Alycha Lodva

  • Názvy synonymá: LODVA
  • Sa objavili pri prekročení: LOOSE X OLYMPIC
  • Typ rastu: stredný odolný
  • Self-rýchlosť: Self-Visa
  • Plná veľkosť: Veľký
  • Výnos: Jammer
  • Účel: Na spotrebu v čerstvej forme
  • Hmotnosť plodu, g: 36
  • Formulár: zaoblené
  • Maľovanie ovocia: Žltá

Pozrite si všetky charakteristiky

Lodva Rôzne je rozsiahlym škálou ruských sliviek, to je tiež nazývané diploidné slivky alebo hybridné alych. Sa líši pri zmäkčovaní a veľkom konci, zimnej ťažkostiam a vysokým výnosom. Plody sú čerstvé, sušené, používané na varenie kompómov a vín, džemy, nápad, pasty, marmeláda.

História odstránenia

Hybrid bieloruského výberu sa objavil na základe RPU „Ústavu ďalekovej montáže“ v dôsledku prenosu odrôd zomrie a olympijský. Autori sú B. Matveyev, M. Kastritskaya, N. Karpenko. Kniha návštev zahrnutá v roku 2011.

Popis odrôd

Strom strednej triedy dosahuje 4-5 m, výška rastliny často závisí od typu zásob. Korunné okrúhle pyramídové strednici. Kôra na kmeň a vetvy hladké, sivé. RAVÁZIE TENTRY, RIGHTNÉ, BROWN-BROWN. Malé listy, rozšírené, oválne, hladké, lesklé, tmavo zelené. Kvety malé, biele, dvojité.

Kvety v máji, kvety netrpia spätným mrazom. Život stromu – asi 25-30 rokov. Odroda je charakterizovaná vysokou schopnosťou seba-generácie.

Ovocná charakteristika

Ovocie vo veľkosti sú veľké, vážia v priemere 36 g, zaoblený tvar, žiarivý žltý s hlbokým prehlbovaním, oddeľujúcim alych pre dve identické polovice. Buničina je mäkká, veľmi šťavnatá, s karamelovou arómou, kosť je malá, dobre oddelená. Koža s bežeckým voskom, hustý. Dobre prepravované, uložené asi 5 dní v suchej chladnej miestnosti.

Chuť vlastnosti

Ochutnať dezert, sladký, s malou sourness. Ovocie obsahujú veľa karotén. Ochutnávka – 4,9 bodov.

Dozrievanie a plodnenie

Hybrid začne byť otočne po dobu 2-3 rokov po pristátí, potom plodiny prináša pravidelne. Je to považované za skoro na dátum dozrievania – začína od konca júla a trvá do polovice augusta, zbierajú sa v niekoľkých technikách. Zrelé Alycha začína rozpadať.

Výnos

Výnos je dobrý: 3-4 roky starý strom môže priniesť 4-5 kg, s 5-6 rokov, 35-40 kg sa odstráni.

Rastúce regióny

Vhodné pre plánovanie v strednom pruhu Ruska, môžete rásť v Sibíri. Hybrid je úspešne ovocia v Bielorusku a Ukrajine, ako aj v pobaltských krajinách.

Self-trvanie a potreba opeľovačov

Cenovo dostupná odroda, podpredolda iných opeľovačov – Mara, Asajod, Traveler.

Pestovanie a starostlivosť

Pristátie sa vykonáva na začiatku jari k rozpusteniu obličiek, sadenice s uzavretým koreňovým systémom môžu byť vysadené celú sezónu až do konca septembra. Miesto pre sadenice je zvolený solárny, uzavretý z vetra, na južnej alebo juhozápadnej strane stránky, lepšie vedľa domu alebo nepočujúci plot.

Podzemná voda by nemala položiť na diaľku bližšie ako 2 metre od povrchu. Alycha preferuje slnko, ale dobre rastie na polovicu. Slnko zohráva rozhodujúcu úlohu pri dozrievaní ovocia: čím viac bude spadnúť na pobočky, tým rýchlejšie sa zber dozrieva a bobule sa stávajú sladšie.

Pit na pristátie robí veľkosť 60×60 cm, hĺbka 60. SIT PODĽA SCHÉMU 5X3 M. Úrodný substrát sa naleje na dno. Sour Pôda Deoxid Dolomite Múka. Zvyšok pristátia sa vykonáva rovnakým spôsobom ako pre iné typy rozsiahlych hybridných alchi.

Nenáročný hybridný, nevyžaduje osobitnú starostlivosť. Odporúčame mierne zalievanie. 3-krát počas celého roka: skoro na jar, kým sneh ešte nezostúpil, v období rastúcich bariér – v júni, počas záložky ovocných obličiek pre ďalšiu úrodu – v júli.

Koruna musí byť potrebná na vytvorenie. V prvých rokoch, strih, zanecháva si silné kostrové pobočky. Jeden rok sa každý rok skráti. V auguste, vrcholy mladých rastúcich strieľa.

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Pri odrôd dobrá imunita na prasknutie. Je naklonená, aby bola ovplyvnená moniliózou a cokkkomikózou, pre prevenciu je liečená liekom „Horus“ v niekoľkých technikách: pred kvitnutím, potom pri vytváraní púčikov. Z pulzného rosy a pasty aplikovať drogu „sump“.

Beat, ovocie, hnedé piatkové piatko. Chrániť pred hmyzom na stromoch, „Candy Belt“.

Stabilita na pôdu a klimatické podmienky

Rozmanitosť je považovaná za zimnú ťažkosť, trvá dobrú mrazu na -35 stupňov. Kultúra negatívne ovplyvňuje drsné teplotné rozdiely od februára do apríla, môžu poškodiť drevo a kvetinové obličky. Do sucha stredne odolného hybridu, vo veľmi pečenom a suchom lete bude vyžadovať pravidelné zavlažovanie. Rast môže na akomkoľvek type pôdy, ale odporúčané voľné úrodné bubny s neutrálnou kyslosťou.

Recenzie Recenzie

Niektorí záhradníci zavolajú túto rozmanitosť marhuľových sliviek pre charakteristickú žltú a sladkú kyslú chuť. Lodva každý rok prináša veľa zberu, je to dobre tolerovať mrazivé zimy. Medzi nevýhody, nazývajú tendenciu shuffle a vzhľad roztrhaného na vrstvený alkohol.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár