Apple Tree Renet Chernenko

  • Autori: S. F. Chernenko (All-Russian Research Institute of Genetics a výber ovocných drevín. A. V. Michurina)
  • Chuť: Sour-Sweet
  • Hmotnosť plodu, g: 110-180
  • Plná veľkosť: Stredné alebo nadpriemerné
  • Výnos: Vo veku 15 rokov, stredný výnos – 62 kg, maximálne – 120 kg
  • Začiatok krému: Za 7-8 rok
  • Načasovanie dozrievania: Zima
  • Odnímateľná splatnosť: v septembri
  • Krvácanie: 235 dní
  • Trvanie spotrebného obdobia: November Mai

Pozrite si všetky charakteristiky

Rentle Chernenko – nádherná odroda, ktorá rastie v mnohých regiónoch našej krajiny. Je nenáročný, odoláva mrazu, dáva stabilnú úrodu, takže sa odporúča, aby pestovali začiatočníkov.

História odstraňovania odrôd

Práca na odstránení odrody Rentena Chernenko sa zaoberá. F. Chernenko v All-Russianskom výskumnom ústave genetiky a výber ovocných drevín. A. V. Michurina.

Popis odrôd

Táto rastlina je zahrnutá v skupine sekundárnych vily. Maximálna výška je 4,8 m. Koruna u dospelých jablkovú stromov zaoblené, listy sú stredne veľké, majú podlhovastý tvar. Na okrajoch je obliekanie, ale povrch listu je hladký.

Hlavné vetvy na strome sú šikmo vertikálne, a tie, ktoré sú samostatne rastú v uhle takmer 90 stupňov. Na základni majú výhonky šedo-zelenú farbu, v pokoji sú červenohnedé. Kvety pod stredne veľké, forma, ktorú majú tanier. Farba takmer biela.

Funkcie, profesionálov a nevýhody

Hlavná plus tejto odrody je dlhá skladovanie plodov. Okrem toho, jablká majú nádhernú chuť a majú univerzálny účel.

Zo znevýhodnenia je obzvlášť potrebné vyčleniť, že obchodovateľnosť počas prepravy je udržiavaná o 87%. Ovocie strom tiež začína o mnoho rokov neskôr.

Dozrievanie a plodenie

Renet Chernenko Zimné zrenie. Jablká zrelosti dosahujú v septembri. Spotrebiteľské obdobie trvá od novembra do mája. Vintage sa dá zbierať iba 7-8 po pristátí.

Rastúce regióny

Pestovať túto odrody na severozápade, centrálnej, volga-voatsky, centrálnej krajskej oblasti.

Výnos

Keď strom dosiahne vek 15 rokov, môžete z neho zbierať asi 62 kg plodov a maximálna plodina, ktorá bola registrovaná, bola 120 kg zo stromu.

Ovocie a ich chuť

Ovocie Renet Chernenko sa dá konzumovať v čerstvej forme a pripraviť lahodné kompómy a iné výrobky a nápoje.

Jablká nazeleno-žltá farba, je tu malý červenať. Formulár je opísaný ako správny, splošte. Hmotnosť jedného jablka sa môže pohybovať od 110 do 180 gramov.

Koža v plodoch opísanej odrody má drsnosť. Matte a mastná, s vetraným subkutánnym bodom.

Jablká sour-sladký, s bielym hustým buničine. Môžu ležať po zbierke 235 dní.

Vlastnosti pestovania

Začnite pristátie od kopania jamy s priemerom dvakrát koreňového systému a hĺbku asi metra. Vložte koreňový systém do otvoru a položte korene, uistite sa, že očkovanie je asi 2-3 cm nad úrovňou zeme.

Keď je jam naplnená pôdou, použite vodu na odstránenie možných vzduchových vreciek. Nainštalujte spáč a semená sú zviazané. Uistite sa, že ste mulčovali s hrúbkou 2-3 cm okolo každého stromu. Pomôže to udržať vlhkosť a potlačiť buriny, ktoré sú spotrebované z pôdy nielen vody, ale aj živín.

Opeľovanie

Opísaná odroda môže byť čiastočne. Z tohto dôvodu musí byť opeľovačka prítomná na mieste. Najlepšie je použiť Soles Apple Tree, Severná synap alebo jesenná pruhovaná, ktorá kvitne v rovnakom období ako rozmarníček chernenko.

Podriadený

Optimálne pH pre Apple Stromy – 6.0-6,5. Ak je pôda chudobná na stopových prvkoch, je lepšie priniesť pH na 7,0 pred pristátím. Prostredníctvom 3-4 rokov bude potrebné opäť zakryť pôdu.

Pokiaľ ide o konkrétne tejto odrody, nadmerné množstvo hnojív spôsobuje extrémny vegetatívny rast, zníženie množstva, kvality ovocia a zvýšenie prípadov chorôb, ako sú hrdze, korunovacia hniloba a pleseň. Na druhej strane nedostatok dusíka v Rentete Chernenko tiež vedie k zlému rastu a nízky výnos.

Preto sa odporúča používať „8-12-12“ alebo podobné hnojivo v vzorec s pomalým uvoľňovaním (výhodne deväťmesačné nízke uvoľňovanie). Jeden šálka hnojív vo februári sa uskutočňuje v prvom roku po pristátí. Ak záhradník vidí žltnutie listov alebo pozoruje zlý výkon, pridajte toľko v máji. Sledujte rovnaký princíp a na druhý rok.

Odolnosť proti mrazu

Táto odroda má vysoký odpor mrazu. Pre zimu, stromy mulč, mladé sadenice hádzať listy, zlatko, môžete pokryť.

Choroby a škodcov

Nie je to zlomená stabilita od Rentena Chernenko na Brishe. Ale čierne a biele rotty sa môžu dobre objaviť. V boji proti nim stojí za to odstrániť a napáliť všetky postihnuté výhonky a ovocie. Na úpravu čierneho hniloby sa fungicídy nepoužívajú. Stojí však za to, aby sa uplatňovali „Capanta“ a akékoľvek produkty na báze síry špecificky na boj proti tejto infekcii. Je lepšie zabrániť tvorbe fytoofluorózy, pretože je hlavným dôvodom vzhľadu hniloby.

Biely hniloba sa často nachádza na konci sezóny. Buďte opatrní s touto chorobou: Ak zaútočí na strom Apple, zníženie výťažku je 50%. Akonáhle boli symptómy identifikované, okamžite spracovanie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár