Broskyňa kráľovská lož

  • Výsadba: 3,5 × 3.5
  • Autori: Americký výber, Floyd Zayger
  • Názvy synonymá: Royal Lee
  • Čas dozrievania: neskoro
  • Self-rýchlosť: Samočinný
  • Účel: Na spotrebu v čerstvom, na konzervovanie, na varenie šťavy
  • Výnos: Vysoká
  • Obchodovateľnosť: Vysoká
  • Prepravovateľnosť: Dobré
  • Distribúcia kosti z buničiny: Dobré

Pozrite si všetky charakteristiky

Peach Tree – výsledok výberu, vo voľnej prírode, ktorá sa nenašla. Je zlepšená hybridná hybrid, slivka, marhuľa, na základe ktorej výberom a mnohými štúdiami, očkovaním. V súčasnosti je to rastlina, ktorá dáva plody úžasnej chuti a vône. Má mnoho odrôd, ktoré sa líšia vzhľadu, kultivačnými podmienkami. Vytvorené odrody rezistentné na mrazu. Je to taká broskyňa klavír, či.

Popis odrôd

Udelené americkými chovateľmi. Ovocie strom je vysoký, s objemnou korunou, sa nebojí zitu: odoláva teploty -20 °, s ťažšími mrazom je potrebné posilniť. Samočinný. Vynásobte semená (kosť) a očkovanie. V máji sú jasné ružové kvety hojne kvitnúce, podobne ako kvety Sakura.

Rozmanitosť klavíra nepodlieha chorobám, že ovocné stromy trpia, má imunitu kučeravým a plesnikom. Nie je náchylný na škodcov, plodiny, a keď rastie, dáva viac ovocia.

Ovocná charakteristika

Okrúhle ovocie, s mierne viditeľným chmýří, veľké, vážiace 200-300 g. Zrelé broskyne majú tmavú červenú, takmer burgundskú farbu, tenkú, jemnú kožu. Žltá buničina, voňavé, šťavnaté, ale hustá. Kosť sa ľahko oddelí. Plody dobre tolerovať dopravu, uskladnené dlhšie ako iné odrody.

Chuť vlastnosti

Vysoká kvalita chuti. Ovocie Royal Li sú rozlíšení sladkou chuťou pripomínajúc zrelé ananás a špeciálnu arómu. Obsahujú cukor, vitamíny, takže majú nutričnú a terapeutickú hodnotu. Je lepšie ich používať čerstvé, ale fit a na spracovanie.

Broskyne, vynikajúce kompómy, džem, džemy, džús. Používajú sa na ovocné šaláty, pečenie výrobkov, varenie smoothies. Čerstvo uložený týždeň. Z kostí, ktoré používajú farmakológovia a pri výrobe kozmetického tovaru, používa sa broskyňový olej.

Dozrievanie a plodnenie

Neskoré odrody, ovocie zber je odstránený na konci augusta, 4,5 mesiaca po kvitnutí. Ovocie dosahujú plnú zrelosť asi 15 dní. Strom dáva prvý zber za 3-4 roky po pristátí. Výpadok trvá do 10 rokov.

Výnos

Výnos je pomerne vysoký: ak je rastlina správna starostlivosť, zbierajú viac ako 20 kg plodov z jedného stromu. Zvlášť dobré výnosy sa získavajú z 2-3 rokov plodovania v južných regiónoch.

Rastúce regióny

Peach Royal Li označuje neskoro, zber ovocia spadá na začiatku jesene. Preto sa pestuje v južných regiónoch Ruska, podhoria severného Kaukazu. V stredných, severozápadných regiónoch, plody jednoducho nemajú čas na zrelé, zostávajú kyslá, aj keď rastliny stoja zima. Ak umožňujú klimatické podmienky, stromy sa stávajú nielen dekoráciou záhrady, ale prinášajú veľkorysú zber zrelých plodov.

Pestovanie a starostlivosť

Seedlove musí mať vyvinutý koreňový systém, vek 1-2 roky. Pozerať sa na strom na jar a jeseň. Pristátie je vyrobené v južnej, slnečnej záhrade. Pôda je potrebná, plodná, pôdne vody by sa nemali zvýrazniť. Schéma výsadby 3.5×3,5 m.

Starostlivosť a agrotechnika sú jednoduché: nalejte stromy niekoľkokrát za sezónu v závislosti od počasia, perie 1 krát za rok, pružinový sprej na profylaxiu, rezanie pacientov, suché výhonky, tvarovanie koruny, kelped na zimu. Na zlepšenie fruichingu je niekoľko samoploidných broskýň alebo mandlí vysadené, takže sú drvenie. Blízkosť rastlín iných typov klavíra, či sa nepáči. Ale jeden strom bude tiež plodín.

Napriek nenáročnejším v starostlivosti, existujú momenty, ktoré je potrebné zvážiť po výsadbe sadeníc. Je dôležité sledovať mieru prežitia počas prvých 3 týždňov, keď sa strom ukázal byť na trvalom mieste. Po prvé, tam sú prerezávacie rastliny, zanechávajú výhonky do 50 cm.

Venujte pozornosť pravidelným dostatočným zavlažovaním, pokiaľ ide o zmeny počasia. Špecialisti si uvedomujú, že zlyhanie orezávania pri pristátí a nedostatku vlhkosti v prvých týždňoch neovplyvňuje zrýchlenie broskyňových na novom mieste a môže negatívne ovplyvniť ďalší rozvoj.

Recenzie Recenzie

Prevládajú pozitívne hodnotenia. Záhradníci-milovníci z južných regiónov Ruska oslavujú dozrievanie broskyňových plodov v prvej polovici augusta, dobrý výnos, ľahko oddelený kosť, úžasná chuť: sladkosť s melónom poznámky, vodný melón. Existujú odporúčania na monitorovanie zalievanie a správanie podávačov včas. Peach – Kultúra Nedodržanie, citlivé, pre pozornosť, správne pristátie, včasné zavlažovanie, kŕmenie ročného zberu nádherných plodov.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár