Aplikácia amoniak

Ak sa rastliny stávajú bledými a žltými, nekvujte ani nie sú ovocie – to znamená, že chýba dusík. Aby sa sadenice boli silné a silné, je potrebné ho kŕmiť alkoholom amoniaku, ktorý je vďaka svojim vlastnostiam je dokonalé hnojivo. Je tiež schopný šetriť rastliny z niektorých škodcov a chorôb, takže aplikovanie amoniaku je mimoriadne užitočné.

Vlastnosť

S pomocou Vasharyar môžu záhradníci zabrániť zalievaniu pôdy a lepšie. Spolu s amoniakom v teréne, dusíkatá zlúčenina klesá, ktorá je v prírodných podmienkach získať zo spracovania humusu. Jediný rozdiel je, že humus je platný 2-3 roky a alkohol amoniak – takmer okamžite.

Po vykonaní hnojív je možné poznamenať, že rastliny stonky stávajú mäsité a trvanlivé, listy sú zväčšené a majú bohatý zelený odtieň. Sadenice sa stáva silným, zdravým a odporom tolerovať akékoľvek ochorenia. Tiež nápravu môže byť použitý na boj proti rôznym hmyzom, ako napríklad:

 • mrkvička;
 • Drôt;
 • weevil;
 • všímavý.

Amoniak je schopný paralyzovať dych škodcov, z ktorých zomrú. Vôňa hmyzu je tenká, takže sú ľahostajní v spracovaných sadesaniach, až kým sa nezbaví amoniak zápach.

Pre aké rastliny a kedy používať?

Dusíkové jedlo je dôležitým prvkom starostlivosti o rastliny, všetky kultúry to potrebujú. Ale najčastejšie sa toto krmivo používa na sadenice nasledujúcich rastlín:

 • paradajky;
 • Cibuľa;
 • kapusta;
 • repa;
 • ríbezle;
 • zemiak;
 • Uhorky.

Mnohí nevedia, kedy je potrebné nakŕmiť sadenice. Existuje niekoľko značiek, že rastliny chýba dusík.

 1. Listy zo zelenej sú bledé zelené alebo sa. To sa deje z dôvodu oneskorenia pri tvorbe chlorofylu. Porušuje sa aj proces fotosyntézy.
 2. Rast kultúry spomaľuje.

Ako zriediť a používať?

Pre každú kultúru existuje vlastná mapovacia schéma, takže je potrebné zvážiť každé z nich.

Prečítajte si viac  Apple Tree Dacha

Paradajky

Paradajky mimoriadne aktívne konzumujú dusík na začiatku rastu, takže sadenice musia zaviesť dusíkaté hnojivá. 14 dní po tom, čo sa objavili výhonky, je potrebné najprv kŕmiť paradajky amoniakom. Na prípravu riešenia, ktoré potrebujete, aby ste si vybrali lyžičku amoniaku a zrieďte ju v litri vody. Zmes by mala sprejovať listy a stonky. Potrebujete tiež spracovanie zadnej časti lístia.

Výsadba paradajok v zemi, musíte stráviť ďalšie spracovanie tohto prostriedku. 10 ml ammonického alkoholu by malo byť rozvedené v 10 litrov tekutiny. Roztok sa naleje do jamiek, z ktorých každý by mal byť 500 ml. Použitie hnojiva v tomto štádiu umožňuje sadenice prispôsobiť sa novým podmienkam a ľahko prežiť stres. Krmivo musí opakovať po 10 dňoch.

Je tiež potrebné kŕmiť papriky a baklažány.

Uhorky

Použitie amoniaku pre uhorky začína, keď bočné výhonky začínajú rásť na rúchoch uhoriek. Roztok sa pripraví nasledovne: Polovica čajovej lyžičky sa musí rozpustiť v jednom a pol litre vody. Je dôležité, aby sa pomer zmýšľal tak, aby sa kŕmenie získalo užitočné a nepoškodilo rastlinu.

Po prvé, riešenie by malo byť naočkované každý týždeň, po – každých 4 dni. Keď sa zvyšuje počet aplikácií hnojív, je potrebné zvýšiť roztok a koncentráciu – jeden a pol lyžičky v pomere 1,5 litra vody.

Kapusta

Zalievanie kapusty na báze ammónskeho alkoholu – ideálna možnosť pre tých, ktorí potrebujú rásť veľkú a silnú úrodnosť. Pre hnojivo tejto kultúry je potrebné chovať 10 ml amoniaku v vedre tekutiny. V procese pristátia na každú z jamiek je potrebné dať 500 ml náradia. Amoniak je schopný posilniť kapustové sadenice a uložiť ho od škodlivého hmyzu.

Korenie

Najčastejšie sa liečba semenáčkových sadeníc korenie vykoná po tom, čo sa na ňom objavia štvrté listy. Predtým, čo by sa nemalo používať, pretože rastlina nepotrebuje veľa dusíka. Existujú dva štádiá spracovania tejto kultúry.

 • Prvýkrát na kŕmenie potrebujú nasledujúce riešenie: čajová lyžička amoniak je rozvedená v litri vody. Pepper by mal byť zamračený. Je potrebné zabezpečiť, aby nástroj nespadol do zelených sadeníc, ako je lístie a výhonky. Tento podávač sa koná priamo u sadeníc.
 • Druhý čas potrebujete pripraviť tento roztok: 3 polievkové lyžice amoniak alkoholu na vedre kvapaliny (asi 10 litrov). Tiež potrebujete vodu semenáčku pod koreňom, nepatria na listy a stonky. Vykonávať krmivo potrebu po výsadbe kultúry v zemi, podporuje zdravie rastlín.
Prečítajte si viac  Cherry Regina

Tak, že korenie sadenice nejedli hmyzu, potrebujete lyžičku amoniaku, aby ste zriedili v literoch vody a striekacích zariadení. Pomôže to chrániť kultúru pred Weepingom a Drosophilas, ktoré často zaútočia na postele s jemným semenárom.

Ak sa chcete zbaviť sfidov, potrebujú silnejšie riešenie, pretože tento hmyz je schopný prakticky na akomkoľvek zariadení v akýchkoľvek podmienkach. Aby sa bojoval, aby bol účinný, potrebujete 50 ml alkoholu zriedeného v litre vriacej vody. K tomuto roztoku sa pridáva 100-200 gramov ekonomického mydla, ktoré obsahuje potrebné látky, aby sa zabil tru. Sadenice striekané pomocou práškového prostriedku. Ak sa o niekoľko týždňov neskôr vráti, mal by opäť urobiť kultúru.

Baklažán

Ak nie je žiadny dusík, ktorý sa má nasadenie dusíkom, bude to tenké a choré, následne bude kultúra priniesť malý zber, a v niektorých prípadoch rastliny umierajúce vôbec. Aby ste sa vyhli podobným problémom, pred výsadbou rastlín v zemi, musíte ich spracovať amoniakom. Normy prípravy prostriedkov sú nasledujúce: lyžička ammóniového alkoholu sa rozpustí v litri vody. Sadenice zalievanie pod koreňom.

Toto krmivo je potrebné v prvom štádiách vylodenie baklažákov a potom, čo sa presťahovali do bežnej pôdy. Následne sa zníži množstvo zavlažovania a potom a môže byť zastavené, aby sa hnojivá.

Cibuľa a cesnak

Tieto rastliny sú mimoriadne náchylné na kŕmenie mimo koreňov. Spracovateľské kultúry sú potrebné s pomocou guliveru, potom sa roztok rovnomerne posypuje a efektívne pracuje. Na prípravu hnojiva potrebujete 3 polievkové lyžice amoniaku na zriedenie v 10 litroch vody. Spracovanie sleduje lístie.

Spracovanie sa vykonáva ako prevencia rastu, a je tiež preventívnym opatrením zo sucha, skrútenia a žltosti listov. Ammonia je nástroj, ktorý môže byť nebezpečný pre osobu, ale vždy užitočné pre rastliny, pretože prispieva k ich priaznivom raste.

Prečítajte si viac  Všetko o domácich komposters

Aj tento liek eliminuje záhrady z rôznych škodcov, ktoré môžu výrazne zmeniť sadenice. Je dôležité si zapamätať dávku, pretože každá rastlina potrebuje pripraviť jeho riešenie.

Bezpečnostné opatrenia

Pomenovanie alkoholu je v skupine finančných prostriedkov, ktoré môžu poškodiť zdravie ľudí. Je schopný sa dostať do ľudského tela cez kožu a sliznice. Preto je potrebné ho použiť pre rôzne plodiny, je dôležité dodržiavať bezpečnostné opatrenia: \ t

 • Príprava roztoku, je potrebné použiť respirátor tak, že kontakt s prostriedkami je minimálny;
 • V procese rozprašovania je potrebné chrániť vaše oči pomocou špeciálnych okuliarov;
 • Práca by sa mala vykonávať v rukaviciach;
 • Na konci postreku by sa mali starostlivo prepláchnuť tvár a ruky;
 • Oblečenie, v ktorom bola osoba v procese spracovania odstrániť a odoslať na umývanie.

  Keď nemusíte používať?

  Skúsení záhradníci neodporúčajú používať úžasný alkohol v nasledujúcich prípadoch:

  • Na slnku, rovnako ako v príliš horúcom počasí, riziko otravy párov amoniaku sa zvyšuje;
  • s zvýšeným arteriálnym tlakom alebo symptómami VDC;
  • Ak existujú iní ľudia s opravnými prostriedkami vedľa rastlín.

  Podrobnejšie informácie o tom, ako používať amoniak ako hnojivo pre paradajky, pozrite si nasledujúce video.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: