Apple Tree Pepin Shafrana

 • Autori: A. V. Michurin
 • Chuť: Vína-sladký
 • Aróma: Nasýtený, korenistý, tenký
 • Hmotnosť plodu, g: 70-100
 • Plná veľkosť: priemer
 • Výnos: 35-50 kg s 1 stromom
 • Frekvenčná frekvencia: Výročný
 • Začiatok krému: 3-5 rokov
 • Načasovanie dozrievania: Zima
 • Odnímateľná splatnosť: 15. august – 10. septembra

Pozrite si všetky charakteristiky

Pepin Safrana – vynikajúca možnosť pre záhradkárov, ktoré oceňujú staré zimné odrody testované podľa času. Odroda má rad pozitívnych vlastností, už dlho pestuje takmer celú krajinu. Aby sa však dosiahlo najväčšie plodiny, je dôležité dodržiavať niekoľko jednoduchých pravidiel pre jeho kultiváciu.

História odstraňovania odrôd

Získa sa tento nádherný stupeň jabĺk a. Michurin späť v roku 1907. Prekročte renoménu Orleans a hybridných druhov – Pipeds litovskej a čínskej zlatej. Zostala najlepšiu škálu odrôd získaných veľkým vedcom. Bol vyrobený na Tambovshine, v G. Michurinsk a za pár rokov získal iné územia krajiny. V štátnom registri bol Pepin predstavený v roku 1947. Ako druh určený na pestovanie väčšiny Ruska. Teraz sa pripisuje populárnych kultúrach a tu av krajinách SNŠ.

Pepin sa rozšíril v priemyselnom a amatérskom záhradníctve. Na svojej základni sa získalo viac ako 20 ďalších odrôd (Gorno-Altai, jeseň Joy, Cherry a i.).

Popis odrôd

Katedrálne stromy rastú až 2,5-3,5 m. Až 5-7 rokov ich koruny sférickej konfigurácie, ale neskôr sa stal širokouhlým, s únikom sa znížili na zem. Zahustené koruny vyžadujú pravidelné orezávanie.

Zlé predĺžené, nečistoty, s zelenou farbou a slabým povrchom. Dostrovok je vyjadrený, výrazne a je dobre sa cíti, keď sa dotkol. Zoznam dosiek so stredne veľkými rozmermi (5-7 cm), smaragdový tón a hroty listov sú poukazované a silne zverejnené.

Blossom je reprezentovaný malý, zoskupený do skromných kvetenstiev s bielymi kvetmi. Počas obdobia kvitnutia sa Apple stromy stávajú skutočnou dekoráciou akejkoľvek záhrady.

Funkcie, profesionálov a nevýhody

Vlastnosti kultúry sa skladajú hlavne vo svojich zásluhách a špecifickosti kultivácie. Výhody Pepínu zahŕňajú:

 • stabilné a bohaté plody;
 • vysoký stupeň self-trvanie;
 • Vynikajúce regeneračné vlastnosti, poskytovanie stromov s vysokým stupňom prežitia po orezaní alebo zmrazení;
 • Vynikajúce komoditné vlastnosti ovocia;
 • Spoľahlivosť prepravy zberu;
 • Vysoká hodnota chovu.

Zo nedostatkov poznamenávame:

 • Sklon plodov na baníkov (na tento účel, včasné prerezávanie);
 • slabú úroveň prechodu pasáže;
 • Zníženie vlastností chuti jabĺk spojených s vekom rastlín;
 • opuch zrelých plodov, najmä s prudkými teplotnými výkyvmi a vetrom;
 • Priemerný stupeň konfrontácie útokov froz.

Dozrievanie a plodenie

Farba Bloom začína od začiatku júna. Hoci Pipin je považovaný za rôzne Sammond, prítomnosť krížového opelenia vám umožňuje výrazne zvýšiť svoj stupeň výnosu.

Na tradičných semienových zložkách, kultúra začína byť froning 3-5 rokov rastu, ale keď sa pestuje na prvkami trpaslíkov, plody sa objavujú 2-3 roky rastu.

Kultúra patrí do zimných druhov – odnímateľná zrelosť jabĺk klesá na obdobie od 15 rokov.08 až 10.09.

Výnos

Každý rok Pepin prináša nádherné výnosy. Typicky jeden mladý strom dáva až 35-50 kg, a po 10 rokoch rastu plodín už dosiahne 170-190 kg. Výnosy záznamov tvoria 200-220 kg jabĺk, ktoré možno získať v septembri.

Ovocie a ich chuť

Pútavé ovocie nasýtené sladké, s jemnou hroznovou arómou. Chrumkavá konzistencia v priemere hustoty, s krémovým odtieňom. Údržba ovocia (70-100 g), zaoblená konfigurácia, mierne blikaná. Koža ovocie hustý.

Externe, ovocie sú veľmi priťahované ich hladkou, žltou a brilantnou kožou s jasným červenaním. Špecialisti – Tastors odhadujú chuťové vlastnosti Pepínu na 4,75-4,85 bodu – takmer vynikajúce.

Okrem nádhernej chuti, existujú aj dlhodobý čas skladovania jablká, ktoré dostávajú 230 dní, takmer až do jari. K tomuto dodaniu, že uskladnenie zlepšuje chuť plodov.

Vlastnosti pestovania

Produktívny rozvoj odrody je zvláštny pre množstvo funkcií, ktoré je dôležité zohľadniť.

Po vylodenie Pepínu začne dlhé obdobie agrómie, ktoré zabezpečuje zalievanie, kŕmenie a orezávanie mladých. Každá z týchto činností je charakterizovaná určitými vlastnosťami, ktoré prispievajú k normálnemu vývoju stromov, čím sa získajú dobrú úrodu.

 1. Zalievanie. Prvé roky po vylodení mladých ľudí si vyžaduje pravidelné zvlhčovanie – najčastejšie je 1 krát týždenne pre 10-15 litrov vody. Požadovaná úroveň zavlažovania je určená pomocou jednoduchého testu, stláčanie Zeme v ruke – ak pri uvoľňovaní ruky prichádza, je potrebné zavlažovať. Následne sa frekvencia zavlažovania zníži na 2-krát mesačne (s malými zrážkami) alebo až 4 krát v suchých dňoch. V auguste sa zvlhčovanie rastlín zastaví a zavlažovacie miesto sa vykonáva do konca novembra, keď je pôda zvlhčená o 0,7-1 m. Zvyšuje zimnú odolnosť rastliny, chráni korene.
 2. Hnojivo. Pozornosť by sa mala venovať zloženiu substrátu, pretože rastlina je mimoriadne prudko reagovať na nedostatok nutričných zložiek. Len s pravidelným kŕmením sa môžete spoľahnúť na dobrú úrodu. Hnojiť pôdu nasledujúca systémovo, dodržiavanie špecifickej schémy aplikácie hnojív. Na jar je vodný roztok guana (1: 15) užitočný pre približne 8 litrov na strom. Po pasení sa strom oplodňuje hnoja nažive, zmiešaný na vode (1: 3) o 10 litrov na rastlinu. V septembri je kultúra kŕmená hnojom (5 kg na 1 m² okolitého priestoru) alebo kompostu (7 kg na 1 m²). Po pridaní týchto konzistencie je pôda opäť zavlažovaná, explodovať a mulched.
 3. Korunové orezávanie a tvarovanie. Vykonáva sa na jeseň a na jar (apríl). V prvom roku rastu je stred závodu skrátené 2 obličkami, zostávajúce vetvičky sú narezané na 2/3. Počas nasledujúcich 3-4 rokov, koruna riedila, predbežné označovanie kostrových vetiev, eliminácia oslabenia a deformovaných výhonkov. V tom istom období sa orezávanie na kruhu vetvičiek, ktoré sa nachádza na barel o 45 ° alebo 90 °, a nie viac ako 10 mm by malo byť najväčšie veľkosti zostávajúcej konope. Po 5 rokoch rastu vytvorte montáž s elimináciou rezných vetiev a prvkov zahusťovaním koruny. V rastlinách je dospelý 7 rokov vyčistený vrchol – obmedzí rast stromov.

Opeľovanie

Seba-znečistenie – dôstojnosť rastliny, aj keď nie je žiadny jablkový strom okolo neho, veľký podiel kvetov v každom prípade dáva plodné marže. S použitím krížového vyslania sa prudko zvyšuje hladina plodovania. Zrušené opeľovače pre Pepin sú Antonovka, Calville Snowy a Slav. Efektívne opelenie je možné vo vzdialenosti asi 50 m a viac.

Odolnosť proti mrazu

Hladina pepínu odolného voči mrazu v strednej klimatickej zóne je priemerná, tento nedostatok záujmu sa dopĺňa s vlastným hodnotením stromov. Bombardované stromy, ktoré urobili mrazy od -25 na -30 ° C, môžu efektívne obnoviť a produktívne ovocie. S predĺženým vystavením ťažkým mrazom, bude to skrátenie mrazených výhonkov na 1/3.

Choroby a škodcov

Kultúra je slabo chránená pred rôznymi problémami, ktoré vznikajú počas rastu, často náchylné na bežné lézie z chorôb a útokov na hmyzu škodcov. Často sa objavujú ako pasáž, rosová pulzia, cytozamery, ovocie. Boj s nimi je vyrobený typickými spôsobmi.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: