Bočné odrody a ich použitie

Aby ste sa vám tento pozemok potešil svojimi jasnými farbami a bohatou úrodou, musíte použiť siderátov, patria k zeleným hnojivám. Nazývajú sa základom poľnohospodárskej pestovania šetrných k životnému prostrediu bez použitia chemikálií. Výhody z nich sú nepochybné – semienkové rastliny obohacujú pôdu užitočnými látkami, vďaka ktorým sa výnos zvýši o 30-50%.

Bočné odrody a ich použitie

Bočné odrody a ich použitie

Čo to je?

Siderats sa už dlho používajú v prírodnom poľnohospodárstve – sú nepostrádateľným znižovaním kultúr, ktoré prispievajú k zlepšeniu pôdy. Sú dezoxidizované, obohacujú pôdu potrebnými mikropodnikovými a makroprinámi, zvýšenie jeho kvality, vody a priedušnosti, a tiež varovať poveternostné a lúhovanie. Okrem, Siderats zlepšujú vzhľad stránky naplnením jasnými farbami v obdobiach pred plánovaním hlavných záhradných plodín a po strachu.

Skúsení Dáckety hovoria, že Zem by nemala byť prázdna. Použitie siturátov nahrádza úvod do krajiny hnoja a komplexného kŕmenia. Môžu pristáť v otvorenej pôde av skleníku.

Bočné odrody a ich použitie

Bočné odrody a ich použitie

Za to, čo je potrebné?

Siderats majú užitočný vplyv na substrát. Ich použitie má množstvo plusy.

 • Vzhľadom k rozvoju hlbokého a rozvetveného koreňového systému, Siderats odtrháva pôdu, prispievajú k najlepším priepustnosti vzduchu. S ich dlhými odnocmi, odstránia živín prvky z hlbokých vrstiev Zeme a zvýšia ich – v budúcnosti sa stanú základom potravín rastlinných plodín.
 • Cydrátová tráva sa môže použiť ako mulčovač.
 • Siderát pristátie sa odporúča pre rýchlu obnovu erózie pôdy, ako aj obohatenie chudobných pôd s užitočnými látkami.
 • Siderát pristátie vedie k zníženiu burín na pozemku.
 • Prežívajúce systémy optimalizuje teplotný režim substrátu do teplých a chladných ročných období, sadenice z UV žiarení odstránia a chráni hornú plodnú vrstvu z poveternostovania a erózie.
 • Väčšina daches nie je zavlažovaná semienmi s cieľom udržať všetky potrebné mikroorganizmy v hornej vrstve substrátu. Namiesto toho jednoducho odrezali celú bylinnú hmotnosť a kvapkali spolu s koreňmi.

Bočné odrody a ich použitie

Bočné odrody a ich použitie

Ďalším bonusom bude liečebné vlastnosti týchto kultúr. Napríklad v zelených častiach ľanu tam je tanín – jeho zápach sa vyznačuje chrobákmi Colorado, pretože takáto rastlina je optimálna na pestovanie neďaleko výsadby zemiakov. Colorad Beetle sa tiež bojí o chuti VELVETSEV a CALENDULA – sú často zasadené v uličke.

Ale po zemiakoch, môžete zasadiť raž, bude to dobrý nástroj v boji proti háďatkám – korene Rye sa vyznačujú špeciálnymi látkami v zemi, čo na dlhú dobu riadiť hmyz z miesta pristátia.

Bočné odrody a ich použitie

Bočné odrody a ich použitie

Popis druhov

Mnohé rastliny sú zahrnuté v zozname účinných siturátov. Zvážte, čo sa stávajú.

Amarantný

Rastliny: Amaranth, lesklý. Amaranth rastliny majú silnú rizómu. Vzhľadom k tomu, rozbijeme pôdu, zvýšime jeho priedušnosť, obohatíme pôdu dusíkom a zvýšite jeho plodnosť.

Bočné odrody a ich použitie

Zloženie

Rastliny: Sunflower, Calendula.

Takéto rastliny vystrašia strelky a plošiny, účinne bojovať proti stopám. Kvety priťahujú hmyz-voštinový a vykonávať úlohu povlakových plodín, ochranu pestovaných rastlín zo slnečného svetla. Najčastejšie slnečnice. Je nevyhnutné chrániť pristátie zo slnka, rastlina prispieva k zachovaniu vlhkosti v zemi. A okrem toho, tieto rastliny pôsobia ako nosná štruktúra pre rastlinné plodiny. Avšak, majú a mínus – stonky slnečnice sú pomerne rýchlo zaseknuté a komplikované čerpacie hmoty.

Bočné odrody a ich použitie

Bočné odrody a ich použitie

Hydrofilný

Rastliny: Facelium. Facelium normalizuje kyslé pôdy, chráni pozemok z výskytu burín a ničí všetky patogénne mikroorganizmy. Vyvinutý koreňový tráva systém zlepšuje jeho priedušnosť.

Facelium je univerzálny hydrofilný semenár. Po ňom, akékoľvek rastliny budú dobre rásť a rozvíjať, či už ide o bobule, kvety alebo zeleninovú kultúru. Tráva je absolútne nenávŕžaná, môže ľahko odolať poklesu teploty a sucha, skôr rýchlo rastúce a dáva krásne kvety. Typicky je Facelius zasej v marci-apríli, hneď po snehovom kryte. Pri pristátí pod zimou bude kultúra chrániť zem pred hlbokým označením. Inhibuje vývoj patogénnej mikroflóry: chráni záhradné pristátia z cestoviny a fytoofluorózy, poháňa nematózu, drôtu a frozing. Po objaví sa prvé kvety, zelené kusy sú rezané, libra do zeme o 10-15 cm, alebo namiesto mulčovania.

Bočné odrody a ich použitie

Pohánka

Rastliny: GRECHIKHIKHA. Tieto stránky sa odporúčajú pre slabo uzemnené pôdy so zníženým obsahom užitočných stopových prvkov. Pohánka obohacuje pôdu organickými látkami, krmivom draslíka a fosforu. Domáce DACMS najčastejšie zasadil pohánku. Dobre rastie v soľných močiaroch a iných ťažkých pôdach – dokonca aj taká krajina na starnutie Sideátu je potrebná viac ako 2 mesiace.

Bočné odrody a ich použitie

Krútiť

Rastliny: horčica, hrubá, znásilnenie, žiarenie olejov. Zástupcovia krížoviek môžu byť vysadené na zlepšenie akejkoľvek pôdy, s výnimkou pôdy so zvýšenou kyslosťou. Rozvetvené korene odtrhávajú zem, robí to priepustné pre vzduch a prekladať ťažké zlúčeniny fosforu pre formálne pre záhradné plodiny. Okrem toho, Siderát varuje umývanie živín. Najbežnejším zástupcom krížoviek sú horčica. Rýchlo zvyšuje zelenú hmotu a úplne letí rast burín byliniek.

Závod šetrí z pečeného slnka pestovaných rastlín a účinne bojuje s párom a phytoofluoro.

Bočné odrody a ich použitie

Bočné odrody a ich použitie

Zlakovy

Rastliny: Rye, proso, ovsa, pšenica. Tráva Siderates sa vyznačujú všestrannosťou, takže môžu byť použité na všetkých typoch pôd, ale je najlepšie pracovať na oblastiach s vysokou prítomnosťou piesku, zvýšenej kyslosti, ako aj na hlinených a vodičských krajinách. Podporovať zvýšenie priepustnosti pôdnej vlhkosti, podávajte podkladový dusík a draslík, varte poveternostné poveternostné vplyvy a vylúhovanie hornej plodnej vrstvy. Rýchlo vyvíjajúci koreňový systém obilnín „STALK“ Vývoj akýchkoľvek burín.

Vo väčšine prípadov, Oats Land v záhradných miestach. Je užitočné pre nasýtenie pôdy fosforu a organickým. Najlepšie pristáť spolu s hrami. To môže rásť a vyvíjať sa na rôznych pôdach od Chernozem a končiace sandstones, čo je najúčinnejšie na hliníku. Korene zvyšujú vlhkosť a priepustnosť vzduchu substrátu, zabraňujú praniu a zvetrané úrodnej vrstvy Zeme. Efektívne zničiť patogény plesňových infekcií. Ak chcete naplánovať bažinaté stránky najlepšie používať raž. Nielenže kŕmi zem s nutričnými stopovými prvkami, ale tiež schováva pôdu. Ale na suchých pôdach je lepšie použiť jačmeň – to robí substrát viac štruktúrovaný a mokrý.

Bočné odrody a ich použitie

Bočné odrody a ich použitie

Bočné odrody a ich použitie

Fazuľa

Rastliny: Lucerne, Kozswall, Clover Red, Peas, Dormnik Žltá, Esparcet.

Takýto siderát je optimálny pre pôdy všetkých typov. Podporuje nasýtenie pôdy s dusíkom, prestávky a vymaže graf z nematodes. Potláča vývoj burín byliniek. V skutočnosti, spustenie strukovín podobne ako zavedenie čerstvého hnoja na krajinu. Najčastejšie zasadil ďatelina. Je to optimálne pre mokré pôdy s nízkou kyslosťou. Clover sa živí zem, robí to štruktúru voľného a priedušného.

Bočné odrody a ich použitie

Bočné odrody a ich použitie

Bočné odrody a ich použitie

Čo je lepšie?

Pre rôzne miesta sú vhodné rôzne kultúry.

Pre uhorky

Korene uhoriek sa rozvíjajú celkom blízko povrchu pôdy. Nejdú do hĺbky, pretože rastliny sú ťažké absorbovať mikroelementy. Hlavnou úlohou siderátorov je dodávanie horčíka, fosforu, vápnika, dusíka a ich akumulácie bližšie k povrchu. Optimálne sa uvažuje:

 • strukoviny;
 • obilniny;
 • Krútiť.

Tieto stránky môžu byť pestované v uličke hovädzích lôžok. Určite budete spokojní s objemom zberu a chuti šťavnatého ovocia.

Bočné odrody a ich použitie

Pre zemiaky

Siderát pre zemiaky musia vykonávať dve hlavné úlohy:

 • Bojovať proti invázii chrobáka Colorado, bráni tomu;
 • Zabrániť šíreniu hubných lézií na plantáž.

Sideratov by mal byť zvolený s prihliadnutím na tieto vlastnosti a najlepšie predchodcovia zemiakov sú:

 • strukoviny;
 • banky;
 • Krútiť.

Bočné odrody a ich použitie

Pre paradajky

Siderats pre paradajky prispievajú k výbuchu pôdy, kŕmenie dusíkom a inými potrebnými minerálnymi látkami inhibuje vývoj burín. OPTIMAL SIDERÁT PRE VŠETKY Parenic Brúsené facelium. Okamžite rastie a necháva žiadne príležitosti na rozvoj burín. Jej trávnatá hmota je rýchlo rozložená, obohacuje posteľ. Okrem toho, jeho kvety neobvyklej farby vyzerajú veľmi pôsobivé na pozemku.

Pre paradajky sú tiež optimálne:

 • Všetky druhy strukovín a krížoviek;
 • Všetky cerebráže.

Bočné odrody a ich použitie

Pre kapusta

Kapusta – všetok slávny dusík amatér, pretože sideriti by mali nasýtiť zem týmto mikroúlectvom. Efektívnejšie s touto mosadzou. Tieto rastliny prevádzkujú nematódy, ako aj drôt a niektoré ďalšie záhradné škodcovia. A ak kombinujete alfalfa a ovsené vločky v uličke, môžete rýchlo neutralizovať patogénne huby mikroorganizmy.

Pod jahodami, zvyčajne zastrašujeme hrášok a horčicu, znásilnenie alebo súpenosť, pred malinovou farbou – akékoľvek obilniny. Pre cesnaku optimálne riešenie bude kultivácia horčice.

Bočné odrody a ich použitie

Vlastnosti siatia

Siderats môžu byť zasiate z jari na jeseň. Tieto kultúry majú krátky čas dozrievania, takže pre obdobie od snehu, a kým sa prvé mrazy môžu zbierať až 4 výnosy. S jarným výsadbou, naočkované kultúry sú veľmi rýchlo zvyšujú bylinnú hmotnosť a korene, rast uhlia burín. V tomto bode najlepšie Sudy, hrach, ako aj Donon a ALFALFA.

V lete, ako aj začiatkom septembra, po skončení plodovania, sú sidenti, ktoré sú potrebné na obnovenie neplodných parametrov pôdy. Počas tohto obdobia je najväčší účinok daný horčičný a pohánk, o niečo menej často zaseja facelius a strukoviny. Pod zimou je vhodné zasadiť zimné Frisses – Rye alebo Oats. Dobrý účinok dáva pristátie ďateliny, Facelia, ako aj horčicu. Takéto kultúry rýchlo zvyšujú bylinnú hmotnosť – v zime to zachráni pôdu z hlbokého zmrazenia.

Bočné odrody a ich použitie

Bočné odrody a ich použitie

V závislosti od úloh sú vybraté miesto pristátia. Na voľnom pozemku môžete zasiať trávu, aby ste pripravili pôdu pod budúce pristátie záhradníckych rastlín. Na jar ich vysadzujú, aby pripravili pôdu na sadenice – zlepšuje plodnosť a potláča rast burín. Okolo obvodu stránky si môžete zasadiť voňavé byliny, ako sú zamat – oni vystrašia hmyz škodcov. Siderats sú často vysadené v uličke – chránia pristátie z burín, zabraňujú erózii pôdy a strašnému hmyzu. Na ochranu dospelých ovocných stromov sú sideriáty výsadbu v rustikálnom kruhu.

Siatie Sideratov obsahuje niekoľko stupňov. Po prvé, graf definovaný pre pristátie, musíte prepnúť do hĺbky bajonet lopaty a rozbiť sa s Robles. Potom malé drážky tvoria flatkenesis – mali by byť poslaní kolmo na záhradu, zatiaľ čo hĺbka drážok by nemala prekročiť 7 cm. Rastlinné semená roztrúsené na povrchu brázdy, zem je vyhladená bytom. Pohyby by mali byť nasmerované striktne rovnobežne s dlhou stranou pristávacieho posteľa. Teda slabé semeno je substrátová vrstva. Potom je zem zavlažovaná a čaká na klíčenie.

Rastliny nevyžadujú komplexnú starostlivosť, je dôležité pravidelne navlhčiť pristátie na stimuláciu rozšírenia zelenej hmoty.

Bočné odrody a ich použitie

Bočné odrody a ich použitie

Čistenie

Aby sedí miesta v záhrade prinesali maximálny účinok, je potrebné ich odstrániť správne.

 • Pri čistení je potrebné opláchnuť iba zelené časti a korene by mali zostať v zemi.
 • Rezanie sa vykonáva, kým sa nezobrazí prvý kvet. V opačnom prípade je trup Grubette a hmotnosť bude príliš dlho. Tým sa vytvorí nadbytok dusíka v zemi a v rastlinách zasadených nasledujúcimi, korene začne „napáliť“.
 • Skosené vetvy a listy rastlín nemusia byť odstránené, zostali na zemi, rovnomerne distribuované cez povrch. V priebehu ďalších poľnohospodárskych pracovníkov môžu byť hodené, odstrániť do jamy pre kompost, alebo urobiť výživu infúziu.
 • Čistenie Siderátov Je vhodné stráviť 10-15 dní pred výsadbou hlavnej kultúry.
 • Siderats, zasadený na jeseň, nemusia sa čistiť – zostávajú v zemi až do jari. To nahradí jesenné orbu, chráni zem pred mrazom a dá sa veľa ďalších výhod.

Bočné odrody a ich použitie

Bočné odrody a ich použitie

Tipy

Napriek jednoduchosti kultivácie sideriátorov získať dobrú úrodu pri použití, niektoré z odporúčaní špecialistov by mali byť dodržané.

 • Siderats nemôžu byť vysadené pred ovocnou závodom tej istej rodiny. Napríklad predtým, ako by sa kapusta nemala zbaviť horčica, ispitsa a akékoľvek iné krížové. A ovsa s ražou by nemali stúpať pred kukuricou.
 • V oblastiach s mladými miestami môžete zasadiť výhradne sadenice. Ak plánujete zasiať semená, potom všetky stránky musia byť narezané do zálohy.
 • Na suchom lete musí byť pozemok často napojený – prispieva k tvorbe humusu.
 • Bočné kultúry, podobne ako akékoľvek iné, je potrebné striedať. To vám umožní dodržiavať princípy rotácie plodín a robí pôdu čo najviac.

Bočné odrody a ich použitie

Bočné odrody a ich použitie

V ďalšom videu nájdete ďalšie informácie o typoch stránok a ich používania.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár