Aplikácia ammonického alkoholu z slimák

Jeden z najnebezpečnejších škodcov, ktoré môžu prebývať na pozemku a poškodiť zeleninu a ovocie je vlámanie mollusk slimák. Vzhľad, podobá sa slimák, ale bez „domu“ -rakoviny.

V súčasnosti sa počet slimákov, pravdepodobne v dôsledku otepľovania klímy niekoľkokrát zvýšil. S touto škodcom je potrebné bojovať, a to je nesporná skutočnosť. Ako to urobiť, do akej metódy na stredisku – povedzte nižšie. Budete príjemne prekvapení – môžete sa zbaviť slimák s pomocou amoniak alkoholu.

Vlastnosti ammonického alkoholu

Existuje mnoho rôznych chemických liekov, ktoré umožňujú výrobcovi zbaviť slimákov v záhrade av skleníku. Ale skúsení záhradníci stále radšej využívať ľudové opravné prostriedky v boji proti slimákom, medzi kým – Amoniak Alkohol.

Amoniak má tieto vlastnosti a výhody v boji proti slimákmi.

 • Amoniak, ktorý je jeho hlavnou zložkou, je charakterizovaná veľmi žieravou vôňou. Je to tento zápach, ktorý desí mollusks a robí ich utiecť z miesta.
 • Účinnosť.
 • Tvrdosť pre človeka.
 • Dostupnosť. Môžete si kúpiť v akejkoľvek lekárni.
 • cena. Náklady na amoniak sú trochu a potom a desiatky časov nižších, ako napríklad špeciálne vyvinuté chemikálie.
 • Ekonomický tok.
 • Multifunkčnosť. Použitie látky, môžete sa vyrovnať nielen s buckulentnými mäkkými, ale aj s inými škodcami, ktoré nevadí na zber. Nezabudnite tiež, že amoniak môže byť použitý na to, aby sa človek cítil.

Tam sú prakticky žiadne nevýhody tejto metódy boja. Jediná vec, ktorú potrebujete vedieť, je, ako pripraviť riešenie.

Ako chovať Vasharyar?

Letný alkohol je naozaj jedným z najúčinnejších spôsobov, ako sa zbaviť slimákov. Takáto metóda praktizuje skúsených agronómov a záhradkárov, ktorí poznajú recept a správne proporcie chovu. To je nevyhnutné, pretože veľká koncentrácia amoniaku môže výrazne poškodiť rastliny, ich koreňový systém.

Existujú dve recepty na zhromažďovanie amoniaku:

 • 40 ml 25% látky sa naleje do 10 litrov vody – tento roztok sa používa na nafúknutie trhlín v zemi;
 • 100 ml amoniaku je rozvedené v 10 litroch vody – koncentrovaný roztok sa používa s veľkou populáciou mäkkýšov a pre tuhý striekanie alebo pôdny prieliv.

Je veľmi dôležité dodržiavať proporcie, aby nedošlo k zhoršeniu situácie a nie zostať bez plodiny.

Podmienky používania

Už sme sa rozhodli, že použitie alkoholu amoniaku, alebo ako sa nazýva aj „lekáreň amoniak“, môžete sa zbaviť slimák na vonkajšej pôde av skleníku navždy. Ale okrem pravidiel pre chov a prípravu riešenia, musíte vedieť, ako aplikovať.

Existuje niekoľko odporúčaní, že skúsení záhradníci zdieľali.

 • Pripravte riešenie v súlade s proporciami.
 • Použitie zavlažovania môže, vedro alebo akýkoľvek iný kontajner. Na pozemku, kde sú stopy biotopu slimákov, nalejte všetky sloty v pôde s roztokom. Počkaj chvíľu. Po nejakom čase sa papuče začne dostať z jeho azylu, pretože vôňa amoniaku je veľmi nepríjemná.
 • Ammonia ich nezabije, jednoducho začne pomáhať pri bezpečnom mieste. A v tomto bode s metlou a lopatkou alebo symptónovou lopatkou, potrebujú byť zhromažďované a odstránené ďaleko od rastlín.
 • Dajte našutes a nechajte svoje zvyšky na stránke kategoricky nemožné. To pritiahne ďalšie škodcov.
 • Použite alkohol amoniak nie je potrebný viac ako raz týždenne.

Počas procesu je veľmi dôležité, aby sa zabezpečilo, že riešenie nepatrí do samotných rastlín. Koncentrácia roztoku je dostatočne vysoká, a jeho padajúce na listy alebo stonky rastlín ich môže poškodiť.

Tento spôsob môže byť použitý výlučne v lete, počas obdobia, keď sú rastliny už kvitnúce alebo na nich sa objavujú plody. Na jeseň, po zbere, metóda nebude účinná. Je to kvôli zvláštnosti mäkká. Slums sa objavujú na mieste len v teplej sezóne, počas obdobia hojného zalievania rastlín.

Použitie ammonického alkoholu z slimákov vo videu nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: