Apple Tree Welcy

 • Autori: USA
 • Chuť: Sour-Sweet, v nepriaznivých rokoch bylinné
 • Aróma: tenký
 • Hmotnosť plodu, g: 90-120
 • Plná veľkosť: Stredné alebo pod priemerom
 • Výnos: Vysoká, priemerná 12 kg z dreva
 • Frekvenčná frekvencia: Výročný
 • Začiatok krému: 4-5 rok
 • Načasovanie dozrievania: Zima alebo jeseň (na juhu Ruskej federácie)
 • Odnímateľná splatnosť: V druhej polovici septembra

Pozrite si všetky charakteristiky

Welcy je univerzálna nenáročná kultúra, s ľahkosťou odpustil chyby, ktoré nie sú úplne triediace záhradkári, odolné voči chorobám a útokom škodcov, sa líši v odolnosti proti mrazu, vysoko výnosom, zrýchlil plody, vynikajúce chuťové vlastnosti a jeho ovocie sú uložené čas.

Takýto bohatý súbor pozitívnych vlastností odrody je zriedka nájsť, čo bolo dôvodom na jeho použitie v oblasti chovných aktivít. S pomocou Welly, ako počiatočná forma, viac ako 30 druhov nových typov jabĺk boli vytvorené na ruskej krajine.

História odstraňovania odrôd

Waalthy (bohatý) prišiel k nám z amerického kontinentu v XIX storočí a do konca storočia sa stal populárnym medzi ruskými záhradkami. Bohatý (alebo bohatý) plne odôvodňuje svoj názov vysokoškolského výnosu, ktorý potvrdil svoje dlhodobé štúdie v podmienkach druhu Michurin. Voronezh). Kultúra je zahrnutá v štátnom registri. Známa stupeň a pod inými menami – Tartu Rose, úrodné jablko, hojné, výnos.

Popis odrôd

Welly Tree má priemernú veľkosť – 4-5 m. Mladá koruna je širokouhlým korún, ale v procese rastu postupne získava zaoblené formy s priemerom 2-3 m, pozostávajúci z mierne zvýšených vetvičiek s mierne zníženými tipmi. Hlavné pobočky rastú z trupu za akútnych uhlov, čo je niekedy dôvodom ich hojnosti pod váhou hojných plodov.

Mierne publikované výhonky majú priemernú hrúbku a hnedastú farbu. Charakterizované priemernou mierou rastu. Tvar obličiek, veľký, mierne dospievajúci. Lentichki Viacnásobné, stredne veľké rozmery, zaoblená konfigurácia.

Listy stredných alebo malých rozmerov, prevažne zakrivené, s mierne skrútenou hornou časťou, na výhonkoch sú zriedkavé. Na farbe sú tmavo zelené, s darebákmi a zvlnenými hranami. Puffs tenké, predĺžené, mierne odpočet. Highlights z lanceálnej formy, malé.

Malé kvety, mierne zatvorené, biele-ružové poháriky s fialovými odtieňmi. Rôzne stredne ťažkosti, vysoko odolné voči Brishe.

Funkcie, profesionálov a nevýhody

Z výhody kultúry, poznamenávame sa:

 • vysoký výnos;
 • Odolnosť proti chorobám a útokom škodcov;
 • relatívne rýchle plodenie (4-5 rokov od dátumu pristátia);
 • Dobrá odolnosť proti mrazu (až -25 ° C);
 • Nádherné ochucovacie vlastnosti;
 • Dlhý spor (až do jari).

Minusy zahŕňajú:

 • Možné obtlačky úrovne plodovania;
 • Nie je celkom uspokojivá zimná ťažkosť;
 • Zníženie ovocia s významnými plodinami;
 • Možný spustenie ovocia v období pred hnev;
 • Zmeny v chuti jabĺk podľa roku.

Dozrievanie a plodnenie

Má zmiešaný typ plodovania, s mnohými „sediacimi“ ovocnými taškami. Zvýšenie ovocia začína 5 rokov rastu av priaznivých podmienkach – 4 roky po vystúpení. Proces kvitnutia zvyčajne začína v máji, plody sú akceptované do septembra. Krépovanie je hojné.

Odnímateľné podmienky na splatnosť plodov, v strednom pruhu Ruska, zariadenie začína v súlade s treťou dekádou septembra. Spoľahlivosť pripútaností jabĺk na stromoch nie je veľmi vysoká. Z tohto dôvodu, vyčerpanie odstránenia na týždeň môže viesť k potopeniu ovocia. V priemere trvá do konca februára. S nedostatkom vlhkosti v skladoch, ovocie rýchlo.

Výnos

Welcy je vysoko výnosová odroda. Za priaznivých podmienok dostanete rekord 275 kg plodov zo stromu. Stredná ročník – asi 200 kg zo stromu.

Ovocie a ich chuť

Ovocie zimy alebo jesene (v teplých oblastiach) starnutia, stredných alebo menších veľkostí, odpudivých alebo splošťovacích konfigurácií, hladký (presný). Farba v období odstraňovania je žltkasto-zelená a v období splatnosti spotrebiteľov – Zlaté odtiene. Farba varenia počas obdobia odstraňovania vo forme tmavých červených pruhov na červeno-pozadí. Subkutánne škvrny sú jasne viditeľné.

Koža non-tuk, zhutnený, hladký. Ovocie predĺžené, fetálne. Lievik je v hĺbke, kužeľ. Tanier, hlboký, hlboký. Uzavretý typ pohára. Srdce malé, prázdnota osiva zatvorená. Semená špicatého tvaru, tmavohnedých odtieňov.

Biele-zelené mäso, často niekedy s červenkastými žilami. Chuť je kyslá a sladká s nenápadnou a rafinovanou arómou. Podľa štandardov ochutnávky zodpovedajú plodom úrovne 3,9-4,2 bodov. Chuť vlastnosti jabĺk sú prevažne premenlivé od poveternostných podmienok, stromových charakteristík a kvality agrogov. Za nepriaznivých podmienok je chuť jabĺk trochu čerstvý a bylinný.

Jablká HIMSOWAV:

 • cukor – 10,1%;
 • Titrované kyseliny – 0,61%;
 • Kyselina askorbová – 10,2 mg / 100 g;
 • P-aktívne zložky – 185,1 mg / 100 g;
 • Pekty – 10,5%.

Ovocie sú v čerstvej forme a ako suroviny na výrobu šťavy. Hmotnosť jedného jablka sa pohybuje do 90-120 g.

Ovocie odrody nepredstavujú nebezpečenstvo pre pacientov s gastrointestinálnymi ochoreniami, poruchami endokrinného systému, užitočné pre ľudí, ktorí držia diétu.

Vlastnosti pestovania

Apple strom pristátie je štandard v prírode (na jar alebo na jeseň). S hlbokým usporiadaním podzemnej vody sa otvor pripravuje s božstvom asi 70 cm a priemerom 1 m. Miesto pre Disembarking je zvolený dobre osvetlený a bez návrhov. Pôdy musia byť vedené alebo piesčité (najdlážnejšie možnosti).

Rehabilitácia hrdla koreňa sa neodporúča, mala by byť umiestnená asi 5-7 cm od povrchu pôdy.

Na zalievanie triedy je náročná (zameranie na poveternostné podmienky). Priemerná frekvencia zavlažovania – 1 krát za 10 dní. Zavlažovanie by sa malo byť hojné s následnou slučkou pre zakorenenie.

Krimpovací proces – súčasný postup vykonávaný ročne z prvého roka rastu stromov. To sa robí s cieľom optimálnej tvorby koruna stromov. Na udržanie vysokej úrovne výnosov je trieda exponovaná a omladená. Pre ktoré eliminujú naplnené, vo veku alebo deformované vetvičky. Obstarávanie pobočiek vám umožní zabrániť im.

Opeľovanie

Self-trvanie kultúry je najdôležitejším faktorom, ktorý ovplyvňuje plodiny a kvalitatívne a kvantitatívne. V tomto zmysle je odroda prakticky nezávislá od poveternostných podmienok, ako aj z intenzity „práce“ včiel, ktoré tradične opeliali množstvo jabĺk. Inými slovami, welcy stromy sú absolútne nezávislé, ich stav, stupeň výnosov a jeho kvality – výsledok profesionality a susedných záhradníkov.

Podriadený

Pre odrodu je určitá nenáročnosť charakteristická pre rast. Táto kvalita však neznamená možnosť vyhnúť sa kŕmeniu. Tradične sa používa na to, aby sa používali nažive, vtáčie excrement, riešenia s obsahom dreveného popola a niektorými mikroúlementmi, ktoré stimulujú rast stromov regulujúcich úroveň plodovania. Podávače produkujú niekoľkokrát ročne. Je dôležité zamerať sa na charakteristiky všeobecného stavu stromu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár