Apple Tree Ligol

 • Autori: Poľský výber
 • Chuť: Sour-Sweet
 • Aróma: existuje
 • Hmotnosť plodu, g: Až 400
 • Plná veľkosť: Veľký
 • Výnos: Vysoká
 • Frekvenčná frekvencia: Periodický
 • Začiatok krému: 3 roky
 • Načasovanie dozrievania: Zima
 • Odnímateľná splatnosť: V druhom desaťročí septembra – desaťročie októbra

Pozrite si všetky charakteristiky

Jedna z najúspešnejších inovácií hybridných odrôd jabĺk sa môže správne nazvať LIGOL, ktorý má určitý počet výhod a výhod v porovnaní s inými odrodami. Nie je potrebné čakať na teplé časy roka ochutnať čerstvé šťavnaté ovocie – LIGOL poskytne túto príležitosť, keď mimo blob a drifts.

História odstraňovania odrôd

LIGOL – Zimný stupeň poľského výberu. Táto odroda vznikla v meste Schernevice na konci dvadsiateho storočia v inštitúcii záhradníctva a kvetu rastúce prechádzaním Linda a Golden Deleishes. Ligol tiež nazývaný LIGOL (LIGOL).

Popis odrôd

V Apple stromu je Ligol tendencia zahusťovať korunku, takže je potrebné vyrábať periodické orezávanie, čo dáva tvar vieru. Je to potrebné, aby strom bol dobre osvetlený slnkom, čím sa výrazne zjednoduší. Zvyčajne má koruna kužeľovitá forma. Stromy, ktoré dosiahli desať rokov, majú asi 3,5 metra na výšku. Tento typ rastu je zvyšný priemer. Väčšina Apple Stromy dlhý pečene môže žiť až 100 rokov. Ligol plody môže trvať 20-25 rokov, dobrá starostlivosť zvyšuje čas až 40 rokov.

Funkcie, profesionálov a nevýhody

Z výhody by sa mali prideliť:

 • veľké a chutné ovocie;

 • Odolnosť proti mrazu, suchosť a ochorenia;

 • Vysoký výnos a zmäkčenie;

 • Ovocný plodu;

 • Univerzálny účel.

Nevýhody zahŕňajú faktory, ako napríklad:

 • zraniteľnosť voči bakteriálnej horeniu;

 • závislosť od opeľovačov;

 • Periodický plod.

Pri porušovaní podmienok skladovania jabĺk sa chuť stáva horkým.

Výhody tejto odrody teda vo veľkej miere presahujú svoje nevýhody – a obsah a množstvo. Mnohé zjazdovky nevenujú pozornosť prítomnosti mínusov, pretože môžu byť úplne nevýznamné.

Dozrievanie a plodnenie

Načasovanie dozrievania Falls na Dekády III – Desať rokov októbra, v závislosti od poveternostných podmienok. Koniec výhonky spadá na konci júla – začiatkom augusta a fikcia listov na konci októbra – začiatkom novembra. Avšak len v januári prichádza splatnosť spotrebiteľov a pokračuje až do konca tohto mesiaca.

So vhodným skladovaním, to znamená, že v chladničke alebo pivnici sa ovocie skladujú do 6 mesiacov, v inom prípade, ak skladovanie nie je v tmavomodnom mieste, 4 mesiace. Ligol sa vyznačuje dobrou divokou, strednou teplotou a vynikajúcou odolnosťou voči suchom a odolnosťou voči mrazu, len na úkor jabĺk sú uložené dlhšie. Ideálne na konzumáciu čerstvého a konzervy. Ak chcete poskytnúť dobré charakteristiky produktu, odporúča sa vykonať ovocie, to znamená odstrániť chyby a chyby vo fáze tvorby ovocia.

Rastúce regióny

Apple strom pestovaný hlavne na území Poľska, Bieloruska, Ruska a Ukrajiny vo veľkom meradle, pretože LIGOL sa vyznačuje zmäkkovou a dobrým výnosom. Trezorovateľnosť na vysokej úrovni. V Rusku, najmä pristátie v južných regiónoch, to znamená, že v Lipetsku, Tambov, Orlovskaya, Kursk, Belgorod a Voronezh regióny.

Výnos

Ako už bolo opísané vyššie, strom má vysoký výnos a zostroj: už v treťom roku života ovocia z jednej rastliny, asi 3 kg je prijatých a viac, stromy môžu dať od 15 t / ha v ovocí.

Ovocie a ich chuť

Plody sú veľmi veľké, s náležitou starostlivosťou, ich hmotnosť môže dosiahnuť 400 gramov. Okrem veľkosti sú tiež vyniknúť okrem iných odrôd s kyslou a sladkou chuťou, aróma. Majú krém, chrumkavé, hrubé a extrémne šťavnaté mäso. Externe, jablká majú zelenú farbu s jasným červeným červenať, majú zaoblený-kužeľovitý tvar, tuhý, hustý, priemerný hrubý a bez vody.

Vlastnosti pestovania

Pre dobrú starostlivosť je potrebné vodu mladého kostola, zatiaľ čo nevie, ako samostatne dostať vlhkosť z hlbín pôdy. Dospelý strom je akceptovaný do vody trikrát: na jar, v čase tvorby strun a v období dozrievania. Je však potrebné byť tu veľmi pozorný, pretože nadmerná vlhkosť môže zle ovplyvniť plodiny, a to: na podporu trhlín na jablkách a negatívne ovplyvniť plod plodov.

Opeľovanie

Triediť NESAMOPLODEN, takže musíte poslať opeľovače vedľa neho. Napríklad, Spartan, Igared, Golden Deleishes, Champion, Makintosh. Najlepšie možnosti sú Lobo, Empire, Alva, Fuji a iné odrody.

Podriadený

Úrodná pôda je jedným z najdôležitejších faktorov pri výsadbe mladého stromu, takže je potrebné si vybrať správnu vec. Pre LIGOL, najlepšie možnosti budú takéto druhy pôdy, ako je loam, polievka a chernozem. A tiež v pôde sa pridáva do hnoja, minerálnych hnojív a humusu, ak je to potrebné. Pokiaľ ide o hnojivá, nie sú pre nich neodporúča v prvom roku. Je potrebné začať kŕmiť Apple stromy v tretej sezóne, a to: v pružinových dusíkatých hnojív, a od začiatku kvitnutia – podávačov obsahujúcich fosfor a draslík, pričom po intervale počas 12-14 dní.

Odolnosť proti mrazu

Apple strom tejto odrody zimné. Je schopný prežiť zníženie teploty na -17 ° C, avšak s pomocou vysokorýchlostného toku, život stromu môže pokračovať v -30 ° C. A je tiež potrebné zabaliť barel s izoláciou, valcovaný kruh na lepidlo a zakrytie mulčovania.

Choroby a škodcov

Apple Tree má dobrú imunitu brummer a plesne, a má tiež odolnosť voči plesňovým ochoreniam. Existujú však aj choroby, ktoré môžu spôsobiť vážne poškodenie stromu. Napríklad bakteriálne horenie. Môžete to zabrániť, len vedenie včasnej prevencie. Nie je tiež vylúčené, že prítomnosť rôznych parazitov prináša smrť záhrady. Medzi takéto parazity by sa mali prideliť: \ t

 • Apple-strom ovocie, ktorý je poháňaný ovocnými semenami, plazenie vnútri blokovania;

 • Apple Blossom, ktorý v kvete položí vajíčko, larvy vyliahnu a jedia kvet zvnútra;

 • Galéria TLA.

Zo všetkých uvedených parazitov, môžete šetriť strom po útoku, môžete len z Galovy Tly, lámanie skrútené listy a poškodené konce mladých výhonkov. V iných prípadoch čaká na bezprostrednú smrť. Takže sa to nestane, je potrebné vopred vykonávať preventívne procesy.

Recenzie Recenzie

Mnohí z tých, ktorí zaseli ligol do jej záhrady alebo v krajine, boli spokojní. Väčšina recenzií chváli túto rozmanitosť pre vysoké výnosy a veľké chutné plody, ktoré zostali hustá a šťavnatá. So vhodnou starostlivosťou Apple Strom každý rok dáva viac a viac ovocia, do 50 kg, na zimu, kmeň stromu môže byť zviazaný s jedľami vetvami, ktoré chránia nielen z supercolenia, ale aj z myší. Zrelé jablká sú pevne držané na pobočkách, nezobrazujú sa, uskladnené takmer do februára, sladkosti sú sladké s osviežujúcou kyselinou.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár