Apple Tree Memory Ulyanishchev

 • Autori: Rossoshanskaya Zonal Skúsená stanica záhradníctva. M. M. Ulyanishchev, A. M. ULYANISHCHVEV, O. A. Kolodii, N. ALE. Polyakova
 • Chuť: Sour-Sweet
 • Aróma: silný
 • Hmotnosť plodu, g: Až 300
 • Plná veľkosť: Veľký
 • Výnos: Vysoká, vo veku 5-8 rokov zber – 46 c / ha
 • Začiatok krému: 4-5 rok
 • Načasovanie dozrievania: Zima
 • Odnímateľná splatnosť: V polovici septembra
 • Krvácanie: Až 150 dní

Pozrite si všetky charakteristiky

Ak záhradník rastie ako jablkový strom ako dekoratívna rastlina, ale s cieľom využiť užitočné plody by mal venovať osobitnú pozornosť starostlivosti. Ulyanishchevova pamäť je nádherná možnosť toho, ako si vychutnať sladké jablká v septembri.

Popis odrôd

Apple strom tejto odrody môže rásť až 4 metre. Koruna nie je oveľa zhrubla, má zaoblenú formu.

Close-up zeleného listu má mesto zvlnený okraj.

Na strome formulár červeno-hnedé výhonky s ľahkým lietaním. Ich výkon sa odhaduje ako slabý.

Funkcie, profesionálov a nevýhody

Táto odroda má dobrú zimnú ťažnosť. Plody sú veľké, chutné, majú vysokú predajnosť.

Nedostatkov, špeciálnych požiadaviek na pôdu a priemernú odolnosť voči priechodu.

Dozrievanie a plodnenie

Ulyanishchev’s pamäte – zimný stupeň, dozrieva v septembri, bližšie k druhej polovici. Ovocie sa objavujú 4-5 rokov po vystúpení mladých sadeníc.

Rastúce regióny

Môžete splniť strom Apple na predmestí a Moskva. A tiež sa cíti skvele v iných, teplejších regiónoch našej krajiny.

Výnos

Ulyanishchevova pamäť je jablkový strom, ktorý demonštruje vysoký výnos. 5-8 rokov po pristátí môže strom tejto odrody dať až 46 centov s hektármi.

Ovocie a ich chuť

Ulyanishchev’s pamäte plody demonštrujú vynikajúcu prepravu. Toto je priekopnícka rastlina, ktorej jablká sa používajú ako v čerstvej forme, a chutné kompakty a džem sa pripravujú z nich.

Farba ovocia je biela, je tu kryt Raspberry-Red Shade, ktorý je vyjadrený vo forme pruhov.

Formulár je podlhovastý, ovocie sú pomerne veľké, s hmotnosťou až 300 gramov.

Dužina je šťavnatá, jemná, veľmi rada pre deti. Ochutnajte pekné kyslé sladké. Po zbere sa plody skladujú do 150 dní.

Vlastnosti pestovania

Opísaná odroda by mala rásť na slnečnom úseku, najlepšie na malej výške, pretože nie je žiadna vlhkosť. Pôda musí byť predovšetkým úrodná, vyhovuje poslušnému alebo piesčitému.

V prvom roku je potrebné dobré zavlažovanie. Nasledujúce roky napolá Ulyanishchev pamäť podľa potreby počas vegetačného obdobia. Vlhkosť je potrebná na plody, aby mohli rásť a získať sladkosť. Je to celkom normálne, keď malé jablká padajú zo stromu do zrenia. Tak, strom sviatok chorých ovocia nezávisle, alebo sa zahreje. Keď sú jablká príliš veľa, trpia ich veľkosťou a kvalitnou, pretože Apple Strom jednoducho nemôže ťahať nadmerné množstvo.

V prvých rokoch, ak chce záhradník dôrazne získavať rast a vyvíjať, používajte vyvážené hnojivá, ktoré posypajú okolo stromu každú pružinu. Akonáhle je strom jablonia dostatočne zakorenený, kŕmenie sa používajú v malých množstvách súčasne.

Na treťom a nasledujúcom rokoch môžete začať orezávanie. Najlepšia forma pre Ulyanishchevsku pamäť je jedným ústredným kufrom s krátkymi bočnými vetvami. Najlepší čas na orezávanie – na konci zimy, pred vzhľadom akýchkoľvek známok rastu jari. Odstráňte všetky slabé a poškodené vetvy, ako aj prekrížené alebo kontaktovanie. Obstarávanie a centrálny útek, ktorý si ho ponecháva asi 10 centimetrov nad bočnými vetvami.

Každý rok skrátiť bočné výhonky, aby sa rozvinula rozvetvená štruktúra, ale aj naďalej vymazať slabé výhonky tak, aby strom nemá preťažený.

Ak jeden z výhonkov začne získať formu druhého trupu, musí byť tiež odstránený.

Opeľovanie

Musíte opeľovať väčšinu jabloní, ale pamäť ULYANISCHEV je samoobsluha.

Podriadený

Ako kŕmenie je lepšie použiť kvapalné hnojivo. Dodáva sa s potrebným množstvom živín a vápnika, čo je mimoriadne dôležité pre jablkové stromy. Môžete pridať malé množstvo dusíka, čo stimuluje tvorbu listov a silných vetiev Apple.

Ďalšou výhodou kvapalnej formy hnojív je, že majú nízky obsah soli, čo vedie k kultivácii opísanej odrody v aridovej zóne, záhradník nebude čeliť skutočnosti, že strom bude spáliť z návnady.

Je dôležité, aby táto odroda používala dodatočne fosfor, pretože prispieva k tvorbe vysokokvalitných koreňov.

Odolnosť proti mrazu

Ulyanischeva pamäť je vysoká odolnosť voči mrazu.

Choroby a škodcov

Apple strom tejto odrody ukazuje priemernú odolnosť voči pasty. Tak, že nie je čeliť problému, rozdrviť listy, ovocie pod stromom a spáliť ich. A tiež odporúčajú aplikovať profylaktické spreje, ako napríklad „Canantta“, síra a iné fungicídy.

Na Apple Tree to neublíži, musí zabezpečiť kvalitnú starostlivosť a včasné spracovanie z chorôb a parazitov.

Vyžaduje sa sanitárne spracovanie (odstránenie listov a mŕtvych ovocia okolo stromu na konci vegetačného obdobia) a používanie chemikálií. Medzi metódy organického spracovania zahŕňajú zmes Bordeaux, insekticídny mydlo, síru a nema olej.

Keď sa objaví tzv. Čierne kiahne na jablkovom strome, používajú sa fungicídy, vrátane síry. Ale ak sú príznaky jabĺk mozaiky, strom je úplne odstránený zo záhrady, pretože na túto chorobu nie je žiadna liečba.

Nafúknutý rosa je iný, jeden z najčastejších problémov v pestovaní Ulyanishchevovej pamäte. Jednoducho bojuje – s výskytom prvých príznakov, pacienti sú odrezaní, čím sa zabraňujú reprodukcii formy.

Nie všetci záhradníci vedia, ako sa to týka, ak sa objaví na úprave tejto odrody hrdze. Činnosti by mali byť nasledovné.

 • Prerezávanie postihnutých hrdze stromov.

 • Použitie preventívnych fungicídov, ako je „Capanta“, „chlórtaalonyl“ („dakonyl“), „Mankotheb“, „Tiram“ a „Zyram“.

 • Vyhnite sa pristátiu vedľa Apple Strom určitých rastlín, napríklad Juniper.

Akékoľvek spracovanie sa musí vykonať v suchom počasí, takže nasledujúci deň nemá pršať. Odporúča sa vybrať si veterný deň.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár