Apple Tree Altynai

 • Autori: Sibírsky záhradníckeho výskumného ústavu. M. ALE. Lisavanko, N. V. ERMAKOVA, I. Ns. Kalinina, Z. S. Bunda
 • Chuť: Sour-Sweet
 • Aróma: Súčasnosť
 • Hmotnosť plodu, g: 65-142
 • Plná veľkosť: Malý
 • Výnos: v g. Gorno-Altaisk vo veku od 7 rokov 20,9 kg od stromu, priemer za 19 rokov – 8,8 t / ha (6 x 4 m)
 • Začiatok krému: 4-5 rok
 • Načasovanie dozrievania: Jeseň
 • Odnímateľná splatnosť: V druhom desaťročí septembra
 • Krvácanie: 120 dní

Pozrite si všetky charakteristiky

ALTYNAI sa vzťahuje na vzácne odrody jabĺk, takže nie je pestovaný vo všetkých regiónoch. Jablká z tohto stromu majú atraktívny vzhľad a veľkú veľkosť.

História odstraňovania odrôd

Výskumný ústav záhradníctva Sibír. M. ALE. Lisenavenko. Pri prechode, Altai Velvet a Phoenix Altai.

Popis odrôd

Keď strom rastie, jeho koruna sa stane zaobleným tvarom. Hustota lístia je médium, listy majú tvar ovoidu. Na konci každého listu je malý proces. Odtieň listov zelených, matných. Na okrajoch je mierne opomenutie.

V pravom uhle z trupu, pobočiek. Výrazný rys odrody – hojnosť twistrov a rill. Tmavo hnedé výhonky sú tiež dospievajúce, sú hrubé a rovné. Toto je samozrejcia priemerná trieda.

Funkcie, profesionálov a nevýhody

Výhody tejto odrody môžete priradiť:

 • Zimná ťažnosť;
 • Odolnosť voči Pasche;
 • Pravidelnosť plodiny.

Jediný, ale významný mínus je vzácna odroda.

Dozrievanie a plodnenie

Plody dozrievajú na jeseň, zrelosť prichádza v polovici septembra. Štvrtý rok si už môžete zbierať plodiny.

Rastúce regióny

Táto odroda sa pestuje v záhrade len v území Altai, v iných regiónoch sa nachádza veľmi zriedkavé.

Výnos

Výnos sa odhaduje na Gorno-Altaisk. Siedmy rok, ALTYNAI Strom prinesie asi 20,9 kg zrelého ovocia.

Ovocie a ich chuť

Univerzálnosť týchto jabĺk naznačuje, že môžu byť konzumované čerstvé a pripraviť sa z rôznych druhov drobov. Vrátane Compote, Jam, Jams. Hlavná farba je reprezentovaná svetložlou, kryt je ružový. Pre väčšinu povrchu je pruh.

Zaoblené jablká, hmotnosť od 65 do 142 gramov. Podľa filtra sa tieto plody vzťahujú na malé. Pod kožou je skrytá biela s pruhmi zeleného mäsa. Je to veľmi šťavnaté a husté. Ak chcete ochutnať jablká tejto odrody sour-Sweet, je príjemná aróma. Ovocie môžu ležať 120 dní po zbere.

Vlastnosti pestovania

Altynai je najlepšie rastie v teplom podnebí s dlhým svetlom a dobrou cirkuláciou vzduchu. Najlepšie miesto sa zvyčajne nachádza na severnej strane domu. Apple stromy potrebujú priedušnú pôdu, takže ľahké a stredné v textúre pôdy dokonale zapadajú. Táto odroda nerastá v ťažkom úsmeve. Treba tiež vyhnúť sa návrhu a pristáť v blízkosti veľkých stromov, ktoré dávajú tieň. Absencia dostatočného množstva svetla negatívne ovplyvňuje kvalitu ovocia.

Spravidla je najlepšie zasadiť jablkový strom na jar, ale ak žijete v oblasti s mäkkou jeseň a v zimných mesiacoch, vzduch je vlhký, pristátie je vyrobené na jeseň. Skriny sú ponorené do priméru šesť týždňov pred prvými mrazmi, takže strom môže byť zakorenený až do zimy.

Opeľovanie

ALTYNAI SELF-DODEN, ale opelenie pre odrody je dôležité, takže by mal byť aspoň jeden jablkový strom inej odrody. Môžete urobiť očkovanie. Jedným z hlavných dôvodov na zníženie plodiny je zlé opelenie, takže stromy prinesú viac ovocia v krížovom operácii.

Odolnosť proti mrazu

Odolnosť voči Morozhetu v priemere odrody.

Choroby a škodcov

Nafúknutý rosa je často zarážajúci listy a plody jabĺk. Ak nie je liečená, choroba povedie k zhoršeniu zdravia stromu. Môžete pomôcť zariadeniu s touto chorobou pomocou fungicíd. Striekanie prechádza skoro na jar, keď listy práve začínajú rásť.

Rozmanitosť je dokonale proti brummermu, ale môže byť ovplyvnená monilárnym horením. Od škodcov, ovocie môžu zaútočiť na húsenice, larvy chrobákov, často lietajúcich a vtákov.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár