Apple Tree frach

 • Autori: M. ALE. Mazunin, N. F. Mazunina, B. A. PuTATIN (South Ural Research Institute of ovocie a zemiaky)
 • Chuť: Sour-Sweet
 • Hmotnosť plodu, g: 110-125
 • Plná veľkosť: priemer
 • Výnos: Až 120 kg z dreva
 • Frekvenčná frekvencia: Pravidelný
 • Začiatok krému: 3-4 rok
 • Načasovanie dozrievania: Zima
 • Odnímateľná splatnosť: 2 desaťročia septembra
 • Krvácanie: 140 dní

Pozrite si všetky charakteristiky

Apple Orchard – Sen mnohých záhradníkov, bez ohľadu na región. Jemné kvety, vôňa a chuť záhradných jabĺk, jablkový koláč, domáce džem alebo compote – všetky tieto potešenie a obyvatelia stredného pásu a sibírčania a ďaleko východne. Na pestovanie v ktoromkoľvek z týchto regiónov, relatívne mladá odroda trpaslíka jabĺk – brachud, ktorá bude diskutovať nižšie. Povieme o svojich funkciách, pravidlách pre starostlivosť o rastliny, plusy a nevýhody konkrétnej odrody.

História odstraňovania odrôd

Brat brat je úžasný a stručne – bráni, bol navrhnutý a odvodený v Čeľabinsku, v Južnom Uralskom výskumnom ústave ovocia a zemiakov, križovatou hybridnej formy (11-20-12 x Ural Zima) s rôznymi predstavivosťou. Tvorcovia triedy: m. ALE. Mazurin, N. F. Mazurin, B. A. Putyatín. Lyonated Bratchud od roku 2002.

Popis odrôd

Brachud – prírodný trpaslík, dosahuje 2,7 m na semeno a pri výbere v prospech vegetatívne multiftatívne klonovacie zariadenia 1,5-2 m. Odroda nie je dekoratívna, má plochú kruhovú korunu s priemerom 2,5-3 m.

Kôra je tmavo hnedá, strieľa malú hrúbku (ale nie úplne tenké), nazelenalý hnedý. Veľké, podlhovasté zaoblené listy, tmavo zelené sfarbenie s malým znášaním a najväčším okrajom.

Funkcie, profesionálov a nevýhody

Vezmeme na hlavné výhody a mínusy zvažovanej odrody.

Pros:

 • Vysoký výnos;

 • Vysoká predajnosť, univerzálny účel ovocia;

 • Apple päty do 140 dní;

 • Typ trpasličího rastu uľahčuje zber.

Prečítajte si viac  Livadian Black Grapes

Minusy:

 • Obmedzenie dvojice (udržateľnosť iba 2 bodov);

 • Kvalita ovocia môže byť významne klesá počas suchej, horúce leto.

Dozrievanie a plodnenie

Skúmaný stupeň so zimným časovaním a pravidelnou frekvenciou ovocnej frekvencie. Ovocný brat začína 3-4 roky a odnímateľná splatnosť jablká dosahuje 2. desaťročie septembra.

Rastúce regióny

Aj keď sa odroda rozšírila v súčasnosti takmer na celom území Ruskej federácie, bola pôvodne určená pre Sibírsku, Volrovu regiónu, URAL.

Výnos

Výnos bratstva dosiahne 120 kg zo stromu, ktorý je považovaný za vysoký indikátor. Ako už bolo uvedené vyššie, jablká odrôd majú dobrú prepravu a pálenie, pokojne sa môžu udržiavať až 5 mesiacov, udržiavať ich chuťové vlastnosti. Mimochodom, je čas hovoriť o nich.

Ovocie a ich chuť

Stredné veľkosti (od 110-125 g do 160 g, v zriedkavých prípadoch – až do 200-250 g) majú ovocie podlhovasté zaoblené tvar a hmatateľnú Rýn, a majú tiež charakteristický znak – viditeľná strana SUTUURE STRESS. Žlté žlté jablká, s rozmazaným červeným červenaním. Sú lesklé, s hladkým dotykom, suchou kožou, sedieť na hrubé, nie veľmi dlhé ovocie.

Zrelé ovocie majú bielu, hrubá buničina. Spravodlivosť priemer, chuť pekný, kyslý sladký. V jabĺk, brutchudové odrody obsahujú 18,8 mg kyseliny askorbovej (na 100 g hmotnosti), 14,1% rozpustných suchých látok, 10,2% cukrov, 1,5% pektínových látok (na suchej hmotnosti) a 0,4% titračných kyselín.

Varianty sú univerzálne, jablká sú vhodné na použitie z dreva a pre rôzne možnosti na konzervovanie, výrobu šťavy, vína.

Vlastnosti pestovania

Predtým, ako budete hovoriť o tom, ako správne pestovať odrody, stojí za zmienku niektorých jemností, ktoré budú užitočné pri nákupe Brichood Surples.

Nákup sadenice len v osvedčených miestach, ktoré majú potrebné certifikáty pre rastlinu.

Vhodné vek jabĺk – 1-2 roky. Takéto stromy prichádzajú rýchlejšie ako všetko.

Prečítajte si viac  Tomato Raspberry Tylesny

Skontrolujte svoj budúci nákup.

Koreňový systém by mal byť dobre vyvinuté, navlhčené, elastické, bez stopov poškodenia. Medzi koreňovým koláčom a valcom by sa mali umiestniť očkovanie – zlodej.

Na výhonkoch druhej objednávky by mala byť kôra hladká a výsledné obličky – objemné.

Opatrne skontrolujte sejačku na prítomnosť rôznych stôp infekcie s chorobami, hubami, porážkami škodcov, ktoré by predávajúci mohol predovšetkým predložiť.

Takže máme zdravé sadenice požadovanej odrody. Teraz – pristátie a starostlivosť.

 • Čas

Čas na pristátie stromov v zemi – skoré jar alebo neskoro jeseň, niekde za pár týždňov pred príchodom prvých mrazov.

 • Miesto

Pozemok pre pristátie je lepšie vybrať si na nadmorskej výške, na slnečnom mieste, kde bude strom chránený pred vetrom. Pôda musí mať slabo kyselinu alebo neutrálnu pH, byť bohatý na organizáciu. Dobrou voľbou bude čierna pôda alebo ľahká hlinka.

 • Príprava stránky

Pripravte si dobre (0,7-1 m) vopred, pár mesiacov pred pristátím. Hovoriť, stráviť, cítiť stránku. Naplňte otvor zmesou zo zeme, piesku, humusu, dreveného popola.

Spomaliť niekoľko rastlín, udržiavať vzdialenosť medzi nimi najmenej 3 metre. Koreňový krk pri pristátí by mal byť niekde 6 cm nad povrchom zeme. Mladý strom by sa mal testovať na podporu.

 • Starostlivosť

Zavlažovanie mladých jabloní potrebujú aspoň 5-krát za sezónu, to znamená, že každý rok by mala rastlina dostávať asi 10 litrov teplej vody. Po zavlažovaní stojí za to odstrániť buriny, zlodej pôdy.

Každá pružina je potrebné orezať poškodené, slabé vetvy, spracovanie škrtov s medeným cune.

Opeľovanie

Najúspešnejší opeľovačky Bratchudov volajú nasledujúce odrody:

 • Úžasné;

 • Pristál;

 • Sokolovsky;

 • Snežný obsah.

Podriadený

Apple stromy potrebujú každý rok na kŕmenie minerálnych a organických hnojív od času, keď rok prešiel od pristátia. Schéma je nasledovná: \ t

 • Spring – močovina, korovyat, prostriedky obsahujúce dusík;

 • Pred začiatkom kvitnutia – potašové hnojivá;

 • Na konci leta – fosfáty.

Prečítajte si viac  Cherry Apakhtinskaya

Odolnosť proti mrazu

Zoradiť s odolnosťou voči vysokým mrazom, bez problémov tolexie -39 ° C. Ale to neznamená, že zima o strome Apple sa nemusí starať. Pred mrazmi je potrebné spracovať humusom s pôdou, a strabový obal Agriched, na pokrytie jedľami.

Choroby a škodcov

Zhoda je odolná voči plesňovým ochoreniam, ale podlieha pašteri, najmä v epifistóriách. Na prevenciu infekcie je potrebné na jar 3 krát (interval je asi 2 týždne) na rozprašovanie zariadenia fungicídmi.

Recenzie Recenzie

Po pochopení všetkých zložitosti starostlivosti a charakteristík rozmanitosti stojí za to počúvať tých, ktorí ho už vyrástli.

Záhradníci oslavujú výnosy, zimnú hatožnosť Bratuda, chuť jej ovocia. Minusy často uvádzajú citlivosť na horúce, teplotné počasie, ktoré ovplyvňuje nielen na chuť jabĺk, ale aj na objem plodín. V obzvlášť horúcom lete sú ovocie zle viazané, existovali prípady, keď sa vôbec vytvoril len vaječník.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: