Aplikácia mangánu

Začiatočníci gorodities často čelia skráteniu siatiacej cibule, ktorá im neumožňuje rásť veľkých hustých hláv. Prečo sa to stane? Dôvodom je, že dôvod je nesprávna príprava SEVKA – skúsených záhrad vie, že pred nástupom na zemi, cibuľa by mala byť liečená mangánom, pomáha ho chrániť pred smrťou.

Prínos a poškodenie

Nákup hotových sedadiel, môžete sa ušetriť z ťažkostí s naočkovaním. Takýto prístup môže výrazne znížiť náklady na sily a čas záhrady. V tomto prípade však neexistuje žiadna záruka zdravia a sterivien. Stáva sa to, že Dachnik leží do zeme do zeme, vykonáva správnu starostlivosť a čaká na bohatý zber, Ale výsledok získaný sklamaním:

 • mäkké hlavy;
 • príznaky hniloby;
 • malé minimá;
 • Hromadné zničenie výrobku, ako výsledok – znížený výstupný koeficient.

Najčastejšie je dôvod nedostatok dezinfekcie nákupného produktu. Obchodník Výhody Dobré predať celé zozbierané sejacie materiál čo najskôr, a tým viac – tým viac bude lepšie. Preto sa sadenice často spracúvajú so špeciálnymi chemikáliami, ktoré podporujú ich čerstvé druhy. Samozrejme, existujú výnimky – títo ľudia, ktorí si myslia o stabilnej klientskej základni a venujú osobitnú pozornosť kvalite selentovacieho materiálu. Ale ako ukazuje prax, časť takýchto realizátorov nepresahuje 15%.

Preto každý výrobok zakúpený na trhu buď v obchode musí byť vystavený povinnému dodatočnému spracovaniu. Na tento účel sa používajú špeciálne prostriedky – umožňujú, aby ste sa zbavili všetkých druhov povrchového znečistenia, ako je prach a špeciálne reagencie. Okrem toho, dezinfekcia neutralizuje patogénne mikroorganizmy, ktoré často žijú semien. Vysoká účinnosť takéhoto riešenia ukazuje proti cibuľa.

V súčasnosti existuje široký výber prostriedkov na prezravenie liečby SEVKA. Bohužiaľ, nie všetky z nich sú bezpečné pre ľudí. Niektoré značky sú zavedené do svojich kompozícií chloridov, ktoré sa akumulujú do ľudského tela, akumulujú a spôsobujú poškodenie zdravia.

Chrániť sa pred nepriaznivým pôsobením toxických činidiel a zároveň získať vysokú úrodu, je najlepšie visieť cibuľu v roztoku manganistanu draselného.

Mangán – to je antiseptika, známa každému človeku. Ľudia už dlhú dobu používajú. Široké použitie v medicíne na spracovanie rán, zápal a oplachovacích hrdlo. O niečo neskôr tento antimikrobiálny agent začal používať v poľnohospodárstve.

Prečítajte si viac  PLUM SINILGA

Prínosy mimulánu draslíka pre Luca je nepochybne:

 • ochrana sadeníc z zimných škodcov v dôsledku výrazného antiseptického účinku;
 • Draslík manganistan je dobrý extra rohový podávač, ktorý prináša zelené časti cibule stopové prvky potrebné pre neho pre plnohodnotný vývoj;
 • Kvôli antifungálnym vlastnostiam manganistanu sa dosiahne spor húb.

Aplikovať manganistan a na prípravu pôdy. ale Nesponáhajte a nalejte celú oblasť s riešením na základe mangánu. Toto je primárne chemická zlúčenina, a ak je to možné, môže spôsobiť poškodenie človeka – vyvolať patológiu kostného systému, pretože popáleniny na koži a slizniciach. Okrem toho prebytok mangánových solí zhoršuje produktivitu pôdy.

Použitie mangánu na spracovanie pôdy má svoje obmedzenia. Používa sa len na zavlažovanie Zeme s neutrálnou alebo alkalickou reakciou. Ak zanedbávame toto odporúčanie, môžete výrazne znížiť plodnosť substrátu a dokonca čiastočne stratiť plodinu.

Samozrejme, že pre určité druhy rastlín a kyslá v stredu je pohodlná, ale cibuľa nie sú zahrnuté do ich čísla.

Príprava roztoku

Existuje niekoľko techník na spracovanie cibuľových iskier a pristávacích lôžok Mangánom. Rozlišujú sa nasýtením aktívnej kompozície, ako aj čas spracovania sadeníc. Zvyčajne používajú niekoľko receptov na pracovné riešenia – slabé, koncentrované a silné.

Slabý

Táto kompozícia sa pripraví z 3 g prášku rozpusteného v 1 litri vody. Namočenie pestovanie materiálu, ktoré potrebujete asi 2 hodiny. Takýto roztok sa vyznačuje zníženou koncentráciou hlavnej zložky, ktorá sila jeho nárazu je menšia. To znamená, že škodlivé účinky na sadenice sa tiež znížili. Najlepšia voľba je Beach Gardeners zaistiť, že k cibuľke antiseptiká. Hoci niektorí záhradníci zabezpečujú, že v tomto prípade zostávajú niektoré baktérie životaschopné.

Koncentrovaný

Koncentrovaný liek je v pomere 10 g kryštálov na liter vody, je potrebné chovať mangartete striktne teplú kvapalinu. Semená nasiaknutý v roztoku 40-45 minút. Zásadne je tekutina teplá. Podobné spracovanie úplne ničí huby a patogénne mikroorganizmy. ale Treba pripomenúť, že ak takáto zloženie môže zničiť všetko nažive, je možné, že sever bude poškodený.

Takáto kompozícia je lepšie použiť na dezinfekciu a zároveň kŕmiť pôdu v záhrade pred siatím.

Silný

Silný nasýtený roztok sa pripraví 25 g prášku rozpusteného v 1 l teplej vode. Iba štvrtina hodiny v ňom môže udržať luku. Takáto možnosť spracovania je prípustná len v prípadoch, ak existuje podozrenie z infekcie pestovania materiálu s hubami. Faktom je, že je to dosť silné zloženie. V súlade s tým môže poškodiť a skloniť sa.

Je potrebné ponoriť sedadlá len v ružovom alebo purpurovom roztoku bezprostredne po jeho prípravách. Keď je kvapalina žltnutie, jeho účinnosť začína znižovať.

Metódy použitia

Semená

Takže, ak ste si kúpili cibuľu na sever alebo cibuľové semená v obchode, musíte pripraviť sadenice pre výhry. Ak to chcete urobiť, musíte vykonať nasledujúce akcie.

 • Opatrne skontrolujte semená. Poškodené vzorky musia byť odstránené z objemov.
 • Horná časť suchých semien je lepšia na odstránenie, Je teda možné výrazne zlepšiť klíčenie.
 • Na jar je potrebné vyschnúť semená. Na to sú položené na pevný povrch a odolať pár dní pri teplote okolia 25 stupňov.
 • Hlavným stupňom je namáčajúca výsadba materiálu. Na tento účel, tank s vodou, rozpustiť stolovú soľ v ňom vo výške 1 h. L. Na 1 l čistí vodu a nechajte tam semená dva alebo tri hodiny.
 • Potom je potrebné vykonať dezinfekciu – je to v tomto štádiu mangánu. Riešenie musí byť čerstvé. Vykonajte postup priamo pred výsadbou, inak sa riešenie stratí svoje anti-chytiť a antimikrobiálne charakteristiky.
 • Po dezinfekcii musíte re-suché semená. Je potrebné zabrániť výrobe výrobku. Ihneď po tom, môžete ísť do pristávacích diel.
Prečítajte si viac  Výsadba zemiakov pod slamou a starostlivosťou

Pre postele

   Ak budeme pokračovať po cibule-sevki v Mangartagerike draslíka, potom môžete uložiť sejací materiál z väčšiny typov húb, baktérií a vírusov sa v ňom usadili. Avšak, pozornosť by sa mala venovať nielen luk, ale aj substrát, v ktorom bude pristáť. Ak to chcete urobiť, použite rovnaké riešenia – a ak Zem nemusí zvládnuť Zem, je žiaduce zaplatiť mangán.

   Na dezinfekciu a hnojivo substrátu v jarnom čase sa používajú výnimočne slabé roztoky manganistanu. Na to, v 10 litrov vody rozpustené 5 g prípravy. Kryštalólie mangátov sa musia úplne rozpúšťať a dať roztok s bledovou ružovou farbou, voda by mala byť teplá.

   Napojená pôda s pomocou bežného zavlažovania môže byť vlhkosť distribuovať v záhrade rovnomerne. Je potrebné spracovať iba hornú vrstvu Zeme, v ktorej budú cibuľa veľkosti, čo je dôvod, prečo človek môže zvyčajne chytiť sedem alebo osem metrov štvorcových siatie. Takéto zavlažovanie sa vyrába za pár týždňov pred výsadbou Lukáža.

   Kŕmenie by malo mať čas absorbovať substrát a dezinfikovať. Ak sa na stránke zaobchádzate buď neskôr ako toto obdobie, účinok bude nedostatočný.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
   Pridať komentáre

   ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: