BlackBerry Leader Joseph

  • Autori: USA
  • Chuť: sladký
  • Aróma : Vyjadrený
  • Hmotnosť bobule, g: 15-25
  • Veľkosť bobule: Veľký
  • Bery: Čierna
  • Oprava: Áno
  • Obdobie plodovania: Od júla do šiestich týždňov
  • Výnos: 10 kg s krovím
  • Odolnosť proti mrazu, ° C / zimná ťažkosť: Zima Hardy

Pozrite si všetky charakteristiky

Až nedávno bol BlackBerry vzácnym hosťom na materskej oblasti, pretože je príliš dobrá a úroda nie je veľmi pohodlná a príjemná kvôli pobočkám. Všetko sa zmenilo s výskytom rozbitých čiernych odrôd, odolných voči akýmkoľvek poveternostným podmienkam a nenáročným v starostlivosti. Jedným z nich je americká odroda vodcu Jozefa.

História odstraňovania odrôd

BlackBerry Leader Joseph je sľubný stupeň, masívne pestovaný v priemyselnom meradle. Pre výnos a nenáročnosť je veľmi milovaný záhradkami a letnými obyvateľmi. Tento druh bol odvodený na veľmi dlhú dobu americkými Breeciars a pomenovaný po slávnom vodcovi. V dôsledku prechodu, z ktorých sa zrody na báze čiernych, sa objavil vodca Jozef, zatiaľ čo to nie je známe.

Popis odrôd

Blackberry tejto odrody je správne nazývaný univerzálny, pretože sa spotrebuje v čerstvej forme a plechovkách a mrazené. Vďaka hustej štruktúre bobule je preprava dobre tolerovaná, takže komerčné účely sú prioritou.

Načasovanie dozrievania

BlackBerry Chief Joseph sa vyznačuje roztiahnutým obdobím dozrievania a plodia – od 6 do 8 týždňov (od konca júla do septembra). V závislosti od klimatických prvkov sa môže pohyb dozrievania a zbery presunúť.

Výnos

Výnos je veľmi vysoký, ale stojí za to zvážiť, že prvá plnohodnotná úroda je možné zozbierať v treťom vestnickom období. V priemere každý Bush možno zbierať do 6-10 kg ostružín, ale vo veľmi zberoch sa zhromažďujú do 11-13 kg bobúľ. Vzhľadom k tomu, že odroda je odstránená, plodina sa môže zozbierať dvakrát za sezónu.

Bobule a ich chuť

Bobule sú veľmi veľké – hmotnosť každého dosahu 15-25 g. Ovocie majú zaoblený a pozdĺžny tvar, čierna farba s lesklým odtieňom. Chuť ostružín je pomerne vyslovený: je tu tiež krehká sladkosť a svetelná kyslosť. BlackBerry vôňa je veľmi bohatá, preto sú bozky, kompómy a nápoje neuveriteľne chutné.

Vlastnosti pestovania

Blackberry odrody Leader Joseph je obzvlášť nenáročná v starostlivosti, takže dokonca neskúsený záhradník sa vyrovnať s jeho chovom a kultiváciou.

Táto odroda je schopná prispôsobiť sa takmer všetkým klimatickým podmienkam, to znamená, že je rezistentné voči suchám, k mrazom, na teplo. So suchým podnebím, zavlažovací systém, hojné zavlažovanie a s ťažkými mrazmi, sa používa postup izolácie. Najvýhodnejšie pre pestovanie sú dobre odvodnené a plodné pôdy.

Výber miesta a prípravy pôdy

Výberom miesta (je žiaduce, že je to zóna malého kopca, nie nížinu), mala by byť pripravená: na prepnutie, vyčistenie od zvyškovej vegetácie a rozpustiť. Miesto by mali byť pokryté opaľovaním alebo byť v polovici. Hlavnou vecou je, že neexistujú žiadne návrhy a silný vietor, takže BlackBerry rastlinné miesta v blízkosti plotu, ktorý vykonáva ochrannú funkciu.

Orezávanie

Skoré jarné vetvy, ktoré dosiahli dĺžku 2-2,5 m, šokovali 15-20 cm. Bočné vetvy, ktorých dĺžka je 1 m a viac, by mala tiež skrátiť. Jesenné pobočky, odstupňovaný plod, odrezaný pod koreňom. Dobrý Bush je 7-10 pobočiek.

Zavlažovanie a kŕmenie

Keďže stupeň je úplne odolná voči suchu, potom sa neodporúča časté zavlažovanie, len v prípade najsilnejšieho tepla. Voda chráni koreňový systém pred prehriatím. Pokiaľ ide o kŕmenie, musí sa vykonať na jar pred začiatkom kvitnutia. Ako aj pred vytvorením prvého ovocia. Na tento účel sa používajú komplexné dusík-minerálne hnojivá.

Odolnosť proti mrazu a príprava na zimu

Po ukončení konkračnej sezóny by mali byť kríky pripravené na zimovanie. Pobočky by mali byť odstránené z nosných konštrukcií (Chopler) a úhľadne kravatu, ktorým sa na zemi a potom zakrývajú izolačný materiál (Agrofiber).

Choroby a škodcov

Závod má dobrú imunitu, takže sa to často nestane. Jediná vec, ktorá útočí na kríky, je web ticks, ktoré sú odvodené spracovaním rastlín so špeciálnymi liekmi. Niekedy sa objaví hrdza, jesť listy.

Reprodukcia

Odroda sa líši tým, že zrazí horné vetvičky v zemi. Po zakorenení pochádza úhľadný priestor z hlavného kríka.

Recenzie Recenzie

Vzhľadom na mnohé recenzie poľnohospodárov a amatérskych záhradníkov je možné argumentovať, že Leader BlackBerry Joseph je plodná kultúra, ktorá nevyžaduje veľkú pozornosť a skúsenosti s chovom a pestovaním. Vďaka jasnej chuti a šťavnatenosti hostiteľa, milujú, aby sa na zime, aby sa na zime vo forme džemov, compotes, džemy.

Ale existujú negatívne recenzie. Niektorí záhradníci nie sú spokojní so skutočnosťou, že v prvom roku je zber slabý a bobule môžu byť malé a čerstvé, ale nezabudnite, že v budúcnosti je kompenzovaný hojnou zbierkou bobule, ktoré budú šťavnaté, obrovské a sladké.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár