Apple Tree Antonovka Dezerty

 • Autori: S.A. Isaev (Rusko, Vniis ich. Michurina)
 • Chuť: Sour-Sweet
 • Hmotnosť plodu, g: Až do 200
 • Výnos: Stredný výťažok – 56 kg, maximálne – až 140 kg z dreva
 • Začiatok krému: 3 roky
 • Načasovanie dozrievania: Zima
 • Odnímateľná splatnosť: Ku koncu septembra
 • Účel: Univerzálny
 • Sa objavili pri prekročení: Antonovka obyčajná X Peping Saffron
 • Názvy synonymá: MALUS DOMESTICA ANTONOVKA DESERTNAYA

Pozrite si všetky charakteristiky

Antonovka dezert sa rozšíril v celom Rusku. Táto trieda miluje veľa záhradníkov za jeho nenársnosť v starostlivosti a kultivácii, ako aj pre chuťové vlastnosti jabĺk a ich veľkosť.

História odstraňovania odrôd

Antonovka Dezert priniesol v Rusku na Vniis. Michurina. Autorom kultúry je chovateľ. A. Isaev. Rôzne sa objavili pri prekročení odrôd Antonovka obyčajného a Pepínu Shafran. Synonym Názov MALUS DOMESTICA ANTONOVKA DESERTNAYA.

Popis odrôd

Antonovka dezert nie je dekoratívna kultúra. Stromy sú zbavené sférickej koruny. Listy sú podlhovasté, tvar ovoidného, ​​svetlé zelené, s mierne vrásčikovaným povrchom, hrany listového zariadenia. Kvety jablkový strom veľké biele a ružové kvety. Blossom začína v polovici mája. Výška stromu – 3 m.

Funkcie, profesionálov a nevýhody

Medzi hlavné výhody Antonovka Dessert patrí:

 • dobrá zimná ťažkosť;

 • Plody majú vysoké dlhopisy;

 • veľmi malý obsah kyseliny v ovocí;

 • Veľké plody a veľký obsah v nich, užitočné vitamíny.

Minusy odrôd zahŕňajú jeho nízku odolnosť voči niektorým chorobám, ktoré nepriaznivo ovplyvňujú plodinu.

Dozrievanie a plodnenie

Antonovka dezert patrí do zimných odrôd, je to tiež priekopník. Odnímateľná splatnosť – koniec septembra. Odroda začína ovocie v treťom roku rastu.

Rastúce regióny

Pestovanie tejto odrody je distribuovaná v centre Ruska, v regióne Volga, na severe čierneho sója. A kultúra rastie v Urals, Altai, Sibíri a Ďalekom východe.

Výnos

Antonovka Dessert Medium Výnos. Zbierajte začiatok úrody na konci septembra. V priemere je výnos jedného stromu jabĺk 56 kg. Maximálne množstvo zberu s jedným stromom jabĺk – 140 kg.

Ovocie a ich chuť

Plody zaobleného tvaru, zeleno-krémová farba, s prítomnosťou tukovej kôry. Chuť kyslej sladkej, jedla šťavnatej, voňavej, stredomorskej. Percentuálny podiel živín v jablone: ​​14,4% vitamín C, až 12% cukru a 1,0% kyseliny. Stredná hmotnosť Apple – 200 g. Ochutnávka Hodnotenie kvality chuti – 4,2 bodov.

Ovocie sa týkajú univerzálneho účelu, majú dobrú prepravu. Môže byť uložený na 3 mesiace bez straty formulára a udržiavania chuti. Jablká sú v čerstvej forme, ako aj sušené, pripraviť komprimuje a zaseknuté.

Vlastnosti pestovania

Stromy dezertnej odrody sú výsadba na úrodných, hnacích pôdach, na dobre osvetlených miestach chránených pred studenými vetrom. Pristátie produkujú na jar a jeseň. Strom jarného jabĺk je zasadený bližšie ku koncu apríla, v jesennom období – začiatkom októbra.

Sadenice stromu sú výsadba v jamke, ktorých priemer je 1 meter a hĺbka je 0,5 metra. Úrodná vrstva pôdy sa zmieša s 1 vesmírom humusu, als litrového litra a superfosfátového hnojiva. Táto zmes je naplnená pristátím, takže koreňový systém je zakrytý bez prázdnoty. Pred nástupom, sadenice Apple Smeňa sú umiestnené asi za deň.

Po vysadení sadeníc ich zalievanie. Pod jedným stromom, približne 20 litrov vody naliatie vody. Satelitný barel je nevyhnutne zviazaný na kolík, a pred tým, že formuje pôdu okolo hlavne humusom. Potom sa trup ošetruje vápno alebo hodiť kôru. Táto udalosť je zameraná na prevenciu hmyzu poškodenia dreva.

Je potrebné vykonať činnosti na starostlivosť o kultúru: Urobia mierne zavlažovanie, po zavlažovaní sa pôdy uvoľňujú pod valcom, buriny sa čistia.

Dôležitá udalosť je spôsobená prerezávaním. V treťom roku rastu začína vytvárať korunu orezávaním. Okrem vytvárania orezávania – vytvoriť určitý tvar stromu, sanitárny. Skladá sa pri odstraňovaní poškodených pacientov, suchých vetiev. Všetky sedadlá po rezu sú liečené záhradnými odbojmi.

Opeľovanie

Antonovka Dezertová odroda patrí do sebazerateľnej fázy opelenia.

Podriadený

V prvom roku, kultivácia Apple stromu nie je kŕmenie, pretože pri pristátí boli vykonané potrebné hnojivá. Dospelý Apple Tree kŕmenie 4 krát počas sezóny: začiatkom mája je močovina kŕmenie, na začiatku kvitnutia – minerálne hnojivá, po kvitnutí sprej listy s humátkom draslíka, po plodovaní je privádzaný fosforečným a potašom hnojivá.

Odolnosť proti mrazu

Antonovka Dezertová odroda je odolná voči mrazu. Dobré zimy pri teplote -38 stupňov Celzia.

Choroby a škodcov

Najčastejšie je Apple Tree Harm Hmyz: WLL, WEEVIL, CATERPILLARS, CLAMOR, SILKWORM, OVOK. Proti škodcom hmyzu vykonávať povinné profylaktické stromy spracovávajúce činnosti so špeciálnymi prostriedkami, s nástupom jesene, odporúča sa bieliť kmene Apple Strom s vápnom.

Rovnako ako jablkový strom tendenciu ľahnúť si plesne. Aby sa zabránilo tomuto ochoreniu, listy stromov jabĺk je ošetrené bordinovou kvapalinou.

V júli môžu stromy dostať bakteriálne horieť. Bojujte s touto chorobou len preventívnymi činmi: ošetrenie hmyzom, dezinfekciou vykládky, spaľovanie pacientov so stromami, liečba.

Infekčné ochorenie – pár – stromy sú veľmi zriedkavo ohromené, majú väčšiu stabilitu.

Recenzie Recenzie

Stanoviská záhradníkov o tejto odrode boli rozdelené. Niektorí sa domnievajú, že Antonovka Dezert je veľmi nenáročný a neexistujú žiadne problémy s ním, keď rastie, a jablká sú veľmi chutné a veľké. Iní sa domnievajú, že ovocie už po konci zimy stratili svoju chuť a formu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár