarovy.

Ako zasadiť Dill?

Požiadavky na zdroje

Pre kôpor vyžaduje voľnú živnú pôdu, ktorá má neutrálnu úroveň kyslosti a dobrej permeability vzduchu a vody. Kultúra nebude schopná vyvinúť na kyslých pôdach, ako aj v prípade kvapalnej stagnácie, avšak popol alebo vápno by mali byť výrazne skoršie pristátie, inak zelená hmota červená. V zásade pripravuje záhradu, ktorá sa má pripraviť buď predchádzajúcim jeseň, alebo na jar, ale 2-4 týždne pred pristátím. V tomto štádiu je pôda opitá spolu s hnojivami. Môžete použiť vlhký alebo kompost v množstve 0,5-1 lyžíc na meter štvorcový. Základné minerálne kombinácie sú vhodné aj: na lyžici superfosfátu, síranu draselného alebo močoviny pre každý meter štvorcový.

Mnohí záhradníci uprednostňujú komplexné hnojivá – napríklad nitroamhos, obsahujúce rovnaké proporcie dusíka, draslíka a fosforu.

Ako zasadiť Dill?

SOWING Technológia v otvorenom pozemku

Správne zasiatočný kôš v záhrade je nemožný bez zachovania dostatočnej vzdialenosti medzi zrnami – približne 1-2 centimetrov. Ak sú sadenice príliš rýchlo, čoskoro sa stanú pre osvetlenie, úsek. Okrem toho pravdepodobnosť vzhľadu šípky, negatívne ovplyvňuje chuť zelene. Pre závod je celkom vhodná schéma koberca výsadby, podľa ktorej sú zrná rovnomerne distribuované cez uvoľnený povrch, zblízka sa hrrať a užitočné zavlažovanie. Pri pristátí s radom drevenej palicu je hĺbka rovná 2 centimetrom zabalená. Rozdiel medzi nimi dosahuje 20 centimetrov. Výsledné prehlbovanie sa dobre naleje, naplnené siatím materiálom a zaspí suchú zem.

Ak chcete získať dobrú úrodu, vodu pripravené miesto bude mať pár dní na okamžité pristátie. Na záhrade bude musieť urobiť drážku 5 centimetrov širokú, distribúciu materiálu, v ktorom sa nebude vykonávať v priamke a cikzag, takže každá rastlina má dostatok priestoru pre rozvoj. Každé zrno bude tiež musieť dať do jeho hĺbky miniatúrneho otvoru 1 až 2 centimetrov. Záhrada je uzavretá tenkou vrstvou pôdy alebo mulčovania s hrúbkou asi 1,5 cm, a prvé zavlažovanie sa vykonáva až po 3 dňoch a vlhkosť sa posiela výlučne do uličky. Pomôže to tiež pokryť lôžka filmom alebo agrofluorínom.

Takže, že Bushový kôpor rýchlo vyliezol, je to pre-doma, aby sa do stavu sadeníc – napríklad v kazetách, a potom znovu zopakovať v otvorenom zemi.

Ako zasadiť Dill?

Ako zasadiť Dill?

Nuance Landing v skleníku

Prítomnosť skleníka z bunkového polykarbonátu v krajine umožňuje získať plodinu zelene takmer celý rok. Samozrejme, dôležité pre túto podmienku je prítomnosť špeciálnych osvetľovacích svietidiel a vykurovacích systémov alebo infračervených ohrievačov. Ak je dizajn nevybudený, potom zbierať kôpor jednoducho bude úspešný skôr – už v apríli alebo máji.

Ako zasadiť Dill?

Zahrievaný

Vyhrievaný skleník je vhodný na pestovanie kôpier, ak je teplota v ňom udržiavaná na 15-20 stupňov aj v zime a lampy poskytujú svetelný deň rovný 10 hodín. Zvyčajne sa také drahé budovy postavili na kultúru priemyselnej kultúry. Na pestovanie je lepšie používať odrody, nie veľmi citlivé na nedostatočné osvetlenie. Tak, Patrí medzi ne „Grenader“, „Almaz“, „Amazon“ a „Kutuzovsky“. Podľa pravidiel by sa pripravili semená na pristátie by mali byť rovnakým spôsobom ako pre otvorenú pôdu.

Napriek prítomnosti ohrievača by miesto, ktoré na Zemi nemali – rastliny sa rýchlo pohybujú. Odborníci odporúčajú vytvoriť regály na tento účel, na ktorom môžu byť zásuvky fixované s pôdou. Vzhľadom k tomu, kultúra má dosť dlhý koreňový systém, výška nádoby je potrebná na to, aby viac ako 30 centimetrov, tiež nezabudne na vypúšťacie otvory. Kapacita je naplnená zmesou pôdy a rašeliny v pomere 3: 1. Cítite Zeme Lepšie minerálne podávače, ktorých počet závisí od rozmerov boxov. Každý štvorcový meter Zeme bude potrebovať 14-20 gramov močoviny, rovnaké množstvo draselnej soli a približne 20-30 g superfosfátov.

Ako zasadiť Dill?

Ako zasadiť Dill?

Pred výsadbou na povrchu vo vzdialenosti od seba sú drážky vytvorené pri 15-20 centimetrov. Hĺbka vybrania je 1,5-2 centimetre. Pozemok je zavlažovaný a semená sa umiestnia do drážok, vzdialenosť, medzi ktorými 2-3 centimetre dosiahne. Všetko zaspí Zem, potom, čo bude nejaký čas dostatočný na to, aby sa pôda navlhčila.

Keď sa sadenice natiahli na 3-5 centimetrov, budú musieť byť prepínané tak, aby voľný priestor medzi jednotlivými kópiami zvýšil na 5-10 centimetrov.

Ako zasadiť Dill?

Nepoistené

V neohrečenom skleníku, Dill pristál na jeseň. V chránených podmienkach kultúra ľahko toleruje zimu a ďalšia jar poskytuje zber od polovice apríla. Pristátie sejacieho materiálu sa vykonáva priamo do pôdy analógiou s pouličnými lôžkami. Ak bola zima zasnežená, a vlhkosť prišla dovnútra na zemi, potom by to nemuselo robiť nič na jar, inak má zmysel nezávisle načrtnúť vnútri snehu.

Hlavnou podmienkou kultivácie kultúry v takomto skleníku je neustála údržba pôdnej vlhkosti.

Ako zasadiť Dill?

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár