Ako znížiť Raspberry jeseň?

Rovnako ako akákoľvek záhrada, záhradná kultúra, plodenie veľa, už desaťročia, Malina potrebuje pravidelné orezávanie. Zanedbanie orezania malinov je plná postupného, ​​ale lojálneho redukcie výnosu, mnoho kríkov umierajú, nemajú čas dať nové procesy a korene.

Potreba postupu

Krimpovanie maliny – v podstate omladenie kríka. Tento boj nielen s škodcami, ktoré sa skrývajú v „džungli“ tvorenej beztvarými a nespôsobilými radmi, pre ktoré mnoho rokov sa nikto nestanovil, ale aj stimuloval rast nových, ovocných vetiev, priamo ovplyvňujúci zber. Faktom je, že na starých pobočkách, ktoré sa od niekoľkých rokov alebo viac, kvetenstvo nie sú vytvorené – takéto vetvy sa konvertujú len na ložisko „Skeleton“.

Kríky, na ktorých sa mladí pobočky prestali objavovať, v skutočnosti, stať sa „prázdnou kvetinou“, neuspetí žiadne praktické (plodiny) prospech, s výnimkou možného záhradníctva. Maliny násobí nielen semien (sadenice), ale aj vegetatívne (nakrájaná dcérska spoločnosť Bush – spolu s mladým koreňom).

Jeden chov (naočkovanie dcérskych spoločností) nestačí – prístup „zasadený a zabudol“ tu sa neuplatňuje za starostlivosťou Malinnika.

Načasovanie

Základné orezávanie je najlepšie vyrobené na jeseň, keď malinové húsenky prestali plodiť tento rok, a potom upustil svoje listy. Je v tomto čase na budúci rok je nastavená forma rastúceho kríka.

Mimoriadne orezávanie je spojené len s odstránením pacientov, starých a ne-vývojových riaditeľov. Ignorovanie tohto postupu v budúcom roku nepriaznivo ovplyvní množstvo a kvalitu zberu. Sušené (mŕtve vetvy) nedávajú vzniknúť mladých.

Na lunárskom kalendári

Na rozdiel od zvyčajného „počasia“ kalendára sa Lunár zameriava na konkrétne čísla. Astrológia a numerológia prichádza na záchranu, tento prístup je oveľa menej opodstatnený ako akcie „na počasie“. Podstatou metódy – pri orezaní v klesajúcom mesiaci. Tam je teória, podľa ktorej je šikmé smerom k koreňom, čo zabráni strate šťavy (jeho odparovanie) prostredníctvom usadenín pobočiek. Nie je možné plodiť Malinnik na úplnom Mesiaci a v deň začiatku rastu fázy Mesiaca a 23. deň.

Špecifické časy orezávania na jeseň – 2, 5, 7, 9, 20 a 28, 1, 4, 5, 10, 7, 11, 11, 30. Podľa tejto teórie, 3, 6 a 8 lunárnych dní prispievajú k akejkoľvek činnosti v záhrade a v záhrade, vrátane obriezky koruny kríkov. Nemôžete vykonať prerezávanie 1 a 28. októbra, 1. novembra a 26.

Mesiac by mal zaujať viditeľné miesto na mape Star Sky – vo vesmíre, obmedzená konšteláciou Aries, Leva a Strelec.

Berúc do úvahy región

Ak neveríte v astrologické príznaky, orezávanie s klimatickým úverom a predpoveď počasia v regióne sa nachádza 1,5 mesiace pred začiatkom pravidelných mrazov. Toto obdobie je spôsobené časom, počas ktorého sa maliny akumulovať živiny takto pripravené na zimu. Pre každú z regiónov sú prerezávanie.

Pre Urarals a Zauralya, Sibíri tentoraz trvá celý august. V primóskom území, v Moskve a Moskovskom kraji, z väčšej časti strednej skupiny európskeho územia Ruska, môže byť termín prevedený do polovice septembra, v oblasti Leningradu – na jeho konci. Na juhu Ruska sa prerezávanie vykonávajú od polovice septembra do polovice októbra. Minimálny čas, ktorý by mal maliny, ktoré sa majú prispôsobiť mrazom, je len tri týždne. Ak vynecháte toto obdobie, potom takáto odchýlka od grafu je schopná vážne znížiť zber budúceho roka, pretože omnotové kríky musia byť pripravené vopred na ďalšie vegetačné obdobie.

Prečítajte si viac  Paradajkové svetlá Moskvy

Na bežnej maliny sa orezávanie môže vykonávať ihneď po skončení sezóny zberu. Ak sa prognózy chladného počasia sľúbili skoro, potom stojí za to trochu presúvať obdobie na to, aby sa pobočky skôr. Presné rezanie termínu, aby sa zohľadnilo, že nie je ľahké – zamerať sa na plánované zmrazenie. Odrody vplyvu, ktoré sa vyznačujú plodovaním na jeseň, takmer celé leto, čo dáva postupné pasenie, obriezka zbytočných vetiev vyrobených po vypustení listov.

Aké nástroje sú potrebné?

Pre hrúbku vetiev, ktoré nemali čas na rozvoj stredných veľkostí, obvyklé, chladené kancelárske potreby alebo šijacie nožnice vyrobené z vysoko kvalitnej náradie. Pre stredné a hrubšie vetvy bez vysoko kvalitného sektor (vyrobené z tej istej ocele) nemôže robiť: Plátok by mal byť hladký.

Ako spotrebný materiál – vosk, záhrada alebo iný ekologický liek, uzatváranie umiestnenie rezu a nie vzdať sa násobenia patogénnych mikroorganizmov, plesní a húb. Ak sú nové, alebo existujúce, solárne podpery finalizované (sieťovina na nosnom ráme), potom použite prírodné alebo syntetické povrazy (záhradné povraz). Podväzok vystrašeného Malinnika poskytne majiteľom možnosť ľahko zbierať zber, chôdzu medzi radmi, a vymedziť rastliny, čo im dáva viac slnečného svetla a lepšie vetranie.

Secateur a nožnice by mali byť maximálne tvarované. Môžu sa použiť aj pre hrubé stonky. Pomocný nástroj – Zlomky, ktoré sa čistia rezanými vetvami, neschopnými ďalej reprodukciu.

Akú výšku?

Tvorba prerezávanie vo svojich pravidlách sa opiera o prevenciu nadmerného zhrubnutia zničených kroviek. Hrubé prasiatko, hojnosť zelene vytvorí najdôležitejšiu „húštinu“, v ktorej nebude existovať žiadny komplexný prístup pre včely a iné hmyz do opeličovaných kvetenstiev. Výsledkom je, že malý počet pollovaných kvetov je rovnaké množstvo bobúľ. Bobule, ktoré dostávajú málo sveta, budú pomalšie ako jasnosť, ochutná „ako tráva“ vodnatá, bez jasnej charakteristickej chuti a vône zrelých malín. Takže v prvom páde sa orezanie vykonávajú nasledovne.

  • Bush opustí asi 10 najlepších, zdravých vo vývoji výhonkov. Všetko, čo nemalo čas na správne rásť, automaticky ide „pod nožom“.
  • Pre druhý rok sa orezávanie dcérskych spoločností vykonáva na všetkých rovnakých 15 cm. Podstatou systému je v stimulácii aktívneho rastu nových výhonkov, najmä tých, ktoré priamo ovocie.

Pre orezanie maliny je iný systém.

  • Chuculujte mnoho bočných mladých vetvičiek. Bodom je mať hlavnú vec pre leto rásť na meter a viac. Z každých 10 bočných vetiev nechávajú napríklad 3-4.
  • Opakovanie toho istého štádia pre budúci rok bude odrážať riadok Malinnikov na výšku ľudského rastu a ešte viac (celková dĺžka viac ako 2 m). Z pokračujúcej rýchlo rastú Malinnik, väčšina bočných výhonkov sa odreže. Rastúci hlavný kmeň je spojený s brúsením – pretože sa deje z priamej miesta pod vlastnou hmotnosťou a vo vetre.
  • Tretí rok je narezaný vrchol hlavného kmeňa. Z tohto bodu na bočné vetvy aktívne naďalej rastú v rôznych smeroch, čo umožní Malinnik prideliť vysokú mriežku. Až 5-6 rokov (podľa veku) kríky sú dobré ovocie, plodina dosahuje maximálny počet. Zároveň je každá sekundárna (terciárna, kvartérna a tak ďalej) vetva skrátená o 25 centimetrov zhora.
Prečítajte si viac  Paradajka tamara

Neoddeliteľnou súčasťou takejto schémy – rezanie bočných puzdier pochádzajúcich zo všeobecného (materského) praženia. Ak nie je možnosť ich zasadiť na nových miestach, potom ich implementovať každému, kto chce amatérsky záhradník alebo odhodiť. Oslabené vetvy pobočiek môžu byť odrezané do prvej dobre vyvinutej obličky. Ak sa pobočky vyvinuli príliš veľa, a všetky sú zdravé, zanechávajú niektoré nestoltné – vytvoria zahusťovadlo, čo je priaznivo ovplyvňuje kolónie škodcov.

Metódy

Existuje niekoľko metód, ktoré vám umožnia znížiť extra pobočky od Malinnik. Kombinovať, dosiahnuť krásny výhľad a vysoký výnos tohto bobule.

Normálny

Jednoduché orezávanie môže ovplyvniť režijné aj koreňové časti. V prvom prípade, rozšírenie kríka z mladého riadka, ktorý nebude mať čas čakať na jeseň. Zelené výhonky, nie Odereznev, Die – to dáva zmysel opustiť ich, s vedomím, že sa nedokážu vyrovnať sa s úlohou (premeniť na trvalky), zatiaľ čo oni budú mať významnú časť živín z hlavného kríka, nie.

A toto „životnosť“ by vynaložilo na rast iných, zvetraných výhonkov, výzdobu vznikajúceho jari, dozrievanie plodín v júli a auguste, posilnenie ochranných síl Bush ako celku, vrátane ďalší rast koreňov.

Tvarovanie

„Skeleton“ Bush tiež potrebuje jasnú tvorbu. V závislosti od platovej triedy si vlastník Malinnik zvolí, že je dôležitejšie – umožniť, aby malinový, aby sa zvýšil, povedzme, takmer na strechu altánok alebo inej konštrukcie, bariéry slúžia ako teplo, alebo na kŕmenie centrálnych výhonkov, vytvorením nádhernej, ale priesvitnej a dobre venovateľnej koruny.

Na tento účel sa odstráni všetky nedostatočne rozvinuté, zahustené, outsiders – už nie sú zelené, ale hlavná časť kríka. V podstate môže byť obyčajné orezávanie odložené – okamžite nahradené formatívne, ale v lete sú orezané miesta okamžite zapečatené záhradou alebo voskom. Zdá sa, že prejav škody by bol zdravý, s aktívnou rastúcou mŕtvicou, je to neprijateľné – to nie sú dekoratívne kríky, ktoré sú aj zarovnané, ale kroviny „ovocie“.

Sanitárny

Sanitárny stav Bush – absencia všetkých nezdravých. Čokoľvek je ohromené podliehať okamžitému odstráneniu, aby choroba nepokryla celý krík. Suché, zhnité, pokrčený mach, huba, forma, ohromený mikróbmi – všetky tieto pobočky a výhonky idú „pod secateurs“. Účel – Uložiť Vissal.

Vo voľnej prírode, prirodzený výber zničí všetko slabé a pomalé, osoba môže urýchliť tento proces, čo ušetrí vhodné a užitočné – dáva maximálny návrat pobočky a koreňov. Sanitárne orezanie sa neskôr nestane: sa považuje za núdzovú situáciu.

Ako orezať opravu?

V jesennom období sa opravárenské odrody líšia v službe. Pred začiatkom mrazom by nemali byť viac ako mesiac – a menej ako tri týždne. Nesnažte sa znížiť kríky v lete – dozrievanie bobúľ je možné a na jeseň. Na získanie veľkej zberu sa bežné orezávanie vykonáva na všetkých kríkoch. Ako pre dva malé výnosy, resp. Rezanie zbytočných vetiev je čiastočne. Je to „polovica“ prerezávanie vyhovuje južným regiónom Ruska. Zvyšok regiónov, kde sa v zime v zimnom pláne, praktizuje rozsiahle orezávanie kríkov.

Čiastočné orezávanie je vytvorené nasledovne. Dvojročné pobočky, ktoré stratili schopnosť byť bohaté ovocie, narezané na zem – bez zanechania hardvéru. Môžete ich odlíšiť začiatočník spadnúť z kôry. Nechajte len 4 najviac životaschopných vetiev – ešte nestali neplodné vetvy. V prípade úplnej obriezky sú všetky výhonky odstránené cez povrchovú čiaru pôdy. Cubs tu tiež nemožno ponechať – slúžia ako útočisko pre baktérie, spor a huby.

Prečítajte si viac  Tomato Patriaryevna

V oboch prípadoch je celá obriezka biomasa odstráni z miesta. Úplný orezávací strach by nemal: odrody malín s dlhodobou žatvom dávajú bobule a na dvojročnom a ročných pobočkách. V prípade zlyhania tých, ktorí sa počas jesene stali zbytočnými pobočkami, sú na jar znížiť.

Nováčikovia rastúce malinov s dlhodobou žatvom sa často pozývajú, aby používali žlté odrody. Rozdiel od obvyklých malín na opravu je, že neplodné výhonky sa objavujú počas prvého roka.

Následná starostlivosť

Sledujte Raspberry po účes – to znamená vykonať nasledujúce kroky:

  • Hrubý prierez je pokrytý voskom alebo záhradou;
  • vyrábať striekanie s látkami, ktoré vystrašia škodcov všetkých druhov a odrôd;
  • V prípade potreby produkujte filtračné zariadenia.

Malina, podobne ako akékoľvek kroviny a záhradné odrody, odporúča sa rásť na mieste, extrémne chránené pred klíčivosť vetrom burín. Ideálne miesto – skleníkové podmienky, v ktorých bude slnečné svetlo dostatočne rozptýlené, čiastočne absorbované, napríklad, polykarbonát matná strešná náterová konštrukcia. Tu, rastliny nie sú ovplyvnené hurikánom, čiastočne chránené pred kupovaním. Zavlažovanie malinových húštiny sa odporúčajú kvapkovým spôsobom – jeho účinnosť je preukázaná príkladom miliónov farmárov záhradníkov.

Bežné chyby

Často po drsných zimách čerstvých, transplantovaných častiach malých kríkov prebudili na jar dlhšie ako obvyklé. Bežné maliny sú neuveriteľne životaschopné: ako napríklad BlackBerry a Hybrid – každý mesiac, je schopný prežiť a množiť, uvoľniť výhonky bližšie k koncu jari. Nepoužívajte kopať to: Tieto kríky sa stále prejavujú. Predchádzajúca práca sa zdá presvedčiť, že malina, ako je burina, prežije aj v suchu. Toto je nesprávne. Po týždennom 40-stupňovom tepla a teplo často zomrie.

Bude to správne na vode v horúcom počasí každý deň. Nepoužívajte čerstvé, nie tri kompost. Čerstvé plytvanie človekom a poľnohospodárskymi zvieratami, hydinou, nie „s výhľadom“ počas správneho obdobia, zaručené horenie koreňového systému akejkoľvek záhradnej a záhradnej kultúry. Počas kvitnutia nie je voda. Voda sa umyje svojou peľou, mnoho kvetov sa zanedbávajú a plodina sa stane veľmi vzácnou.

Nepoužívajte vodu s nečistotou hydrogénov, prebytočnou železou a inou „chémiou“, ktorá nie je znázornená na použitie. Ak je napríklad jednorazové zavedenie slabého riešenia medi a železnej nálady schopné strašných škodcov a potaš / fosforečné hnojivo, tiež imaginárne (pružina), platí, že všetky ostatné zlúčeniny budú poškodiť. Sulfid vodíka je pripojený k kyslíku rozpustenej vo vode a zmení sa na kyselinu sírovú, ktorá, rovnako ako akákoľvek anorganická okyslenie, inhibuje rast a vývoj nových pobočiek, neumožňuje obličky prasknúť, a nové výhonky – na kričať , pretože voda sa stáva „mŕtve“. Okamžitá železo, oxidácia, usadená vo forme hrdze na rastlinách, pôde, zavlažovacích potrubiach a postrekovačoch. A hrdze a zlúčeniny síry menia kompozíciu pôdy: reaguje s niektorými živinami v ňom, tvoria síru a glandulárne zlúčeniny, z ktorých mnohé nie sú užitočné pre záhradné plodiny.

Nakrájajte kríky len sterilné secuteurs. Najjednoduchší spôsob – buď ho kričať, alebo proces s pomocou „Aseptolin“. Tento prípravok obsahuje až 70% etanolu – dokonca aj 15% jej roztoku zabíja akúkoľvek bunku.

Znížte nekompejový nástroj – to znamená, že v rezu neviditeľných škodcov sú neviditeľné. Príprava na zimu je vyrobená začiatkom jesene alebo uprostred jesene. Plodiny maliny kríky zakázané.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: