Šampión broskyňa

 • Výsadba: Vzdialenosť medzi rastlinami 1.5-2 m
 • Typ rastu: stredný odolný
 • Čas dozrievania: Médium
 • Účel: Tabuľka
 • Výnos: Vysoká
 • Prepravovateľnosť: Stred
 • Jar: 3-4 rok
 • Veľkosť kosti: Malý
 • Distribúcia kosti z buničiny: Nie je oddelené
 • Zimná ťažkosť: Nad priemer

Pozrite si všetky charakteristiky

Champion je stupeň príbory, ktorý je charakterizovaný vysokou odolnosťou voči mrazu, a preto vhodný na pestovanie v drsných klimatických zónach. Odroda je známa od roku 1991 a počas tohto času získal širokú popularitu v kruhoch záhradníkov.

Popis odrôd

Šampión sa rozlišuje priemerným typom rastu, strom dosiahne výšku 3-4 m; Crohn Widespit, natiahnutý, hrubý; Stredné kvety sú vytvorené vo forme veľkých misiek, majú jasné ružové lístky.

Ovocná charakteristika

Broskyne sa získajú v priemere vo veľkosti a takmer okrúhlom tvare, ich hmotnosť je približne 150 g, na žltej s bravčom, pozorovaná miešacia kanóna. Čas použiteľnosti je obmedzená na týždne, indikátory dopravy sú tiež priemerné. Pre dobré trhy sú ovocie uložené v krabiciach a kontajneroch, a ak sa ovocie odložia strom 5-7 dní pred plným dozrievaním, budú ľahšie previesť dopravu.

Chuť vlastnosti

Telo ovocnej šťavnatej, jemnej, chuti, dezerty sa odhaduje na 4,7 bodu. Tieto broskyne sa používajú na čerstvé použitie a na prípravu šťavy, nektára a rôznych dezertov. Okrem toho má šampión výraznú arómu, ale dobré nezrovnalosti mechy kosti by sa nemali pochváliť.

Dozrievanie a plodenie

Prvým majstrom ovocia prináša 3-4 roky po pristátí. Kvitnúce začína v máji a poplatok za úrody spadá do druhej polovice júla, čo je charakteristické pre stredné odrody. Pravidelné plodenie.

Výnos

Šampión je vysoko výnosný stupeň, ktorý prináša 60-70 kg plodov z jedného stromu.

Pestovanie a starostlivosť

Pripraviť pôdu pod pristátím by mala byť vopred. Na tento účel sa organické a minerálne kompozície zavádzajú do pôdy, zavlažovali hrebeň a vykopať výsadbu yam s priemerom a hĺbkou 60-70 cm. Deň pred plánovaním, držte sadenice vo vode a korene sa liečia s antifungálnymi činidlami. Pri pristátí starostlivo narovnajte korene, zasadiť rastlinu a vyplňte zostávajúci priestor s plodnou zmesou. Po pristátí, maľovať graf a inšpirovať valcovaciu kruhu slamy alebo mokrej piliny. Odchádzajú medzi stromami vzdialenosť 1,5-2 m.

Rozmanitosť patrí k sebe-esteemickým odrodám, a preto nepotrebuje susedstvo iných plodín, ktoré pôsobia v úlohe opeľovačov. Pri opustení kultúry používajte viac odporúčaní.

 • V priebehu sezóny, prispôsobiť strom 2-3 krát: Na jar, vložte organické a v období kvitnutia a plodovania, minerálne kompozície obsahujúce draslík a fosforu budú vhodné. Naposledy, keď rastlina oplodňuje na jeseň, keď sa pripravuje na zimu.

 • V priemere je šampióna triedy napojená 2-3 krát za sezónu. Frekvencia závisí od klímy, kde sa rastlina kultivuje. Tak, v suchých horúcich oblastiach, pôda sa zvlhčuje ako horná vrstva chleba a v strednom pruhu sa zameriava na číslo a frekvenciu zrážok.

 • Jeseň a jarné strávenie sanitárne orezávanie. Počas tohto postupu potrebujete likvidovať všetky poškodené, staré, mraziace pobočky.

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

Šampión sa vyznačuje odolnosťou voči mrazu a je pripravený odolať teplotám do -30 stupňov. Púčiky môžu niesť zamrzne na -8 stupňov a kvitnúce kvety nebudú trpieť pri teplote nulových stupňov. Dokonca aj strom bude poškodený počas zimných mrazov, bude sa rýchlo zotaviť na jar.

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Choroby a hmyz takmer neovplyvňujú stupeň šampióna, ale keďže prevencia bude stáť za to, aby sa liečilo v jarnej rastline s fungicídmi a insekticídmi, ako aj na odstránenie burín a padádia včas, neignorujú včasné hnojenie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: