BlackBerry Lochnes

  • Autori: Škótsko, Dr. Jennings, Rekonštrukčný výskumný ústav
  • Chuť: sladký
  • Aróma : Silné BlackBerry
  • Hmotnosť bobule, g: Až 5
  • Veľkosť bobule: Veľký
  • Bery: Čierna a fialová
  • Obdobie plodovania: Od druhej polovice augusta a trvá až do mrazu
  • Výnos: Až 15 kg s kríkom
  • Odolnosť proti mrazu, ° C / zimná ťažkosť: Zima Hardy
  • Prítomnosť hrotov: Nie

Pozrite si všetky charakteristiky

BlackBerry sa nedávno stal bobule, ktoré možno nájsť takmer na akomkoľvek domácom pozemku. O triede Loch Nesssel stojí za to hovoriť podrobnejšie, pretože je jedným z vyhľadávaných kríkov.

História odstraňovania odrôd

Triediť Loch Ness (Loch Ness) Zdá sa, že nie je tak dávno. Jeho Stvoriteľ sa stal Derek Jenningsom, ktorý pôsobí na území výskumného ústavu plodín v Škótsku. Rok tvorby Loch Nessa – 1990. Striky Oceľové maliny a Logan bobule.

Lekár identifikoval špeciálny gén v rastlinách, ktoré sú zodpovedné za rozsah bobúľ. Ako sa ukázalo, ak by sme odvodili hybrid na základe samotného tohto génu, potom je možné do veľkej miery zvýšiť výťažok kríkov.

Popis odrôd

Používať bobule tejto odrody v čerstvej forme a vytvoriť rôzne jedlá a konzervovanie.

Busty pestuje poltopaním, sú kompaktné a pozorne vyzerajú. Ak sa nezúčastňujete včas, môžete čoskoro pozorovať silnú tíme.

Skúsenosti ukázali, že väčšia plodina môže dosiahnuť na mokrej, dend-podzolickej pôde s množstvom humusu.

Popis kríka

Ak hovoríme o Crone, potom má dospelý rastliny, pol-proporný. Neexistujú žiadne hroty na pobočkách, čo je nepochybná výhoda odrody. Pobočky rastú. Výhonky môžu dosiahnuť výšku 4 metrov. Nahrádzajú sa zdola a na vrchole ostrosti. To je z tohto dôvodu, že zo záhradníka sa vyžaduje buď v čase, aby sa klesal, alebo položiť pobočky na mreží. V rovnakej dobe, maximálna výška kríka môže dosiahnuť 150-180 cm.

Načasovanie dozrievania

Ovocie začínajú zbierať od polovice augusta. Obdobie plodovania pokračuje na prvé mrazy. Z tohto dôvodu Loch Nessel odkazovať na priemerné časové nastavenie.

Rastúce regióny

BlackBerry dokonale rastie v akejkoľvek oblasti našej krajiny. Rozmanitosť v Moskve a Moskve je veľmi v dopyte.

Výnos

Chválite stupeň záhradníkov a pre výnos, všetko z jedného kríka je možné zbierať až do 15 kg zrelých bobúľ.

Bobule a ich chuť

V bobule Loch Ness, šťavnaté bobule, s hustou buničkou a jednoznačne čiernou vôňou. Každá hmotnosť dosiahne 5 g. Ak zbierate úrodu vo fáze technickej zreteľnosti, potom nie je možné vyhodnotiť svetelnosť, s ktorou majú. Keď Blackberry dozrieva úplne, stáva sa sladký, saharský. Ovocný tvar – kužeľový.

Neskúsení záhradkári kvôli príliš čiernej farbe bobjedu, nechápem vždy, keď ovocie dosiahli technickú zrelosť, a keď je čas, aby ich roztrhal.

Vlastnosti pestovania

Väčšina záhradníkov hovorí o nenáročnom popísanej odrody BlackBerry. Avšak čakať na veľký zber len vtedy, ak je rastlina dostatočná pozornosť.

Pôda by mala byť fertilná, mokrá a dobre odvodená. Dokonalé pH je 5.5-6.päť.

Blackberry tohto druhu nevyhnutne potrebuje slnečné svetlo, takže miesto pristátia stojí za to zvoliť zodpovedajúce.

V prvom roku po pristátí zo záhradníka sa nevyžaduje nič zvláštne. Stačí, aby sa zabezpečilo správne zavlažovanie, v čase uvoľniť pôdu, takže kyslík voľne preniká do koreňov.

Stojí za to pripomenúť, že keď je koreňová časť poškodená na povrchu pôdy, začínajú tvoriť. Z tohto dôvodu je lepšie použiť medzi krídlami podlahového materiálu, ktorý navyše zadržiava rast burín.

Výber miesta a prípravy pôdy

Udalosti na prípravu nákladov na pristátie na jar. Pre túto BlackBerry zapadá do slnečného pozemku, kde nie je žiadny návrh. Pre každé sadenice bude musieť pripraviť fossa. Jeho rozmery 40x40x40 cm. Loch NESS požaduje priestor okolo, takže medzi sadenice 1 nie je prázdny priestor.5-2.5 metrov. Ak pristátie sadenice bude vyrábané riadkami, potom odchádzajú aspoň 2 metre medzi nimi.

Pred ponorením stromčeka do jamy sa do nej umiestni zmes 5 kg kompostu, môžete použiť vlhký, 50 gramov potašovej soli a 100 gramov superfosfátu. To všetko je zmiešané s pôdou, potom navyše uzatvára vrstvu pôdy. Ak sa to nerobí, koreňový systém je ľahko spaľovaný o hnojive.

Pri pristátí majú koreňové obličky 4 centimetre pod úrovňou pôdy. Po vypovedaní je každý puzdro hojne napojené a povrch je pokrytý mulčovaním. Môže byť použitý slamy alebo piliny. Po dokončení práce by mala byť nadzemná časť závodu skrátiť na 25 cm.

Lepšie v tomto štádiu umiestnite spáč vedľa každej rastliny. To vám umožní výrazne zjednodušiť proces starostlivosti o BlackBerry v budúcnosti. Kým výhonky budú rásť, sú pripojené k podpore. Je veľmi dôležité opraviť vetvy cikzago okolo napakovania.

Orezávanie

Prerezávanie na jar, zvyčajne v máji. Odstráňte nielen výšku útekov, ale aj vedľajšie zisky na stimuláciu kvitnutia.

Druhýkrát sa prerezávanie vykonáva na jeseň. Je potrebné odstrániť pacientov s krídlom a slabými výhonkami. Tie, ktoré zastavili ovocie, tiež odrezali. Po orezaní je dôležité rozdeliť minuloročné pobočky a nové.

Ak sa vykoná riedenie, potom existuje len 4-6 vetvy na kríku. Hepps nenechávajú, pretože sú zdrojom infekcie, ak sú.

Zavlažovanie a kŕmenie

Časté zalievanie BlackBerry nie je potrebné, ale nemá rád stagnáciu vody. Iba mladé pristátia vyžadujú pravidelné pôdne zvlhčovanie, pretože voda im pomáha rýchlejšie na koreň a tvoriť zelene. V tomto prípade sú zalievanie rastliny vyžadované aspoň raz týždenne, a ak je sucho stojí za to, potom môžete 2 krát.

Dospelí puzdrá dostatok vody, zalievajú ich len vtedy, ak dlho nebol dážď dlhý čas, a v období, keď bobule a kvety začínajú tvoriť na stonkách.

Ak je potrebné živiny zavedené do studne pri pristátí, pri ďalšom prístupe sa bude vyžadovať len na tretí rok. Na jar je to kompozície obsahujúce dusík. Močovina je ideálna, pretože pružina je potrebná na pomoc rastline zvyšovať lístie.

V lete preferované fosforu a draslík, ktoré majú pozitívny vplyv na chuť a veľkosti bobúľ.

Na jeseň sa môžu použiť integrované hnojivá, ktoré nevyhnutne majú železo, zinok, bór a iné stopové prvky.

Veľmi užitočné na kŕmenie lesného popola.

Reprodukcia

Modifikované Loch Nessa môže byť semená, zakorenenie vrchov, šíriť zelené alebo zvetrané výhonky, ako aj rozdelenie kríka.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár