Aplikácia jód pre jahody

Na hnojivo a spracovanie jahodových kríkov sa záhradníci často uchyľujú na použitie rôznych prostriedkov vrátane jódu. Aké sú výhody a nevýhody tejto látky a ako ho používať v záhrade, budú diskutované v článku.

Klady a zápory

Jód môže byť použitý nielen ako antiseptické alebo antivírusové činidlo. Môže sa použiť aj v rastlinnej záhrade, napríklad pre jahody.

Z výhody jódu môžete rozdeliť svoju environmentálnu priateľstvo. Je úplne vhodné ako kŕmenie a môže mať priaznivý vplyv na činnosť rastu a pristátia. Takéto hnojivo sa často používa na jar pred kvitnutím rastlín. Jód je tiež schopný regulovať prácu enzýmov, ktoré urýchľujú metabolické procesy. To znamená, že táto látka prispieva k skorým a bohatším kvetom a dozrievaním ovocia. Okrem toho jód zlepší ich chuť a zvýši životnosť ovocia.

Stojí za to hovoriť Jód je dobrá antiseptická a antivírusová rastlina pre rastlinu. Takže riešenie založené na jódu je schopné pomôcť odstrániť tmavé škvrny na lístie, plesňové ochorenia. Zvyšuje tiež imunitu rastlín a je užitočná v boji proti škodlivému hmyzu.

Liečba jódovou riešením vám pomôže odstrániť larvy chrobákov a iných parazitov.

Pri používaní jódu sú však nevýhody. Tak, S nesprávnou koncentráciou, znamená to, že existuje riziko, že je potrebné uviesť veľkú škodu na jahodové kríky: Strawberry dostane popáleniny, lístie a púčiky budú umierajú a množstvo plodín sa prudko zníži. Okrem toho je nemožné, aby sa s touto látkou nemožné. Pri spracovaní môže preniknúť do tkaniva závodu. Následne sa jód akumuluje v jahodových bobúľoch. Môže to ovplyvniť zdravie osoby, ktorá bude používať takéto ovocie do potravín, pretože prebytok jód je škodlivý pre telo.

Prečítajte si viac  Všetko o reprodukcii odrezkov BlackBerry

Ak používate jód s moderovaním, nepreháňajte to, bude mať priaznivý vplyv na rastlinu, ktorá vás nakoniec poteší bohatým a zdravým jahodovým zberom.

Pomocou jódu na prípravu kŕmenia a preventívneho fondu proti škodlivému hmyzu a chorobám stojí za to vyhovovať bezpečnosti. Ak vdychuje pár jódu, môže dôjsť k bolesti hlavy, podráždenie sliznice.

Použite ako hnojivo

Jahodové kŕmenie sa zvyčajne uskutočňuje niekoľkokrát za sezónu. Prvý – skoro na jar, druhý – pred kvitnutím, keď sa púčiky začnú tvoriť, nasledujúce – v období po plodovaní, v lete. Niektoré dačky používajú a preventívne kŕmenie sadeníc, aby presne eliminovali možné ochorenia a parazity.

Možnosti prípravy pre riešenia

Existuje niekoľko spôsobov, ako pripraviť riešenie založené na takej farmácii, ako je jód. Na obdobie pred kvitnutím je zmes vodného vežera dokonale vhodná pre 30 kvapiek jódu, lyžicu kyseliny boritej a pohára popola. Nástroj musí byť rozbitý niekoľko hodín, potom, čo musí byť zmiešané a používané na zalievanie kríkov, nedotýka sa tohto jahodového lístia. Pre každého takého kríka, musíte minúť asi 500 mililitrov.

Pre preventívne kŕmenie môžu byť sadenice použité riešenie z 15 litrov dažďovej vody a 5 kvapiek jódu. Pred vykonaním rastlinného zariadenia na trvalé miesto je zem potrebná na dôkladne nalejte čerstvé riešenie. C

Liečba jódovou riešením vám pomôže odstrániť larvy chrobákov a iných parazitov.

Môžete získať jahody s riešením s kombináciou jódu a mangánu, čo je tiež vynikajúcou možnosťou pre hnojivo. Takže, na striekanie rastliny, roztok 0,5 lyžičky rozpustenej kyseliny, 10 litrov vody, gram mangánu a 15 kvapiek jódu.

Ak chcete vykonať koreňové kŕmenie, môžete zvýšiť koncentráciu zmesi. To si vyžaduje 10 gramov kyseliny boritej, 10 litrov vody, 3 gramov mangánu a asi 40 kvapiek jódu.

Funkcie aplikácie

Na kŕmenie rastliny a nepoškodzujú ho, pôda skôr, ako je potrebné získať dobrú vlhkosť, inak existuje vysoké riziko, že jahody dostanú koreňové popáleniny, čo bude ďalej ovplyvniť jeho rast a rozvoj nie najlepším spôsobom. Zavlažoval pôdu potrebuje opatrne ho dobre navlhčiť. Nákup len pár hodín po zvlhčovaní.

Prečítajte si viac  Tomato Copper River

Keď sa odporúča, aby Polyvka neodpadla na koreňové oblasti, aby sa zabránilo popáleninám. Kde Je dôležité sa nechať presťahovať s množstvom riešenia, inak existuje riziko naliatie kríka a poškodiť ho.

Ak používate striekanie listu, potom je potrebné ich spracovať na oboch stranách a po vzniku nových listov je potrebné tento postup opätovne vykonávať.

Aplikácia na ochranu pred chorobami

Jód – vynikajúce antivírusové činidlo pre rastliny. Je schopný zabrániť mnohým jahodovým ochoreniam, najmä ak ide o huby.

Na prípravu zmesi, ktorá bude pomáhať bojovať, budete potrebovať 10 litrov vody, liter mlieka alebo séra a 10 kvapiek jódu. To všetko je dôkladne premiešané, potom, čo trávia striekanie jahodových lístie. Urobte to väčšinou v jarnom čase, zatiaľ čo postup by mal byť vykonaný buď večer alebo v zamračenom počasí, aby sa eliminovalo riziko spálenia na lístie. Takéto spracovanie môže zachrániť zariadenie z rôznych hubových infekcií a zabráni tiež výskytu malého rosy.

Riešenie založené na mlieku a jódu môže tiež pomôcť s hnilobou sírou a červeným bodom. Budete potrebovať ½ chát z jódu tinktúry s koncentráciou 10%, liter mlieka, lyžičkou ekonomického mydla a 10 litrov vody. Komponenty sa musia navzájom dobre premiešať, aby sa získala homogénna hmota. Ďalej môže byť vykonaná spracovaním rastlín. Takéto riešenie sa dokonale prejaví v počiatočných štádiách plesňových ochorení.

Ďalšie pracovné riešenie, ktoré bude slúžiť ako dobrá masramorská prevencia rosy, môže byť pripravená z 10 kvapiek jódu, 10 litrov vody a sérových litrov. Sprejové jahodové kríky v takomto riešení večer najmenej 3-krát za sezónu.

V každom z týchto riešení môžete pridať malé mydlo. Zmes sa bude môcť opraviť na lístie, čím sa vytvorí ochranný film. Nedovoľuje, aby škodlivé baktérie prenikli do pristávacieho tkaniva a infikovali ju.

Prevencia pred škodcami

Riešenie jódu je schopné zachrániť jahody nielen z plesňových chorôb, ale aj z škodlivého hmyzu, vrátane lariev z mája chrobák, chrobák, červov, červov, vlny.

Prečítajte si viac  Popis strukovín Siderátorov a pravidiel ich používania

Ak chcete ich zničiť, sa odporúča v období skorého jari, aby sa vytvorili uvoľnenie jahodových lôžok a dôkladne ich vrhol s roztokom z jódu. Urobte to jednoduché, pretože to vyžaduje 15-20 kvapiek jode v 10 litrov vody. Potom, ako prevencia listov rastlín, je potrebné spracovať oddelene na zvýšenie účinnosti zmesi.

Až do fázy tvorby púčikov, môžete variť zmes 20 kvapiek jódu a 500 mililitrov séra. To všetko je zmiešané, potom, čo je na oboch stranách striekanie lístkov. Osobitná pozornosť by sa mala venovať spodnej časti plechu, pretože väčšina parazitov tam zvyčajne hromadí.

Takáto liečba je vhodná len pred začiatkom obdobia plodnosti. Ďalej, pri plodovaní a až do konca, nie je možné aplikovať riešenia založené na jódu, pretože bobule sa začne hromadiť túto látku, ktorá môže byť naďalej negatívne ovplyvnená ľudským zdravím.

Stojí tiež za to, že jód je dobrým prostriedkom na boj proti parazitom, avšak, ak sa im podarilo prelomiť, potom bude táto látka neúčinná v tomto prípade a bude existovať radikálne metódy boja – chemikálie a biologické lieky.

Na aplikácii jódu pre jahody nájdete v časti Video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: